Bıçak sırtı...

Allah yarsimciniz olsun.
Yaza kadar bekleyin bu arada anneniz parayi bankadan versin size ispati olsun,market harcamalarinizin hepsini fatura fis biriktirin odediginiz faturalarin makbuzlarini saklayin ve belgelediginiz harcamalar annennizin yolladigi kadar olsunki eve para vermedigi anlasilsin.Gene cocuklara aldigi hediyeleri fotograflayin goz boyama amacli oldugunun parasi oldugunun ispati olsun.
Bunlari soylemememin sebebi belliki bosanicaksiniz mahkemede magdur edildiginize dair belgeler olursa tazminat davasi acarsiniz diye dusundum.Bir avukatada danisin o zamana kadar nelerden delil toplayabilirim diye.
Tesekkurler hic aklima gelmemisti bunlar.Ben uzatmak istemem ama karsi taraftan her seyi bekliyorum artik.Olumsuz bir durumda bunlari kullanabilirim sanirim.

Tesekkurler hic aklima gelmemisti bunlar.Ben uzatmak istemem ama karsi taraftan her seyi bekliyorum artik.Olumsuz bir durumda bunlari kullanabilirim sanirim.
Rica ederim siz toplayin belgeleri dursun nafaka davasi falan actiginizdada lazim olabilir cunku kendi isi demissiniz vergi cikmasin diye hersey minimumdadir gelir ispati zor olur.
Bu arada keske akillansada yuvaniz kurtulsa.

Esin hatali ama o gece yanlis insanlari arayip yanlis sekilde ortaligi ayaga kaldirmissin. Ki sen de zaten farkindasin, duygusal davrandim diyosun. Dogrusu o gece muhasebeni kendin esinle yapip ileride bu durumlari aile seviyesine getirmekti. Sanki adam öldürüluyo da kosun yetisinler falan. Ki ilk kez sorunla yuzlesmissin bi sakin olsaydin. Esini tehdit ederdin duzelmezsen soyle boyle olur diye. Simdi daha duzelmez cunku adamin korkacagi bi sey kalmamis. Aile biliyo destekci, sen evdesin, kimse bedel odetmiyor adama. Hatta o sana bedel odetiyor bes kurus eve vermeden. Bi de annenden para aliyosun ne kotu bi sey

Ha dersen bundan sonrasina gel. Ben olsam, ya bu evin masraflarini odersin para verirsin ya da davayi acar nafakami baglatirim derim. Sonucta mahkeme surecinde de yoksulluk nafakasi baglaniyo zaten isin gucun yok. Evden de uzaklasirsa cocuklar icin kotu olmaz. Zaten gunde yarim saat goruyolar. Senin baban hic yokmus o yuzden cok travma yasamissin.

Ha yuzde yuz bosan diyemem asiri buyuk sorunlar yok. Ama adam adim atmazsa niye kahrini cekesin? Kendine gelmen lazim en kisa zamanda
Aynen oyle o gece cok duygusal davrandim ama oncesinde de uyarilarimi hic dikkate almadi esim.Hatta o beni tehdit etti diyebilirim.Niye abisini aradin derseniz hayatta en cok ondan korkar da ondan.Bu isten onu tek kurtaracak insan abisiydu.Ben hic aliskin degilim bu kumar olaylari cok uzak bana ve haliyle cok kotktum ki korkularimda hakliymisim.Esim kasadan milyarlarca parayi eve diye alip oralarda harciyormus.Ne bileyim daha cok borca falan batar cocuklarima zarar gelir diye panik yaptim.Tam tersi babam vardi ve ben ayni cocuklarim gibi babama cok duskundum ama maslesef pat diye terk edildik.O yuzden hayattaki en zayif tarafimdan sinaniyorum maalesef...

