Nişanlandım ama içime sinmiyor

Eşimin benden düşük maaş olması değil sıkıntı ettiğim aradaki farkın çok olması .

Size anliyorum ama aşiri sacmaliyorsunuz.

Ben eṣimden fazla kazaniyorum. Ilişkimizin başlarinda 4 kat fazlasini kazaniyordum.
Şuanda eşim arayi baya kapatdi ama istesem arayi baya acarim.

Aile olmak sizin düşündüğünüz gibi bir olay değil.
Beraber kazanip beraber yiyoruz. En önemlisi ağiz tadiyla.

Birde şunu söylemek isterim. Gecmiş zamanda çok pis bir hastaliğa yakalandim. Mecbur işimden ayrilmak durumunda kalim.
Bilin bakalim kim hic giki cikmadan evi cevirdi ve maddi/manevi acidan beni destekledi? Demek istediğim sizin o cok güvendiğiniz geliriniz bir saniye icinde toz olabilir. Bir hastaliğa bir kazaya bakar.

Gelecek kaygısı yaşıyorumla seninle evleneceğim için gelecek kaygısı yaşıyorum arasında epey fark var. Nişanlıniz kaygılarınızin, emeklerinizin boşa gideceği korkunuzun direkt kendisiyle ilgili olduğunu bilip de devam ediyorsa, ona da üzülmeye gerek yok. Hakkınızda hayırlısı.
Bende her ikisi de var , sanıldığı gibi zengin koca avcısı olsam baştan böyle bi eş seçimi yapmazdım.Herkes kendisi için iyi bir hayat ister ki ben kendim için hala emek veriyorum bu yaşımda neden yadırgandım bu kadar anlamıyorum.

Size anliyorum ama aşiri sacmaliyorsunuz.

Ben eṣimden fazla kazaniyorum. Ilişkimizin başlarinda 4 kat fazlasini kazaniyordum.
Şuanda eşim arayi baya kapatdi ama istesem arayi baya acarim.

Aile olmak sizin düşündüğünüz gibi bir olay değil.
Beraber kazanip beraber yiyoruz. En önemlisi ağiz tadiyla.

Birde şunu söylemek isterim. Gecmiş zamanda çok pis bir hastaliğa yakalandim. Mecbur işimden ayrilmak durumunda kalim.
Bilin bakalim kim hic giki cikmadan evi cevirdi ve maddi/manevi acidan beni destekledi? Demek istediğim sizin o cok güvendiğiniz geliriniz bir saniye icinde toz olabilir. Bir hastaliğa bir kazaya bakar.
Doğru söylüyorsunuz bu yazdıklarınıza hak veriyorum,kimin ne zaman ne olacağı belli değil.Sadece nişanlımın şu an haketmediği bi maaşı çok iyiymiş gibi görmesiydi beni rahatsız eden.Çünkü iki insan bi aile kurup yoluna devam edecekse tamamen olmasa da ortak beklentiler amaçlar içerisinde olmalı diye düşünüyorum.Yaşadığı bazı olaylardan sonra zaten biraz değişti düşünceleri nişanlımın.Diğer konularda uyumluyuz evlenince bu konuda sorun yaşamak istemediğim için kafama takıldı zaten bunlar

Bana yazdığınız gibi ona da "doktor olmadığın için anlamaman normal" diyorsanız ve devam ediyorsa evlenin bence. Mamasını suyunu verip b.kunu temizlediğim kedim bile işine gelmezse tıslıyor bana. Böyle bir sadakat bulamazsınız bir daha 🧿
Ben doktorum sen değilsin gibi bi tavrım hiçbir zaman olmadı.Bırakın nişanlımı diğer insanalra karşı da bile.

