Mutfak bütçesi 🧑‍🍳

Aslında 20 TL salata için çokta pahalı değil marul maydonoz roka havuç 80 90 tuttu pazarda gerçi ben 5 kez yiyeceğim ama sizinki bol çeşitli olacak
Yani çeşitli birkaç şey alınca hepsini yiyemiyoruz çürüyor. E salata da tek bi yeşillikle olmuyor. O yüzden biraz daha kârlı olabilir dediğiniz gibi bi bakalım hemen çürümezlerse iyi :))

Dün marketleri gezdim ,üç harfli bir marketin peyniri 75 lira olmuş şok oldum ,süt fiyatı da hekeza öyle. Bilindik markalarla aynı fiyatti. Onlar dururken neden alayım dedim .

Her markete gitmem 100 lirayı buluyor çoğunlukla geçiyor bile. Gerçekten ihtiyacım oluyor mu bilemiyorum da. Hiçbir şey dayanmıyor sürekli alışveriş yapmam gerekiyor. Benim de bir düzene sokmam lazım sanirim

Baya bosladim burdayim.
Hersey ates pahasi oldu. Maaslar ayni 🤦
Mutfak butcemiz baya yukseldi.
Bu ay minimum da tutmak istiyorum. Ilk hafta alisverisini yaptim.
Fakat gunluk illa eksik cikiyor. Onun onune gecmem lazim.

Hesabimi yapip ne kadar kaliyor yazacagim

Baya bosladim burdayim.
Hersey ates pahasi oldu. Maaslar ayni 🤦
Mutfak butcemiz baya yukseldi.
Bu ay minimum da tutmak istiyorum. Ilk hafta alisverisini yaptim.
Fakat gunluk illa eksik cikiyor. Onun onune gecmem lazim.

Hesabimi yapip ne kadar kaliyor yazacagim
Valla benim bu ayki alışverişim 3500 TL tuttu. Çamaşır suyu, tuvalet kağıdı falan uzun süre gidebilecek şeyler de bitmişti. Dram yaşadım

Valla benim bu ayki alışverişim 3500 TL tuttu. Çamaşır suyu, tuvalet kağıdı falan uzun süre gidebilecek şeyler de bitmişti. Dram yaşadım
Tl e cevirip yazinca baya bir miktar ayiriyorum gibi. Ama degil.
Aldiginda elde avucda pek birseyde olmuyor ki.

Camasir icin deterjan bizdede bitmisti.
Tuvalet kagidi haftada 12lik aliyoruz 😂

Cocuklar ile avm e gittim iki parca t shirt alayim diye,yeminle zararli ciktim kendimede birsey alamadim.

Tl olarak 9bin
Dkr olarak 3bin kalmis hesapda. Oda mutfak alisverisine 🤦
Tl cildirmadan once ayni miktara geliyordu hemen hemen.

Tl e cevirip yazinca baya bir miktar ayiriyorum gibi. Ama degil.
Aldiginda elde avucda pek birseyde olmuyor ki.

Camasir icin deterjan bizdede bitmisti.
Tuvalet kagidi haftada 12lik aliyoruz 😂

Cocuklar ile avm e gittim iki parca t shirt alayim diye,yeminle zararli ciktim kendimede birsey alamadim.

Tl olarak 9bin
Dkr olarak 3bin kalmis hesapda. Oda mutfak alisverisine 🤦
Tl cildirmadan once ayni miktara geliyordu hemen hemen.
Çocuklu evde haftada 12 gidiyorsa yine çocuk yapmamaya karar verdim :KK70:

A Arrietty_ ekonomi topiginde seni görmek ne güzel.🙋🥰

Evde üç kişi yaşıyoruz. Aylık market ve pazar parası, arada dışarıda yemeyle birlikte 10.000-12.500 TL arasında değişiyor. ( bazen misafir çok oluyor)

Fazla mı harcıyoruz bilmiyorum ama, hiç bir şekilde israf yok. Kaliteli beslenmeye özen gösteriyoruz. 🤷