Rica ederim siz toplayin belgeleri dursun nafaka davasi falan actiginizdada lazim olabilir cunku kendi isi demissiniz vergi cikmasin diye hersey minimumdadir gelir ispati zor olur.
Bu arada keske akillansada yuvaniz kurtulsa.
Kendi isi ama abisiyle ortak ve her sey onun uzerine zaten.Yani kayitlarda esimin kac lira kazaniyor gosterildigini bilmiyorum.Zaten bu gibi durumlarda eminim her yolu bulup islerini kilifina uydururlar.Insaallah bir mucize olur ve her sey duzelir.Hayirlisi olsun ne diyeyim...

Aynen oyle o gece cok duygusal davrandim ama oncesinde de uyarilarimi hic dikkate almadi esim.Hatta o beni tehdit etti diyebilirim.Niye abisini aradin derseniz hayatta en cok ondan korkar da ondan.Bu isten onu tek kurtaracak insan abisiydu.Ben hic aliskin degilim bu kumar olaylari cok uzak bana ve haliyle cok kotktum ki korkularimda hakliymisim.Esim kasadan milyarlarca parayi eve diye alip oralarda harciyormus.Ne bileyim daha cok borca falan batar cocuklarima zarar gelir diye panik yaptim.Tam tersi babam vardi ve ben ayni cocuklarim gibi babama cok duskundum ama maslesef pat diye terk edildik.O yuzden hayattaki en zayif tarafimdan sinaniyorum maalesef...
Tamam o gece eve gelecekti sen guzelce konusacaktin hatta gerekirse kavga edecektin ama aranizda halledecektiniz, onu sure verip su zamana kadar kumari iddiayi birakmazsan bu is ailelere gider resti cekecektin o da korkup kendine ceki duzen verecekti. Su an arsizliga vurmus herkes her seyi biliyo zaten diye. Ayrica konularini okudum esinin ailesi sevmiyo seni zaten ayagini kaydirmaya calisiyolar ekmeklerine yag surmussun. Hoslarina bile gitmis bu olay emin ol. Su an da esini onlar gazliyodur para verme vs diye

Ben senin cok iyi niyetli bi kadin oldugunu hissediyorum. Uzuldum gercekten. Keske net bi durus sergileme gucu gostersen de bu insanlar bu kadar ezmese seni.

çok üzüldüm yaşadıklarınıza inşallah eşiniz düzelir hakkınızda hayırlısı ne ise o olsun inşallah

