Premature Bebekler Preeklampsi Geçiren Anneler

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
38 haftalikmissin gayet iyi bir haftadasın tehlikeli dönemi geçmişsin doğum yapsan bile gayet sağlıklı olur diye düşünüyorum korkma. Doktoruna da git her ihtimale karsi. Hayırlı doğumlar olsun Rabbim bizlere de bu haftalara kadar sağlıklı gelebilecek gebelikler nasip etsin inşallah. .
Amin inşaAllah cnim.darisi sizlere olsun inşallah))Rabbim tüm annelere sağlıkla kucaklamiyi nasib etsin

38+0 oldum niye cok mu yüksek tansiyonum?lütfen acil cvp.şekerim var şuan insulun kullaniyirum.

Canım maşallah haftan çok iyi endişelenme. Ama yine de doktorunla paylaş bu durumu. Bu tansiyon ile doğuma alınan da var. 14ü bekleme doktoruna söylemek için. Ama sadece tansiyon için de endişeye kapılma. Preeklampsi teşhisi için baska belirtilere de ihtiyac var. Sende olsa emin ol farkederdin ve buraya yazardın Ama dedigim gibi yine de doktorunla paylaş. Sağlıkla kucagına al inşallah ❤️❤️

Canım maşallah haftan çok iyi endişelenme. Ama yine de doktorunla paylaş bu durumu. Bu tansiyon ile doğuma alınan da var. 14ü bekleme doktoruna söylemek için. Ama sadece tansiyon için de endişeye kapılma. Preeklampsi teşhisi için baska belirtilere de ihtiyac var. Sende olsa emin ol farkederdin ve buraya yazardın Ama dedigim gibi yine de doktorunla paylaş. Sağlıkla kucagına al inşallah ❤️❤️
Amin Cnim inşallah,ALLAH razi olsun bende zaten yüksek şeker var acaba şekerim ettikleri dedim.

38 yas 82 kiloyla hamile kaldim 37+5 te 88 kiloyken preeklampsi nedeniyle acil sezaryen oldum ki bir hafta oncesinde normal dogum konusuluyordu cunku herseyim cok guzeldi. tansiyonum 12 ustune cikmiyordu. Tesadufen gittigim hastanede suyumun bittigi ve tansiyonumun 17e ciktigini gorunce soka girdim.

38 yas 82 kiloyla hamile kaldim 37+5 te 88 kiloyken preeklampsi nedeniyle acil sezaryen oldum ki bir hafta oncesinde normal dogum konusuluyordu cunku herseyim cok guzeldi. tansiyonum 12 ustune cikmiyordu. Tesadufen gittigim hastanede suyumun bittigi ve tansiyonumun 17e ciktigini gorunce soka girdim.
Öncelikle geçmiş olsun.. Çocuğun durumu nasıl peki gerçi hafta çok iyiymiş bir problem olmaması lazım sizde bir problem oldu mu daha ayrıntılı bilgi verebilir misiniz ?

Öncelikle geçmiş olsun.. Çocuğun durumu nasıl peki gerçi hafta çok iyiymiş bir problem olmaması lazım sizde bir problem oldu mu daha ayrıntılı bilgi verebilir misiniz ?

Evet haftamiz guzeldi belki ondan kurtardik. Oglum bi her kucuk dogan cocuk gibi sarilik oldu 3 gun yogun bakimda yatti. ayrica tsh degeri yuksek. Onun disinda preeklampsiden dolayi bir sorunu yok sukur. Bende de (sanirim sinirsel) tansiyon kaldi, ilac kullaniyorum. Ama genelde 13/9 a kitledim cok yukselmiyor.
Bir tane daha cocugumuz olsun isterdik, ama bu deneyim beni o kadar korkuttu ki sagligimi, kilomu vs. duzeltmeden zor gibi...

