sezeryan sonrası sarkmış göbek :(

fizik olarak bana yakın sayılırsın evlendiğimde bende 48 kiloydum.ben hergün 45 dk tempolu koşu 20 dk da kültür fizik hareketleri yapıyordum.platesi daha önce yapmamıstım.birkaç haftadır onu yapıyorum ebru sallı değilde netten indirdim bende topunu ve lastik bandınıda aldım bakalım neler olacak.anlamadığım bu kadar zayıf olup karnının hamur gibi olması ilginç doğrusu.ben hiç korse giymedim normal hayattada çok sıkıya gelemem zaten.dar pantolon çok severim ama streçli olanları giyerim zaten kan dolasımını yavaslattığı için çokta sağlıklı olduğunu düşünmüyorum.bu arada fazla kilo verme hatta istersen hiç verme çünkü düşük kiloda hamile kalmak bebeklerde düşük riskini artırıyor diye biliyorum.sanırım spor yapsan daha ince görüneceksin anladığım kadarıyla gevsek bir vücudun var.hamilelik sürecinde fazla kilo almadığın sürece çabuk toparlarsın merak etme.ben 17 kilo almama rağmen suan çok büyük sorunum yok.sevgiler

Aslında bütün vücudum yumuşak benim.Sıkı bir yapım yok yani.ılla spor yapmam gerekiyor bunun için. Arkadaşlarım sünger gibisin derler bana dokunduklarında :)) Sünger Bob gibi sırnaşık şey
Bir de kalıtsal diyorlar ya bu çatlaklar için.. Annemin karnı resmen Türkiye haritası gibi.Ama göbeği hiç yok. Bu da korkutuyor beni.
Son birkaç haftadır bol su içmeye ve karnımı haftada 2-3 kez nemlendirmeye başladım ki,ilerde rahat edeyim diye.
Hamilelikte 10-12 kg almak idealmiş,uzmanlar böyle söylüyorlar. Her şeyden yiyip,ölçülü olmak gerekiyor sanırım

bence kişinin kaç kilo olduğu değil kaç kilo göründüğü daha önemli.plates yaparak sıkılasabilirsin belki.ben 55 kiloyum sanırım ama daha az gösteriyorum sende tam tersi normal killondan fazla gösteriyorsundur büyük olasılıkla.hamilelikte ideal kilo 12-14 diye biliyorum 10 en az olması gereken rakam.zaten ne kadar kilo alacağın hamile kaldığın kiloyada bağlı kilolu iken hamile kalırsan daha az zayıfkende daha çok alıyosun bunu doktorun belirler zaten.bebeği koruyabilmek için belli bir yağ kütlesi olusturması gerekirmiş karnın.benim kızım 4 kilo doğdu bebeğin eşi fazla kan derken 10 kilo gitti zaten.işte sana 55 kilo.henüz tartıda bir değişiklik yok ama daha sıkılastığım için ince görünüyorum geçen yıla göre.

Ya aslında zayıf görünüyorum,herkes kilo al biraz çok zayıfsın der.
Teşekkür ederim önerilerin için,mutlaka göz önünde bulunduracağım.Sayende bayağı bi soru işareti gitti kafamdan. kaydirigubbakcemile5

az önce okudum kahve ve limon karışımı ile yapılan masaj çatlakları kapatıyomuş ama doğruluğunu bilmiyorum paylaşmak istedm...bende 3 .ay önce 2.kızımı dünyaya getrdim devamlı yürüyüş yaptığım için kg problemim yok..

kizlar bende sezeryanla dogum yaptim ve hamileleik boyunca tam 22 kilo aldim ama karnimda 2-3 kucuk yirtik disinda pek bisey olmadi ben catlaklarin genetikle cok alakali oldugunu dusunuyorum annemin karni bebk gibidir hic catlagi yok gercekten beinimde ne karnim kaldi ne fazla yirtik oldu ama doktorumunda hakkini vereyim kremlerime cok erken baslatti sezeryandan sonra karnimi toparlamasi icin kum baglamisti 4 ayda cok yemek yememe ragmen 10 12 kilosu gitmisti

ameliyat yani sezeryan sonrası benim karnıma da kum torbası koydular
ama ertesi gün aldılar torbayı
aslında erkenden korse takmak lazımmış geç anladım biraz

arkadaslar slm benımgebelık sırasında olusan catlaklarım var onlardan nasıl kurtulabılırım bır fıkrınız varmı gobegım cok cırkın gorunuyor