Arkadaslar konum uzun ama elimden geldigince özetlemeye calisacagim.Esimle yaklasik bir yildir suren problemimiz icinden cikilmaz bir hal aldi.Gecen yil lohusalik zamanlarimda esimin ailesiyle ilgili cok problem yasadim ve zar zor toparlanmistik derken esimde birtakim degisiklikler farkettim.Geceleri gec gelmeye basladi,hatta bazen sabaha karsi.Tuhaf arkadaslar edindi.Saka gibiydi her sey.Isik hiziyla degismeye basladi adam.Ben biraz takibe basladim ama cok zor bir bebegim ve ilkokulda okuyan bir cocugum daha oldugu icin tum vaktimi onlar aliyordu veyeterince ciddi degerlendiremedim durumlari.Ama bir seylerin ters gittigi belliydi.Esim hayatinda ilk defa iddia oynamaya baslamisti.Ilk once 10 lirayla baslayan kuponlar sonrasinda 100 kusurlere cikti.Birkac defa guzellikle konusmayi denedim ama beni hep cocuk gibi gecistirdi.3 ay kadar once bir gece saat 1 olmustu msj attim hala iste misin diye.O da cevap atmis watsaptan birazdan cikiyorum demis.Kendi isi oldugu icin saatleri esnek.Neyse 5 dk.sonra baktim watsaptan ariyor.Actim baktim gurultuler geliyor.Esim yanlislikla aramis.Bunu anlayinca hemen dinlemeye koyuldum.Esim bir kumarhanedeydi resmen.Hani filmlerde diyariz ya oyle konusmalar.Yaklasik yarim saat dinleyip emin oldum.Gece yarisi kucagimda bebegim panik icinde cirpinmaya basladim.Benim kocamin ne isi olur oyle yerlerde.Demekki o yuzden son zamanlarda para sıkıntisi cekiyormusuz.O yuzdenmis tum bu garip tavirlari.O duygusallikla aklima esimin ailesine haber vermek geldi.Ben kadin halimle gece yarilari nereden bulabilirdim kocami ama onlar bulurdu.Ailesi de beni hic sevmez hatta kaynimla yillardir kustuk.Ben bebegim olunca buyuktur yeter kusluk diyerek hakli olsam da alttan aldim.O da evleniyor sozde mutlu bir aile olalim diye cabaliyorum.Abisini arayip butun olanlari aglayarak anlattim.Kardesine ne olur sahip cik cok ciddi bataktaymis diye yalvardim.Bu zaten bir seylerin farkinda ve takipteymis.Duyunca esti gurledi tabi.Ozet gecersem esime abisi ortakligi birirelim boyle adamlik olmaz diye tehditler savurmus.Kasanin anahtarini ve arabasini elinden almis.Beni de arayip blof yaptigini,kardesinin iyiligi icin korkuytugunu anlatti.O gunun aksami baktim kayinvalidem ariyor.Ben de saf saf yasli kadin neler olmus kizim diye soracak,teselli edecek diye actim telefonu.Acar acmaz bana bagirmaya basladi.Ne oldu diyebildim sadece.O bagirislardan anladigim onun oglu kumar oynuyorsa bana neymis,neyim eksikmis,ben yalanlar atip oyun cevirip iki kardesin arasini acmisim,ve ardindan cok agir kufurler...Ne diyorsun sen diye haykirdim ve arkasindan da gorumcemin anneme cok agir kufur ettigini duydum.O an felc geciriyorum zannettim.Daha da beni dovmekle tehditler falan.Canima tak etti ben de sizsiniz o bilmemne sakin evime bir daha gelmeyin deyip kapattim.Ama saatlerce agladim cok zoruma gitti.Ben bu kadar hakareti isitecek ne suc isledim diye yedim kendimi.Kisa keseyim neticede bu olayi esime ve kaynima sanki o kufurleri eden benmisim gibi anlatip kaynimi da kendi yanlarina cekip beni kaynanasina kufur eden gelin ilan ettiler.Kaynim