Sezaryan sonrası kilo sorunu

Ben doğumdan bile kilo 4 kilo alıp çıktım.. ödem olustu ve aylar sürdü gitmesi.. 66 ile hamile kalıp 92 ile doğumdan çıktım..
92 den 88 e ilk ay indim sonra 2 sene orada kaldim:KK43: hiç dikkat etmedim.. Bebeğin peşinde deli kostum ama o uyurken Gofret yedim yani kosturmaca çözüm olmadı.. 88 den 83 e de 2 senede yine bişey yapmadan indim.. Bütün gün aç gezip gece yediğim için bu haldeyim.. 2 ay spor yaptım 83ten 77 ye düştüm.. kızım 4 yaşında ve ideal kiloma 15 kilo var.. Sağlıklı beslenme ve spor bir arada olursa 5 ayda olacak birsey ama daha sadece spor kısmındayım.. Bebeğiniz 1 yaşına gelince fazla kilolara savaş acmali ne daha erken ne daha geç nacizane fikrim..

Merhaba uzulmeyın sporla gider cocugunuzu anneye birakip spor baslarsınız yemegi azalttin sizinkinin cozumu var benim hormanlar duzelmedi hala

Bende 58 kilo ile hamile kaldim, sadece 10 kilo almistim hamilelikte ve dogumdan 10 gün sonra yine eski kilomdaydim. Ama gel gelelim görüntüye. Sanirim birden verdigim icin göbegimde hafif sarkiklik oldu. Karin egzersizleri yapmaya erken basladim ve dikis yerim biraz sanci yapinca biraktim. Dogumdan 6 ay sonra karnim yine düzeldi, hatta görenler 'birde sezeryandan sonra sarkar diyorladi, senin karnin güzel toparlamis' demislerdi. Suan 11 aylik bebegim ve nedense ben yine sarktim, bende bunu anlamis degilim :KK43: insallah düzeliriz.

Herkezde birsey var iste Bende o kadar kilo var ama göbek hic yok ztn belim 62 cm di eskiden ve hala ince ama kilo zor veriyorum

Ben de bir oneri istiyorum: 96 kiloda gebe kaldigimi ogrendim. Ilk 3 ay kustugum icin 93e inmisim. 104 kiloda doguma girdim. Bebegimin kirki ciktiginda ben de 96 kiloya inmistim. Bakmasi icin bir yere bebegi birakma sansim yok, ayrica kirkindan sonra masabasi mesaiye geri dondugumden spor da yok. Sadece isten eve 1 km yurume mesafesi.. ne yapsam da su asiriliklardan kurtulsam? Buradaki arkadaslar gibi hizli verebilecegimi sanmiyorum cunku bunlar benim sezaryen kilolarim degil, son 2 yilda 10 kilo aldim. Ondan once 80-85 araligindaydi. Idealim 60-70 olabilir. Halihazirda gunde 3 litre su icen ve pek ekmek yemeyen biriyim. Cocugum 4 aylik ve sadece anne sutu aliyor. Onun sutuyle de oynamak istemiyorum. Fakat daha hafif ve saglikli bir anne olmak istiyorum. Ne zaman baslamali ne yapmali? Benim gibi ezelden kilolu olup binbir yol denemis binbir husrana ugramis sonunda basarmis olan anneler cocugun iyiligini sagligini hesaba katarak bir öneri verin lutfen.

Ben de bir oneri istiyorum: 96 kiloda gebe kaldigimi ogrendim. Ilk 3 ay kustugum icin 93e inmisim. 104 kiloda doguma girdim. Bebegimin kirki ciktiginda ben de 96 kiloya inmistim. Bakmasi icin bir yere bebegi birakma sansim yok, ayrica kirkindan sonra masabasi mesaiye geri dondugumden spor da yok. Sadece isten eve 1 km yurume mesafesi.. ne yapsam da su asiriliklardan kurtulsam? Buradaki arkadaslar gibi hizli verebilecegimi sanmiyorum cunku bunlar benim sezaryen kilolarim degil, son 2 yilda 10 kilo aldim. Ondan once 80-85 araligindaydi. Idealim 60-70 olabilir. Halihazirda gunde 3 litre su icen ve pek ekmek yemeyen biriyim. Cocugum 4 aylik ve sadece anne sutu aliyor. Onun sutuyle de oynamak istemiyorum. Fakat daha hafif ve saglikli bir anne olmak istiyorum. Ne zaman baslamali ne yapmali? Benim gibi ezelden kilolu olup binbir yol denemis binbir husrana ugramis sonunda basarmis olan anneler cocugun iyiligini sagligini hesaba katarak bir öneri verin lutfen.

