Aile apartmanı, kayınvalide, bozulan psikolojim işin içinden çıkamıyorum

Kızlar merhaba,
Malesef 3 yıl önce mecburiyetten aile apartmanına yerleştim biliyorsunuz konuları bazen değiştirerek yazdım ki tanıdık birileri varsa anlaşılmasın diye neyse,
Buraya gelmeyi hiç istemedim ama malum artan kiralar osu busu derken burdayım ve geldiğimden beri ne buraya ne bu muhite hiç alışamadım sevemedim.
Yeni ve malesef geç de olsa psikolog terapisi almaya başladım. daha yolun başı gerekirse psikiyatri ve ilaca da başlayacağım.
Problem şu kızlar kayınvalidem hayatımda gördüğüm en gaddar ve en nefret edilesi insanlardan biri ama ben bunu buraya taşınınca anladım.
Ne kadar mesafemi korusam da onunla alakalı herşey yine yine yine evime yansıyor.
Eski konularımda var ben bu yüzden zaten eşimle bir kere boşanma aşamasına geldim.
Ben buraya geldiğimden beri kvdem tutturdu bir hastayım bildiğiniz yatalak gibi davranıp eşime sürekli ağlıyor hiçbişey yapamıyorum oğlum yemek dahi asla.
Eşimde artık bana direkt birşey söyleyemediği için annesi hastayım dediğinde ya da ne diyorsa hemen surat beş karış huzursuz ( ne kadar umursamamaya çalışsam da illaki sinirlerim bozuluyor).
Bugün mesela oğluma yaptığım yemeği ısıtıyor baktım napıyosun dedim annem hasta yemek yapamıyor ona götürücem dedi. Kendi kendine bir olaylara giriyor böyle. Oğlanı da yeni emzirmeden kestim çok huysuz o yüzden yemekte yemiyor ki ona özel hazırlıyorum mesela.
Ya size hangi birini anlatsam bilmiyorum o kadar olay var ki. Artık kendime zarar vermeye başlamıştım ki terapiye gittim dedim bu böyle olmayacak.
Yani problem şu eşim diyorki ölsem bu evden çıkmam taşınmaz o belli.
Sırf bu evden gitmek için eşimden boşanmak bile istiyorum ama adamla başka bir problemim yok yani var da öyle aman aman şeyler değil.
E zaten boşansam maddi gücüm yok bebeğim daha küçük. Her gece dua ediyorum kızlar Allah ım diyorum ben yolumu kaybettim bana ne olur hayırlı kolay bir yol göster. 3 senedir Bir gün mutlu günüm olmadı.
Tek dayanağım oğlum o olmasa napardım bilmiyorum. Kvdem nefret ediyorum yanımda nefes dahi almasına tahammülüm kalmadı artık suratına bakmaya dayanamıyorum öyle söylim.
Aa bugün oğlundan ne istemiş biliyo musunuz ayağa kalkamayan elleri tutmayan kvdem epilasyon aleti istemiş. Eşime nasıl yani dediim ağzımdan bu yaşta ne alaka giibi bişey çıktı eşim nasıl sinirlendi ne demek bu yaşta falan. (bu arada annesiyle ilgili iyi veya kötü ne desem hemen parlıyor) bak yazarken eşten de nefret ettim. Kadın evime ne alsam ondan istiyo delirmiş gibi. Birde sürekli ağlamaklı oğluna kendini acındırıyor.

Dipnot : hastalıktan kırılan kvdem geçen sene 5 yorganlık yün dövüyordu terasında ama sorsanız bir kap yemek koymaya elleri ağrıyor 🙄

Eski konularinizi bilmiyorum ama bu negatiflikle sizin isiniz cok zor ya. Hem kadinin evinde oturuyorsunuz hem her seyi sizi rahatsiz ediyor. Ben bazen kayinvalidelere uzuluyorum ya.

Romatizma annemde de var hic kolay bir hastalik degil. Gercekten cok agrilari oluyor o yuzden evet yurumesi gerekir ama sonucta yürümekte de zorlanabilir agrilardan dolayi onyargili yaklasmayin
ya belki bebeği de alıp k.validesini de alıp
"anne hadi çıkıp yavaş yavaş yürüyelim" dese mesela, çünkü küçük çocuklar evde enerjisini atamıyor, çocua yeitşemiyoruz bakamıyoruz diyen de kendisi
k.validenin de kilo vermesi ve eklemlerin tutulup kalmaması için hareket etmesi lazım vs.

böyle yaklaşsa acaba ne olacak ama kadına 1 kap yemek verilmesi batıyor konu sahibine

eski konularında büyük sorunlar varsa bilemem ama aile apartmanında oturup, anneni de yanına alıp k.valideye bu kadar bilenmezsin yani...