esime her seyi iade etti,esim arabasina ve isine kavustu.3 gun sonrasi kaynimin nisani vardi orada buyuk ogluma anneni yollayip babana da boyle nisan yapacagiz diyormus gorumcelerim.Esim de agzini bile acmiyormus bu sozlere.Ben evde bebegimle gozyasi dokerken onlar ailece gobek atmislar.Cok buyuk kavga ettik esimle.3 aydan beri ayni evin icinde kus yasiyoruz.Aslinda esim israrla bana annenin evine git nasilsa yapamayip geri doneceksin diye baski yapiyor.Kaynanam da annemi aramis ustu kapali tehditler,cocuklari kullanmalar falan.Annem de herturlu bana destek oldu istersen cik gel diye.Diyeceksiniz ki neyi bekliyorsun ? Ben babasiz buyudum ve bosansak bile insan gibi ayrilik olsun istiyorum ama bu zihniyetlerle nasil olacak bilmem.Kis gunu cocuklarimin duzenini,okulunu dagitmak kolaydi ama sonra onlarin biranda dagilan psikolojilerini nasil toparlarim yazik degil mi...O kadar kirginim ki esime.Haksiz oldugunu bile bile hala bana sart kosuyor annemden ozur dileyeceksin diye.Kabul etmiyorum diye de sozde cezalandiriyor beni.Faturalari odemiyor,eve aylardir para vermiyor falan...Annem harclik yolluyor bana ve eve is aldim oyle idare ediyorum.Tabi sadece gunu kurtariyorum,borclari odeyemiyorum haliyle.Yaza kadar muhlet verdim kendime.Yeni bir duzen kuracaksam gururumu dusunme sirasi degil.Once cocuklarim ne sekilde az etkilenir,nasil hareket etmeliyim plan yapmaliyim.Bir diyorum yaz gelince al cocuklari ardina bile bakma bir de diyorum zaten ayni evde yabanci gibisiniz cocuklar buyuyene kadar katlan,farz et ev arkadasligi .Onlarin duzeni bozulmasin,babalarina cok duskunler benim gibi hayal kirikligina ugramasinlar...Asla eskisi gibi olamayiz ki ben esimle 3 gun bile kus kalamazdim.3 aydir yuzune bile bakmiyorum,kaza yapmis hafif yaralanmis icim bile sizlamadi.Otekiler umrumda bilde degil ama esimin bana sahip cikmamasi canimi cok yakti.Zaten duzelmek adina hic cabasi bile olmadi,hala eve geceyarisi geliyor.Cocuklari bile yarim saat goruyor.Hala iddia oynuyor,ailesiyle geziyor,egleniyor...Bekliyor ki pes edeyim,parasiz ve caresiz kalayim oyle olmasa gidip bosanma davasi acar.Halbuki oyle kararliyim ki bu defa.Ama dogrusu vakti gelince cekip gitmek mi yoksa kalip yine vakti gelene kadar cocuklarim icin evcilik mi oynamak.Her iki sekilde de zaten cocuklarim icin yasiyorum ama gidersek gelecek icin kaygi duyuyorum.Ya iki erkek cocuguna maddi,manevi yetemezsem?Suanda esimin cok iyi bir isi var ve cocuklari gelecekte parayla etkilemeye calisacagindan eminim ki simdi bile eve para vermiyor ama ogluma karne hediyesi bin liralik bisiklet almis.Cocugun gozunu boyuyor.Ailesi de cocugun beynini yikama pesinde surekli.Gelecekte cocuklarim arada kalip perisan olurlar diye aklim cikiyor.Acikcasi ya batip ya cikacagiz bu gidisle.Hangisi dogru du psikolojiyle bilemiyorum ama rabbim hakkimizda hayirlisini versin.Tecrubeli arkadaslardan da yorumlarini bekliyorum.Bu satirlari cok kirilgan bir kalple yazdim o yuzden de kirici yorumlar gelmezse sevinirim.Amacim dertlesmek ve benzer durumlar yasayan arkadaslardan yorumlar almak.Simdiden tesekkurler...

