O kadar hazırlık yaptim bayramda kimse gelmedi,çok üzgünüm

Belki misafirleri gelmiştir, belki komşuların gel git misafirliğinden fırsat bulamamışlardır üzülmeyin ❤️ ben de fırsat bulup başkalarına ya da akrabalara gidemedim. Çünkü bizde küçük büyük ayırt etmeden gidilir. İlk küçükler gider sonra büyüklere sofra kurup biz çağırırız daha önce evde yaşayan büyüklerin hürmetine gelirler. Fırsat olmamıştır. Bir dahaki bayramda yaptıklarınızla siz daha çok ziyaret edersiniz üzülmeyin nolur❤️ hem zaten evi bayram evi yapan hazırlığıdır niyettir. Sizin ev ne güzel bayram eviymiş❤️ elinize kolunuza sağlık eminim çok güzel olmuştur her şey❤️
Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim. Beni çok mutlu ettiniz. Üzüntüm hafifledi biraz çok sağ olun❤️

Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim. Beni çok mutlu ettiniz. Üzüntüm hafifledi biraz çok sağ olun❤️
Siz de sağ olun ne yaptım❤️ ben anladım sizi. Hem mesela benim de kardeşlerimle aramda çok fark yok. Ama bizde de gelme gitme çok olur. Takılmayın yani. Bir dahaki bayram her yaptığınızdan kaplara doldurup siz büyükleri gezin. Sizin daha gelinecek çok yıllarınız var inşallah ama yaşlılar daha çok bekler daha çok bakar kapılara. Evine gelinmesinin bayramının kutlanmasının ne kadar önemli olduğunu hatırladın bak öyle düşün, gitmedin demiyorum ama dip köşe kim kaldıysa kurban bayramında gidersin şimdi❤️ hem yaptıkların ziyan olmaz hem yaşlıya hastaya ziyarete gidip mutlu etmek çok sevap çok güzel bir şey. Allah evine bereket versin, senin de evin bayramlarda seyranlarda dolsun taşsın inşallah❤️ geçmiş bayramın mübarek olsun bu arada ❤️ ben de gelemedim bak :p ama kutlamak istedim içimden geldi :KK66: olsun gönüller bir :KK19:

Düzenleme: siz diye başlayıp sen diye devam etmişim :KK53: yakın hissetmiştim kusura bakmayın :KK53: ❤️❤️

Herkese aynı mesajları yazıp duruyorsunuz. 27 yaşındaki biri aile büyüğü olmaz, kimsenin bayramda gitmemesi aşırı normal, gereksiz bir beklentiye girmişsiniz yazıyor insanlar. Siz ısrarla herkese kapımız çalınsın istedik, biz büyüklere gittik yazıyorsunuz. Kendi kendinize drama yapasınız geldi herhalde başka bir açıklama bulamadım. Lütfen bana da aynı cevapları yazmayın.
Hanımefendi siz neye muhalefet oluyorsunuz tam olarak ben anlamadım. Aile buyuguyum de demedim. Üzüntümü,kırgınlığımı dökmek istedim. Bu kadar üzerime gelmenizi de anlayamadım. İnsanlar da söylüyor gereksiz beklenti diye evet haklılar. Ben de üzgünüm diye açıklama yaptım. Sizin bu kadar tepkinizi anlayamıyorum. Siz de kırıcı olmadan yorum yapabilirsiniz.

Siz de sağ olun ne yaptım❤️ ben anladım sizi. Hem mesela benim de kardeşlerimle aramda çok fark yok. Ama bizde de gelme gitme çok olur. Takılmayın yani. Bir dahaki bayram her yaptığınızdan kaplara doldurup siz büyükleri gezin. Sizin daha gelinecek çok yıllarınız var inşallah ama yaşlılar daha çok bekler daha çok bakar kapılara. Evine gelinmesinin bayramının kutlanmasının ne kadar önemli olduğunu hatırladın bak öyle düşün, gitmedin demiyorum ama dip köşe kim kaldıysa kurban bayramında gidersin şimdi❤️ hem yaptıkların ziyan olmaz hem yaşlıya hastaya ziyarete gidip mutlu etmek çok sevap çok güzel bir şey. Allah evine bereket versin, senin de evin bayramlarda seyranlarda dolsun taşsın inşallah❤️ geçmiş bayramın mübarek olsun bu arada ❤️ ben de gelemedim bak :p ama kutlamak istedim içimden geldi :KK66: olsun gönüller bir :KK19:

Düzenleme: siz diye başlayıp sen diye devam etmişim :KK53: yakın hissetmiştim kusura bakmayın :KK53: ❤️❤️
Yaaa çok teşekkür ederim. Ben de yakın hissettim sen ya da siz hiç farketmez. O kadar güzel yorum olmuş ki🥰 inşallah ilerde öyle günler görürüz. Senin de bayramın mübarek olsun çok sevgiler. ❤️

