Sezeryan doğumdan 4.5 ay sonra tekrar hamile kalmak

ImAnonim

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2024
3
0
23
Merhaba 4.5 ay önce acil sezeryan ile (su azalması) doğum yaptım. 2 gün önce adetimin ilk gün sabahı çift çizgi gördüm. Benim gibi sezeryan doğumdan bu kadar kısa sürede hamile kalan arkadaşlar var mı acaba? Her hangi bir sıkıntı oluştu mu? Kendi doktorumu bekliyorum muayene için.
❌(Önlemlere rağmen gelişen bir durum)❌

Görümcemde 3 ay sonra hamile kalmıştı sağlıklı doğum yaptı sorun olmadı

Merhaba 4.5 ay önce acil sezeryan ile (su azalması) doğum yaptım. 2 gün önce adetimin ilk gün sabahı çift çizgi gördüm. Benim gibi sezeryan doğumdan bu kadar kısa sürede hamile kalan arkadaşlar var mı acaba? Her hangi bir sıkıntı oluştu mu? Kendi doktorumu bekliyorum muayene için.
Dikişlerin ve bünyenin toparlama hızına bağlı 🤷🏻‍♀️

Merhaba . Ben de 2.5 ay önce sezaryen doğum yaptım kızımı kaybettim. Siz gittiniz mi doktora. Doktor ne dedi

Ben aynı durumdayim Haziran'da doğum yapicam fakat başta çok iyi geçen gebeliğim son üç ayda kabusa döndü gebelik kaşıntısı diye bir illete tutuldum hergun hastanedeyim ilk defa başıma geldi bu 4. gebeliğim sürekli hastanedeyim yapışıklık varmı dikiş yerlerinde diye kontrollerin sık oluyor onun dışında bissey olmaz ben dogudayim burda 8.sezeryan olan var bu biraz kişinin bünyesine bagli

Merhaba bende şubat ayında su azlığı sebebiyle acil sezeryana alındım ama bebeğim 10 gün yaşadı. Haliyle yeniden ne zaman hamile kalabilirim, kalsamda sağlıklı ilerler mi diye düşünüyorum açıkcası. Her doktor da farklı söylüyor. Kimisi 6 ay sonra kimisi en az 1 yıl sonra deneyebilirsin diyor. Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah 🤲

merhaba gebeliğiniz nasıl gidiyor ? bende 25+4 te servikal yetmezlik ile erken doğum yaptım. bebeğim 3 gün sonra melek oldu tüp bebek ile hamile kalmıştım tekrar transfer için acele etmek istemiyorum ama doğal hamile kalırsam diye de akışına bırakmak istiyorum. sezeryan sonrası hemen hamile kalanları merak ediyorum

merhaba gebeliğiniz nasıl gidiyor ? bende 25+4 te servikal yetmezlik ile erken doğum yaptım. bebeğim 3 gün sonra melek oldu tüp bebek ile hamile kalmıştım tekrar transfer için acele etmek istemiyorum ama doğal hamile kalırsam diye de akışına bırakmak istiyorum. sezeryan sonrası hemen hamile kalanları merak ediyorum
Mrb bende tüp bebekle 27+4 ıkız bebeklere sezeryanla doğum yaptım dört gün yaşadılar kaybettık bır yıl bekleyelım dedı doktorum bu sürede embryo havuzu yaptık mart ayında bır yılım doldu transfer oldum sımdı hamıleyım tek bebek yanı doktor ne dıyorsa o onemlı tabı ama bana kalsa ıkı yıl beklemek ısterdım kaybım olduğu için bır yıl bekledim

Allahım bir daha yaşatmasın, Sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alırsınız inşallah 🙏 ben tekrar tüp bebekten endişe duyuyorum, tek embriyo transfer tutmuyordu çift embriyo transferi yaptık tekil gebelik oldu. Ama şimdi korkuyorum 2 embriyo transfer edip ikiz olursa diye çünkü Serklaj yapılacak ikiz gebelikte önerilmiyor, bu yüzden doğal gebe kalmak istiyorum olursa diye, süre içinde her doktor farklı söylüyor tabi bu kadının yaşı, bünyesi, psikolojisi herşey etkiliyor..

