Nişanlandım ama içime sinmiyor

Hayattan beklentileriniz değişmiş olabilir. Yani tabii ki ilerde nasıl mutlu olacaksanız o olsun, sadece nişanlılık sürecine girmeniz ve bu yola girdiğiniz kişinin ekonomik olarak sıkışıklığında bu kararı vermeye çalışmanız. Bunlar hoş gözükmüyor. Keşke hiç ilerletmeseydiniz. O yüzden insanlar burdan size tepki gösteriyor. Çünkü nişanlınız tarafından bakınca üzücü bir durum. Ama öyle diye de mutsuz olmanıza gerek yok. Çok daha geçe bırakmadan önünüze bakın bari
Yorum yapanların anlamadığı nokta benim nişanlanmadan önce hiç böyle düşüncelerim yoktu.Nişanlandıktan sonra oluştu bu düşüncelerim ve gerçekten çok huzursuz ediyor üzüyor bu düşünceler beni.Evet doktorum mesleğim var maddi açıdan kendime gayet yetebilecek bi durumdayım ama ben de genç bir kızım benim de herkes gibi isteklerim var.Karşı taraftan olması gerekenler dışında fazla bir beklentim yok.Buna rağmen maddi şeylerin sorun olduğunu düşünüyorum ve bana yansıtılıyor.Yansıtılınca da benim hevesim kırılıyor bu evliliğe karşı. Demekki evliliğimde de bu sorunlar bana yansıtılacak diye düşünüyorum.Yorum yapanların evlenirken sanki hiç bu tarz şeylere bakmamış gibi yazmaları bana gerçekçi gelmiyor açıkçası.

Kankam sen demedin mi eskiden doktor maaşı alıyordu diye. Basbayağı o zaman sana 'zengin' geliyordu diye sevgili oldun.
Zengin geliyordu demeyelim de öğrenci bir kızın bulabileceği en iyi şartlarda adam diyelim. O gün cazip gelen şimdi gelmiyor.

Kankam sen demedin mi eskiden doktor maaşı alıyordu diye. Basbayağı o zaman sana 'zengin' geliyordu diye sevgili oldun.
Şu an da doktor maaşı alıyor değişen bi şey olmadı ki,sorun benim uzman doktor olup aradaki farkı açacak olmam nişanlımın da kendisini ileriye taşıyacak bi kafada olmayışı

Şu an da doktor maaşı alıyor değişen bi şey olmadı ki,sorun benim uzman doktor olup aradaki farkı açacak olmam nişanlımın da kendisini ileriye taşıyacak bi kafada olmayışı
Siz ilişkiye başlarken bunu bilmiyor muydunuz? Hadi aklınıza gelmedi, o kadar yıl devam etmiş, bir gün bile yaa böyle bir durum var dememişsiniz, nişanlanırken dank etmiş. Garip gerçekten. Sizin aklınıza gelmese birkaç uyanık işgüzar arkadaşa bakardı bu iş, onlar sokardı aklınıza.

Siz ilişkiye başlarken bunu bilmiyor muydunuz? Hadi aklınıza gelmedi, o kadar yıl devam etmiş, bir gün bile yaa böyle bir durum var dememişsiniz, nişanlanırken dank etmiş. Garip gerçekten. Sizin aklınıza gelmese birkaç uyanık işgüzar arkadaşa bakardı bu iş, onlar sokardı aklınıza.
Nişanlımın yaptığı işi yapıp çevremde çok iyi durumu olan insanlar var.Önü açık diye düşündüm hep.kaç sene oldu görüşmeye başlayalı ama bi adım ileriye gidemedi.Kendi işyerinde aynı işi yapıp kaç kat fazla kazanan sözde dostları olduğunu öğrendi.Biraz kendi durumuna bakıp sorgulaması gerektiğini düşünüyorum…

Nişanlımın yaptığı işi yapıp çevremde çok iyi durumu olan insanlar var.Önü açık diye düşündüm hep.kaç sene oldu görüşmeye başlayalı ama bi adım ileriye gidemedi..
Önü açıktır potansiyeli yoktur. Hevesi yoktur. Hırsı yoktur. Her o işi yapan parayla oynamıyor sonuçta. Neyse bunu anlamış oldunuz. Artık sizin olayınız da tercihe döndü. Birbirinize max bir yıl gibi doyarsınız. Sonra gerçekler görünür. Burda biri vardı, eşine dokunmak bile istemiyordu. Birkaç yıl sonra o duruma gelmemek için ya kafayı değiştirin ya da devam etmeyin.

