Bıçak sırtı...

niyekine

Her canli ölümü tadacaktir...
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2014
1.304
2.306
Arkadaslar konum uzun ama elimden geldigince özetlemeye calisacagim.Esimle yaklasik bir yildir suren problemimiz icinden cikilmaz bir hal aldi.Gecen yil lohusalik zamanlarimda esimin ailesiyle ilgili cok problem yasadim ve zar zor toparlanmistik derken esimde birtakim degisiklikler farkettim.Geceleri gec gelmeye basladi,hatta bazen sabaha karsi.Tuhaf arkadaslar edindi.Saka gibiydi her sey.Isik hiziyla degismeye basladi adam.Ben biraz takibe basladim ama cok zor bir bebegim ve ilkokulda okuyan bir cocugum daha oldugu icin tum vaktimi onlar aliyordu veyeterince ciddi degerlendiremedim durumlari.Ama bir seylerin ters gittigi belliydi.Esim hayatinda ilk defa iddia oynamaya baslamisti.Ilk once 10 lirayla baslayan kuponlar sonrasinda 100 kusurlere cikti.Birkac defa guzellikle konusmayi denedim ama beni hep cocuk gibi gecistirdi.3 ay kadar once bir gece saat 1 olmustu msj attim hala iste misin diye.O da cevap atmis watsaptan birazdan cikiyorum demis.Kendi isi oldugu icin saatleri esnek.Neyse 5 dk.sonra baktim watsaptan ariyor.Actim baktim gurultuler geliyor.Esim yanlislikla aramis.Bunu anlayinca hemen dinlemeye koyuldum.Esim bir kumarhanedeydi resmen.Hani filmlerde diyariz ya oyle konusmalar.Yaklasik yarim saat dinleyip emin oldum.Gece yarisi kucagimda bebegim panik icinde cirpinmaya basladim.Benim kocamin ne isi olur oyle yerlerde.Demekki o yuzden son zamanlarda para sıkıntisi cekiyormusuz.O yuzdenmis tum bu garip tavirlari.O duygusallikla aklima esimin ailesine haber vermek geldi.Ben kadin halimle gece yarilari nereden bulabilirdim kocami ama onlar bulurdu.Ailesi de beni hic sevmez hatta kaynimla yillardir kustuk.Ben bebegim olunca buyuktur yeter kusluk diyerek hakli olsam da alttan aldim.O da evleniyor sozde mutlu bir aile olalim diye cabaliyorum.Abisini arayip butun olanlari aglayarak anlattim.Kardesine ne olur sahip cik cok ciddi bataktaymis diye yalvardim.Bu zaten bir seylerin farkinda ve takipteymis.Duyunca esti gurledi tabi.Ozet gecersem esime abisi ortakligi birirelim boyle adamlik olmaz diye tehditler savurmus.Kasanin anahtarini ve arabasini elinden almis.Beni de arayip blof yaptigini,kardesinin iyiligi icin korkuytugunu anlatti.O gunun aksami baktim kayinvalidem ariyor.Ben de saf saf yasli kadin neler olmus kizim diye soracak,teselli edecek diye actim telefonu.Acar acmaz bana bagirmaya basladi.Ne oldu diyebildim sadece.O bagirislardan anladigim onun oglu kumar oynuyorsa bana neymis,neyim eksikmis,ben yalanlar atip oyun cevirip iki kardesin arasini acmisim,ve ardindan cok agir kufurler...Ne diyorsun sen diye haykirdim ve arkasindan da gorumcemin anneme cok agir kufur ettigini duydum.O an felc geciriyorum zannettim.Daha da beni dovmekle tehditler falan.Canima tak etti ben de sizsiniz o bilmemne sakin evime bir daha gelmeyin deyip kapattim.Ama saatlerce agladim cok zoruma gitti.Ben bu kadar hakareti isitecek ne suc isledim diye yedim kendimi.Kisa keseyim neticede bu olayi esime ve kaynima sanki o kufurleri eden benmisim gibi anlatip kaynimi da kendi yanlarina cekip beni kaynanasina kufur eden gelin ilan ettiler.Kaynim esime her seyi iade etti,esim arabasina ve isine kavustu.3 gun sonrasi kaynimin nisani vardi orada buyuk ogluma anneni yollayip babana da boyle nisan yapacagiz diyormus gorumcelerim.Esim de agzini bile acmiyormus bu sozlere.Ben evde bebegimle gozyasi dokerken onlar ailece gobek atmislar.Cok buyuk kavga ettik esimle.3 aydan beri ayni evin icinde kus yasiyoruz.Aslinda esim israrla bana annenin evine git nasilsa yapamayip geri doneceksin diye baski yapiyor.Kaynanam da annemi aramis ustu kapali tehditler,cocuklari kullanmalar falan.Annem de herturlu bana destek oldu istersen cik gel diye.Diyeceksiniz ki neyi bekliyorsun ? Ben babasiz buyudum ve bosansak bile insan gibi ayrilik olsun istiyorum ama bu zihniyetlerle nasil olacak bilmem.Kis gunu cocuklarimin duzenini,okulunu dagitmak kolaydi ama sonra onlarin biranda dagilan psikolojilerini nasil toparlarim yazik degil mi...O kadar kirginim ki esime.Haksiz oldugunu bile bile hala bana sart kosuyor annemden ozur dileyeceksin diye.Kabul etmiyorum diye de sozde cezalandiriyor beni.Faturalari odemiyor,eve aylardir para vermiyor falan...Annem harclik yolluyor bana ve eve is aldim oyle idare ediyorum.Tabi sadece gunu kurtariyorum,borclari odeyemiyorum haliyle.Yaza kadar muhlet verdim kendime.Yeni bir duzen kuracaksam gururumu dusunme sirasi degil.Once cocuklarim ne sekilde az etkilenir,nasil hareket etmeliyim plan yapmaliyim.Bir diyorum yaz gelince al cocuklari ardina bile bakma bir de diyorum zaten ayni evde yabanci gibisiniz cocuklar buyuyene kadar katlan,farz et ev arkadasligi .Onlarin duzeni bozulmasin,babalarina cok duskunler benim gibi hayal kirikligina ugramasinlar...Asla eskisi gibi olamayiz ki ben esimle 3 gun bile kus kalamazdim.3 aydir yuzune bile bakmiyorum,kaza yapmis hafif yaralanmis icim bile sizlamadi.Otekiler umrumda bilde degil ama esimin bana sahip cikmamasi canimi cok yakti.Zaten duzelmek adina hic cabasi bile olmadi,hala eve geceyarisi geliyor.Cocuklari bile yarim saat goruyor.Hala iddia oynuyor,ailesiyle geziyor,egleniyor...Bekliyor ki pes edeyim,parasiz ve caresiz kalayim oyle olmasa gidip bosanma davasi acar.Halbuki oyle kararliyim ki bu defa.Ama dogrusu vakti gelince cekip gitmek mi yoksa kalip yine vakti gelene kadar cocuklarim icin evcilik mi oynamak.Her iki sekilde de zaten cocuklarim icin yasiyorum ama gidersek gelecek icin kaygi duyuyorum.Ya iki erkek cocuguna maddi,manevi yetemezsem?Suanda esimin cok iyi bir isi var ve cocuklari gelecekte parayla etkilemeye calisacagindan eminim ki simdi bile eve para vermiyor ama ogluma karne hediyesi bin liralik bisiklet almis.Cocugun gozunu boyuyor.Ailesi de cocugun beynini yikama pesinde surekli.Gelecekte cocuklarim arada kalip perisan olurlar diye aklim cikiyor.Acikcasi ya batip ya cikacagiz bu gidisle.Hangisi dogru du psikolojiyle bilemiyorum ama rabbim hakkimizda hayirlisini versin.Tecrubeli arkadaslardan da yorumlarini bekliyorum.Bu satirlari cok kirilgan bir kalple yazdim o yuzden de kirici yorumlar gelmezse sevinirim.Amacim dertlesmek ve benzer durumlar yasayan arkadaslardan yorumlar almak.Simdiden tesekkurler...