Aşırı beklentiye girmişsiniz o yaşta kim gelsin size hem evde misafir mi beklediniz siz neden kimseye gitmediniz?
Anne babanın bayram iade ziyareti hiç duymadım bayramda büyükler evden kolay kolay ayrılmaz ki
Hele çocuk beklentisi yazılmış normal olan o ztn bu ülkede yıllar önce eve hapsedilip öldürüldü çocuklar. Sakin çocuğunuz olursa bayramda kimsenin kapısına yollamayın o günler bitti

Aşırı beklentiye girmişsiniz o yaşta kim gelsin size hem evde misafir mi beklediniz siz neden kimseye gitmediniz?
Anne babanın bayram iade ziyareti hiç duymadım bayramda büyükler evden kolay kolay ayrılmaz ki
Hele çocuk beklentisi yazılmış normal olan o ztn bu ülkede yıllar önce eve hapsedilip öldürüldü çocuklar. Sakin çocuğunuz olursa bayramda kimsenin kapısına yollamayın o günler bitti
Biz gitmedik demedim zaten biz gittik herkese. Çocuk beklentim olmadığını da yazmıştım yukarıda. Yaşa da baglamadim sadece en azından kapım çalınsın istemiştim,üzüntümü dile getirdim...

Biz gitmedik demedim zaten biz gittik herkese. Çocuk beklentim olmadığını da yazmıştım yukarıda. Yaşa da baglamadim sadece en azından kapım çalınsın istemiştim,üzüntümü dile getirdim...

Biraz üzülmeye yer aramak gibi olmuş insanlar hiç kimsesi kalmadan mezarlıklarda bayrama alışmaya çalışıyor
Görmüşsünüz sagliklisiniz büyükleriniz hayatta yapmayın buradan dram çıkmaz

40 yaşındayım 20 yıllık evliyim hala küçük görülüp kimse gelmez biz gideriz. Annemlerde de bütün kardeşler toplanıp bayramlaştığımız için ayrıca beklenti içine girmiyoruz. Çocuklarınızı evlendirene kadar küçüksünüz der kaynanam.

Aynı sehirde olsak bn büyük kücük demeden gelirdim sana canım 😘🌹🙋‍♀️
Tatlı yapmıştım, yaprak sarması, bayram çikolatası... hepsi kaldı, eşimle ikimiz yicez mecbur. Umduğum, beklediklerim hiç kimse gelmedi. Kendi annem babam geldi bi tek sağolsunlar. Çok üzüldüm cidden. Eşim de belli etmemeye çalışıyor ama o da üzüldü. Özellikle kardeşinin gelmesini bekliyordu harçlık bile hazırlamıştı,gelmediler. Öylesine üzüntümü dökmek istedim.

Bu bayram ne oldu böyle anlamış değilim kapıya çikolata koydum para hazırladım çocuklar gelir diye çocuk bile gelmedi ya. Aşırı üzüldüm neler oluyor böyle git gide yok oluyoruz artık bayram denen birşey kalmadı herkes tatile gidiyor 😥
Tatile gitmemiz de mi dert oldu? Isteyen istedigini yapar size ne? 9 gün tatilleri var insanlarin.

Bizde de herkes herkese gider gelir. 32 yaşındayım görümcem benden 3 yaş küçük geldi mesela. Bence kardeşleriniz gelmeliydi
Ben olsam sitem ederdim gelmediniz vs diye
Evet denk gelindiğinde söylemeyi düşünüyorum. Üstelik eşimin babası, kardeşi ve hanımı çağırdığım iftar davetine bile gelmediler. Ona da çok kırıldım. Bu da üstüne tuz biber oldu

Size demedim ki. O yorumu yazan üyeye dedim. Bayram tatiline gidilmesini elestiren o. Sizin durumunuza üzüldüm.
Teşekkür ederim ama o üye de gidemezsiniz vs. Dememiş. Sadece neler olduğunu anlayamıyorum herkes tatile gidiyor yazmış. Çıkışmanızı hoş karşılamadım sadece naçizane

Konu sahibiyle aynı yaştayız, değil eve gelsinler diye hazırlık yapıp beklemek "kimse gelmese de şurda iki kafa dinlesem ya da dışarı çıksam" diye bakarım genelde 🤲🏻 Ama ben bu "bana gelsinler" tavrının yaşla alakalı olmadığını anladım. Hani evlenince yaşıtlarına bile "ablacım" diyen tipler vardır ya, konu sahibi onlardan. Evlenince statü atladı ve kendisine ziyarete gelinmesi gerekiyor, isterse 15 yaşında olsun. Şu mesaja dayanarak yaptım bu yorumu:
Benim kardeşim 24 , eşimin kardeşi 26 27 sanırım eşim büyük. Ben de büyük gelinim,gelmelerini beklemiştik
🤣🤣🤣

Son düzenleme:
X