Son elektrik faturanız kaç TL geldi?

O nasıl elektrik faturası yahu artık su bile o kadar gelmiyor bizim 😂
Üstelik geçen çarşamba cumartesi aralığında en az 4 makina çamaşır yıkandı, küçük oğlan burada olduğu için
Şubatın 19 una kadar büyük oğlan burada idi çamaşırı fırında hazırlanan yiyecekler hergün çalışan bulaşık makinası
Bunlara rağmen çok iyi gelmiş ama mart ayında daha da düşer gibi tahmin ediyorum 😁

Üstelik geçen çarşamba cumartesi aralığında en az 4 makina çamaşır yıkandı, küçük oğlan burada olduğu için
Şubatın 19 una kadar büyük oğlan burada idi çamaşırı fırında hazırlanan yiyecekler hergün çalışan bulaşık makinası
Bunlara rağmen çok iyi gelmiş ama mart ayında daha da düşer gibi tahmin ediyorum 😁
Bu ay bizim tüm faturalar yüksek geldi 🤭bizi şaşırtan su oldu zam gelmiş sanırım ya da kızım sifonu çok çekti sanırım o zaman da yüksek geliyor elektrik klima+kurutma ile birlikte 500 küsür geldi iyi geldi diye düşünüyoruz kurutmayı çok çalıştırdım klima kapanmıyor desem yeridir doğalgaz da 1300 küsür

Bu ay bizim tüm faturalar yüksek geldi 🤭bizi şaşırtan su oldu zam gelmiş sanırım ya da kızım sifonu çok çekti sanırım o zaman da yüksek geliyor elektrik klima+kurutma ile birlikte 500 küsür geldi iyi geldi diye düşünüyoruz kurutmayı çok çalıştırdım klima kapanmıyor desem yeridir doğalgaz da 1300 küsür
Evet bana göre faturalarınız yüksek
Evinizin metrekaresi ne kadar ?

90 küsür sanırım elektrik bence başkalarına göre çok uygun klima çoğu zaman açık çamaşır makinam haftada 3 kez çalışır bulaşık makinam 1 kez fırınımı çok kullanırım artı kurutma da eklendi
Benim ev 130 metre kare sanırım bu ay doğalgaz 700 tl civarı gelir

Normalde 300 400 tl gelen faturamız bu ay 783 tl geldi 224 olan kotayı aştığımız için kw başına iki katı ücret oluyormuş klimamız 7/24 bir ay boyunca hiç kapanmaz böyle iken bile en fazla 300 küsür ödüyorduk bu ay nasıl bu kadar fazla oldu anlayamadık bulaşık makinasını bu ay fazla çalıştırdım keza fırın da öyle bunlara bağlıyorum sizlerin faturası kaç TL geldi?

Güncelleme Mart ayı elektrik faturası 227 TL
700 den az gelse acaba neden az geldi diye sasarim 🤣

Bursadayız ama sizin fatura anormal bence 130 metrekare bizim civarda böyle fatura duymadım babamlara 110 metrekare civarı 1800 geldi çevremde kimsede duymadım bin TL altı
Tatlım ben gündüzleri okulda ya da dışarda oluyorum
Eve gelsem de ev sabah ve öğleden sonra güneşi alıyor en soğuk olan metrekaresi büyük olan oda yani salonun sıcaklığı 21 21.5 derece civarında oluyor
Bana 21.5 22 derece sıcaklık ideal geliyor fazlası beni bunaltıyor

Akşamdan akşama yakıyorum

Belki o yüzden bu şekilde geliyor
Ara kattayım alt üst katlar da yakıyor
Binada mantolama var

X