Nasıl bakımlı olunur?

Makbile

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2018
238
547
Merhaba arkadaşlar. ben 30lu yaşlarında hala kendine bakım vermeyi öğrenememiş bir kadınım malesef. Anneden görmeyince, içinden de gelmeyince bu güne kadar olmadı ama ben bundan sonra birşeyleri değiştirmek istiyorum. Şöyle Işıl Işıl parlayan, bakımlı, kendini seven güzel kadınlar benimle paylaşacağınız sırlarınız neler?

Merhaba arkadaşlar. ben 30lu yaşlarında hala kendine bakım vermeyi öğrenememiş bir kadınım malesef. Anneden görmeyince, içinden de gelmeyince bu güne kadar olmadı ama ben bundan sonra birşeyleri değiştirmek istiyorum. Şöyle Işıl Işıl parlayan, bakımlı, kendini seven güzel kadınlar benimle paylaşacağınız sırlarınız neler?
Paradan haber ver canım,paran var mı?

Nerenize nasıl bakım gerek? Kıl, tüy mü yüz bakımı mı saç mı hangisi? Belki buradan ürün önerebiliriz.

Anneden görmeyle bir alakası yok. Kaç tanemizin annesi oturup kendine rutin olarak bakım yapmıştır ki?

Cilt bakım ile ilgili kkda çok güzel topikler var. Orda bu konuda çok bilgili arkadaşlar var. Ürün önerileri de yapılıyor. Linkini bırakayım:

Popüler Konu - Cilt bakımı rutinimiz 💆‍♀️

Ciddi bir bütçe ayırdım aslında ama nereden başlamalı, ne yapmalı bilemiyorum
Bence ayda bir (en azından ben ayda bir gidiyorum) düzenli profesyonel cilt bakımı yaptırılmalı iyi bir klinik bulup. İyi bir araştırma gerektirir bu da.

Cilt bakımı mı arıyorsunuz saç mı vücut mu genel mi?

Ciddi bir bütçe ayırdım aslında ama nereden başlamalı, ne yapmalı bilemiyorum
Önce ruhtan başlayacaksınız! Kendinizi seveceksiniz veya sevmeyi değer vermeyi öğreneceksiniz.
Sonra psikolojinizi ele alacaksınız.
Bu ikisi temel. Bunlar tamamsa içten gelen ışıldama olur.
Dişler! Dişleriniz güzel olsun
Terapist,spor salonu(illah zayıflamak için değil,kaliteli vücut sağlıklı yaşam dinç kafa için)
Cilt bakımını alışkanlık haline getirin.30 yaşındaysanız kolojen,cilt deri altı vitaminler alın.
Saç tırnak temiz,bakımlı,kısa tırnaklar.Manikür pedikür.
Epilyasyon,lazer(zorunluya sorun)
Gardrop yeniliği.Kendinize yakışan baz kıyafetler alın trend kıyafetler almayın. 1 sezon sonra modası geçiyor.
Yediğiniz içtiğinizde dikkat edin.
Lüx segment bakım ürünleri almaya çalışın. Gratisten bi sepet ürün alacağınıza tek tük kaliteli ürünleriniz olsun. Cilt bakımı nemlendirici,tonikler vs.
Mutlaka güneş kremi kullanın! Dışarı çıkmayın sürmeden bakkala gidiyor olsanız bile.
Özgüvenli olun! İçinizdeki aura ile Çalışma yapın. O tamamsa her şey tamam.
Kozmetik ürünlerini çözersiniz. Az olsun kaliteli olsun

Önce ruhtan başlayacaksınız! Kendinizi seveceksiniz veya sevmeyi değer vermeyi öğreneceksiniz.
Sonra psikolojinizi ele alacaksınız.
Bu ikisi temel. Bunlar tamamsa içten gelen ışıldama olur.
Dişler! Dişleriniz güzel olsun
Terapist,spor salonu(illah zayıflamak için değil,kaliteli vücut sağlıklı yaşam dinç kafa için)
Cilt bakımını alışkanlık haline getirin.30 yaşındaysanız kolojen,cilt deri altı vitaminler alın.
Saç tırnak temiz,bakımlı,kısa tırnaklar.Manikür pedikür.
Epilyasyon,lazer(zorunluya sorun)
Gardrop yeniliği.Kendinize yakışan baz kıyafetler alın trend kıyafetler almayın. 1 sezon sonra modası geçiyor.
Yediğiniz içtiğinizde dikkat edin.
Lüx segment bakım ürünleri almaya çalışın. Gratisten bi sepet ürün alacağınıza tek tük kaliteli ürünleriniz olsun. Cilt bakımı nemlendirici,tonikler vs.
Mutlaka güneş kremi kullanın! Dışarı çıkmayın sürmeden bakkala gidiyor olsanız bile.
Özgüvenli olun! İçinizdeki aura ile Çalışma yapın. O tamamsa her şey tamam.
Kozmetik ürünlerini çözersiniz. Az olsun kaliteli olsun
Önce psikoloji kesinlikle katılıyorum

