O kadar hazırlık yaptim bayramda kimse gelmedi,çok üzgünüm

Çocuklardan tamamen ümidi kestim zaten. Çocuk şekeri bile almamıştım gelen olmaz diye. Zaten de olmadı 1 çocuk bile...
Ama hiç bir akrabamızın gelmemesi beni çok üzdü. Cidden bayram denen bir şey kalmadı. Evlenip ayrı ev olunca daha net anladım 😔
Benim evime de kimse gelmedi, biz eşimle ailesine gittik sadece, benim ailem burda değil, burda olanlar da gelmedi 😕

Demek istedigim ebeye dedeye Anne babaya gidilir yasca baya buyuklere siz gencsiniz vizir vizir gezmeniz lazim herkes bana gelmesinler diye ugrasir hazirlik yapmamak icin siz uzuluyorsunuz bos verin bence tatile gitmek en guzeli
Yaşça büyüklere biz gittik zaten. Dedenin falan gelmesini elbette beklemiyorum. Ben gelinip gidilmesini severim misafir ağırlamayı severim. Küçüklerimiz bile gelmeyince üzüldük açıkçası. Tatile gidemedik hem eşim çalışıyor hem maddi manevi durumlardan. Bir de evlendigimizden beri evimizdeki ilk bayramımız diye hevesliydik. Olmadı..

Tatlı yapmıştım, yaprak sarması, bayram çikolatası... hepsi kaldı, eşimle ikimiz yicez mecbur. Umduğum, beklediklerim hiç kimse gelmedi. Kendi annem babam geldi bi tek sağolsunlar. Çok üzüldüm cidden. Eşim de belli etmemeye çalışıyor ama o da üzüldü. Özellikle kardeşinin gelmesini bekliyordu harçlık bile hazırlamıştı,gelmediler. Öylesine üzüntümü dökmek istedim.

Başka bir yerde denk geldiyseniz gelmemişlerdir belki.
Benim annemler en büyük ve ilk güm yardım ettiğim için herkesi görüyorum sohbet ediyorum.
Orda gördüklerime ayrı ayrıda gitmiyorum tekrar.

Başka bir yerde denk geldiyseniz gelmemişlerdir belki.
Benim annemler en büyük ve ilk güm yardım ettiğim için herkesi görüyorum sohbet ediyorum.
Orda gördüklerime ayrı ayrıda gitmiyorum tekrar.
Başka bir yerde denk gelmedik,gelmiş olsak bile ben evime beklerim. Herkesin evi ayrı. Annemlere ilk gün gittik orda da kimseyle karşılaşmadık. Öyle de olsaydı ben yine giderdim başkalarına. Değer veriyorum çünkü. Ama değer göremedim maalesef.

Benim kardeşim 24 , eşimin kardeşi 26 27 sanırım eşim büyük. Ben de büyük gelinim,gelmelerini beklemiştik
Yaa baya da büyüklermiş niye gelmemişler öyle bir serzenişte bulunun siz onlara benim de 2 kardeşim var biri evli biri bekar annemlerde toplaşıyoruz diye her bayram gelmiyorlar bu bayram ve öncesinde sık görüştük gelmediler 1 tepsi baklavayı kendimiz yedik siz de sık görüşmüş olabilir misiniz?

Görümcelerime de bayramın 1.günü kayınvalidemde toplandığımız için ayrıca gitmiyoruz yani her bayram özellikle gitmiyoruz alınmayın diyoruz mesela biz fırsat olmayabiliyor berbat bir trafik olabiliyor.

Yaa baya da büyüklermiş niye gelmemişler öyle bir serzenişte bulunun siz onlara benim de 2 kardeşim var biri evli biri bekar annemlerde toplaşıyoruz diye her bayram gelmiyorlar bu bayram ve öncesinde sık görüştük gelmediler 1 tepsi baklavayı kendimiz yedik siz de sık görüşmüş olabilir misiniz?
Benim kardeşimle annemlerde görüştük zaten bekar kendisi. Ama annemle babam geldiler 3. Günü bana kardeşim gelmedi. Zaten diğer işlerini veya arkadaşlarını hep ailesinden önde tutar. Beni çok kırar bu durum. Ablam diye sayıp bayramda evime gelmedi.