Senin ve cocuklar adina çok uzuldum Allah yardimciniz olsun. Cocuklarin için katlaniyorsun ama babalarinin umrunda degil cocuklari, yoksa sizi ne parasiz birakirdi ne de cocuklarini ilgisiz. Elbette bosan deme yetisine sahip degiliz en dogru karari sen verirsin ama belli ki olan olmus biten bitmis

Eşinin kumar batağından çıkma ihtimali yok mu? Bu şekilde senin değiminle evcilik oynayarak yaşamanın ne sana ne de çocuklarına faydası olur. Yani ya arayı düzeltin yada boşanın derim.
Eşinle otur konuş istersen. Ortak payda bulursanız yaşanan çirkinlikleri unut birlikte devam edin, yok eşin yanaşmıyorsa kumarı bırakmaya vs ayrıl. Böylesi çocuklar için daha kötü çünkü

Bence boşanın yani,adam sorumsuz ,çocuklarını bile yarım saat görüyormuş.
Çocuklarda böyle mutsuz bir yuvada yaşayacağına ayrı ayrı yaşayacaklarına daha mutlu olurlar bence.
Bir plan yapın,ufak ufak birikim yapın,nasıl olacak bilmiyorum ama sonrada açarsınız davayı.
Zaten aileniz arkanızdaymış .

