O kadar hazırlık yaptim bayramda kimse gelmedi,çok üzgünüm

Konu sahibiyle aynı yaştayız, değil eve gelsinler diye hazırlık yapıp beklemek "kimse gelmese de şurda iki kafa dinlesem ya da dışarı çıksam" diye bakarım genelde 🤲🏻 Ama ben bu "bana gelsinler" tavrının yaşla alakalı olmadığını anladım. Hani evlenince yaşıtlarına bile "ablacım" diyen tipler vardır ya, konu sahibi onlardan. Evlenince statü atladı ve kendisine ziyarete gelinmesi gerekiyor, isterse 15 yaşında olsun. Şu mesaja dayanarak yaptım bu yorumu:
🤣🤣🤣
Maşallah ne kadar güzel çözmüşsünüz beni ya (!) Tebrik ediyorum sizi. Demek yaşıtlarıma bile ablacım diyormuşum. Vay be..

Maşallah ne kadar güzel çözmüşsünüz beni ya (!) Tebrik ediyorum sizi. Demek yaşıtlarıma bile ablacım diyormuşum. Vay be..
Yok siz ablacım diyorsunuz demedim, evlenince onlar gibi buldumcuk olmuşsunuz demek istedim. "Ben büyük gelinim, gelmelerini bekledim" beyanınız bunu ele veriyor.

bizde büyüklerin evinde toplanılır orda herkes bayramlaşır sonra dağılınır. evinize beklemeniz saçma geldi bana.yaşınız zaten küçük bunun için. 50 yaş teyzeleri gibi hazırlık yapmanız abartı olmuş.bu yaşta gelinen değil giden taraf olmalısınız.

Yok siz ablacım diyorsunuz demedim, evlenince onlar gibi buldumcuk olmuşsunuz demek istedim. "Ben büyük gelinim, gelmelerini bekledim" beyanınız bunu ele veriyor.
Buldumcuk falan olmadım sadece küçüklerimizin bari gelmeleri beklentisindeydik. Ve evet büyük gelinim,her şeyinde yanında olduğum kucuk gelinin de gelmesini ummuştum.

bizde büyüklerin evinde toplanılır orda herkes bayramlaşır sonra dağılınır. evinize beklemeniz saçma geldi bana.yaşınız zaten küçük bunun için. 50 yaş teyzeleri gibi hazırlık yapmanız abartı olmuş.bu yaşta gelinen değil giden taraf olmalısınız.
Yaşım kaç olursa olsun ayrı ev sahibi olduğum için misafir beklentisinde olacağım sanırım. Bizim burda gidene gidilir. Biz büyüğün evinde toplanmadık, karşılaşmadık. Karşılaşmış olsak bile evime beklerdim.

Arkadaşlar siz hiç bayramda kapım çalınsın bir misafirim olsun istemediniz mi ya neden çok afaki bir şey beklemişim gibi linç ediyorsunuz. Üzüldüm işte kimse gelmeyince. Evet yaşım çok büyük değil ama ne farkeder bekledim işte. Ayrı ev sahibi olduğum için bekledim. Gelen olmayınca üzüldüm. Size saçma gelebilir ama herkesin yapısı farklı ben de buna üzüldüm işte. Yeter bu kadar sert tepkiler verdiğiniz.olumlu olumsuz düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz bir sey demiyorum teşekkür ediyorum zaten ama Kırıcı olacaksanız lütfen yazmayın.

Gelmemek için belki geçerli bir sebepleri vardır, örneğin bu bayram biz de hiçbir yere gidemedik eşimin sürekli nöbeti vardı. Ama herkesi aradık. Sizi arayıp telefonda da olsa bayramlaşmadılar mı?

Gelmemek için belki geçerli bir sebepleri vardır, örneğin bu bayram biz de hiçbir yere gidemedik eşimin sürekli nöbeti vardı. Ama herkesi aradık. Sizi arayıp telefonda da olsa bayramlaşmadılar mı?
Hayır 😔 biliyorum herkese gittiler bize gelmediler. Aramadilar da😔

Yaşım kaç olursa olsun ayrı ev sahibi olduğum için misafir beklentisinde olacağım sanırım. Bizim burda gidene gidilir. Biz büyüğün evinde toplanmadık, karşılaşmadık. Karşılaşmış olsak bile evime beklerdim.
İnsanların yazdıklarını asla kabul etmiyorsunuz ancak sizde de böyle bir adet yokmuş demek ki. Bakın kimse gelmediğine göre bizlerle aynı adetlerle sahipmişsiniz, sadece büyüklere gidiliyormuş. Demek ki bir tuhaflık olan sizin beklentileriniz.

