sezeryan sonrası sarkmış göbek :(

ya arkadaşlar benim bildiğim kum torbası iç kanama olmaması için bi ağırlık uygulanıyo dikişler kendini salmasın diye sarkmayla alakası yok bence sarkma olmaması için lohusalıkta sıkıca sarın derler kuşak yardımıyla benim bildiğim bu....

15 gun once sezeryanla dogum yaptim..
dogumdan sonra fizik doktoru da gelip gordu
kesinlikle kum torbasi yok dedi... karin kaslarini tembellestirir dedi
simdilik gobegi ice cekme hareketini yap
1 aydan sonra da yarim mekik cek dedi

Bende korse giyip giyemeyeceğimi sormuştum kesinlikle izin vermemişti , yine aynı nedenden dolayı kasları tembelleştiriyormuş.
Şimdi 1 saat tempolu yürüyüş yapmaya karar verdim , sabahları da lifli kahvaltılık gevreklerden yiyorum umarım hemen veririm bu kiloyu çünkü hiçbirşey giyemiyorum , evet henüz 1 ay oldu ama moralim bozuluyor :KK43:

sağol canım önerilerin için. her görenin hamile misin diye sormasından sıkıntı geldi de bu koca göbekle...

bende yeni sezeryan oldum hala hamile gibiyim her gören kocaman bi aaaaa çekip defalarca karnımın ne kadar büyük kaldığını söylüyor bende artık çaresiz bi kaç ay sonra tekrar doğuracağımı söylüyorum :KK43:( mafoldumben

arkadaşlar siz kaç kilo aldınız acaba nasıl bu kadar kalabiliyor anlamadım ki?bende sezeryan oldum çevremde de var ama hiç öyle bahsettiğiniz gibi göbek kaldı diyen görmedim ben.bu işte bir gariplik var bence öyle hamile gibi kalması normalmi?mesela ben doğumdan 1 hafta sonra bebeğimi hastaneye işitme testi için götürdüğümde bebeğin annesi kim dedi hemşire ,benim deyince şaşırmıştı hiç doğum yapmış gibi görünmüyosun demişti.şimdi kızım 2 yaşına girecek karnım eski halini tam olarak almadı çünkü ne diyet nede spor yaptımçok hafif var.size sadece şunu söyleyebilirim eğer sorun aşırı yağlanma değilse sarkma ise ortalama 1 yıl içinde karın kendi kendini topluyor hiçbirşey yapmasanız hatta benim gibi aşırı yemek yeseniz bile sarkma diye bişey kalmaz.

bende yeni sezeryan oldum hala hamile gibiyim her gören kocaman bi aaaaa çekip defalarca karnımın ne kadar büyük kaldığını söylüyor bende artık çaresiz bi kaç ay sonra tekrar doğuracağımı söylüyorum :KK43:( mafoldumben

ben kilo verdiğimde kayboluyor diyebilirim ama sonra bir-iki kilo alsam direk göbeğim çıkıyor. oğlum 2 yaşına girecek, hala göbekliyim :))

arkadaşlar siz kaç kilo aldınız acaba nasıl bu kadar kalabiliyor anlamadım ki?bende sezeryan oldum çevremde de var ama hiç öyle bahsettiğiniz gibi göbek kaldı diyen görmedim ben.bu işte bir gariplik var bence öyle hamile gibi kalması normalmi?mesela ben doğumdan 1 hafta sonra bebeğimi hastaneye işitme testi için götürdüğümde bebeğin annesi kim dedi hemşire ,benim deyince şaşırmıştı hiç doğum yapmış gibi görünmüyosun demişti.şimdi kızım 2 yaşına girecek karnım eski halini tam olarak almadı çünkü ne diyet nede spor yaptımçok hafif var.size sadece şunu söyleyebilirim eğer sorun aşırı yağlanma değilse sarkma ise ortalama 1 yıl içinde karın kendi kendini topluyor hiçbirşey yapmasanız hatta benim gibi aşırı yemek yeseniz bile sarkma diye bişey kalmaz.

