Nişanlandım ama içime sinmiyor

DoktorrHanim

Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2024
179
-111
Merhabalar.Öncelikle açtığım konuyu okuyup yorum yapacak herkese şimdiden teşekkür ederim.4-5 senelik bi birliktelikten sonra 7 ay önce çok büyük bir hevesle severek nişanlandım.Ben doktorum nişanlım da özel sektörde bi firmada iyi sayılacak bi pozisyonda çalışıyor.Önceleri maddi açıdan birbirimizi denk görürken ne yazıkki benim mesleğime başlamamla aslında öyle olmadığını fark ettim.Nişanlılık sürecinde memleketlerimizin de farklı olmasının da etkisiyle benim isteklerimin(ki öyle abartı isteklerim de olmamasına rağmen) karşı tarafa fazla geldiğini hissetmeye başladım.Ailesinin maddi durumu da iyi olmadığı için neredeyse her şeyi nişanlım halletmeye çalışıyor ve maddi sıkıntıları daha düğün sürecine girmeden yansıtmaya başladı ne yazıkki.Düğün sürecine girince de sıkıntı yaşayacağımızı düşünüyorum.Bu durum beni gerçekten çok huzursuz ediyor.İçime sinmeyen bi şekilde evlenmek de istemiyorum.Kalben doğru bir tercih yapmış olduğumu düşünmeme rağmen mantıken doğru bir tercih yapamadığımı düşünüyorum.Mesleğimde daha da ilerlediğimde aradaki bu maddi farkın daha da açılacağını ve sorun olacağını düşünüyorum.Çünkü benim bugünlere gelmek için verdiğim emeklerin de boşa gideceğini düşünüyorum.Bu düşünceler çok rahatsız ediyor.Bu konudaki düşüncelerinizi tavsiyelerinizi bekliyorum.
Dipnot: ailesi de kendisi de çok düzgün karakterli insanlar asla o insanları üzmek istemiyorum.Nişanlım elimden geldiğince isteklerimi yapıp beni mutlu etmeye çalışan birisi.

Merhabalar.Öncelikle açtığım konuyu okuyup yorum yapacak herkese şimdiden teşekkür ederim.4-5 senelik bi birliktelikten sonra 7 ay önce çok büyük bir hevesle severek nişanlandım.Ben doktorum nişanlım da özel sektörde bi firmada iyi sayılacak bi pozisyonda çalışıyor.Önceleri maddi açıdan birbirimizi denk görürken ne yazıkki benim mesleğime başlamamla aslında öyle olmadığını fark ettim.Nişanlılık sürecinde memleketlerimizin de farklı olmasının da etkisiyle benim isteklerimin(ki öyle abartı isteklerim de olmamasına rağmen) karşı tarafa fazla geldiğini hissetmeye başladım.Ailesinin maddi durumu da iyi olmadığı için neredeyse her şeyi nişanlım halletmeye çalışıyor ve maddi sıkıntıları daha düğün sürecine girmeden yansıtmaya başladı ne yazıkki.Düğün sürecine girince de sıkıntı yaşayacağımızı düşünüyorum.Bu durum beni gerçekten çok huzursuz ediyor.İçime sinmeyen bi şekilde evlenmek de istemiyorum.Kalben doğru bir tercih yapmış olduğumu düşünmeme rağmen mantıken doğru bir tercih yapamadığımı düşünüyorum.Mesleğimde daha da ilerlediğimde aradaki bu maddi farkın daha da açılacağını ve sorun olacağını düşünüyorum.Çünkü benim bugünlere gelmek için verdiğim emeklerin de boşa gideceğini düşünüyorum.Bu düşünceler çok rahatsız ediyor.Bu konudaki düşüncelerinizi tavsiyelerinizi bekliyorum.
Dipnot: ailesi de kendisi de çok düzgün karakterli insanlar asla o insanları üzmek istemiyorum.Nişanlım elimden geldiğince isteklerimi yapıp beni mutlu etmeye çalışan birisi.
Bu durumu anlamanız 4-5 sene sürdüyse sıkıntı.

İnşallah hastaların problemlerini anlamanızda böyle uzun sürmüyodur. Ayrılın yazık adama.

Adamı oyalamayın hakka girmeyin daha da her şey para mı yahu.5 yılına yazık adamın.

