1 ayda 20 kg veriyorum

littledolores

Kayıtlı Üye
16 Nisan 2024
39
42
24
Herkese selam.

Daha önce vermiş olduğum ancak yıllar sonra tekrar almış olduğum kilomu yeniden vermek için buradayım. Nedeni ise kesinlikle, irade. İrademi kuvvetlendirmek ve eski enerjimi toplamak amacıyla buradayım. Burada sürecimi paylaşmak gibi bir sorumluluk alırsam, devam ettirmek gibi bir zorunluluk da kazanırım ve böylece diyeti bozmamış olurum. Hatta daha da azimlenirim.

Şimdiden söyleyeyim, yapacaklarım kesinlikle herkese uygun değil, herkesin bünyesinin işleyişine göre değil. Ben sıkı diyet seven kesimdeyim, daha doğrusu vücudumun neyi yapabildiğini ve nasıl daha kolay yapabildiğini bulduğum için başvurduğum yöntem bu. Aç kalmak.

Gerçekten çok az yiyorum, birçoğu insanın gözlerini patlatıp baktığı bir yöntem ancak problem değil.

Kısacası kendim için buradayım, ben yapacaklarımı ve yaptıklarımı yazacağım. Verdiğim kiloları güncel olarak yazacağım, hepsi bu.

Şu an 76 kiloyum. (16.04.2024)
15 Mayıs - bilemedin 30 Mayıs tarihinde ben, -20 kgyi görmüş olmaktan yanayım. Yani evet, 15-20 kilo civarı bir kilo vereceğim.

Çoğunlukla sıvı beslenilen, bol salatalı ve yeşil elmalı, bitki çaylı, çorbalı, sade kahveli, sulu bir diyet.

Zor mu? Evet. Ancak çok sıkıldım artık istediğim kıyafetlerin içine sığamıyor olmaktan. Giydiklerimi kendime yakıştıramıyor olmaktan. Gerçekten aç kalmaktan çok daha yorucu ve yıpratıcı bir durum bu.

Haziran ayına girmeden ben fıstık gibi olmuş olacağım. Net.

Sorularınız varsa alabilirim. Süreci zaten güncel olarak paylaşacağım.

Kaç yaşındasınız ve tüm ayrıntıları paylaşın lütfen. Belli başlı kurallarınız var mı yasak yiyecekler var mı gün içerisinde neler yediniz

Sizce bu mümkün mü bana pek mümkün gelmedi 1 ayda 20 kg. Hadi bakalım.
20 değil ama 1 ayda 10 kilo vermiştim çocuktan önce. Çok iyi bir diyetisyen çok iyi bir liste hazırlamıştı. Hamilelikte de yalnızca 8 kilo almıştım ve onları hemen verdim. Sonra bir iştahım açıldı önüne geçemiyorum. O listeyi de tekrar yapamıyorum nedense. Yani bana 20 olmasa da 10 - 15 verilebilir gibi geliyor

Halbuki dengeli beslenilince belli başlı kurallara uyunca herşeyden de yiyip kilo almamak mümkün. ama işte ben ve benim gibi ortası olmayanlar için bu disiplin işi uymuyor. Cerenesini de yine biz çekiyoruz tabi sil baştan diyetler sporlar ::)))

Kaç yaşındasınız ve tüm ayrıntıları paylaşın lütfen. Belli başlı kurallarınız var mı yasak yiyecekler var mı gün içerisinde neler yediniz
24 yaşındayım. Olabildiğince aç kalıyorum. Yeşil elma inanılmaz değerli kalorisi düşük ve tok tutucu ayrıca sade kahve ile içerseniz bağırsakları fena çalıştırıyor. Kiraz sapı çayı alın bu poşet çaylardan. Her gün 2 tane içebilirsiniz. Onun dışında yoğurt kürü yapıyorum. Yoğurt, pul biber, karabiber ve limon sıkıyorum içine karıştırıp yiyorum. Olabildiğince yemiyorum yani. Unlu çorbalar dahil. Salata serbest, salataya peynir atabilirsiniz ezine, yumuşak vs fark etmez. 40 kilo verdiğim dönemde kalıp kalıp peynir yerdim asla korkmayın. Ama az yemek her zaman daha iyidir. Biraz katı diyetleri seviyorum, beni zorlayan mecbur bırakan. Böylesi daha etkili. Ve bol su, günde ihtiyacım olandan daha fazlasını. 3-4-5 litreye kadar..