o halde sizi tebrik etmek lazım :)
şanslı azınlıksınız çünkü

kuzenım sezeryan oldu,sımdı sadece bır burunla dolasıyor zayıflıktan... gepgergin bır karın mevcut suan... hamılelıkten oncekı halınden daha da zayıfladı,16 kılo almıstı 21 kılo gerı verdı,nasıl oldu bende anlamadım ama sanırım bunun sezeryanla pek bı ılgısı yokkk... cevremde sezeryan olupta göbegı kalmayan cok ornek var... sanırım bunye meselesı...

Merhaba arkadaşlar,
Ben de doğum yapalı 5 gün oldu. Bebeğimi işitme testine götürmüştüm herkes karnıma bakıp kaç aylık hamilesin dedi. Çok moralim bozuldu. Kayınvalidem de 4 doğum yapmış, son doğumunu yaptığında bile karnı dümdüzmüş benimkinin çok fena kaldığını söyledi :KK43:((( Hayatımda hiç 55 kilonun üzerine çıkmamıştım şimdi 62 kiloyum ama bu sarkık göbek ve verilen tepkiler moralimi çok bozdu. Korse vermişti doktor onunla geziyorum gündüzleri.

karnınızı saat yönünde bastırarak çeviriniz ve karnınıza sık bırak yöntemi uygulayın

günaydın kızlar bende doğum yapalı 7 ay oldu ne göbek gitti. ne kilolar.karnım şiş gibi. gören 2 aylık hamile sanar. zaten zezaryandı o dikiş de cabası. kalçam genişdi iyice genişledi. ne olacak bu halimiz. lütfen yardım.

Hepinize sinir oldum :)))))) biriniz derr 62 kiloyumm ayy moralım bozukk falan fişman :))) yerim szi kilonuzu ayoll vazgeçtim okumuyorum sayfanın devamını 1.2 yazı yetti bana
mümkünce doğurana kadar hiç çıkmayın karşıma 80 kg olmuşum 2 aylık hamileyim 3 gebeligim ama olsun kiloya meyilli bir bünyem var zaten bu kadınlar kulubunde hep zayıff anneler
Ayy sancılarımmı başlıyo nee hemen çıkım bu sayfadann :)))))

offf,benim de karnım hem sarkık hem de mayalı hamur gibi.artık tahammül edemiyorum.Kızlar bu böyle olmayacak.hep birlikte bir bacak kaldırma egzersizi yapalım.herkes günde 20-30 kere yapsın,birbirimize destek olalım.çok zor hareketler ama yarım saatimizi almaz.tek başına zor ama birlikte başarabiliriz.en azından 2-3 ay deneyelim.

offf,benim de karnım hem sarkık hem de mayalı hamur gibi.artık tahammül edemiyorum.Kızlar bu böyle olmayacak.hep birlikte bir bacak kaldırma egzersizi yapalım.herkes günde 20-30 kere yapsın,birbirimize destek olalım.çok zor hareketler ama yarım saatimizi almaz.tek başına zor ama birlikte başarabiliriz.en azından 2-3 ay deneyelim.

9 ay önce mecburi olarak sezeryanla doğum yaptım.....fazla kilom yok ama 5 aylık gibi duran kocaman bir göbeğim var, üstelik sarkma ve çatlaklarla beraber...eşim hiç dert etmiyor, geçer üzülme diyor..bende sabrediyorum ama hayatımı etkiliyor..ordaki fazlalık artık canıma tak etti ya:KK43: eski giysilerimin hiç birini giyemiyorum, çünkü göbek çevrem çok fena....hamile sanıyorlar beni :KK43:

şu bacak kaldırıp indirme hareketini deniyorum arada, yapamıyorum, bana çok zor geldi..ama acilen alt karın kaslarını çalıştırıp güçlendirmem lazım...yaza kadar kurtulmam lazım... spora yazılsam işe yarar mı acaba...bu konuda eğitimli insanlar varmıdır oralarda onu araştırıcam....olumlu olursa yazarım tekrar...
ozamana kadar kendinize iyi bakın arkadaşlar..

