Nişanlandım ama içime sinmiyor

Aradaki farkı açınca ne olacak?
Uzman olacak iki katı alacak uzman olacağı da muamma belki aile hekimi belki pratisyen hekim olacak Allah dağına göre kar verirmiş 😂😂😂bu ne kibir abidesi bir kadın ve görmemişlik 😂😂😂hayat standartları ne ise artık.sevgi babında hiç bir şey yok.Napolyon ne demiş para para doktor hanımda öyle…

Zengin koca avcısı ilan edildim birçok kişi tarafından yorumlarda.Maddiyat, hayata bakış,hayattan beklentiler hiç önemli değilmiş gibi yorumlar yapıldı.Ben sevgimi bi tarafa bırakıp gerçekçi düşünüyorsam suçlu muyum?

Begonya2 Begonya2 en son mesajımı da beğenmemişsiniz😅 , bu sefer neyi beğenmediniz acaba ? bir türlü olumlu bi şey duyamadım sizden
Ya kusura bakmayın ama gerçekten size hak veremiyorum. Tamam hayat standartınız yüksek olsun isteyebilirsiniz ama bunu bi adamın hayatından 5 yıl aldıktan sonra aklınıza gelmesi çok saçma. Seven insan bunu sorun sıkıntı etmez bana göre.

Eğer nişanlım kendi değerinin tam olarak farkına varıp bu doğrultuda devam ederse çok bir fark olacağını düşünmüyorum.Bunu yapabilecek potansiyelde bi insan.
Sorduğum soru bu değil aslında.
Eşiniz sizden az maaş alınca ne sorun olacak?
Ev araba alışveriş tatil masraflarımı karşılayamaz diye mi endişeleniyorsunuz?

Uzman olacak iki katı alacak uzman olacağı da muamma belki aile hekimi belki pratisyen hekim olacak Allah dağına göre kar verirmiş 😂😂😂bu ne kibir abidesi bir kadın ve görmemişlik 😂😂😂hayat standartları ne ise artık.sevgi babında hiç bir şey yok.Napolyon ne demiş para para doktor hanımda öyle…
hahaha ordinaryüs profesör sanırım hanımefendi aile hekimlerini,pratisyen hekimleri küçümsüyor aklınca😆😆

Sorduğum soru bu değil aslında.
Eşiniz sizden az maaş alınca ne sorun olacak?
Ev araba alışveriş tatil masraflarımı karşılayamaz diye mi endişeleniyorsunuz?
Öyle endişelerim yok.Nişanlım çok şükür hepsini karşılayabilecek durumda.Aradaki fark çok açılırsa ilişkide dengesizlik olur mu acaba endişesi benimki.

Paralı biri bulunur da seni seven,el üstünde tutan,evlenmeye bu kadar istekli erkek biraz zor bulunur. Erkeklerin hali ortada😂 Keşke en başında kendi maddi gücünüze denk birini tercih etseydiniz.
Evet keşke bu soru işaretleri olmayacak bi ilişkide olsaymışım.Bazı şeyleri fark edememişim küçük yaşta.Maddiyat hiçbir zaman ön planda değildi çünkü benim için.İlişkinin dinamikleri değişti maalesef ben işe başlayınca.

Şu an uzmanlık eğitimi almakta olan bi doktorum hanımefendi öyle bi ihtimal yok yani düşündüğünüz gibi.İnsanlar için hep bu kadar kötü niyetli misiniz?
Siz ve yazdıklarınız niyetinizi çok iyi ortaya koyuyor kötü niyetli olan sizsiziniz bir düşünün önce beş yıl adamı elinin altında tut işi ciddiye bindir sonrada hayat standartları de oh ne ala bu zamana kadar aklın nerdeydi.yok yaşım küçüktüye bağla bunu da.

Merhabalar.Öncelikle açtığım konuyu okuyup yorum yapacak herkese şimdiden teşekkür ederim.4-5 senelik bi birliktelikten sonra 7 ay önce çok büyük bir hevesle severek nişanlandım.Ben doktorum nişanlım da özel sektörde bi firmada iyi sayılacak bi pozisyonda çalışıyor.Önceleri maddi açıdan birbirimizi denk görürken ne yazıkki benim mesleğime başlamamla aslında öyle olmadığını fark ettim.Nişanlılık sürecinde memleketlerimizin de farklı olmasının da etkisiyle benim isteklerimin(ki öyle abartı isteklerim de olmamasına rağmen) karşı tarafa fazla geldiğini hissetmeye başladım.Ailesinin maddi durumu da iyi olmadığı için neredeyse her şeyi nişanlım halletmeye çalışıyor ve maddi sıkıntıları daha düğün sürecine girmeden yansıtmaya başladı ne yazıkki.Düğün sürecine girince de sıkıntı yaşayacağımızı düşünüyorum.Bu durum beni gerçekten çok huzursuz ediyor.İçime sinmeyen bi şekilde evlenmek de istemiyorum.Kalben doğru bir tercih yapmış olduğumu düşünmeme rağmen mantıken doğru bir tercih yapamadığımı düşünüyorum.Mesleğimde daha da ilerlediğimde aradaki bu maddi farkın daha da açılacağını ve sorun olacağını düşünüyorum.Çünkü benim bugünlere gelmek için verdiğim emeklerin de boşa gideceğini düşünüyorum.Bu düşünceler çok rahatsız ediyor.Bu konudaki düşüncelerinizi tavsiyelerinizi bekliyorum.
Dipnot: ailesi de kendisi de çok düzgün karakterli insanlar asla o insanları üzmek istemiyorum.Nişanlım elimden geldiğince isteklerimi yapıp beni mutlu etmeye çalışan birisi.
Tüm yazdıklarınızı okuyamadım, durumum yoktu. Egolu olduğunuz seçtiniz kullanıcı adınızdan belli, anonim ortamda bile doktor olduğunuzu belirtme ihtiyacı duymuşsunuz 😂😂😂😂

Son düzenleme:
Tüm yazdıklarınızı okuyamadım, durumum yoktu. Egolu olduğunuzu seçtiniz kullanıcı adınızdan belli, anonim ortamda bile doktor olduğunuzu belirtme ihtiyacı duymuşsunuz 😂😂😂😂
Kullanıcı adı seçmekteki amacım konumun dikkat çekmesiydi.Çok şükür mesleğimi belirtme gibi bi ihtiyacım yok.