Önü açıktır potansiyeli yoktur. Hevesi yoktur. Hırsı yoktur. Her o işi yapan parayla oynamıyor sonuçta. Neyse bunu anlamış oldunuz. Artık sizin olayınız da tercihe döndü. Birbirinize max bir yıl gibi doyarsınız. Sonra gerçekler görünür. Burda biri vardı, eşine dokunmak bile istemiyordu. Birkaç yıl sonra o duruma gelmemek için ya kafayı değiştirin ya da devam etmeyin.
Biraz daha abartın isterseniz .

Hayattan beklentileriniz değişmiş olabilir. Yani tabii ki ilerde nasıl mutlu olacaksanız o olsun, sadece nişanlılık sürecine girmeniz ve bu yola girdiğiniz kişinin ekonomik olarak sıkışıklığında bu kararı vermeye çalışmanız. Bunlar hoş gözükmüyor. Keşke hiç ilerletmeseydiniz. O yüzden insanlar burdan size tepki gösteriyor. Çünkü nişanlınız tarafından bakınca üzücü bir durum. Ama öyle diye de mutsuz olmanıza gerek yok. Çok daha geçe bırakmadan önünüze bakın bari
Ekonomik olarak sıkışıklığında vazgeçme gibi bi durum söz konusu değil. Ben öncesinde hiç bakmadım ailesinin durumuna vs belki de orada yanlış yaptım.Daha mantıklı bi seçim yapabilirmişim.Belki de baştan demeliydim kendime sen doktor olacaksın belli bir hayat statün olacak ona göre seçim yapmalısın diye.Bu işler nasıl başlarsa öyle devam eder diye düşünüyorum.Ki biz daha düğün aşamasına bile gelmedik şimdiden bana maddi şeylerin yansıtılması hoş bir şey mi ?

Ekonomik olarak sıkışıklığında vazgeçme gibi bi durum söz konusu değil. Ben öncesinde hiç bakmadım ailesinin durumuna vs belki de orada yanlış yaptım.Daha mantıklı bi seçim yapabilirmişim.Belki de baştan demeliydim kendime sen doktor olacaksın belli bir hayat statün olacak ona göre seçim yapmalısın diye.Bu işler nasıl başlarsa öyle devam eder diye düşünüyorum.Ki biz daha düğün aşamasına bile gelmedik şimdiden bana maddi şeylerin yansıtılması hoş bir şey mi ?
İki yetişkin, çalışan insan olarak nişan sürecini nasıl idare edemediniz de içinize bu kadar dert oldu? Size göre normal olan istekleriniz ne cidden merak ettim. Doktorlar da insan, onlar içinde para mevzu olabilir.
Düğün aşamasında daha çok para konusu olur çünkü, ev eşyası, düğün falan derken ciddi paralara ihtiyacınız olacak. Siz kenarda nişanlınizin hiçbir sey yansıtmadan halletmesini mi bekleyeceksiniz? Karşınızda bir doktor olsa size hiçbir şey yansımayacak mi sanıyorsunuz cidden?

Doğru söylüyorsunuz bu yazdıklarınıza hak veriyorum,kimin ne zaman ne olacağı belli değil.Sadece nişanlımın şu an haketmediği bi maaşı çok iyiymiş gibi görmesiydi beni rahatsız eden.Çünkü iki insan bi aile kurup yoluna devam edecekse tamamen olmasa da ortak beklentiler amaçlar içerisinde olmalı diye düşünüyorum.Yaşadığı bazı olaylardan sonra zaten biraz değişti düşünceleri nişanlımın.Diğer konularda uyumluyuz evlenince bu konuda sorun yaşamak istemediğim için kafama takıldı zaten bunlar

Zamanla anlar değerini.
Adamin nasil büyüdüğü, paraya olan ilişkisi vs. zamanla değişir.
Eşimde bunu gözlemledim. Benden göre göre parayi sevmeye başladi adam :) benden önce paraya olan bakiş acişi tam eski türk filimleri gibiydi. Parasi olan insanlar Erol Taş modunda yaşiyorlar saniyordu :)

Boynuz kulaği gecdi zamanla, daha bügün iş değiştireceğini acikladi.

Ayrica size nasil yansiyor bu para mevzulari?

Zamanla anlar değerini.
Adamin nasil büyüdüğü, paraya olan ilişkisi vs. zamanla değişir.
Eşimde bunu gözlemledim. Benden göre göre parayi sevmeye başladi adam :) benden önce paraya olan bakiş acişi tam eski türk filimleri gibiydi. Parasi olan insanlar Erol Taş modunda yaşiyorlar saniyordu :)

Boynuz kulaği gecdi zamanla, daha bügün iş değiştireceğini acikladi.

Ayrica size nasil yansiyor bu para mevzulari?
Hay yaşayın ne güzel anlattınız nişanlım da böyle işte tam anlattığınız gibi.Fazla para kazanırsa kendisine zarar verecek diye düşünüyor abartmıyorum.Yaşı olmuş 32 bu yaştan sonra değişir mi bilmiyorum.Kaç yıldır aynı sektörde emek veriyor.Aldığı maaşların haketmediği düzeyde olduğunun farkında bilr değildi.Üzülüyorum bu durumuna.Daha yeni yeni farkına varmaya başladı aslında daha fazlasını hakettiğinin yaşadığı kötü olaylardan sonra.