9 ay oldu doğum yapalı hala sarkık göbeğim:KK43: mekik çekiyrum 3 haftadır bi işe yaradımı sanmıyorumm:KK43:

berbat bişe ya..

36. haftamdayım :KK49: sezaryan olacağını söyledi doktorum hemen gidip korse aldım..1 tane de toparlayıcı alacağım hastaneden çıkmadan giymeyi düşünüyorum =)))

herşey kiloda bitiyor arkadaşlar. bu konuyu açan kişi olarak ( ve oğlum 2 yaşını biraz geçmişken ) şunları söyleyeceğim:

doğumdan sonra beni görenler bebeğin hala karnımda olma ihtimalini soruyorlardı. o derece karnım - büyük değil koskocamandı

hamile kaldığım kilonun 3 kilo aşağısına düştüğümde yaklaşık oğlum 1 yaşında idi. ne göbek ne birşey. ama göbek bölgemde büzüşme vardı ki bunun zaten bir çaresi olamaz. sonuçta geriliyor ve tekrar toparlanıyor.

şimdi ise durum şu. kilo alacak olsam, sanki direk karnımdan alıyorum. sanırım derinin içi boş olduğundan orası doluyor önce:) ve öyle olunca da hamile sanıyorlar beni:))

yani kilo vermek ve sabit kalmak gerekiyor sanırım :))

sezeryan yapmış ama karnı dümdüz olan kimse yokmu aranızda ya?ben çok merak ediyorum bunu benim pek karnım yok ama dümdüz değil:KK59:3 gündür egzersize başladım bakalım dümdüz olacakmı:44:umut varmı sizce olabilirmi bu mümkünmü?bu arada sarkma,buruşma,çatlak gibi hiçbirşey yok sadece ayva göbek diye tabir edilen hafif göbeğim var yani ama sezeryanlı olanla normal doğum yapan kişinin karnı illaki değişiyormu yoksa bu bizim elimizdemi onu çözemiyorum ben:44:

bende 3 ay once sezeryan ıle dogum yaptım... dogum yaptıgım hafta cok şiş duruyodu göbegım zaten cok kılolu ve göbeklı bır hamıle deıldım... sımdı ayva göbegı dedıklerı türden bıraz göbegım var oda oturunca bellı oluor ama ayaktayken hıcbırseyım yok... bende böyle beklemıyordum sarkık göbekle dolasıcam dıyordum ama sanırım anatomıyle alakalı bır durum bırazda genetık...hamıle kaldıgım kılonunda altındayım hem emzırmekten hemde sureklı ayakta durmaktan... hıc dert etmeyım kımısının hemen göbegı kayboluyor kımısınınde zaman alıyor..sadece yedıklerımızede dıkkat etmemız gerekıyor

sezeryan yapmış ama karnı dümdüz olan kimse yokmu aranızda ya?ben çok merak ediyorum bunu benim pek karnım yok ama dümdüz değil:KK59:3 gündür egzersize başladım bakalım dümdüz olacakmı:44:umut varmı sizce olabilirmi bu mümkünmü?bu arada sarkma,buruşma,çatlak gibi hiçbirşey yok sadece ayva göbek diye tabir edilen hafif göbeğim var yani ama sezeryanlı olanla normal doğum yapan kişinin karnı illaki değişiyormu yoksa bu bizim elimizdemi onu çözemiyorum ben:44:

ideal kiloya gelince ne göbek kalıyor ne bişey..ben o ayva göbeğin gazdan yada şikinlikten kaynaklandığını düşünüyorum,sezeryandan sonra çok meyilli oluyor insan.bu arada 6 ay hala doğurmadın mı denecek kadar koca bir göbeğim vardı,rejim sonrası bişeyim kalmadı..şimdi 2.hamileyim bakalım nasıl olacak:44:

X