O kadar hazırlık yaptim bayramda kimse gelmedi,çok üzgünüm

Hıı, tamam işte beklentiniz yine yersiz.
Neden, çünkü davetinize icabet bile etmemiş kendisi.
Halbuki ramazan 30 gün, haydi 7 güne bahane oldu 8.gün seçeneği var. Gönlü yok gelmeye çok ayıp etmiş, bayramda bekliyorsunuz bir de.
Aksine gelse bile mırın kırın evde yokuz çekmeniz gereken bir muamele görmüşsünüz.

Ne kadar güzel, siz kapılarınızı sonuna kadar açmış, layığını yerine getirmişsiniz, misafirinize değer vermişsiniz. Bundan sonra layığa ayılık yapan düşünsün ve bu emeklerinizi de ezdirmeyin. Bu günleri unutup ardına kadar kapınızı ‘kıymetini bilmeyene’ açmayın.
Teşekkür ederim

Eltiniz ve siz çalışıyor musunuz ? Eşleriniz işten kaçta geliyor ? Bu yıl iftar saatinde çoğu kişi işten dönüyordu. Gelmemelerinde bunun da etkisi olabilir.

Eltiniz ve eşi oruç tutmuyor da olabilir. Bu durumda da iftar davetine katılmak istememiş olabilirler.
Biz çalışmıyoruz. Evet hepsi ihtimal dahilinde olabilirdi ama hiç biri değil. Yalan uydurduğuna çok eminim. Gelmek isteyen bir şekilde gelirdi,istemediler..

Tatlı yapmıştım, yaprak sarması, bayram çikolatası... hepsi kaldı, eşimle ikimiz yicez mecbur. Umduğum, beklediklerim hiç kimse gelmedi. Kendi annem babam geldi bi tek sağolsunlar. Çok üzüldüm cidden. Eşim de belli etmemeye çalışıyor ama o da üzüldü. Özellikle kardeşinin gelmesini bekliyordu harçlık bile hazırlamıştı,gelmediler. Öylesine üzüntümü dökmek istedim.
Kavgalı msnz niye gelmediler ki

Yaşım kaç olursa olsun ayrı ev sahibi olduğum için misafir beklentisinde olacağım sanırım. Bizim burda gidene gidilir. Biz büyüğün evinde toplanmadık, karşılaşmadık. Karşılaşmış olsak bile evime beklerdim.
Bizde eltimle kv karşılaştık bayramda,her bayram aynı şekilde olur, eşim abi oluyor, ama bana gelinmesini hiç beklemedim beklemem , çünkü karşılaşıp bayramlastik bide evime niye gelsinler.

Biz genelde kvdemde toplanırız ilk gün görümce elti vs. Orda bayramlaşırız hepimiz. Sonrasında kimse kimseye gitmez.Aile büyüklerine de hepimiz birlikte gideriz. Geri iadei ziyaret olmaz genelde . Sizin ilk bayramınız sanırım?

Biz genelde kvdemde toplanırız ilk gün görümce elti vs. Orda bayramlaşırız hepimiz. Sonrasında kimse kimseye gitmez.Aile büyüklerine de hepimiz birlikte gideriz. Geri iadei ziyaret olmaz genelde . Sizin ilk bayramınız sanırım?
İlk değil de geçen yıl depremden dolayi kendi evimizde ramazanı geciremedik,bayramda evimizde olamadık. Bu yıl kendi evimizde ilk bayramımız oldu. Biz kimsede toplanmadık herkes tek geziyor. Ama ben toplansak da giderdim herkese ayrı ayrı. Bekledim de evime. Olmadı..

Bizde eltimle kv karşılaştık bayramda,her bayram aynı şekilde olur, eşim abi oluyor, ama bana gelinmesini hiç beklemedim beklemem , çünkü karşılaşıp bayramlastik bide evime niye gelsinler.
Anladım biz karşılaşmadık kimseyle bir yerde. Ama karşılaşsaydık da ben evime beklerdim onlara da ayrı giderdim. Bilmiyorum küçüklüğümden beri böyle gördüm. Bizde gidilir yani ayrı ayrı o yüzden.

Bayramda kimseye kırılmayın çünkü inanın herkesin yetiştiremediği gidemediği illaki yerler oluyor . Aile büyüklerinden babam bile bana gelmeye daha fırsat bulamadı 😬 belki kayınvalidenizgilde öyledir
Anlıyorum 😇Kayinvalidem yok benim. Bahsettiğim kişiler de diğer her yere gidip bana gelmediler o yüzden üzgünüm, kırgınım. Yorumunuz için teşekkür ederim ❤️

Tatlı yapmıştım, yaprak sarması, bayram çikolatası... hepsi kaldı, eşimle ikimiz yicez mecbur. Umduğum, beklediklerim hiç kimse gelmedi. Kendi annem babam geldi bi tek sağolsunlar. Çok üzüldüm cidden. Eşim de belli etmemeye çalışıyor ama o da üzüldü. Özellikle kardeşinin gelmesini bekliyordu harçlık bile hazırlamıştı,gelmediler. Öylesine üzüntümü dökmek istedim.
Amaaan harclık cebinize kalsın
Bundan sonra Kıme deger verip vermeyecegınızı ogrenmıs oldunuz ıste hem

Kardesten de harclıgı temelli kesersiniz ınsallah
Ders olmus olur size de

X