Konu harika olmuş kızlar. Bende bugünlerde eşime dedim ki hiç alışverişe çıkmayalim baklagiller almayalim. Çünkü yasadigimiz yer nemli ve hemen tuketmez istek bocekleniyor bu zamanda israf da olunacak gibi değil. Markete gitmeyi bıraktım artık kızlar. Ivır zivir hiç almıyorum. Mutfak tasarrufunda yaptığım şeylerden birisi tableti yarıdan kesip kullanmak ve bulaşık makinasıni akşam 10 dan SONRA çalıştırmak. Pazarımızi minimum seviyede bir haftalik yapıyoruz. Hiçbiri kuflenmiyor hepsini yıkayıp kurulayıp kullanmaya çalışıyorum. Fazla gelen.meyveleri de kati meyvesuyu sıkacağı sıkıyorum.o kadar cok pasta malzemem var ki haftada bir günde tatlı yapıyorum. Biz iki kişiyiz ama gerçekten hayat o kadar pahalandi ki yani dikkat etmek lazım herşeye. Erkekler maalesef anlamıyor. Benim eşim herşeyi doldurup alıyor. Yer yok diyorum dursun diyor. Hayır bir hafta sonra tekrar alışverişe çıkıyoruz.o zaman alalım yok. İndirimli olan şeyleri stokluyorum tuvalet kağıdı rulo kağıdı. Evimde 8 ay yetecek kadar tuvalet kağıdı rulo kağıt deterjanlarim var. İndirime girdikçe alıyorum. bulaşık makinasına parlatıcı kullanmiyorum. Arada bir limon tuzu karbonat limon ile yikatiyorum arada birde bulaşık temizleyicisi ile yıkıyorum. Çamaşır makinasınin deterjan kısmına aşırı derecede deterjan dokmuyorum. Biz eşim ile koku sevmiyoruz o yüzden yumuşatıcı da.kullanmiyorum hem çok zararli zaten. Evimin temizliğini yaparken de sadece sirke kullanıyorum bı banyo ile tuvalete ozon kullaniyorum. Az kullandığım zaman hem beni rahatsız etmiyor hemde uzun gidiyor . Size tavsiyem ölçüleri azaltmak.

A Arrietty_ ekonomi topiginde seni görmek ne güzel.🙋🥰

Evde üç kişi yaşıyoruz. Aylık market ve pazar parası, arada dışarıda yemeyle birlikte 10.000-12.500 TL arasında değişiyor. ( bazen misafir çok oluyor)

Fazla mı harcıyoruz bilmiyorum ama, hiç bir şekilde israf yok. Kaliteli beslenmeye özen gösteriyoruz. 🤷
Bence fazla degildir. Türkiyede hersey burdan kat kat pahali.

Bizde israf etmeyiz hicbirseyi.
Fakat abur cubur a cok para harcamisiz. Fislerde onu gordum.
Ona bugun dur diyorum.
Zor olan,esimede almamasi gerektigini destek olmasini saglamak. Ay gitmis gofret almis. Cuma izin veriyorum sadece seker,cikolataya. Onuda kaldiracagim. Saglik ve kilo probleminden dolayi.

Bence fazla degildir. Türkiyede hersey burdan kat kat pahali.

Bizde israf etmeyiz hicbirseyi.
Fakat abur cubur a cok para harcamisiz. Fislerde onu gordum.
Ona bugun dur diyorum.
Zor olan,esimede almamasi gerektigini destek olmasini saglamak. Ay gitmis gofret almis. Cuma izin veriyorum sadece seker,cikolataya. Onuda kaldiracagim. Saglik ve kilo probleminden dolayi.
Abur cubur almayınca, hem keseye hem sağlığa fayda...😊