Merhaba..

Çalıştığınız için 3 ana 3 ara öğün yapabilirsiniz.. akşam yemeğinden sonra evde Leslie yapabilirsiniz.. haftasonu 1 saat yürüyüş yapabilirsiniz.. Sağlıklı beslenince sutunuz de etkilenmez.. küçük hedeflerle ilerleyin.. en önemlisi kafaya takmamak.. zayiflayana kadar hayat durmuyor tadını çıkarın.. ilk yaş gününe kadar 8 ay var rahatlıkla 16 kilo verebilirsiniz.. Kalıcı vermek sağlıkla önemli.. yağdan vermek.. Leslie yapın muhakkak.. sevgiler

Kizlar bu arada 68 kiloyum 5 kilo gitti yarın platese basliyorum ama kilo yine durdu resmen ac geziyorum gramla bealeniyorum

Aman aç gezmeyin fazlası ile geri gelir kilolar.. illaki bu aç gezme bigün bitecek vücut o anı bekliyor yağ depolamak için.. 3 saatte bir küçük porsiyonlar yiyin aç kalmayın..

Aman aç gezmeyin fazlası ile geri gelir kilolar.. illaki bu aç gezme bigün bitecek vücut o anı bekliyor yağ depolamak için.. 3 saatte bir küçük porsiyonlar yiyin aç kalmayın..

Moralim cok bozuldu 4 gundur dikkat ettiğim halde 1 kilo almisim plates hocasina gittigimde uzulecek birsey yok herkezin metabolizmasi varkli calisiyor benim butun arkadaslarim 2 ayda verdiler. Hormonlar bir sene sonra duzene giriyormus yani ne yaparsak yapalim gitmicek hormonlar duzelene kadar bu demek degilki yemek yiyelim daha cok kilo almadan emek gostermemiz gerwkiyo

Moralim cok bozuldu 4 gundur dikkat ettiğim halde 1 kilo almisim plates hocasina gittigimde uzulecek birsey yok herkezin metabolizmasi varkli calisiyor benim butun arkadaslarim 2 ayda verdiler. Hormonlar bir sene sonra duzene giriyormus yani ne yaparsak yapalim gitmicek hormonlar duzelene kadar bu demek degilki yemek yiyelim daha cok kilo almadan emek gostermemiz gerwkiyo

Ac derken herseyden yiyorum ama az yani doymuyorum doktorun verdigi bir diyet daha once uyguladigimda 10 kilo vermistim

Ben emzirmiyorum o yuzden spora basladim spor yapmak sütü azaltiyo. Senin durumun bence beklemek az ekmek degil hic yememek lazim sabah bir dilim sabah olabilir ben hic yemiyorum... Daha bebegin vok kucuk emzirin keske bende emzirwbilseydim cok ozluyorum o gunleri.

Merhaba. Ben de 92 ıle hamıle kaldım 112 ıle doguma gırdım(son ay tansıyonum cıktı bırden ödem cok arttı). Dogumdan tam 2.5 ay sonra tekrar 92 olmustum. Bu arada tabi cok buyuk sıkıntılar yasadım emzırmeme ragmen yemek yıyemedım pek:KK43: Sonrasında kendımce dıkkat etmeye calıstım 4 ay kadar surede 92den 87ye ındım. 87 ıle de dıyetısyene basladım sımdı 84 kıloyum. Bebegım 6.5 aylık. Dıyetısyenım dolu dolu bır lıste verdı ama ben varıs amelıyatı oldugumdan spora yapamadım henuz. Istersenız lıstemı sıze gondereyım cunku kılolarımız benzer, belkı ıse yarar

Merhaba. Ben de 92 ıle hamıle kaldım 112 ıle doguma gırdım(son ay tansıyonum cıktı bırden ödem cok arttı). Dogumdan tam 2.5 ay sonra tekrar 92 olmustum. Bu arada tabi cok buyuk sıkıntılar yasadım emzırmeme ragmen yemek yıyemedım pek:KK43: Sonrasında kendımce dıkkat etmeye calıstım 4 ay kadar surede 92den 87ye ındım. 87 ıle de dıyetısyene basladım sımdı 84 kıloyum. Bebegım 6.5 aylık. Dıyetısyenım dolu dolu bır lıste verdı ama ben varıs amelıyatı oldugumdan spora yapamadım henuz. Istersenız lıstemı sıze gondereyım cunku kılolarımız benzer, belkı ıse yarar