Eşini sevmiyorsun artık bu belli bişey. Bu evlilikte kafanda zaten bitmiş çocukların için katlaniyorsun. Şuan çocuklarının psikolojisini düşünüyorsun çok güzel bişey. Ama hiç düşündün mu aynı evin içinde baba ve anne birbirine ilgisiz. Bu cocuklarin psikolojisini daha cok etkilemez mi? empati yapıyorum annem ve babam birbirini uzuyorsa bu beni daha çok üzer ve gerçekten bosanmalarini isterim. Hakkında hayırlısı olsun doğru karar verebileceğini düşünüyorum.

Tamam o gece eve gelecekti sen guzelce konusacaktin hatta gerekirse kavga edecektin ama aranizda halledecektiniz, onu sure verip su zamana kadar kumari iddiayi birakmazsan bu is ailelere gider resti cekecektin o da korkup kendine ceki duzen verecekti. Su an arsizliga vurmus herkes her seyi biliyo zaten diye. Ayrica konularini okudum esinin ailesi sevmiyo seni zaten ayagini kaydirmaya calisiyolar ekmeklerine yag surmussun. Hoslarina bile gitmis bu olay emin ol. Su an da esini onlar gazliyodur para verme vs diye

Ben senin cok iyi niyetli bi kadin oldugunu hissediyorum. Uzuldum gercekten. Keske net bi durus sergileme gucu gostersen de bu insanlar bu kadar ezmese seni.
Gercekten haklisiniz bunlarin aynisini defalarca soyledim kendime.O anki psikolojim cok farkliydi.Onun oncesinde 6 aylik bir surec vardi ve esimi ara ara uyariyordum bak abine citlatirim bu gec gelmeleri falan diye.Adam bir de uste cikiyordu.Zaten el kadar bebek uymaz,kapandim eve diger oglumun okulu,evdi,yemekti derken bir de ortada adam yok bunalima girdim tabi.Suanki sakin dusuncemle asla arayip yardim istemezdim hem de asla...Ama olan oldu ne yazikki.Zaten gecen surecte ilk defa bu kadar net davrandigim icin kabullenemiyorlar.Simdiye kadar coktan pes edip ozur dileyip herzamanki gibi ortaligi toparlamaliydim onlara gore.Esim bile boyle alismis yeni dank ediyor.Yok bu defa degil cok kararliyim suclu olan duzeltirse bu is duzelir yoksa parmagimi bile kipirdatmam,cok yoruldum..

Eşini sevmiyorsun artık bu belli bişey. Bu evlilikte kafanda zaten bitmiş çocukların için katlaniyorsun. Şuan çocuklarının psikolojisini düşünüyorsun çok güzel bişey. Ama hiç düşündün mu aynı evin içinde baba ve anne birbirine ilgisiz. Bu cocuklarin psikolojisini daha cok etkilemez mi? empati yapıyorum annem ve babam birbirini uzuyorsa bu beni daha çok üzer ve gerçekten bosanmalarini isterim. Hakkında hayırlısı olsun doğru karar verebileceğini düşünüyorum.
Sevmeme degil de cok kirginim.Sanki kac senelik esim degil de bir yabancinin ihanetine ugramisim gibi hissediyorum.O kadar sacma bir sebepten bunlari yasiyoruz ki kotu bir ruya gibi.Halbuki biz daha agir seyleri atlatmistik bunu da atlatabilirdik ama is cok garip bir hal aldi.Yuzde yuz hakli oldugum bir konuda sanki suclu benmisim gibi linc ediliyorum.Cok tuhaf gercekten...

Gercekten haklisiniz bunlarin aynisini defalarca soyledim kendime.O anki psikolojim cok farkliydi.Onun oncesinde 6 aylik bir surec vardi ve esimi ara ara uyariyordum bak abine citlatirim bu gec gelmeleri falan diye.Adam bir de uste cikiyordu.Zaten el kadar bebek uymaz,kapandim eve diger oglumun okulu,evdi,yemekti derken bir de ortada adam yok bunalima girdim tabi.Suanki sakin dusuncemle asla arayip yardim istemezdim hem de asla...Ama olan oldu ne yazikki.Zaten gecen surecte ilk defa bu kadar net davrandigim icin kabullenemiyorlar.Simdiye kadar coktan pes edip ozur dileyip herzamanki gibi ortaligi toparlamaliydim onlara gore.Esim bile boyle alismis yeni dank ediyor.Yok bu defa degil cok kararliyim suclu olan duzeltirse bu is duzelir yoksa parmagimi bile kipirdatmam,cok yoruldum..
Parmagini kipirdatmaman cozum degil onu ben soyleyeyim sana. Su an sen magdursun magdur. Seni gectim cocuklarin magdur hatta senin annen magdur. Nereye kipirdatmiyosun parmagini? Evinin gecimini senin annen sagliyo adam cocuklarinin karnini doyurmuyo farkinda misin sen aylardir ne yasadiginin?

Parmagini kipirdatmaman cozum degil onu ben soyleyeyim sana. Su an sen magdursun magdur. Seni gectim cocuklarin magdur hatta senin annen magdur. Nereye kipirdatmiyosun parmagini? Evinin gecimini senin annen sagliyo adam cocuklarinin karnini doyurmuyo farkinda misin sen aylardir ne yasadiginin?
Yeni yeni farkediyorum desem...