Eşimin kendinden küçük 3 kardeşi var hepsi evli çoluk çocuk sahibi, benimde kendimden küçük 2 kardeşim var. Hiçbiri gelmedi, tatile gittiler, hatta eşimin tarafı aramadı bile. Takılmadım amann.

Sizde çok dert etmeyin çünkü KK da gördüğüm kadarıyla aile toplantılarında çok laf sokma darılma oluyor. 😄😄

Hayır 😔 biliyorum herkese gittiler bize gelmediler. Aramadilar da😔

Belki bir şeyi yanlış anlamışlardır. Güzel bir dille sorup açık olmakta fayda var bence. Sizi bekledik hazırlık yaptık gelseydiniz keşke beraber yiyip içerdik gibisinden. Özensiz davrandılar belki de, bundan sonra dikkat ederler :)

Arkadaşlar siz hiç bayramda kapım çalınsın bir misafirim olsun istemediniz mi ya neden çok afaki bir şey beklemişim gibi linç ediyorsunuz. Üzüldüm işte kimse gelmeyince. Evet yaşım çok büyük değil ama ne farkeder bekledim işte. Ayrı ev sahibi olduğum için bekledim. Gelen olmayınca üzüldüm. Size saçma gelebilir ama herkesin yapısı farklı ben de buna üzüldüm işte. Yeter bu kadar sert tepkiler verdiğiniz.olumlu olumsuz düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz bir sey demiyorum teşekkür ediyorum zaten ama Kırıcı olacaksanız lütfen yazmayın.
Şimdi üzerime alındım, açıklama hakkım var.
Siz beklediğiniz insanları ki kardeşlerinizmiş, başkaları da olsun hadi; zamanında evlendiniz, evinize ‘tek tek’ yemeğe davet edip ağırladınız mı?
Kısaca kapınızı o insanlara birkaç kez açtınız mı?
Beklentiye girmeden önce bunları konuşmak gerek.
Valla bizde niye yok o beklenti, 2 sene misafir ağırladığımızdandır belki.
Sülaleyi yedire içire doyurduğumuzdan, insanların evlerimizden çıkmadığındandır.
Yeni ev sahipleri olarak bakın anne baba yanında demiyorum, bireysel kardeşinizi davet etmeniz, akşam yemeği, sabah kahvaltısı ayrı zamanlarda çağırmanız, ayaklarını evinize alıştırmanız gerekir.
Sonra dersiniz ki ‘şuna bak kaç kere geldi ama bayramda gelmeyi bilmiyor’.

Anlatabildim mi?

Eşimin kendinden küçük 3 kardeşi var hepsi evli çoluk çocuk sahibi, benimde kendimden küçük 2 kardeşim var. Hiçbiri gelmedi, tatile gittiler, hatta eşimin tarafı aramadı bile. Takılmadım amann.

Sizde çok dert etmeyin çünkü KK da gördüğüm kadarıyla aile toplantılarında çok laf sokma darılma oluyor. 😄😄
😇 doğrudur ben de biraz takılmasam iyi olacak biraz hassas düşünüyorum bu da beni üzüyor,yoruyor. Yoksa başkaları için takılacak bir mesele değil belki ben çok kırıldım sadece. Teşekkür ederim size de

Ayy bu duyguyu ben ilk evlendiğimin bayramı yaşamıştım.
Simdi bizim evin kapısının kapanmazdı. Buna alışkın olduğum için bayramda sandım ki evlenince böyle devam eder :KK70: ama öyle olmuyor. Bunun olabilmesi için bayaga yaş almak lazım. Herkesin evinize sürekli girip çıkıp 'aman bir fırsat bullsak da onlara gitsek' diyebilmes lazım.
Benim evime gelmeyi seven çok arkadaşımız akrabamız olmasına rağmen küçük biz olduğumuz için hiç bir bayram hazırlık yapmam ki zaten 3 gün boyu Dışarıda oluruz yani birinin bizi evde yakalaması zor oluyor, bizden küçüklere de annemlerde diğer akrabadan falan karşılaşıp bayramlasiyoruz zaten çokça.
Hatta komşu komşuda yakalayıp geldik say bile diyor :KK70:
Yani biraz etrafı siz costuruyorsunuz gençken e iyice yaşlanınca da bir bakmışsınız siz gitmiyor artık onlar geliyor oluyor.