Ben eşimden çok kazanmayı sorun etmem. Ama onun ev gecindiremeyecek kadar kazanması sorun olur elbette. Diyelim nisanliniz 80 bin alıyor. Ev giderlerini karşılıyor. Siz de maasinizla kendi masrafinizi karşılardıniz. Eve kadın csgirirsaniz onu ödersiniz. Diyelim nisanliniz b kalite tatile götürebiliyor. Siz de aynı yıl a kalite tatil alır onu götürürsunuz. Artan paranızla da birikim yaparsıniz yatırım yaparsınız. Zaten çocuklara kalacak.
Ben eşimden çok kazanıyorum. Aldığımız ev araba benim gibi düşünüyoruz hep. O da öyle düşünüyor. Ben de alıp yeni sevgilime goturmeyecegim zaten çocuklara kalacak. Tabi bizde durum farklı. Eşim çoğu zaman normal limitlerde bile kazanca sahip olmadı. Kendi işini yapma sevdası yüzünden. O yüzden benim ornegim net doğru olmaz ama diyelim eşim 80 bin kazanıyor. Bence günümüz şartlarında yeterli ve iyi bir para. Ben de 200 bin kazaniyorsam eşim temel ihtiyaclari karşılar. Ben daha lüks sayılabilecek şeyleri karşılarım. Ne bilim pahalı bir yerde yemek mi yemek istiyorum hadi gel ben ismarlayayim derim hem oraya gitmiş olurum, hem eşime yük olmamış olurum. Ha siz derseniz ki hem maaşım bana kalsın hem eşim beni lüks yaşatsın. İşte orda da bakalım öyle biri denk gelecek mi. Pazardan araba seçer gibi eş secilmiyor ki. Bakalım zengin ama iyi çıkacak mı. Sadık mi vs vs bir türlü şeyi var bu durumun.
Evliyken sorun yaşayıp sorun etseniz neyse de nişanlı iken bunu düşünüyorsaniz ayrılmanız mantıklı olan bence bu arada.
En yapıcı ve mantıklı yorum bu oldu şimdiye kadar.Tavsiyelerinizi dikkate alacağım teşekkür ederim 😊

• Beğen
Reactions: Gif
Tanımadığınız bir insana bunu diyebilecek kadar seviyesiz biriymişsiniz siz de demekki.Herkes çok iyi b.kmuş gibi doktorlara sallıyor..
doktorlara sallamıyoruz size ve hastalıklı düşüncelerinize söyledim🌷 rabbimden şifa diliyorum terzi kendi söküğünü dikemezmiş

Merhabalar.Öncelikle açtığım konuyu okuyup yorum yapacak herkese şimdiden teşekkür ederim.4-5 senelik bi birliktelikten sonra 7 ay önce çok büyük bir hevesle severek nişanlandım.Ben doktorum nişanlım da özel sektörde bi firmada iyi sayılacak bi pozisyonda çalışıyor.Önceleri maddi açıdan birbirimizi denk görürken ne yazıkki benim mesleğime başlamamla aslında öyle olmadığını fark ettim.Nişanlılık sürecinde memleketlerimizin de farklı olmasının da etkisiyle benim isteklerimin(ki öyle abartı isteklerim de olmamasına rağmen) karşı tarafa fazla geldiğini hissetmeye başladım.Ailesinin maddi durumu da iyi olmadığı için neredeyse her şeyi nişanlım halletmeye çalışıyor ve maddi sıkıntıları daha düğün sürecine girmeden yansıtmaya başladı ne yazıkki.Düğün sürecine girince de sıkıntı yaşayacağımızı düşünüyorum.Bu durum beni gerçekten çok huzursuz ediyor.İçime sinmeyen bi şekilde evlenmek de istemiyorum.Kalben doğru bir tercih yapmış olduğumu düşünmeme rağmen mantıken doğru bir tercih yapamadığımı düşünüyorum.Mesleğimde daha da ilerlediğimde aradaki bu maddi farkın daha da açılacağını ve sorun olacağını düşünüyorum.Çünkü benim bugünlere gelmek için verdiğim emeklerin de boşa gideceğini düşünüyorum.Bu düşünceler çok rahatsız ediyor.Bu konudaki düşüncelerinizi tavsiyelerinizi bekliyorum.
Dipnot: ailesi de kendisi de çok düzgün karakterli insanlar asla o insanları üzmek istemiyorum.Nişanlım elimden geldiğince isteklerimi yapıp beni mutlu etmeye çalışan birisi.
Ben eşimden 100 kat fazla kazansam yine eşimi bırakmazdım çünkü onu çok seviyorum. Hatta aksine ailemizin durumu birlikte daha güçlü olacak diye düşünürdüm. İşte birine karşı bu cümleleri kurabiliyorsanız hissedebiliyorsanız evlenin. Kimseyi içten içe küçük görüp buralara böyle şeyler yazacağınıza. Bitirin gitsin. Size ne tavsiye verelim ki....