Cildin guzelse cuval bile giysen yakisir kil tuy vs varsa onlardan kurtulun iyi markalara serum temizlik tonic krem gunes kremine akitin da akitin 😁 en son ayda bir yada 2 ayda bir klinik bulup yüzünüzü derinlemesine bakim alin derim

Cildin guzelse cuval bile giysen yakisir kil tuy vs varsa onlardan kurtulun iyi markalara serum temizlik tonic krem gunes kremine akitin da akitin 😁 en son ayda bir yada 2 ayda bir klinik bulup yüzünüzü derinlemesine bakim alin derim
Bence de öncelikle cilt ve saç çok çok önemli, diğerleri teferruat olsa da diş ve kaş in da bunlardan sonra 3. olarak geldiğini eklemeliyim.

Çok teşekkürler ederim ayrıntılı paylaşımınız için. Aslında asıl derdim kilo. Bir türlü kilolardan kurtulamadığım için giyinmek, bakım yapmak vs de canım istemiyor. Kilo için çözüm diyetisyen değil artık ona eminim ama nasıl çözeceğim onu bilemiyorum. Biorezonansla iştah kapatma diye birşey gördüm instagramda deneyen var mı?

Öncelikle, kesinlikle kıl tüy sorununu gidermek lazım (varsa tabii). Lazere gidin mutlaka.

İyi bir dermatolog bulup cilt bakımına başlayın, evde de rutine devam edin.

Saç şekli ve rengi de önemli, bunun için de arkadaş, kuaför vs. danışabilirsiniz.

Diş bakımı, düzenli duş, deodorant ve doğru parfüm seçimi, manikür ve pedikür, sürekli olmasa da oje sürmek,...

Kılık kıyafet de, herkesin giydiği şeyler ve o anki moda olan parçalar değil de vücudunuza ve yaşınıza uygun, fresh bir görüntü verecek şeyleri tercih edebilirsiniz.

Kan değerlerinize de baktırın Demir, B12, D, Magnezyum, Çinko ve kolajen, ekstra vitaminler de kullanıp vaktiniz varsa spora da başlayabilirsiniz.

Meditasyon ve olumlamalar da iyi gelir. İmkan varsa terapi, bilinçaltı gibi şeylere de başlayabilirsiniz.

Sosyal medyanız varsa güzel paylaşımlar yapıp dişil enerji de yayabilirsiniz.

Çay, kahve, sigara, dedikodu, sağlıksız beslenmeden uzak durun.

Umarım kendinize daha çok sever, beğenirsiniz 💕

Yani kendimce bakımlıyımdır ama süslü değil. Zaten bakımsız bir kadının süsle güEl olması zor gibi. Nerden başlamalı dersen kendimce şöyle sıralarım:
1. Güzel bir cilt bakım rutini oluşturmalı. Ben 20 li yaşlarımın başında başladım buna; artk insanı delirtecek kadar ürün var piyasada, ama bir eczaneye giderek temel bakım ürünleri temin edebilirsiniz cildinize uygun. Bu rutin oluştukça, cildinizi tanıdıkça eczane ürününleri dışına çıkabilirsiniz.
2. Yine saç bakım rutini olmalı bence. Haftalık saç diplerine, uçlarına uygulanan bir serum ya da krem. Duşta kullanılacak bir keratin ürün olabilir belki. Ya tarağın bile saçı yıpratmayanı var, az öz ürün seçimi şart.
3. Saç ve cilt için belki bide kolajan kürü olabilir arada.
4. Egzersiz; en vasat kıyafet bile fit bir bedende şık duruyor.
5. Ben dolapta da sadelikten yanayım; güzel bir temizlik orda. Kullanılacak kıyafetlerin temizliği, terzi tadilatı… hazır bir dolap yani.
6. Tırnak bakımı da bakımlı bir görüntüde önemli bence. Dışarda manikür pedikür imkanı sık olmasa da evde de mümkün bu. Ben arada gidiyorum, evde de yaptığım oluyor.

Not: youtube tüm bunlar hakkında dolu fikir ve video kaynağı. Oralardan da destek olabilirsinz.