Ayy bütün yorumları okuyamadım ama artan kiralar nedeniyle aile apartmanına geçmişsin ama ruh sağlığını kaybedip terapilere para vermişsin. Konudan çıkarımım bu ne yazık ki

Annenizin sizinle olmasını lütüfmuş gibi anlatıp,eşimin yükünü alıyor demeniz çok komik…sizinle kirada geçinemeyeceği için oturuyor,maaşını size ve eve harcaması tabi ki normal,o evde yaşıyor,yalnız olsa market,fatura gibi giderleri olmayacak mı? Hem size yerleşsin,hem de kuruş harcamasın böyle bişey olabilir mi? Asıl barınma gideri bu zamanda en pahalı olan,onu da k.valideniz üzerinizden almış farkındaysanız.kirada olsanız eşiniz tek maaşla eve bakabilecek miydi? Muhtemelen çalışmanız gerekecekti..anneniz o evde huzurla oturabiliyor k.valide bunu sorun etmiyor anladığım kadarıyla ve siz 1 kap yemeğin lafını yapıyorsunuz

Bu arada eltim de bizimle aynı apartmanda ve annem de babamın vefatından sonra bizimle yaşamaya başladı. Evladıma birlikte bakıyoruz çünkü eşimin bu konuda bir faydası yok ( bu arada annemin bizimle kalmasını ben istemedim eşim çok ısrar etti 3. Kez söylediğinde annem de kabul etti ben hala daha diyorum keşke annemin ayrı evi olsaydı emeklisi var ama onunla geçinmesi mümkün değil. Kvdem oğlum doğduğundan beri bir kere kucağına almamıstır ne maddi ne manevi bir desteği yok. Şimdi sürekli geçmişi düşünüyorum da eşim diyorum acaba gidebileceğim bütün kapıları kapatmak için mi annemi özellikle istedi bizle kalsın diye
Anneniz bakabiliyorsa ćocuğa,çalışıp birikim yapıp boşanın,annenizle kendinize bir düzen kurarsınız. Kayınvalideniz annenizin sizinle yaşamasını kıskanıyor muhtemelen, ondan bu halleri. Eşinizde dediğim dedik,çaldığım düdük kafasında,sanmıyorum bu saatten sonra degişsin.

Siz tüm bu yaşananların üzerine kalkıp aile apartmanına geldiyseniz kendi hatanız ne olacak sanıyordunuz.
Kendi annenize gelince annem 65 yaşında oğluma yetişemez kvye gelince başka diyorsunuz. Eminim kv de emekli maaşı olan maaşın yarısını sizin eve harcayan biri olsaydı bu kadar dertlenmezdiniz
Annem 65 yaşında yaşlı çocuğa bile yetişemez ama kayınvalide 70 in üstünde hiç bir seyi yok numara yapıyor diyor🤔,e zaten kiradan kurtulmak için gelmişler aile apartmanina,gelin olunca hep haklıyım hep haklıyım modunda millet.Ben de gelinim ama haksiza haksizsin denilmeli,bende size katılıyorum aynen öyle annesi iki kuruş para veriyor diye aklaniyor ama 15 20 bin kiradan muaf olmak için geldiği kapıya iki kap yemek konulunca kavga çıkıyor esle