Bende her ikisi de var , sanıldığı gibi zengin koca avcısı olsam baştan böyle bi eş seçimi yapmazdım.Herkes kendisi için iyi bir hayat ister ki ben kendim için hala emek veriyorum bu yaşımda neden yadırgandım bu kadar anlamıyorum.
Daha iyi bir hayat standartı istiyorum demek daha çok para istiyorum demenin kibar yöntemi farkında değilsiniz yada olmak istemiyorsunuz:110:

Ben eşimden 100 kat fazla kazansam yine eşimi bırakmazdım çünkü onu çok seviyorum. Hatta aksine ailemizin durumu birlikte daha güçlü olacak diye düşünürdüm. İşte birine karşı bu cümleleri kurabiliyorsanız hissedebiliyorsanız evlenin. Kimseyi içten içe küçük görüp buralara böyle şeyler yazacağınıza. Bitirin gitsin. Size ne tavsiye verelim ki....
Kimseyi küçük gördüğüm yok.Dediğiniz gibi kurduğum aile daha güçlü olsun istiyorum.Bunu da ancak hayattan beklentileri benzer iki insan yapabilir diye düşünüyorum.

Kimseyi küçük gördüğüm yok.Dediğiniz gibi kurduğum aile daha güçlü olsun istiyorum.Bunu da ancak hayattan beklentileri benzer iki insan yapabilir diye düşünüyorum.
Hayattan beklentileriniz değişmiş olabilir. Yani tabii ki ilerde nasıl mutlu olacaksanız o olsun, sadece nişanlılık sürecine girmeniz ve bu yola girdiğiniz kişinin ekonomik olarak sıkışıklığında bu kararı vermeye çalışmanız. Bunlar hoş gözükmüyor. Keşke hiç ilerletmeseydiniz. O yüzden insanlar burdan size tepki gösteriyor. Çünkü nişanlınız tarafından bakınca üzücü bir durum. Ama öyle diye de mutsuz olmanıza gerek yok. Çok daha geçe bırakmadan önünüze bakın bari

konu sahibi oyle bi kafaya girmiş ki artık, evlenmiyor da iş ortağı alıyor kendine. bir de sanki sabancının koçun torunları peşinde koşacak. profiline bakmadım ama sanırım yaşı 25 falan maks. ya çok zor bi hayattan geliyordur, çok para odaklı olmuş, yada tek derdi zengin eş olan tiplerden. eşinin mesleği olan, kendisi meslek sahibi eğitimli görgülü kadın havası yok kendisinde. inanılmaz cevapları var başka üyelere. iş doktorluk, maaş değil yani. hakan sabancı nın hande erçelden ayrılmasını beklemesi lazım, anca o keser kendisini. durum bu.
Maalesef benimle ilgili hiçbir tahminimiz tutmadı, hayat herkese adil değil maalesef .Ailesi doktor olan maddi kaygı yaşamayan birisinin beni anlamasını beklemiyorum zaten.