20 değil ama 1 ayda 10 kilo vermiştim çocuktan önce. Çok iyi bir diyetisyen çok iyi bir liste hazırlamıştı. Hamilelikte de yalnızca 8 kilo almıştım ve onları hemen verdim. Sonra bir iştahım açıldı önüne geçemiyorum. O listeyi de tekrar yapamıyorum nedense. Yani bana 20 olmasa da 10 - 15 verilebilir gibi geliyor
Ben de iki hamileliğimde birinde 5 birinde 6 kilo almistim :)

Şuan 69 u gördüm ve hamilelikler de bile görmedim ben bu rakamı.

Al benden de o kadar, ya hep ya hiç :KK70:
Zaten o yüzden verip verip geri alıyorum.
Daha önce 2 defa deneyimledim birinde 52 birinde 48 i gördüm ama noldu hooop eski düzene döndüm.
Biz aslında bu sıkı diyetlerle kilo verip, insanların sağlıklı diyetleriyle ise koruma yapmamız lazım.. yani insanların diyet dedikleri şey bizim koruma dönemimizde yediğimiz şeyler olmalı. O zaman hiç geri almayız :)

Herkese selam.

Daha önce vermiş olduğum ancak yıllar sonra tekrar almış olduğum kilomu yeniden vermek için buradayım. Nedeni ise kesinlikle, irade. İrademi kuvvetlendirmek ve eski enerjimi toplamak amacıyla buradayım. Burada sürecimi paylaşmak gibi bir sorumluluk alırsam, devam ettirmek gibi bir zorunluluk da kazanırım ve böylece diyeti bozmamış olurum. Hatta daha da azimlenirim.

Şimdiden söyleyeyim, yapacaklarım kesinlikle herkese uygun değil, herkesin bünyesinin işleyişine göre değil. Ben sıkı diyet seven kesimdeyim, daha doğrusu vücudumun neyi yapabildiğini ve nasıl daha kolay yapabildiğini bulduğum için başvurduğum yöntem bu. Aç kalmak.

Gerçekten çok az yiyorum, birçoğu insanın gözlerini patlatıp baktığı bir yöntem ancak problem değil.

Kısacası kendim için buradayım, ben yapacaklarımı ve yaptıklarımı yazacağım. Verdiğim kiloları güncel olarak yazacağım, hepsi bu.

15 Mayıs - bilemedin 30 Mayıs tarihinde ben, -20 kgyi görmüş olmaktan yanayım. Yani evet, 15-20 kilo civarı bir kilo vereceğim.

Çoğunlukla sıvı beslenilen, bol salatalı ve yeşil elmalı, bitki çaylı, çorbalı, sade kahveli, sulu bir diyet.

Zor mu? Evet. Ancak çok sıkıldım artık istediğim kıyafetlerin içine sığamıyor olmaktan. Giydiklerimi kendime yakıştıramıyor olmaktan. Gerçekten aç kalmaktan çok daha yorucu ve yıpratıcı bir durum bu.

Ayda 20 kg vermek son derece sağlıksız bir durum. Tüm kan degerleriniz hormonlar alt üst olur. Deriniz sarkar saçlarınız aşırı dökülür. Sonra da bunları toplamak için uğraş verirsiniz. Yirmi değil belki ama protein mineral ve vitamin dengesi kurarak ve kardiyoyla destekleyerek 10 kilo verebilirblirsiniz.

Herkese selam.

Merhaba, başarılar dilerim yolculuğunda.
Ben de konu actim.
Aynı mantıkla ilerliyoruz.
100.gun hedefim var. O güne kadar gün gün yazıyorum günlük yediklerimi kalorileri vs.
Bakalım 19 kilo vereceğim ve hesaplamalarima göre 100.gun de ideal kiloma erisiyorum :)

Bol bol eksili tartılar her birimize.

Ayda 20 kg vermek son derece sağlıksız bir durum. Tüm kan degerleriniz hormonlar alt üst olur. Deriniz sarkar saçlarınız aşırı dökülür. Sonra da bunları toplamak için uğraş verirsiniz. Yirmi değil belki ama protein mineral ve vitamin dengesi kurarak ve kardiyoyla destekleyerek 10 kilo verebilirblirsiniz.
Daha önce bu şekilde 40 kilo verdim. Tahlillerim kilolu halime göre çok çok sağlıklı çıkmıştı. Dediğim gibi bu benim tercihim

Merhaba, başarılar dilerim yolculuğunda.
Ben de konu actim.
Aynı mantıkla ilerliyoruz.
100.gun hedefim var. O güne kadar gün gün yazıyorum günlük yediklerimi kalorileri vs.
Bakalım 19 kilo vereceğim ve hesaplamalarima göre 100.gun de ideal kiloma erisiyorum :)

Bol bol eksili tartılar her birimize.
Ya her şekilde yapılabilir kafaya koyduktan sonra gerisi boş. Umarım hepimiz ulaşırız hedeflerimize :)

X