Sizin adınıza üzüldüm.Ama şunu bilmenizi isterimki çocukların zaten görünürde bir babası var sadece.Yarım saat gördüğünü söylüyorsunuz buna rağmen ev arkadaşlığı olarak kabul edip uzun yıllar kalma fikrinizi hiç desteklemiyorum. Ama en azından yaza kadar kalmak çocukları dönem ortası perişan etmemek gerektiği fikri çok yerinde. Olması gerekenin bu olduğu kanaatindeyim. Boşanırsanız zaten çocuklara mecburen nafaka ödicek.Tek basınıza bakmicaksınızki yinede.

Sevmeme degil de cok kirginim.Sanki kac senelik esim degil de bir yabancinin ihanetine ugramisim gibi hissediyorum.O kadar sacma bir sebepten bunlari yasiyoruz ki kotu bir ruya gibi.Halbuki biz daha agir seyleri atlatmistik bunu da atlatabilirdik ama is cok garip bir hal aldi.Yuzde yuz hakli oldugum bir konuda sanki suclu benmisim gibi linc ediliyorum.Cok tuhaf gercekten...

Yasantiniza gerçekten üzüldüm o yüzden yorum yapma gereği duydum. Kaza geçirmiş hiç bişey hissetmemissiniz üzülme sevinme. Yani eşiniz karşı hissizlesmissiniz burdan yola çıkarak sevmediğiniZi düşündüm. Birde esinizin ailesi sizi bosamaya resmen yemin etmiş gibiler. Öyle ki ufacık çocuğun yanında babalarının annesini bırakıp yeniden evleneceğini söylemişler.
Bir çocuk için aile içinde geçen en ufak olumsuzluk hayatını, karakterini, yasayacaklarini etkileyebilir. Esinizin de açıkçası sizi ve çocuklarını sahiplenme ve bu evliliği sürdürmek için hiç bir çabası yok.
Ailesinin ağzına bakıyor. Dolduruslara geliyor. Yani sizin haklı olduğunuz konu da bile adınız kardeşleri birbirine düşürmek için uğraşan kadına çıkmış. Şuan sabrinizi olcuyorlar ama ilerde emin olun size iftira atarak bu evliliği bitirmenin de planını yapıyorlar gibi geldi bana ki öylé insanlardan hersey beklenir.
Çocuklarda genelde kimin haklı olup olmamasına malesef bakmıyor söylenenlere inanıyorlar. Çocuğunuzu size karşı doldurmalarina izin vermeyerek bence bir an önce ne yapacaginiza karar vermelisiniz.
Bosanacaksaniz hemen açın davayı.
Evliliği surdurecekseniz de lütfen çocuğunuzu eşinin ailesiyle görüştürme.

Yeni yeni farkediyorum desem...
Askim farkindayim depresyon vs her sey vardir su an sende ama kimse de sana sahip cikmiyo ki bir garip anacigin ne kadar yetisecek sana? Silkelen kendine gel cocuklarin icin guclu ol

Bak ben illaaa bosannn hemennn bosan demiyorum. Kalk ayaga bir seyler yap debelenme o dehlizde