Teşekkür ederım sağolun ben ilk denemede cıft transfer oldu ıkısıdr tuttu kaybettim sonradan bazı sıkıntılar yaşadım doğumda aşırı kanamadan amh degerım sıfırlara düştü o yüzden biz tekrar başladık embryo dondurduk o sürede de denedık yine tabı ama olmadı siz ne zaman sezeryan oldunuz ne kadar süre geçti

Allahım bir daha yaşatmasın, Sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alırsınız inşallah 🙏 ben tekrar tüp bebekten endişe duyuyorum, tek embriyo transfer tutmuyordu çift embriyo transferi yaptık tekil gebelik oldu. Ama şimdi korkuyorum 2 embriyo transfer edip ikiz olursa diye çünkü Serklaj yapılacak ikiz gebelikte önerilmiyor, bu yüzden doğal gebe kalmak istiyorum olursa diye, süre içinde her doktor farklı söylüyor tabi bu kadının yaşı, bünyesi, psikolojisi herşey etkiliyor..
Ikız olma ıhtımalı yüksek eğer bır kaybınız varsa ıkız çok onerılmez tutma ıhtımalı yüksek tabı kı ama ıkız bebek her zaman daha riskli

Ben aynı durumdayim Haziran'da doğum yapicam fakat başta çok iyi geçen gebeliğim son üç ayda kabusa döndü gebelik kaşıntısı diye bir illete tutuldum hergun hastanedeyim ilk defa başıma geldi bu 4. gebeliğim sürekli hastanedeyim yapışıklık varmı dikiş yerlerinde diye kontrollerin sık oluyor onun dışında bissey olmaz ben dogudayim burda 8.sezeryan olan var bu biraz kişinin bünyesine bagli
8. sezeryan mı? Bunu hangi doktor kabul edebilir ki? Resmen bile bile ölüm. Yazık ya!

Ikız olma ıhtımalı yüksek eğer bır kaybınız varsa ıkız çok onerılmez tutma ıhtımalı yüksek tabı kı ama ıkız bebek her zaman daha riskli
Doğum yapalı 1 ay oldu. Benimde tekrar embriyo hazırlık aşamam olması gerekiyor zaten 3 embriyom kaldı ama 1 ini çözdürüp tekrar dondururken yapısı bozuldu demişti embriyolog.. atamamız olma ihtimali var şehir değiştireceğiz bu yüzden de zaman sıkıntım..

Doğum yapalı 1 ay oldu. Benimde tekrar embriyo hazırlık aşamam olması gerekiyor zaten 3 embriyom kaldı ama 1 ini çözdürüp tekrar dondururken yapısı bozuldu demişti embriyolog.. atamamız olma ihtimali var şehir değiştireceğiz bu yüzden de zaman sıkıntım..
Suan daha çok yeni vücudun bıle yenı yenı toplamaya başlar sezeryan yerının ağrısı geçmez bır sure kendın deneyeceksen de 6 ay sonra dene benim fıkrım bak embryoların var daha guzel ne olabılır ki suan bekle acele etme vücudun toparlansın durumunuz belli olsun

Merhaba Allah bir daha yaşatmasın inşallah başınız sağolsun. Benimki kimyasal gebelikmiş ve konuyu açtıktan bir kaç gün sonra regl oldum.

Merhaba bende 2 ay 10 günlük bebegim var sezeryan oldum. Emziriyorum. Ilk bebegimi normal yaptim ve emzirmedim Onda 41. Ci gunu regli olmustum. 1 aylik kontrolde yine regli olma ihtimalin yuksek demisti Dr. 38 ci gun kanama basladi 6 7 gün sürdü. Galiba regli oldum 2 hafta sonrada kanli akinti geldi hn kesildi. Ben normalde adetimi duzenli oluyorum. Ve 6 gun gecikmem var. Siz duzenli oldunuzmu adetinizi

X