Kızlar merhaba,
Malesef 3 yıl önce mecburiyetten aile apartmanına yerleştim biliyorsunuz konuları bazen değiştirerek yazdım ki tanıdık birileri varsa anlaşılmasın diye neyse,
Buraya gelmeyi hiç istemedim ama malum artan kiralar osu busu derken burdayım ve geldiğimden beri ne buraya ne bu muhite hiç alışamadım sevemedim.
Yeni ve malesef geç de olsa psikolog terapisi almaya başladım. daha yolun başı gerekirse psikiyatri ve ilaca da başlayacağım.
Problem şu kızlar kayınvalidem hayatımda gördüğüm en gaddar ve en nefret edilesi insanlardan biri ama ben bunu buraya taşınınca anladım.
Ne kadar mesafemi korusam da onunla alakalı herşey yine yine yine evime yansıyor.
Eski konularımda var ben bu yüzden zaten eşimle bir kere boşanma aşamasına geldim.
Ben buraya geldiğimden beri kvdem tutturdu bir hastayım bildiğiniz yatalak gibi davranıp eşime sürekli ağlıyor hiçbişey yapamıyorum oğlum yemek dahi asla.
Eşimde artık bana direkt birşey söyleyemediği için annesi hastayım dediğinde ya da ne diyorsa hemen surat beş karış huzursuz ( ne kadar umursamamaya çalışsam da illaki sinirlerim bozuluyor).
Bugün mesela oğluma yaptığım yemeği ısıtıyor baktım napıyosun dedim annem hasta yemek yapamıyor ona götürücem dedi. Kendi kendine bir olaylara giriyor böyle. Oğlanı da yeni emzirmeden kestim çok huysuz o yüzden yemekte yemiyor ki ona özel hazırlıyorum mesela.
Ya size hangi birini anlatsam bilmiyorum o kadar olay var ki. Artık kendime zarar vermeye başlamıştım ki terapiye gittim dedim bu böyle olmayacak.
Yani problem şu eşim diyorki ölsem bu evden çıkmam taşınmaz o belli.
Sırf bu evden gitmek için eşimden boşanmak bile istiyorum ama adamla başka bir problemim yok yani var da öyle aman aman şeyler değil.
E zaten boşansam maddi gücüm yok bebeğim daha küçük. Her gece dua ediyorum kızlar Allah ım diyorum ben yolumu kaybettim bana ne olur hayırlı kolay bir yol göster. 3 senedir Bir gün mutlu günüm olmadı.
Tek dayanağım oğlum o olmasa napardım bilmiyorum. Kvdem nefret ediyorum yanımda nefes dahi almasına tahammülüm kalmadı artık suratına bakmaya dayanamıyorum öyle söylim.
Aa bugün oğlundan ne istemiş biliyo musunuz ayağa kalkamayan elleri tutmayan kvdem epilasyon aleti istemiş. Eşime nasıl yani dediim ağzımdan bu yaşta ne alaka giibi bişey çıktı eşim nasıl sinirlendi ne demek bu yaşta falan. (bu arada annesiyle ilgili iyi veya kötü ne desem hemen parlıyor) bak yazarken eşten de nefret ettim. Kadın evime ne alsam ondan istiyo delirmiş gibi. Birde sürekli ağlamaklı oğluna kendini acındırıyor.

Dipnot : hastalıktan kırılan kvdem geçen sene 5 yorganlık yün dövüyordu terasında ama sorsanız bir kap yemek koymaya elleri ağrıyor 🙄
Kendini acındıranlardan korkacaksın çok tehlikeli aynı bela bende de var olan bize oluyor emin ol ben senin yerinde olsam bi evden giderdim kafa dinlerdim ki eşim de anlasın bensiz yapabiliyorsa devam etsin annesiyle koyun koyuna yatsın ama eninde sonunda senin kıymetini anlayacak eğer kv yaşlıysa illa bu dünya ona kalmayacak biraz sabır gerektiriyor çalışıyorsan yorgunum de başka odaya geç yat onunla vakit geçirme derim çalışmıyorsan da kendine başka bir aktivite bul evde olmamaya çalış akşamları da yorgunum bahanesi genelde ise yarar tatile falan gidin onu almayın zaten eli kolu tutmuyorsa oraya da gelemez Allah yardımcın olsun çok iyi anlıyorum seni

Bu arada eltim de bizimle aynı apartmanda ve annem de babamın vefatından sonra bizimle yaşamaya başladı. Evladıma birlikte bakıyoruz çünkü eşimin bu konuda bir faydası yok ( bu arada annemin bizimle kalmasını ben istemedim eşim çok ısrar etti 3. Kez söylediğinde annem de kabul etti ben hala daha diyorum keşke annemin ayrı evi olsaydı emeklisi var ama onunla geçinmesi mümkün değil. Kvdem oğlum doğduğundan beri bir kere kucağına almamıstır ne maddi ne manevi bir desteği yok. Şimdi sürekli geçmişi düşünüyorum da eşim diyorum acaba gidebileceğim bütün kapıları kapatmak için mi annemi özellikle istedi bizle kalsın diye
Anneniz sizinle yasiyorsa sizde kv bakmaniz gerekir .Calismiyorsunuz anne - kiz 2 kisi evde 1 cocuga fazlasiyla bakilir .benimde esim hem annemin evinde otursa hemde kendi annesini eve getirse anamada bir kap yemek yapip arada isini gorsun isterdim .esinizin tepkisi bu yuzden ama bunu basta dusunup annenizi yaniniza almayacaktiniz .