Yasantiniza gerçekten üzüldüm o yüzden yorum yapma gereği duydum. Kaza geçirmiş hiç bişey hissetmemissiniz üzülme sevinme. Yani eşiniz karşı hissizlesmissiniz burdan yola çıkarak sevmediğiniZi düşündüm. Birde esinizin ailesi sizi bosamaya resmen yemin etmiş gibiler. Öyle ki ufacık çocuğun yanında babalarının annesini bırakıp yeniden evleneceğini söylemişler.
Bir çocuk için aile içinde geçen en ufak olumsuzluk hayatını, karakterini, yasayacaklarini etkileyebilir. Esinizin de açıkçası sizi ve çocuklarını sahiplenme ve bu evliliği sürdürmek için hiç bir çabası yok.
Ailesinin ağzına bakıyor. Dolduruslara geliyor. Yani sizin haklı olduğunuz konu da bile adınız kardeşleri birbirine düşürmek için uğraşan kadına çıkmış. Şuan sabrinizi olcuyorlar ama ilerde emin olun size iftira atarak bu evliliği bitirmenin de planını yapıyorlar gibi geldi bana ki öylé insanlardan hersey beklenir.
Çocuklarda genelde kimin haklı olup olmamasına malesef bakmıyor söylenenlere inanıyorlar. Çocuğunuzu size karşı doldurmalarina izin vermeyerek bence bir an önce ne yapacaginiza karar vermelisiniz.
Bosanacaksaniz hemen açın davayı.
Evliliği surdurecekseniz de lütfen çocuğunuzu eşinin ailesiyle görüştürme.
Bence adam bosanmak istemiyor ama ailesi cok bosan diye bastirdigi icin, kendi algisi durusu olmayan milletin agzina bakan karakteri zayif adam oldugu icin esine boyle kotu davraniyor. Bosanmak istese bosar neyin iftirasini atacaklar

Askim farkindayim depresyon vs her sey vardir su an sende ama kimse de sana sahip cikmiyo ki bir garip anacigin ne kadar yetisecek sana? Silkelen kendine gel cocuklarin icin guclu ol

Bak ben illaaa bosannn hemennn bosan demiyorum. Kalk ayaga bir seyler yap debelenme o dehlizde
Tesekkurler cok dogru sozleriniz virgulune kadar dikkate alicam hepsini...

Yazdıklarınızı ağlayarak okudum :KK43: ne zor annelik..siz elinizden geleni yapmışsınız..istihare namazi kılın Allahtan yardım isteyin..aslında durum belli sonu belli ama düşüncelerinizi biliyorum çocuklar en az nasıl etkilenir??? Her annenin düşündüğü gibi..çocuklarınızı alın gidin nasil olsa evde babayı görmüyorlar ayrılınca belki daha fazla görürler ne bilim hafta sonu alıp gezdirir özler sonralari sizi de ozleyeceginden eminim ona kaybetme korkusu yaşatın şuan sabredip düzelmesini beklerseniz düzelse bile sizi hep cepte görür...Hakkınızda hayırlısı olsun..İnşallah geçer bu sıkıntılı günler...Ayrılık da olsa en az derecede etkilenirsiniz inşallah..

Bence adam bosanmak istemiyor ama ailesi cok bosan diye bastirdigi icin, kendi algisi durusu olmayan milletin agzina bakan karakteri zayif adam oldugu icin esine boyle kotu davraniyor. Bosanmak istese bosar neyin iftirasini atacaklar
Evet zaten etrafi avukat dolu ,adliye 2 sokak altimizda.Simdiye kadar coktan acmisti davayi.Sadece beni sindirip ailesinden ozur dilememi ve egolarini sisirmemi bekliyor.Yillardir aradiklari firsatti bu.Esim kendiyle ilgili meselelerinde bile bireysel karar alamiyor ki nerede ailesine beni savunsun.Cok ütopik yani...

Yazdıklarınızı ağlayarak okudum :KK43: ne zor annelik..siz elinizden geleni yapmışsınız..istihare namazi kılın Allahtan yardım isteyin..aslında durum belli sonu belli ama düşüncelerinizi biliyorum çocuklar en az nasıl etkilenir??? Her annenin düşündüğü gibi..çocuklarınızı alın gidin nasil olsa evde babayı görmüyorlar ayrılınca belki daha fazla görürler ne bilim hafta sonu alıp gezdirir özler sonralari sizi de ozleyeceginden eminim ona kaybetme korkusu yaşatın şuan sabredip düzelmesini beklerseniz düzelse bile sizi hep cepte görür...Hakkınızda hayırlısı olsun..İnşallah geçer bu sıkıntılı günler...Ayrılık da olsa en az derecede etkilenirsiniz inşallah..
Amin Allah razi olsun cok icten dilekleriniz hissettim bunu saolun...

X