Çocukların faturaları dahi ödenmeyen,
Anne babanın sıfır iletişimde olduğu bir evde babalarıyla yasasalar ne yasamasalar ne.

Üstelik babana nisan yapıcaz diye küçücük çocuğa söylenen sözler.

Çok üzüldüm arkadaşım.
Annen arkandaymis, durman hata.

Çık git o evden çocuklarınla,

Ailece umutsuz vakalar.

Eşinin kumar batağından çıkma ihtimali yok mu? Bu şekilde senin değiminle evcilik oynayarak yaşamanın ne sana ne de çocuklarına faydası olur. Yani ya arayı düzeltin yada boşanın derim.
Eşinle otur konuş istersen. Ortak payda bulursanız yaşanan çirkinlikleri unut birlikte devam edin, yok eşin yanaşmıyorsa kumarı bırakmaya vs ayrıl. Böylesi çocuklar için daha kötü çünkü
Bilemiyorum daha once boyle bir aliskanligi olmadigi icin cok saskinim.Tamam onceden de evin manevi yuku hep benim uzerimdeydi,süpermen gibi her seye yetisirdim,kanaat ederdim ama esim boyle bir adam degildi saka gibi her sey.Keske degisse diyecegim ama sucunu kabul eden yokki! Onlara gore tüm bunlar benim planim ve herkes her seyin ustunu ortuyor...

Çocukların faturaları dahi ödenmeyen,
Anne babanın sıfır iletişimde olduğu bir evde babalarıyla yasasalar ne yasamasalar ne.

Üstelik babana nisan yapıcaz diye küçücük çocuğa söylenen sözler.

Çok üzüldüm arkadaşım.
Annen arkandaymis, durman hata.

Çık git o evden çocuklarınla,

Ailece umutsuz vakalar.
Zaten hayat guzeldir filmine dondu evin ici,aciyi bile oyuna dondurdum cocuklarim icin...

Allah yardimciniz olsun. .
Çocuklar bir şekil de büyüyor
Bu adamın sen ileride iyi bir baba olacağına emin misin ?
Daha evliligin sorumluluğunu yerine getirmiyor. .
Boşan demek kolay ama lütfen iyi tartip düşünün çünkü yaşayan sizsiniz. .

Çocuklara yetemem, yetiştiremeM diye korkma.
3 kazanirsan 3,
5 kazanırsan 5 yerler.

Yetiskinliginde sorunları olan insanların büyük oranda çocukluk döneminden gelen sıkıntılar var.
Swvgisizlik, şiddet, sorunlu aileler.

Yani en azından onlara sevildiklerini hissettirebilmen için senin iyi olman gerekir.
Çalışırsan hem sen hem çocukların mutlu olur.

Baba var.
Para yok, sevgi yok, mutlu anne yok.

Bir doğru yapıcam diye 3 yanlısı götürmenin anlamı yok.

Herşeyin farkındalar inan bana.

Çocuklar kadar sende iyi bir hayatı hak ediyorsun.

Zaten hayat guzeldir filmine dondu evin ici,aciyi bile oyuna dondurdum cocuklarim icin...

Bilemiyorum daha once boyle bir aliskanligi olmadigi icin cok saskinim.Tamam onceden de evin manevi yuku hep benim uzerimdeydi,süpermen gibi her seye yetisirdim,kanaat ederdim ama esim boyle bir adam degildi saka gibi her sey.Keske degisse diyecegim ama sucunu kabul eden yokki! Onlara gore tüm bunlar benim planim ve herkes her seyin ustunu ortuyor...

