Sıkı bir diyet...

golcln

By: 159 Bşlngç:61.6 güncel:57.9 hedef:52
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2016
139
292
Merhabalar.

Çocukluğundan aldığı kiloları her yere taşıyan bir son sınıf üniversite öğrencisiyim. Boyum: 1.59, kilom 60 civarında şimdiye kadar idare ettim. Bazılarına 60 yine de az geliyor ama vücudum sıkı değil ve daha fazla görünüyorum. Asıl önemlisi, vücudum da orantısız. Belimde üst taraflarımda bir yağ birikmesi yok ama gelgelelim üst bacak, alt bacak, basen aldı başını gidiyor. Oturduğumda öyle bir yayılıyor ki, utancımdan otururken yere tam basamıyorum, ayaklarımı yere parmak ucunda koyuyorum. Maksat daha az yayılsın. Etrafımdaki herkes de tam ideal kilosunda güzel güzel kıyafetler giyerken ben hiçbir istediğimi giyemiyorum, bu da çok moralimi bozuyor ve özgüvenimi düşürüyor.

Daha önce kilo vermek adına teşebbüslerim oldu, evimizde koşu bandı var onda biraz yürüyüş yaptım falan ama çocukluktan kalan ve bacaklarda birikmiş yağlar gitmeyince her defasında yarıda kaldı. Geçenlerde nedense artık canıma tak etti, dedim gidecek bu kilolar. Özellikle yazın başındaki Ramazan ayında yatmadan önce yiyip içip hareketsiz kaldığım için 62'ye çıkmak da cabası oldu. Şimdiye kadar hiç zayıf olamadım, acaba zayıfken nasıl biriyim? sorusu beni ciddi motive etti ve diyete başladım. Annem daha önce diyetisyene gittiğinde ona bir program verilmişti, 1 hafta bunu takip ettim. Yürüyüşlere başladım yavaş yavaş. İlk hafta pek bir kilo verilemeyeceğinin farkındaydım. Her sabah aç karna aynı saatte tartılıyordum. Bu süreçte yarım kilo ya gitti ya gitmedi.

1 hafta sonra artık diyetisyene gitmeye karar verdim. Önce tahlilleri yaptırdım. Diyetisyen bana uygun bir program verdi, ancak buradaki baskülde 59,5 kilo çıktım. Halbuki gitmeden önce 61 kilo görünüyordum. Diyetisyen baskülden basküle fark olabileceğini söyledi.

1 hafta kendimce diyet yaptıktan sonra yeni haftaya şu programla başladım; ( şu an 6. günündeyim)

DİYET PROGRAMI:

Sabah: (8:30)

-Şekersiz çay
-1 yumurta (Haftada 5 kez)
-1 kibrit kutusu az yağlı peynir
-7 adet zeytin
-2 ince dilim tahıllı ekmek
-Domates, salatalık, yeşillik
-1 tatlı kaşığı bal (bu demir bağlamam mı ne az olduğu için verildi, normal diyet listesinde yok)

Kuşluk: (10:30)

-1 prosiyon taze meyve

Öğle: (12:30)

-1 tabak sebze yemeği
-1 su bardağı yoğurt veya 2 su bardağı ayran veya cacık
-1 ince dilim tahıllı ekmek

İkindi: (15:30)

-1 porsiyon taze meyve

Akşam: (18:30)

-2 yumurta büyüklüğünde et veya tavuk veya balık
-1 kepçe çorba
-1 su bardağı yoğurt veya 2 su bardağı ayran
-1 ince dilim tahıllı ekmek
-Bol yeşillikli 1 tatlı kaşığı zeytinyağlı salata

Gece: (21:00)

-1 bardak yoğurda 1 tatlı kaşığı öğütülmemiş keten tohumu

Diyet bu şekildeydi. Bu listenin yanı sıra bana günlük ne yazıp içtiğimi yazacağım bir liste verdi. 5 gün boyunca bu diyete tamı tamına uydum. Tempolu yürüyüş yapıyordum, ayrıca vücudum sıkı olmadığı için pilatese de başladım. Bir gün saat 19:30da 45 dk tempolu yürüyüş yaptım, diğer gün 30 dk tempolu yürüyüş 3o dk da pilates yaptım.

Yediğim her şeyi yazacağım listede de günlük artı-veya eksi konulacak maddeler vardı, bunları yaptıysam o gün için artı koyuyordum:

*Ara öğünleri atlamadım (en az 3 kez)
*12-15 bardak su içtim
*1 fincan bitki çayı içtim
*Her öğünde çiğ sebze yedim
*3 bardak süt/yoğurt/kefir tükettim
*En az 45 dk fiziksel aktivite yaptım

Şu an 1,5 kilo vermişim basküle göre, ama 2 gün pilates yapmış olmama rağmen inceldiğimi hissediyorum, ailem de öyle diyor. Pilateste zaten kilo veriyorsun; ama daha çok inceliyorsun.