Ne kadar cok vermissiniz Tebrık ederim azmin sonu tesekkurler ama herkese aynı dıyet uymuyo birde kilo vs ben 67 kiloyum muhtelemen daha az kaloriyle beslenmem gerek birde gercekten o birsene sonra kilo verirsın dedikleri dogru

Ne kadar cok vermissiniz Tebrık ederim azmin sonu tesekkurler ama herkese aynı dıyet uymuyo birde kilo vs ben 67 kiloyum muhtelemen daha az kaloriyle beslenmem gerek birde gercekten o birsene sonra kilo verirsın dedikleri dogru
Ben ACerenP ıcın demıstım lıstemı verebılırım dıye, ondan alıntı yaptım kılolarımız yakın oldugu ıcın.

Bende ilk defa bir hamileliğimde bu kadar kilo aldım 86 ile başladığım yol 109 da bitti doğumdan sonra 103 geliyorum şu anda ve bu halimden nefret ediyorum desem yeridir hızlıca en az bir 10 kilo vermem lazım yardımcı olabilecek listesi olanlar var mı lütfen

Been rica etsem listenizi yardımcı olurmusunuz kilo durumlarımız aynı sayılır tabi ben daha yeni doğum yaptım 45 oldu sütüm çekildi emzirmiyorum da o yüzden hiç değilse bir an önce kilo vermem

Bende ilk defa bir hamileliğimde bu kadar kilo aldım 86 ile başladığım yol 109 da bitti doğumdan sonra 103 geliyorum şu anda ve bu halimden nefret ediyorum desem yeridir hızlıca en az bir 10 kilo vermem lazım yardımcı olabilecek listesi olanlar var mı lütfen

Daha cok yeni dogum yapmıssın sütün gider sadece kilo almamaya calıs kaliteli beslen sebze meyve yogurt protain gibi ben 83 doguma gittim 65 kiloyum omur boyu kilolu kalcam dıye dusunuyordum gitmeye yeni yeni basladi bebegim 8 aylık. Listeye gerek yok kendi vucudunu en ıyu sen tanıyorsum herkez farklı kilo veriyo bazıları sporla bazilar yemek yemeyerek bazılari sadece dıkkat ederek. Ben sporla kilo veremeyenlerdenim...

Kızlar ben 77 kilo ile hamile olduğumu öğrendim 100 kilo ile doğum yaptım çıktığımda 96 kiloydum şimdi 74 kiloya düştüm ama 26 ay geçti aradan hemen kilolarlada gitmiyor biraz sabır ve zaman gerekiyor 2.ye bebiş düşünüyorum ama bu defa 65e düşmeden hamile kalmak istemiyorum daha dikkatli bir hamilelik dönemi planlıyorum ilkinde olan acemilikleri yapmayacağım inşallah ne bulursam yemeyeceğim hamileyim diye herşeyi kendime hak görmeyeceğim tabi bu şimdiki düşüncem kabuğuna sığmaz hormonlar beni ne hale getirir bilmiyorum

Tatlim rica etsem banada gonderirmisin bende 83 kiloyum yardimm

Kızlar ben 77 kilo ile hamile olduğumu öğrendim 100 kilo ile doğum yaptım çıktığımda 96 kiloydum şimdi 74 kiloya düştüm ama 26 ay geçti aradan hemen kilolarlada gitmiyor biraz sabır ve zaman gerekiyor 2.ye bebiş düşünüyorum ama bu defa 65e düşmeden hamile kalmak istemiyorum daha dikkatli bir hamilelik dönemi planlıyorum ilkinde olan acemilikleri yapmayacağım inşallah ne bulursam yemeyeceğim hamileyim diye herşeyi kendime hak görmeyeceğim tabi bu şimdiki düşüncem kabuğuna sığmaz hormonlar beni ne hale getirir bilmiyorum
Canım ben dikkat etmediğim hamileliklerimde kilo almadım son dderece özendiğim son hamileliğimde 24 kilo aldım 9 kilo almıştım diğerlerinde bir daha bebek düşünürsek kesinlikle dikkat etmiycem sakındığın göze çöp batıyo

X