Öyle endişelerim yok.Nişanlım çok şükür hepsini karşılayabilecek durumda.Aradaki fark çok açılırsa ilişkide dengesizlik olur mu acaba endişesi benimki.
Üstü kapalı bir şekilde süslü ifadelerle “ileride daha çok kazanırsam sizce bu adamı gözden çıkarır mıyım uzman drla evlenmediğim için pişman olur muyum” diye soruyorsunuz. Evet dersek vicdan rahatlatacaksınız yanlış düşünmüyorum diyeceksiniz kendi içinizde. Hayır diyenlere de zaten onlar sizi zorla nişanlamış gibi cevap vermişsiniz. Siz öğrenciyken kazancı iyiydi o zaman problem yoktu düşünemediniz, şimdi mi aklınıza geldi gerçekten? 4-5 yıl hiç düşünmemiş olmanız inandırıcı değil.
Belki siz uzman olsanız bile sizden daha çok kazanacak nereden bilebilirsiniz? Her şey para değil, günde yüzlerce insanla uğraşmak çok çok zor. Belki çok bunalıp evde ona yansıtacaksınız bu sefer nişanlınız keşke evlenmeseydim diyecek?

Çok sevgili meslektaşım,
Sorun partnerinizin aldığı maaş da değil statü değerinde kendimce. Pratisyen hekim düzeyinde maaş alıyorsa partnerinizi doktor ama uzmanlık kazanamamış gibi düşünebilirdiniz. Uzman doktor olunca onun maaşını 2 3 kat katlayacağınızı nasıl düşündünüz anlamadım. Pratisyen de oldum, asistan da oldum, uzman arkadaşlarım da var aldığımız maaşlar çok farklı farklı. Pratisyen arkadaşımın hepimizden fazla kazandığı zamanlar oluyor. Yani uzman olsanız da hastaneniz kazanan bir hastane değilse, yaptıklarınızın sut puanı düşükse kazanamazsınız.(sut da habire güncelleniyor. Onu baz alarak konuşmak çok anlamsız.) Senelerce adamı oyalamışsınız şimdi de ondan daha iyisini bulabilir miydim acaba diyorsunuz. Nişanlınız sizi beş sene oyalayıp daha para kazanmaya başlayınca daha iyisine geçmeyi düşünse bas bas bağırınırdınız ama burda. Çok benzer bir şeyi yaşadığım için söylüyorum bunu. Sizin erkek halinizle bir dönem ilişki yaşadım. Allah sizin gibilerden uzak tutsun bizi 🧿

Üstü kapalı bir şekilde süslü ifadelerle “ileride daha çok kazanırsam sizce bu adamı gözden çıkarır mıyım uzman drla evlenmediğim için pişman olur muyum” diye soruyorsunuz. Evet dersek vicdan rahatlatacaksınız yanlış düşünmüyorum diyeceksiniz kendi içinizde. Hayır diyenlere de zaten onlar sizi zorla nişanlamış gibi cevap vermişsiniz. Siz öğrenciyken kazancı iyiydi o zaman problem yoktu düşünemediniz, şimdi mi aklınıza geldi gerçekten? 4-5 yıl hiç düşünmemiş olmanız inandırıcı değil.
Belki siz uzman olsanız bile sizden daha çok kazanacak nereden bilebilirsiniz? Her şey para değil, günde yüzlerce insanla uğraşmak çok çok zor. Belki çok bunalıp evde ona yansıtacaksınız bu sefer nişanlınız keşke evlenmeseydim diyecek?
Size inandırıcı gelmeyebilir ama burada beni tanımayan insanlara yalan söyleme nedenim ne olabilir ki ? Elime ne geçer yalan söyleyerek.Çevremizdeki insanlar bazen objektif yorum yapamıyorlar.Burada böyle bi konu yazmaktaki amacım her şeyi olduğu gibi anlatıp başka insanların yorumunu öğrenmekti.Evet öğrenciyken kendime denk gördüm ama işe başlayıp nişanlandıktan sonra kafamda soru işaretleri oluştu.Nişanlılık sürecinde de maddi şeyler bana bu kadar yansıtılınca acaba yanlış mı yapıyorum kendim için diye düşünmeye başladım.Durum bundan ibaret.Hangi genç kız acaba benim için doğru bi evlilik mi bu diye düşünmez ki ?Kimse ilerde sorun yaşayıp boşanmak için evlenmiyor.Evet haklısınız her şey para değil,benden daha fazla da kazanabilir.Bilmiyorum belki de ben kendimi yanlış ifade ettiğim için bu kadar olumsuz yorum aldım.

Tabi ki düşünür ama siz bunu düşünmek için fazlasıyla geç kalmışsınız.
Adam da vaktinde böyle düşünseydi, benim bi öğrenci kızla ne işim var, neden onu bekleyip duruyorum, daha iyisini bulacak gücüm var deyip hafifçe yol almak isteseydi, ama belki de hemen bulamam deyip yerine otursaydı, buralar yangın yeri olur muydu olmaz mıydı?

X