Bosanamazsin , apartmandan ayrilamazsin evinin huzuru önemliyse kocisin de değişmeyeceğine göre deveyi gudeceksin. Plav mi yaptın 2 bardak yapacaksın , markana mi 1 paket, çorba mi 4 tabak vs vs her yemekten fazla yapacaksın oğlu da anasına indirecek.

Bunu yaptım zaten yapıyordum da ama baktım ki ben yaptıkça annesi elini hiçbişeye sürmez oldu daha da hasta oldu daha da yapamaz oldu. Ben zaten bir çocuğuma zor yetiyorum bu sefer hepsinden nefret ettim işte. Eşimde annesine çok düşkün olduğu için istemiyor bunu.
Kendi annesinin sorumluluğunu almak istemediği için onuda benim üstüme atmaya çalışıyor.
Dışardan bakınca yemeğini ver ne olacakki ne de cimri kadınsın gibi bir düşünce beliriyor önceden öyle düşünürdüm bu tür konularda ama bizim kv dede aynısını yapıyor cin gibi hiçbir hastalığı olmayan kadın benim evime gelip kendini felç ediyor gitmiyor bir türlü acındırık kıskançlık trip trip her seferinde bizi boşanma aşamasına getiryor
Ey insafsızlar eliniz ayağınız tutuyorken kalkın yapın muhtaç olunca tabiki biz yardım edeceğiz ama şimdiden bizi bıktırmayın
Burda iş eşe düşüyor o diyecek kalkıp karnını doyur başına bişey gelir ozaman biz bakarız diye sen karımayacaksın

Dışardan bakınca yemeğini ver ne olacakki ne de cimri kadınsın gibi bir düşünce beliriyor önceden öyle düşünürdüm bu tür konularda ama bizim kv dede aynısını yapıyor cin gibi hiçbir hastalığı olmayan kadın benim evime gelip kendini felç ediyor gitmiyor bir türlü acındırık kıskançlık trip trip her seferinde bizi boşanma aşamasına getiryor
Ey insafsızlar eliniz ayağınız tutuyorken kalkın yapın muhtaç olunca tabiki biz yardım edeceğiz ama şimdiden bizi bıktırmayın
Burda iş eşe düşüyor o diyecek kalkıp karnını doyur başına bişey gelir ozaman biz bakarız diye sen karımayacaksın
E yapmiyor koca. Sınır koymuyor. Boşanma imkanı yok , evden taşınma imkanı yok huzursuzluk içinde büyüyeceğine o çocuk yapayım da sussun diyecek.

Kira bu zamanda nerden baksan 15 bin vardır.kvniz sizi kira derdinden kurtarmış onu bırakıp annem eşime yardım ediyo diyosunuz.ne kadar yardım ediyor olabilir ki,madem bu kadar parası var ayrı eve çıkın beraber sizde kocanizdan kurtulmuş olursunuz.siz ayrımcılık yapıyorsunuz annenizi olmazsa olmaz olarak goruyosunuz ama kvniz için nefret ederim diyosunuz.esiniz çokta haksız sayılmaz kendi annesine zerre değer vermiyosunuz ama annenizi evinizde tutuyorsunuz.ben olsam onun hayrına kv ses etmezdim.ayrica iki kişi nasıl bı çocuğa bakamiyosunuz benim kızım kolikti hep tek başıma baktım.