Evet haftamiz guzeldi belki ondan kurtardik. Oglum bi her kucuk dogan cocuk gibi sarilik oldu 3 gun yogun bakimda yatti. ayrica tsh degeri yuksek. Onun disinda preeklampsiden dolayi bir sorunu yok sukur. Bende de (sanirim sinirsel) tansiyon kaldi, ilac kullaniyorum. Ama genelde 13/9 a kitledim cok yukselmiyor.
Bir tane daha cocugumuz olsun isterdik, ama bu deneyim beni o kadar korkuttu ki sagligimi, kilomu vs. duzeltmeden zor gibi...
Çok geçmiş olsun ben sizin kadar şanslı değildim benim ki çok küçükken doğdu ve kurtaramadık ilk çocuğumdu ve çok kötü bir deneyim yaşadım Allah kimseye yaşatmasın böyle bir durum..

Çok geçmiş olsun ben sizin kadar şanslı değildim benim ki çok küçükken doğdu ve kurtaramadık ilk çocuğumdu ve çok kötü bir deneyim yaşadım Allah kimseye yaşatmasın böyle bir durum..
Sizin de basiniz sagolsun, cok zor bir sey. Unarim bir dahakinde saglikli olarak kucaginiza alirsiniz.
Annemin ilk bebegi yedi aylikken karninda olmus, kardesimde de tansiyonu yukselmis ve sekiz aylik dogum yapmis. Ben normal gelmisim ama onun yasadiklarina benzer seyleri yasiyorum.

Sizin de basiniz sagolsun, cok zor bir sey. Unarim bir dahakinde saglikli olarak kucaginiza alirsiniz.
Annemin ilk bebegi yedi aylikken karninda olmus, kardesimde de tansiyonu yukselmis ve sekiz aylik dogum yapmis. Ben normal gelmisim ama onun yasadiklarina benzer seyleri yasiyorum.
Benim ailede hiç böyle birşey duymadım ama bende çıktı hiç adını bile bilmiyordum preeklampsinin ama Rabbim böyle sınadi demekki benim bebeğim 25 haftalikken doğdu ama 2 gün yaşadı maalesef Allah kimseye yaşatmasın çok zor..

merhaba arkadaşlar. sizlere birşey sormak istiyorum, 2 defa preeklemsi ile doğum yaparak gebelik geçirdim, sürpriz şekilde tekrar hamile kaldım.39 yaşımdayım.2 gebeliğimde de 5-8 haftaları arasında lekelenme tarzı kanamalarım olmuştu, 26-27 haftalarda preeklemsi ile doğum yaptım.Çok şükür bu gebeliğimin başında hiç kanamam lmadı, sizlere sormak istiyorum preeklemsi olduğunuz gebeliklerinizde erken dönemde kanama yaşamışmıydınız. Şimdi umut etmek istiyorum kanamam olmadığına göre preeklemsi olmam belki diye bu sefer

merhaba arkadaşlar. sizlere birşey sormak istiyorum, 2 defa preeklemsi ile doğum yaparak gebelik geçirdim, sürpriz şekilde tekrar hamile kaldım.39 yaşımdayım.2 gebeliğimde de 5-8 haftaları arasında lekelenme tarzı kanamalarım olmuştu, 26-27 haftalarda preeklemsi ile doğum yaptım.Çok şükür bu gebeliğimin başında hiç kanamam lmadı, sizlere sormak istiyorum preeklemsi olduğunuz gebeliklerinizde erken dönemde kanama yaşamışmıydınız. Şimdi umut etmek istiyorum kanamam olmadığına göre preeklemsi olmam belki diye bu sefer
Onunla ilgisi yok sanirim o bicok gebelikte yaşanan bir durum her ikiside aynı haftalarda mi doğdu ben bebe aspirini kullanıyorum ayrıca magnezyum ve dvit kullanimida onemliymis

Benim kanamam olmamıştı ilk haftalarda. O yerleşme lekelenmesi oluyor. Preeklampsi ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. Şimdiden endişeye strese başlamayın. Olumlu düşünün stresten uzak durun. Ben gebeliğimde çok stresliydim. Bunun çok tetiklediğini düşünüyorum. Mümkün mertebe sakin kalıp güzel şeyler düşünmeye çalışın:KK200:

Merhaba canım öncelikle geçmiş olsun ben 12. Ve 13. Haftalarda yoğun kanama geçirmiştim ama onunla bir ilgisi var mı bilmiyorum 25. Haftada siddetli preeklampsi nedeniyle sezeryanla doğum yapmak durumunda kaldım ve bebeğimi küçük olduğu için kaybettim sizin çocuklar yaşadı mi ve nasıl doğum Yaptiniz sezeryanla mi oldu ikisi de ve ne kadar sure sonra hamile kaldiniz bilgi verirseniz sevinirim..

Merhaba canım öncelikle geçmiş olsun ben 12. Ve 13. Haftalarda yoğun kanama geçirmiştim ama onunla bir ilgisi var mı bilmiyorum 25. Haftada siddetli preeklampsi nedeniyle sezeryanla doğum yapmak durumunda kaldım ve bebeğimi küçük olduğu için kaybettim sizin çocuklar yaşadı mi ve nasıl doğum Yaptiniz sezeryanla mi oldu ikisi de ve ne kadar sure sonra hamile kaldiniz bilgi verirseniz sevinirim..
Preeklampsi net bı sebebi yokmuş 3. De tekrarlamayanlari okumuştum inşallah hiçbirimiz yeniden yaşamayiz kendini korkutma sakin ol 20 haftadan sonra idrar ver kendini kötü hissedersen tansiyonjnj kontrol et 14u görürsen dr.u bilgilendir ve dr.un dediği aspirin bı nebze olsa düzenli kullanımda pıhtılaşma kaynakliysa önüne geçebiliyor D3 kullanimi ve magnezyum da önemli haftada göre bunları tedarik et canım olumlu düşünmeye calisalim

Canım başın sağ olsun, Rabbim tekrarından korusun inşallah... Ben de ilk bebeğimi 36+1'de kaybettim. Sana tavsiyem eğitim ve araştırma hastanesinde 6 lı trpmbofili panali testini yaptırman. Büyük ihtimalle sende ki preeklampsinin sebebi de kan pıhtılaşması... Sonra da bulunduğun şehirde iyi bir perinatolog bulup, sonuçları değerlendirtmen gerekiyor. Ben çok şükür 2.bebeğimi sağlıkla kucağıma alabildim. Gebeliğim boyunca kan sulandırıcı iğne ve coraspin kullandım. Şuan 3.bebeğime hamileyim çok şükür. Onda da yine aynı tedaviye devam ediyoruz. Şuan onda da bir problem yok çok şükür...
Merhaba evet test yaptırdım kan pıhtılaşması çıktı ama 3. Aydan itibaren clexan kullanmama rağmen işe yaramadı:KK43: siz sabah akşam mı clexan kullandınız?

Merhaba evet test yaptırdım kan pıhtılaşması çıktı ama 3. Aydan itibaren clexan kullanmama rağmen işe yaramadı:KK43: siz sabah akşam mı clexan kullandınız?

3.ay çok geç maalesef. Gebelik kanda görünür görünmez başlaman lazım iğneye. Hatta Dr.um bana adetinin gecikmesini beklememelisin daha adetine 3-5 gün varken kan testi yaptırmalısın demişti. Beta HCG daha 40larda iken iğneye ve coraspirine başlamıştık. Hem bebeğin tutunmasına yardımcı oluyormuş hem de bebeğe giden damarlarda herhangi bir tıkanıklık oluşmasını tamamen önlüyormuş iğneye erken başlamak...

Gebelik zehirlenmesi teşhisi ile şu an hastanede yatıyorum. 30 haftalık hamileyim bebek 1600 gram sezeryanla alacaklar büyük ihtimal idrarımda protein kaçağı var doktor çok bekletmem dedi. Burda okuduklarım umut oldu. İnş bebeğime de bana da birşey olmaz ilk gebeliğim ben çok korkuyorum

X