Belki bir şeyi yanlış anlamışlardır. Güzel bir dille sorup açık olmakta fayda var bence. Sizi bekledik hazırlık yaptık gelseydiniz keşke beraber yiyip içerdik gibisinden. Özensiz davrandılar belki de, bundan sonra dikkat ederler :)
Teşekkür ederim ❤️

Şimdi üzerime alındım, açıklama hakkım var.
Siz beklediğiniz insanları ki kardeşlerinizmiş, başkaları da olsun hadi; zamanında evlendiniz, evinize ‘tek tek’ yemeğe davet edip ağırladınız mı?
Kısaca kapınızı o insanlara birkaç kez açtınız mı?
Beklentiye girmeden önce bunları konuşmak gerek.
Valla bizde niye yok o beklenti, 2 sene misafir ağırladığımızdandır belki.
Sülaleyi yedire içire doyurduğumuzdan, insanların evlerimizden çıkmadığındandır.
Yeni ev sahipleri olarak bakın anne baba yanında demiyorum, bireysel kardeşinizi davet etmeniz, akşam yemeği, sabah kahvaltısı ayrı zamanlarda çağırmanız, ayaklarını evinize alıştırmanız gerekir.
Sonra dersiniz ki ‘şuna bak kaç kere geldi ama bayramda gelmeyi bilmiyor’.

Anlatabildim mi?
Evet çok teşekkür ederim. Benim için yapıcı bir yorum olmuş. Ben çok açtım kapımı. Çok davet verdim. Güzelce Ağırladık. Ama kaç kere geldiler bayramda gelmeyi bilmediler. Bayramdan önce de iftar yemeğine çağırmıştım sudan sebeplerle gelmediler. Hatta eltimin yalan uydurduğuna o kadar eminim ki. Yani değersiz hissettirdiler.

Evet çok teşekkür ederim. Benim için yapıcı bir yorum olmuş. Ben çok açtım kapımı. Çok davet verdim. Güzelce Ağırladık. Ama kaç kere geldiler bayramda gelmeyi bilmediler. Bayramdan önce de iftar yemeğine çağırmıştım sudan sebeplerle gelmediler. Hatta eltimin yalan uydurduğuna o kadar eminim ki. Yani değersiz hissettirdiler.
Hıı, tamam işte beklentiniz yine yersiz.
Neden, çünkü davetinize icabet bile etmemiş kendisi.
Halbuki ramazan 30 gün, haydi 7 güne bahane oldu 8.gün seçeneği var. Gönlü yok gelmeye çok ayıp etmiş, bayramda bekliyorsunuz bir de.
Aksine gelse bile mırın kırın evde yokuz çekmeniz gereken bir muamele görmüşsünüz.

Ne kadar güzel, siz kapılarınızı sonuna kadar açmış, layığını yerine getirmişsiniz, misafirinize değer vermişsiniz. Bundan sonra layığa ayılık yapan düşünsün ve bu emeklerinizi de ezdirmeyin. Bu günleri unutup ardına kadar kapınızı ‘kıymetini bilmeyene’ açmayın.

Eltiniz ve siz çalışıyor musunuz ? Eşleriniz işten kaçta geliyor ? Bu yıl iftar saatinde çoğu kişi işten dönüyordu. Gelmemelerinde bunun da etkisi olabilir.

Eltiniz ve eşi oruç tutmuyor da olabilir. Bu durumda da iftar davetine katılmak istememiş olabilirler.

Biz ayrı ev sahibiyiz diye bekledik demişsiniz de o işler öyle olmuyor 😂 yaşınız gereği büyüklerinize siz gidersiniz. Kardeşlerinizle de büyüklerin evlerinde denk gelinir normalde zaten yani ben hiç görmedim görümcenin ayrıca abiye gittiğini. Genelde zaten kv ye aynı günde gidiliyor anneleri olduğu için, orda denkelişiliyor. Yani yaşlılara gidilir arada 5 yaş olanlara büyüğüm diye hesaplayıp ayrıca gitmem açıkçası

X