İki yetişkin, çalışan insan olarak nişan sürecini nasıl idare edemediniz de içinize bu kadar dert oldu? Size göre normal olan istekleriniz ne cidden merak ettim. Doktorlar da insan, onlar içinde para mevzu olabilir.
Düğün aşamasında daha çok para konusu olur çünkü, ev eşyası, düğün falan derken ciddi paralara ihtiyacınız olacak. Siz kenarda nişanlınizin hiçbir sey yansıtmadan halletmesini mi bekleyeceksiniz? Karşınızda bir doktor olsa size hiçbir şey yansımayacak mi sanıyorsunuz cidden?
Nişanlımın zorlanmasının sebebi neredeyse her şeyi kendisinin yapması, ailesinden pek bir desteği olmaması.Evet hele ki bu devirde ciddi paralara ihtiyaç var.Tabiki bana hiçbir şey yansıtmadan halletmesini beklemiyorum.Ama daha seneye olacak düğün için ben şöyle yapamam böyle yapamam tarzında sanki bi pazarlık konusuymuş gibi konuşması rahatsız ediyor beni heves falan kalmadı.

Hay yaşayın ne güzel anlattınız nişanlım da böyle işte tam anlattığınız gibi.Fazla para kazanırsa kendisine zarar verecek diye düşünüyor abartmıyorum.Yaşı olmuş 32 bu yaştan sonra değişir mi bilmiyorum.Kaç yıldır aynı sektörde emek veriyor.Aldığı maaşların haketmediği düzeyde olduğunun farkında bilr değildi.Üzülüyorum bu durumuna.Daha yeni yeni farkına varmaya başladı aslında daha fazlasını hakettiğinin yaşadığı kötü olaylardan sonra.

Bu durumu aşabilir.

Öyle lanse edilmiş calişan sinifa.
Zengin ama kötü kalpli adam imaji yaratilmiş kafalarinda. Sistematik yani.

Düşünün, benim eşim Italyan ve hayatinda türk filmi bakmamiş ama kafasinda Erol Taş imaji var(di).
Bazi konulari belki asla aşamaz (mesela benim iyi bir şaraba 70 Euro vermemi yadirgiyor eşim).

Kendini belirli bir konuma/hobiye layik görmez belki (eşim yelken/ golf clubuna gitmez, kendini orda sivilce gibi hisseder) ama zamanla paranin kötü/pis birşey olmadiğini anlar.

Ben yaklaşik 10 yildir eşimle beraberim. Zamanla baya değişdi ama bazen "fakir" ruhu ortaya cikiyor. Artik kendi bile gülüyor bu duruma.
Bunlari maddi acidan sikinti yaşayan insanlari kirmak icin yazmiyorum.

Bu durumu aşabilir.

Öyle lanse edilmiş calişan sinifa.
Zengin ama kötü kalpli adam imaji yaratilmiş kafalarinda. Sistematik yani.

Düşünün, benim eşim Italyan ve hayatinda türk filmi bakmamiş ama kafasinda Erol Taş imaji var(di).
Bazi konulari belki asla aşamaz (mesela benim iyi bir şaraba 70 Euro vermemi yadirgiyor eşim).

Kendini belirli bir konuma/hobiye layik görmez belki (eşim yelken/ golf clubuna gitmez, kendini orda sivilce gibi hisseder) ama zamanla paranin kötü/pis birşey olmadiğini anlar.

Ben yaklaşik 10 yildir eşimle beraberim. Zamanla baya değişdi ama bazen "fakir" ruhu ortaya cikiyor. Artik kendi bile gülüyor bu duruma.
Bunlari maddi acidan sikinti yaşayan insanlari kirmak icin yazmiyorum.
Çok teşekkür ederim yorumlarınız için.Zengin koca avcısı ilan edildim birçok kişi tarafından yorumlarda.Maddiyat, hayata bakış,hayattan beklentiler hiç önemli değilmiş gibi yorumlar yapıldı.Ben sevgimi bi tarafa bırakıp gerçekçi düşünüyorsam suçlu muyum?Belli bi seviyeye gelmiş meslek edinmiş ailesinden de görgülü yetişmiş bi insan olarak evliliğimde bunlar sorun olsun istemiyorum.Evlenmek en kolay şey yoksa…Eşinizde olan değişim yavaş yavaş nişanlımda da başladı gibi.Kendi değerinin farkına varmaya başladı.Zamanla bu soru işaretlerim geride kalır umarım🙏🏻☺️

X