Bakın bu hayatta insanlara yeri geldiğinde cevabı tokat gibi yapistirmazsaniz üzülen tek siz olursunuz. . Inanin ki hiçbir insan bir başka insan yüzünden uzulmeyi haketmiyor. . Yıllar sonra düzelir ama giden gencliginiz olur kendinize bu kötülüğü yapmayın .. suan düzeltme şansınız varsa eşinizi cabalayin ama yoksa da yapılacak belli

Haline içim acıdı. Böyle ömür geçmez canım. sen psikolojisi bozuk bir kadın olunca annelik yapamazsın. Otur konuş eşinle boşanmak en iyisi eşin düzelmeyecekse

Sizce düzelme ihtimali var mı?eğer varsa şansınızı deneyin ama yoksa çocuklar diye diye kendinizi tüketmeyin.sonuçta sizde bir defa geliyorsunuz bu hayata.

İnşallah çocuklarınız size babaları ve babanızın verdiği/veremediği değeri kat kat verirler.

Tamam bebeler babasız büyümesin de zaten babayı yarım saat görüyormuş, anneanneden gelen harçlıklarla doyuyormuş ya.
Adam belli istemiyor, gitmen için herşeyi yapıyor, çocukları çoktan gözden çıkarmış, sen ise sadece acı sürecini uzatıyorsun boşuna.
Yazık sana...
Böyle yaparak iyileşmen de gecikecek ve senin de bebelere hiç faydan olmayacak.
Hayat senin, karar senin!!!!!
Anlıyorum; boşanmak çok zor biliyorum ama bence parasız, aç ve sevgisiz, saygısız yaşamak çok daha zor...

Umarim degisir son karari o verecek zaten.O sucunu kabul etmeden elimden bir sey gelmiyor.Istese canimi verirdim,ömur boyu mucadele ederdim ama maalesef o inkari secti.3 aydir belki dagittigini toparlar diye umut ettim.Oncesinde de aylar boyunca garip tavirlari karsisinda tartismadim bile sabirla derdini anlamaya calistim.Hepsini gectim insan %100 haksiz oldugu bir konuda karisini ailesine ezdirir mi?Dusundukce kahroluyorum...

Ay valla okurken şiştim.benim tek sorum var siZe.hani cocukların pskolojisi falan diye.onlar siZin aynı ev içinde konuşmadığınzı hissetmiyor mu siZce?yani bu durumda pakolojileri daha çok bozuluyordur sanıyorum.

Allah yarsimciniz olsun.
Yaza kadar bekleyin bu arada anneniz parayi bankadan versin size ispati olsun,market harcamalarinizin hepsini fatura fis biriktirin odediginiz faturalarin makbuzlarini saklayin ve belgelediginiz harcamalar annennizin yolladigi kadar olsunki eve para vermedigi anlasilsin.Gene cocuklara aldigi hediyeleri fotograflayin goz boyama amacli oldugunun parasi oldugunun ispati olsun.
Bunlari soylemememin sebebi belliki bosanicaksiniz mahkemede magdur edildiginize dair belgeler olursa tazminat davasi acarsiniz diye dusundum.Bir avukatada danisin o zamana kadar nelerden delil toplayabilirim diye.

Esin hatali ama o gece yanlis insanlari arayip yanlis sekilde ortaligi ayaga kaldirmissin. Ki sen de zaten farkindasin, duygusal davrandim diyosun. Dogrusu o gece muhasebeni kendin esinle yapip ileride bu durumlari aile seviyesine getirmekti. Sanki adam öldürüluyo da kosun yetisinler falan. Ki ilk kez sorunla yuzlesmissin bi sakin olsaydin. Esini tehdit ederdin duzelmezsen soyle boyle olur diye. Simdi daha duzelmez cunku adamin korkacagi bi sey kalmamis. Aile biliyo destekci, sen evdesin, kimse bedel odetmiyor adama. Hatta o sana bedel odetiyor bes kurus eve vermeden. Bi de annenden para aliyosun ne kotu bi sey

Ha dersen bundan sonrasina gel. Ben olsam, ya bu evin masraflarini odersin para verirsin ya da davayi acar nafakami baglatirim derim. Sonucta mahkeme surecinde de yoksulluk nafakasi baglaniyo zaten isin gucun yok. Evden de uzaklasirsa cocuklar icin kotu olmaz. Zaten gunde yarim saat goruyolar. Senin baban hic yokmus o yuzden cok travma yasamissin.

Ha yuzde yuz bosan diyemem asiri buyuk sorunlar yok. Ama adam adim atmazsa niye kahrini cekesin? Kendine gelmen lazim en kisa zamanda

X