Daha önce kendimce 7 günlük diyet yaptım, şimdi de yukarıda yazdığım, diyetisyenin verdiği programın 6. günündeyim. Güncellemeye devam edeceğim, yorumları bekliyorum. :halay:

Bugün halamdan taa ne zamanlar aldığı termal şortunu istedim, sağolsun verdi. Bundan sonraki pilateslerde ve tempolu yürüyüşlerde kullanacağım. Az önceki pilates seansımda kullandım, çok güzel hissettiriyor terlemeyi yanmayı falan farkediyorsunuz. Tam gaz devam. :KK76:

Bugün diyetisyenden aldığım programın 7. günündeyim bir haftayı sağ salim kaçamaksız bitirdim 45 dk pilates yaptım(öldüm öldüm dirildim) az önce de 30 dk tempolu yürüyüş yaptım. İki farklı diyet toplamda iki hafta oldu ama ben kilo olarak bir değişim oluyor mu bilmiyorum :110: yarın tartı günüm inş güzel birşey çıkar :KK33:

Cumaları tartı günüm, bu sabah aç karna tartıldığımda 59.7 çıktım :KK61: galiba yerleşmiş kilolar olunca vermesi de zor mu oluyor nedir? :KK61: neyse moral bozmak yok yola devam, az önce 20 dk pilatesimi bitirdim akşam da 45 dk yürüyüş var. Diyetimin 14. günündeyim, düzenli sporun da 8. gününde. Gidecek bu kilolar!!:sopa:

Cumaları tartı günüm, bu sabah aç karna tartıldığımda 59.7 çıktım :KK61: galiba yerleşmiş kilolar olunca vermesi de zor mu oluyor nedir? :KK61: neyse moral bozmak yok yola devam, az önce 20 dk pilatesimi bitirdim akşam da 45 dk yürüyüş var. Diyetimin 14. günündeyim, düzenli sporun da 8. gününde. Gidecek bu kilolar!!:sopa:

Üzülme, su oranın yağ oranın nedir. Belki de onlar artı? :/

Üzülme, su oranın yağ oranın nedir. Belki de onlar artı? :/
Umarım öyledir canım ya birazcık motivasyonum düşmedi değil yani :KK43:
Ayıptır söylemesi büyük abdestine 4 günde bir çıkmak normal midir ya?? :KK57: yediğim her şeyi depoluyorum galiba :110:

Yeni haftaya merhaba
Dün akrabalar geldi çıktık orayı burayı gezdik güya hem öğlen hem akşam restoranta gidecektik ben de sebze yemeğimi et yemeğimi vs vs yiyecektim, öğlen simit akşam da döner yiyiverdiler vakitten kazanç olsun diye :mad: ben de öğlen yarım simit akşam da bi tabakta döner+pilav yemek zorunda kaldım. Ara öğünlerimde 3er kayısı kurusu yedim çok fazla birşey de yemedim gün genelinde ama bu sabah tartıldım :KK61:
dün 1 litre su anca içebildiğim midem de gurul gurul olduğu halde (tuvaletimi de yapmıştım) 59.9 çıktım :mad: dün sporumu da yapamadım. Yok ya gitmiyorum artık tüm gün süren gezilere. Çıkmıyorum evden.

Pazar günkü felaketten sonra iki gündür kendimi topladım dün biraz daha fazla spor yaptım bu sabah bir tartılayım dedim yok anacım 59.9 iki gündür gitmiyor ya yapıştı üzerime

Dün sabah: 7 zeytin - 1 k.k. peynir - 2 salatalık - 1 domates - 2 ince dilim tahıllı ekmek
Kuşluk: 3 kayısı kurusu
Öğle: 1 dilim ekmek - 1 bardak yoğurt - salata ( sebze yemeği bulamadım )
İkindi: 1 armut
Akşam: 2 yumurta büyüklüğünde et - 1 bardak yoğurt - 1 dilim ekmek - 2 salatalık - 1 kepçe çorba
Gece: 1 bardak süt

Bugün de aynı şeylerden yedim şimdiye kadar, akşam pilates yapacam bugün tabata da deneyim diyorum.
Cuma diyetisyene gideceğim bakalım neler olacak :işsiz:

Yarışma grubuna girince unutmuşum günlüğümü :KK70:
Diyetisyenin verdiği diyeti bıraktım işe yaramıyor :sinirli:
Ama diyetlere tam gaz devamm bu sabah aç karna 58.8 çıktım :KK71:

X