şimdi güzelik merkezlerinde bunlar için iğneler kürler falan yapılıyormuş diye duydum bende de çatlak var ama dert etmiyorum kesinlikle yumuşama ve çirkin bir görüntü yok gayet fit görünüyo biraz kilo fazlam var oda nazarlığım olsun bence bu işler genetik:nazar:

kum torbasinin agirligini bilmiyorum ama 1 kilo vardi oyle cok durmadi zaten bi kac saat doktor ameliyattan sonra diktigi yerin ustune yerlestirmisti neden taktiniz diye sordum karninin sarkmamasi ve kendini cabuk tooparlamasi icin yaptim dedi gercektende sarkmadi karnim hic

toparlanma olayını falan bilmiyorum ama sarkmıyorki karın hamilelik döneminde büyüyen rahmin eski halini alması uzun sürüyor.acaba sarkma dediğiniz şey bumu arkadaslar? yada yaslılarınki gibi göbek asağıdamı duruyor nasıl sarkma?birde kum koyan arkadaslar karnınız dümdüzmü şuan yoksa hafif çıkıntı varmı?benim yemeği fazla kaçırınca biraz şişer ya öyle oldu sporla onuda yok edebilirmiyim acaba?şimdiye kadar hiç göbek problemi yasamamıstım hayatımda mekik çekmedim ben.zaten karın deyince mekik derler oysa ince kasları çalıştırmak çok az kalori harcatır onun yerine bacak hareketleri yapmak karnı sıkılastırdığı gibi yağlarınında erimesine daha çok yardım eder .siz ne yaptınız?

sarkma deyince karin hamilelikle asiri geriliyor ve eski halini bazen alamayabiliyor ozellikle ileri yaslarda cocuk sayisi arttikca bu kalici hale gelebiliyor benim karnim duze yakin tabi yemek yiyince hafif oluyo fakat sikayetci olacagim bi halde degil cok sukur ben bisey yaptim dersem yalan olur ama aldigim onca kiloyu cok yemek yememe ragmen bol su icerek ve cocugu her istediginde emzirerek verdim

Peki bu kum torbası ağrı yaptı mı? Sezeryanla mı doğum yaptın bilmiyorum ama merak ettim. Dikişlerin üstünde kum torbası??? Canın acımadı mı hiç eyvahedigeldismile

evet ya zaten inanılmaz bir ağrı var bide üstüne ağırlık çekilir şey değil valla.nasılsa öyle dümdüzde olmuyormus karnın.ben çok sıkıntıya gelemem diye sanırım ama kafama yatmadı hiç.neticede yine şimdiki kadar karnım kalacaksa ne farkettiki o zaman?ben sundan eminim hamilelik döneminde karnın çook abartı yağlanmadığı sürece ne yaparsan yap karın toparlanıyor.arkadasında söylediği gibi ileri yaslılarda yada çok çocuk doğurmuslarda olabilir ama ilk gebeliklerde bence toparlanır

Peki bu kum torbası ağrı yaptı mı? Sezeryanla mı doğum yaptın bilmiyorum ama merak ettim. Dikişlerin üstünde kum torbası??? Canın acımadı mı hiç eyvahedigeldismile

ilk doğumumda dr um kum torbası koymuştu .....anezteziden çıkınca şok olmuştum karnım hiç yok dümdüzz, meğerse kum torbasındanmış hiç hissetmemiştim.....ağrı falanda olmamıştı, ama torbayı alırlarken hafif bir his oluyorr eee okadarda olsun dimi..
gercektende sarkma falan yaşamamıştım..
malesef ikince sezeryanda dr um farklıydı o kum torbası koymadı, keşke koysaymış, sırf bu karını sıkılaştırmak için 1 yıl uğraştım,toparlandı ama inanın kum torbası çok işe yarıyor çokk....

ilk doğumumda dr um kum torbası koymuştu .....anezteziden çıkınca şok olmuştum karnım hiç yok dümdüzz, meğerse kum torbasındanmış hiç hissetmemiştim.....ağrı falanda olmamıştı, ama torbayı alırlarken hafif bir his oluyorr eee okadarda olsun dimi..
gercektende sarkma falan yaşamamıştım..
malesef ikince sezeryanda dr um farklıydı o kum torbası koymadı, keşke koysaymış, sırf bu karını sıkılaştırmak için 1 yıl uğraştım,toparlandı ama inanın kum torbası çok işe yarıyor çokk....
Çok teşekkür ederim,öğrendiğim iyi oldu kaydirigubbakcemile5

15 gun once sezeryanla dogum yaptim..
dogumdan sonra fizik doktoru da gelip gordu
kesinlikle kum torbasi yok dedi... karin kaslarini tembellestirir dedi
simdilik gobegi ice cekme hareketini yap
1 aydan sonra da yarim mekik cek dedi

hamile kaldığım kilonun 3 kg kadar altına indim , ama şu göbekten ben de kurtulamadım . resmen dikişin üstünde asılı duruyor bi et parçası yaa , ne sinir bozucu :KK43:(

X