Şöyle ki ben öğrenciyken nişanlım doktor maaşlarına denk maaşlar alıyordu şu an da yine bi pratisyen doktor kadar maaş alıyor ancak ben uzman olmayı düşünüyorum o zamanki fark beni düşündüren zaten.
Ben anladım dediğinizi. Şimdi sıkıntılı durum şu. Kadınlar daha iyi statüde ise bunu kabullenip sorun etmeyebilirler. Ama erkekler içten içe bunu kendilerine dert edip karşı tarafa cephe alıyorlar kinleniyorlar. Sonra bir bakıyorsunuz ki başka şekilde ezmeye çalışmalar, üstünlük kurmalar falan. Yani işiniz biraz zor.

Bence ayrılın, kadının böyle hissettiği ilişkilerde ayrılık olmazsa zamanla sindirilmiş adamlar oluşur. Karısının yanında tamamen özgüvenini yitirmiş ağzını açıp kendini ifade edemeyecek bir versiyona dönüşürler. Tabi bu dönüşümden de yine en çok kadın rahatsız oluyor adamı kendine yakıştırmıyor. Bu kadar gelecek üzerine konuşmamın sebebi yakınlarımdan gördüğüm bir örnek bu, kusura bakmayın kitabın ortasından konuştum biraz acı olabilir.

Kısaca ben zenginim o fakir, denk değiliz diyorsun. Ayrılıp kendine doktor bir koca bulursan mutlu olursun anca.
Benim böyle bir iddiam yok hanımefendi ne ben zenginim ne de nişanlım fakir. sadece aradaki maddi fark çok olursa bunun sorun olabileceğini düşünüyorum.İnsanın hayat standartını maddi durumu belirliyor ne yazıkki.Kimse kaç yıl okuduktan sonra emekleri boşa gitsin istemez.

Ben anladım dediğinizi. Şimdi sıkıntılı durum şu. Kadınlar daha iyi statüde ise bunu kabullenip sorun etmeyebilirler. Ama erkekler içten içe bunu kendilerine dert edip karşı tarafa cephe alıyorlar kinleniyorlar. Sonra bir bakıyorsunuz ki başka şekilde ezmeye çalışmalar, üstünlük kurmalar falan. Yani işiniz biraz zor.
Böyle birisi değil nişanlım olgun bunları aşmış birisi ama tabi belli de olmaz.Benim kaygım daha çok ilerde yaşayacağımız hayatla, hayat standartımızla ilgili kaygılar.

Yanlış anlamayın ama 19-20 yaşında hayatı daha yeni deneyimlemeye başlamışken bazı şeyleri fark edemememi bi suç olarak görmüyorum.

Anlamadığın şeyler nedense maddi farklılığı görünce dank etmiş 🤦🏻‍♀️
Herkesin kendi tercihi birşey diyemeyiz ama en azından kendinize dürüst olmanız gerekir.
Aynı adam maddi olarak size denk olsa asla düşünmezsiniz.

Umarım nişanlına öyle yüksek bir pozisyon gelir ki aynı şeyleri senin için düşünür.
Umarım dediğiniz gibi yüksek bi pozisyon gelir de boşuna dert etmişim zamanında derim.Bi erkeğin bi kadın için hele de doktor bi kadın için benim düşündüklerimi düşğneceğini sanmıyorum.

Her şey tabiki para değil, birkaç kez ayrılma noktasına geldik ama hep sevgim ağır bastı.Kabul etmek istemesem de insanın hayat standartını maddi durumu belirliyor nr yazıkki.
Keşke o an ayrılsaydın bu kadar umut vermek iyi bir şey değil.hiç değer yargısı kalmamış iyi bir insan mı,hasta olsam bakar mı,merhametli mi ,bana sadakatli mi diyen yok sadece Para her şey olmuş.ne değer kalmış ne sevgi.hem iyi bir işi de varmış üstelik siz bu düşüncelerle zaten adamı ezersiniz zaten.doktor olmak ne gibi bir üstünlük ki nişanlınızdan.

Bence ayrılın, kadının böyle hissettiği ilişkilerde ayrılık olmazsa zamanla sindirilmiş adamlar oluşur. Karısının yanında tamamen özgüvenini yitirmiş ağzını açıp kendini ifade edemeyecek bir versiyona dönüşürler. Tabi bu dönüşümden de yine en çok kadın rahatsız oluyor adamı kendine yakıştırmıyor. Bu kadar gelecek üzerine konuşmamın sebebi yakınlarımdan gördüğüm bir örnek bu, kusura bakmayın kitabın ortasından konuştum biraz acı olabilir.
Aslında nişanlım benden daha girişken kendini yetiştirmiş her ortama uyum sağlayabilen işinde başarılı çevresince sevilen birisi ve ondan yeni şeyler öğrenebiliyorum. karşılıklı birbirimizi beslediğimiz bi ilişkimiz var.Dediğiniz gibi Sindirilme durumu olacağını düşünmüyorum.

X