Saç ve cilt bakım rutini başı çekiyoe ama, istikrarlı şekilde de uygulamak gerek.
Kendi düzenim böyle en azından.

Çok teşekkürler ederim ayrıntılı paylaşımınız için. Aslında asıl derdim kilo. Bir türlü kilolardan kurtulamadığım için giyinmek, bakım yapmak vs de canım istemiyor. Kilo için çözüm diyetisyen değil artık ona eminim ama nasıl çözeceğim onu bilemiyorum. Biorezonansla iştah kapatma diye birşey gördüm instagramda deneyen var mı?

Kilo için doktora gittiğinizi farzediyorum. Biyolojik başka bir sorun olmadığına eminseniz kesinlikle spor yapın. Biz ailecek popolu basenli insanlarız, hele kuzenlerimde kilodan bağımsız inanılmaz basen vardı aşırı geniş bir basen bölgesinden bahsediyorum. Neler denedi olmadı, spora başladı ve duruşu değişti resmen, basenleri de küçüldü. Üstelik ozguven konusunda çok iyi geldi çünkü spor insanı ruhen de mutlu eden bir şey. Başlarda zor gelecek ama faydası kesin olmayan ve zarar verme ihtimali bulunan yapay yöntemler yerine spor her daim daha kalıcı ve garantidir. Kendinizi açık ara daha iyi hissedeceksiniz.

Bunun dışında kapsül dolap yaptım ben, kaliteli ve zamansız kıyafetler giyiyorum, ne kombin derdim var ne de modası geçiyor üstelik çok aşırı yer kaplamıyor. Cilt, saç ve dişler çok önemli. Ufak bir cilt ve saç bakım rutini oluşturun. Olabildiğince minimal olsun, güneş kremi de elzem. Bir de kendi adıma ben güzel koku takıntılı bir insanım, vücut losyonları spreyleri, güzel bir parfüm, güzel kokan saçlar insanın ruh halini düzeltiyor resmen. Takılar ona keza üç beş parça olsun kararmayan bir materyalden olsun.

Makyaj en son geliyor zaten, insan bakımlıysa azıcık bir şeyler bile gösteriyor kendini. En en önemlisi, kızların da dediği gibi kendini sevmek. Bu en zoru tabi, ama ben şuna inanıyorum misal cilt bakımı yaparken cildimize zarif davranıyoruz, saç bakımı da aynı şekilde örselemeden yapılır ki faydasından çok zararı olmasın. Ruh da buna benziyor, kendi dünyamızda sevgimizi en çok hakeden yine biziz. İçinizden gelmese de inatla kendinize özen gösterin, zamanla beyniniz sizin özenilmesi gereken bir varlık olduğunuza inanacak. Unutmayın, beynimiz sözcüklere değil davranışlara inanır. Kendinize zarif davranmayı alışkanlık edinin ❤️

Yani şöyle diyetisyenlerin verdiği listelerde çok çok az kalori oluyor, bütün gün aç gezmek mümkün olmuyor. Cilt bakimı vb iyi hoş da bence asıl parayı spora ve iyi beslenmeye koyun. Etrafta PT var mı googledan bir bakın, hafta 3 gün beraber çalışın mesela. 1 gün ağırlık kaldırma, 1 gün crossfit, 1 gün de yoga veya pilates olabilir mesela. Madem bütçe var parayı ben olsam ilk etapta spor salonuna, spor kıyafete ve iyi beslenmeye koyardım.

Çözüm diyetisyen değil demek? Ne diye okuduk biz :63: alir başımı giderim o zaman, pürüzsüz cildimin de sirrimi katiyen vermem!

Kilonuzu vermediğiniz sürece ne yaparsanız yapın olmayacaktır.
En tarz en moda kıyafetler giysenizde yakışmaz
Önce bedenizden başlayacksınız
Diyetisyen neden çözüm değil onu anlamadım.
Kilo vermenin formülü belli
Boğaz tutulcak, toto yerinden kalkacak
Bu şekilde kilo vermeyeni görmedim
İki doğum sonrası 30 kiloya yakın verdim diyetisyen deteği ile, ordan biliyorum isteyince oluyor
İştah kapatma vs bunlar anca ek olabilir
Ha ben diyetsiyensiz zayıflarım diyorsanız, öyle yapın. Ama verin, sonra bakım işine yönelin.
Kilo verdikten sonra zaten kendinize bakma isteği kendilğinden gelecek, saçınıza, cildinize, kaşınıza tırnağınıza özen gösterip kıyafetleriniz ona göre değişecek.

Biraz boğazdan kesin biraz da spor yapın verirsiniz spor şart sıkılaşmak için

X