Ben buna da katılmıyorum gerçi önemli mi benim fikrim, değil ama yine de yazayım😂
Ablam 40lı yaşlarında kurumsal bir firmada orta düzey idareci yüksek lisanslı bir hukukçu, vekâlet ücretlerini falan kattığımızda uzman doktorlar çarpı iki maaşları var, bunu niye belirttim çünkü bir dönem bahsettiğiniz şekilde ofis çalışanıyla yakın münasebeti oldu.
Utana sıkıla söyledi ve ilk tepkim ‘bana ne yahu işinden’di.
Eğer hayat görüşleri, zevkleri denk olsa idi, eğişteeeemmm diye bağrıma basardım ama öyle olmadı, adam tatile karşı imiş ahshshs, hüsran çıktı buradan anlayabiliriz kültürel donanımı😂
Bu adamı eleyerek genel anlamda konuşursam asgari ücretli mesleki diplomasız bir çalışan ablama ne katabilir, maddi olanak dışında birçok şeyi.
İnsan ilişkilerinde en az bir kazanım olması gerekir doğru yürüyebilmesi için, manevi, kültürel, aşk, güven vs vs. Ne yapalım yani maddi yoksa e bizde var, ne var ki bunda?
Hayat herkese eşit davranmıyorsa hayatının saf sevgisini kaçırsın mı?
Ona aynen şunu söyledim ‘bir adamın ayak kokusunu çekmek için ya hayat standartların değişecek ya güvenli sığınağın olacak ya seni bulutların üstünde yaşatacak veyahut bilgi genel kültürü ile saatlerce dinlemekten bıkmayacaksın yeni ufuklar açacak sana veyahut en kıymetlisi bebeği o adamın hayatındaki teki olacaksın. Bunlar sıralanır gider ama olacak. Birinden biri varsa devam, birkaçı varsa tadından yenmez napayım yani lise mezunu ise ne yapalım?
Ablamı başının tacı ediyor bir dediğini iki etmiyor, ellerini öpüyorsa ablam 20 katı kazanıyor diye mutsuzlukla mı cebelleşsin, kendisine madden dengi bulacağım diye ömür mü çürütsün?
Çok teşekkür ederim değerli yorumunuz ve farklı bi açıdan bakmamı sağladığınız için

Hayırlısı olsun hakkınızda, ama çok riskli bir hamle olur.
Hani bir laf var ya yola ikna edilmişlerle değil inananlarla çıkılır diye😅
Kimsenin kalbi kırılır diye, ay o kadar emek verdik, ay annemler kızar, elalem ne der, ben de kaç senedir beraberim gibi kafanda kendini ikna etme çabaların olmasın.
Çok düşüncenin değişeceği kanısında değilim. Bu bir risk tabi evlenip musmutlu da olabilirsin aaa çok saçma bir fikirmiş de diyebilirsin. Benim tavsiyem düğünü ertelemen biraz daha. Bu kafa karışıklığı ile evlenme. Bu foruma bakmış etrafında görmüşsündür. Boşanmak evlenmekten kat ve kat daha zor. Kendini problem yumağı içine sokma. Kesin kalben aklen emin olunca gir bu işe

Sevmek aşık olmak bir evliliği sürdürmek için yeterli değil maalesef. Her gün eve girdiğinde 7/24 katlanmak için birden fazla farklı şartın sağlanması gerekiyor. Senim şartlarda eksiklik var bana göre... Gerisi kısmet

Kişinin parasını veya başka eksiklikliklerini yargılamanın doğru yanlış olduğunu bir kenara koyarsak, bu sensin sen böyle muhakeme yapıyorsun. Ay hiç hoş değil falan öyle böyle şu şöyle örnekleri maalesef seni bağlamayacak. Kafanda bu fikir var çünkü.. kendine göre karar ver
Diğer her konuda okeyiz aslında sadece benim maddi kaygılarım var.Tek bu sebeple ayrılmanın da doğru olmadığını ayrılırsam ilerde çok pişman olacağımı beni böyle seven bir adamı zor bulacağımı düşünüyorum.Maddi durumları da zamana bırakıp yaşayarak görüp şartların değişebileceğini umuyorum.Çünkü nişanlım kendisiyle ilgili bi şeylerin farkına vardı yaşadığı bazı şeyler sonucunda.Daha iyi konumlara gelebilecek bi durumda yeterki kendisi önüne bakıp istesin.

X