Kendini acındıranlardan korkacaksın çok tehlikeli aynı bela bende de var olan bize oluyor emin ol ben senin yerinde olsam bi evden giderdim kafa dinlerdim ki eşim de anlasın bensiz yapabiliyorsa devam etsin annesiyle koyun koyuna yatsın ama eninde sonunda senin kıymetini anlayacak eğer kv yaşlıysa illa bu dünya ona kalmayacak biraz sabır gerektiriyor çalışıyorsan yorgunum de başka odaya geç yat onunla vakit geçirme derim çalışmıyorsan da kendine başka bir aktivite bul evde olmamaya çalış akşamları da yorgunum bahanesi genelde ise yarar tatile falan gidin onu almayın zaten eli kolu tutmuyorsa oraya da gelemez Allah yardımcın olsun çok iyi anlıyorum seni

Bu dünya bize de kalmayacak. Madem gözü bu kadar kara, yapsin bir cilginlik calisip baska yerden ev tutsun. Problem solved. Ha esi gelir mi orası ayrı bir konu

Allah kurtarsın kardeş ,şu aile apartmanları başlarına yıkılsın inşallah 🙈 aynı konuda bende sıkıntılıyım valla o kadar bunaldım ki sinir hastası oldum , en sonunda araya mesafe koydum beklemedeyim 🤷
Bedduayı görünce ürperdim. Gerek yok böyle şeylere. Çıkın gidin o zaman, bedduaya ne gerek var.
Burda halen konu açan kızlar var çok seviyorum kabul ettim aile apartmanında oturmayı diye. E kabul ettiysen sonradan oluşacak en ufak meseleye konu sahibi gibi aşırı tepkiler vermezsin. 60 yaşındaki annen yaşlı, hasta oluyor da 70 yaşındaki kaynanan nasıl sağlıklı olabilir. Bu yaşında her sabah başka bir ağrıyla kalkıyorum bazı dönemler. İnsaflı olun, kimse kazık çakmıyor dünyaya, siz 1 çocuk büyütürken bu kadar yakınıyorsunuz, o kadın da kocanızı büyütmüş. Bir tabak yemekten ne olacak, bundan ötesi ciddi kötülükler varsa bilemem..

vay vay konuya bak.o rahatsız olduğunuz kadının evine yerleşmişsiniz anneniz bir tabak yemeği esirgediğiniz dünürünün evinde oturuyor. kendiniz diyorsunuz annem kendine ev açamaz.biz kendimize ev açamayız kiralar yüksek.kadın resmen size bakıyor zorunuza gitse de.kocanız da annenize davrandığı gibi bir beklentiye girmemiş kendi annesine karşı siz ana kız çok fenasınız insaf ya dünyanın en semra kaynanası dahi olsa insaf

Ben sizin olayınızı anladım. Eşiniz annesine çok düşkün, sizden de beklentileri var ama sizinle tartışmaktan yorulmuş, ona karşı biraz daha anlayışlı olun diye annenizi getirmiş. Kaynananız da tipik eşinden ilgi görmeyince oğlunu eşi yerine koyan bir tip. Eşiniz annesine o kadar bağımlı biri olsaydı kayınvalideniz kimi isterse onunla evlenirdi, eşinize haksızlık ediyorsunuz. Madem ki evliliğinizi maddi koşullar yüzünden sürdürüyorsunuz, eşinize annesi yüzünden surat asmayacaksınız ki ben hasta çocuğumla kayınvalidem yüzünden boşandım ki iyi ki boşandım, özgürlüğümü elde ettim. Eşiniz annesi ne derse onu yapacak, eşinize bağımlısınız, annenizin geliriyle geçinmek ve bir işte çalışmak zorunuza gidiyorsa o adamın da huyuna gideceksiniz. Başka çareniz de yok. Bunu ne kadar kolay kabullenenirseniz o kadar iyi olur.

E yapmiyor koca. Sınır koymuyor. Boşanma imkanı yok , evden taşınma imkanı yok huzursuzluk içinde büyüyeceğine o çocuk yapayım da sussun diyecek.
Bir yemekle susacaksa tabiki yapılır
Bendeki hiç öyle değil bütin temizliğini bana yaptırır kıl kıl üstüne koymaz yediğini bile yıkamaz hergeçen gün daha fazla daha fazla böyle alıştırınca kudurmuştan beter oluyorlar

Bir yemekle susacaksa tabiki yapılır
Bendeki hiç öyle değil bütin temizliğini bana yaptırır kıl kıl üstüne koymaz yediğini bile yıkamaz hergeçen gün daha fazla daha fazla böyle alıştırınca kudurmuştan beter oluyorlar
Kocana söyleyeceksin parasını verecek annesine temizlikçi tutacak çok istiyorsa

X