Eşimin kardeşiyle sık görüşmeyiz. Ve büyük olan biz olduğumuz için onların gelmesini beklemiştik.

Yaşça büyüklere biz gittik zaten. Dedenin falan gelmesini elbette beklemiyorum. Ben gelinip gidilmesini severim misafir ağırlamayı severim. Küçüklerimiz bile gelmeyince üzüldük açıkçası. Tatile gidemedik hem eşim çalışıyor hem maddi manevi durumlardan. Bir de evlendigimizden beri evimizdeki ilk bayramımız diye hevesliydik. Olmadı..
O zaman dillendirin onlarda benim gibi dusunuyorlarsa gelmemislerdir. Sizi bekledik ugramadiniz gibi gibi salak degillerse gelirler oteki bayramlarda gorumcem baya buyuk benden bekliyoz demisti bayramda o zaman gitmistim mesela. Herkes farkli dusunebilir…

Görümcelerime de bayramın 1.günü kayınvalidemde toplandığımız için ayrıca gitmiyoruz yani her bayram özellikle gitmiyoruz alınmayın diyoruz mesela biz fırsat olmayabiliyor berbat bir trafik olabiliyor.
Anladım. Siz denk geliyormuşsunuz biz denk de gelmedik. Başka yerde denk gelinmiş olsa bile ben buyuklere yine giderdim. Evime ayrı gelinmesini beklerim. Saymış,değer vermiş derim. Ve değer verdiğimden giderdim. Olmadı..

Benim kardeşimle annemlerde görüştük zaten bekar kendisi. Ama annemle babam geldiler 3. Günü bana kardeşim gelmedi. Zaten diğer işlerini veya arkadaşlarını hep ailesinden önde tutar. Beni çok kırar bu durum. Ablam diye sayıp bayramda evime gelmedi.

Eşimin kardeşiyle sık görüşmeyiz. Ve büyük olan biz olduğumuz için onların gelmesini beklemiştik.
Yaptıklarınızın fotoğrafını atın siz gelirsiniz diye bekledik ama gelmediniz diye üzgün emojisi atın eşek değillerse gelirler bir dahaki bayram

O zaman dillendirin onlarda benim gibi dusunuyorlarsa gelmemislerdir. Sizi bekledik ugramadiniz gibi gibi salak degillerse gelirler oteki bayramlarda gorumcem baya buyuk benden bekliyoz demisti bayramda o zaman gitmistim mesela. Herkes farkli dusunebilir…
Denk gelinirse dillendiririm sanırım. Ben çok ince düşünen biriyim. Başkaları öyle değil. Farklılar evet..

Benim kardeşim 24 , eşimin kardeşi 26 27 sanırım eşim büyük. Ben de büyük gelinim,gelmelerini beklemiştik
Adet mi uyduruyorsunuz acaba?
Kendi kendinizde evinizde tribe girmişsiniz, yaşınız kemale ermeden kimse gelmez. Küçük kardeşleriniz ancak eşleri çocukları olunca, halana dayına amcana el öpmeye diye gelinir.
Öyle bekleyeceğinize arayıp arkadaşlarınıza ya da kardeşlerinize ‘haydi son gün gelin de oturalım hem bayramlaşmış oluruz toplanırız’ demeniz gerekiyordu. Medeni durum değişti diye insanlar o muameleyi yapmayacak, daha çok var o duruma.
Hakikaten tuhafsınız.

Anladım. Siz denk geliyormuşsunuz biz denk de gelmedik. Başka yerde denk gelinmiş olsa bile ben buyuklere yine giderdim. Evime ayrı gelinmesini beklerim. Saymış,değer vermiş derim. Ve değer verdiğimden giderdim. Olmadı..
Aynı burukluğu ben de yaşıyorum.Ramazandan birgün önce umreden geldik.Gitmeden kuzenlerimi aradım, Allah'a ısmarladık dedim( bizim buralarda adettir), bayramda gelirler diye bekledim ama gelmediler.Herkesin hastasına taziyesine,doğumuna, düğününe koşarım, eşim de tanımasa bile bana eşlik eder. Ben de artık herkese mesafeli olacağım.

X