Konu harika olmuş kızlar. Bende bugünlerde eşime dedim ki hiç alışverişe çıkmayalim baklagiller almayalim. Çünkü yasadigimiz yer nemli ve hemen tuketmez istek bocekleniyor bu zamanda israf da olunacak gibi değil. Markete gitmeyi bıraktım artık kızlar. Ivır zivir hiç almıyorum. Mutfak tasarrufunda yaptığım şeylerden birisi tableti yarıdan kesip kullanmak ve bulaşık makinasıni akşam 10 dan SONRA çalıştırmak. Pazarımızi minimum seviyede bir haftalik yapıyoruz. Hiçbiri kuflenmiyor hepsini yıkayıp kurulayıp kullanmaya çalışıyorum. Fazla gelen.meyveleri de kati meyvesuyu sıkacağı sıkıyorum.o kadar cok pasta malzemem var ki haftada bir günde tatlı yapıyorum. Biz iki kişiyiz ama gerçekten hayat o kadar pahalandi ki yani dikkat etmek lazım herşeye. Erkekler maalesef anlamıyor. Benim eşim herşeyi doldurup alıyor. Yer yok diyorum dursun diyor. Hayır bir hafta sonra tekrar alışverişe çıkıyoruz.o zaman alalım yok. İndirimli olan şeyleri stokluyorum tuvalet kağıdı rulo kağıdı. Evimde 8 ay yetecek kadar tuvalet kağıdı rulo kağıt deterjanlarim var. İndirime girdikçe alıyorum. bulaşık makinasına parlatıcı kullanmiyorum. Arada bir limon tuzu karbonat limon ile yikatiyorum arada birde bulaşık temizleyicisi ile yıkıyorum. Çamaşır makinasınin deterjan kısmına aşırı derecede deterjan dokmuyorum. Biz eşim ile koku sevmiyoruz o yüzden yumuşatıcı da.kullanmiyorum hem çok zararli zaten. Evimin temizliğini yaparken de sadece sirke kullanıyorum bı banyo ile tuvalete ozon kullaniyorum. Az kullandığım zaman hem beni rahatsız etmiyor hemde uzun gidiyor . Size tavsiyem ölçüleri azaltmak.
Markete nasil gitmeden yapiyorsun 🥹
Elektrik den tasarruf etmek icin app yukledim. Hangi saatde kac kurus diye gosteriyor. Ona Gore camasir ve bulasik makinasi calistiriyorum. Baya faydasi oldu .
Pasta filan sadece muzlar cok karardiysa yaparim 😂 israf olmasin diye her sekilde degerlendirmeye calisiyorum bende.

Bizim en büyük masrafimiz yeme icme. Kismam gereken kisin o.

Yemek plani yaptim . Hem evdeki malzemelerden olsun hemde hafif yemek olsun diye bir liste yaptim.

Elektrik den tasarruf etmek icin app yukledim. Hangi saatde kac kurus diye gosteriyor. Ona Gore camasir ve bulasik makinasi calistiriyorum. Baya faydasi oldu .
Pasta filan sadece muzlar cok karardiysa yaparim 😂 israf olmasin diye her sekilde degerlendirmeye calisiyorum bende.

Yemek plani yaptim . Hem evdeki malzemelerden olsun hemde hafif yemek olsun diye bir liste yaptim.
Canım eşim çok alışveriş yapıyor. Markete gittigimiz zaman illaki birşeyler alıyor. O kadar fazla malzemem varki. Kaynanam o kadar çok erzak getiriyor ki yani bitiremeyince alışveriş yapmayalım dedim. Elbette haftalik pazar oluyor ama farklı bir yemekten ziyade evde olan malzemeleri bitirmeye calisiyorum.hem de tatile girmemize çok az kaldı evdekilerini bitirmemin sebebide bu

Hangi uygulama ki o bana da atabilir misin

Canım eşim çok alışveriş yapıyor. Markete gittigimiz zaman illaki birşeyler alıyor. O kadar fazla malzemem varki. Kaynanam o kadar çok erzak getiriyor ki yani bitiremeyince alışveriş yapmayalım dedim. Elbette haftalik pazar oluyor ama farklı bir yemekten ziyade evde olan malzemeleri bitirmeye calisiyorum.hem de tatile girmemize çok az kaldı evdekilerini bitirmemin sebebide bu
Iste benimki cikinca hep gereksiz seyler aliyor. Isime yarayacak birsey alsa neyse.

Bugunun menunu; vejeteryan lazanya.
Evde tum malzemeleri var. Yaninada salata. Bugun mutfak icin Sifir harcama hedefliyorum.

Ise gitmeden tutacak mi bakalim. Bence tutar 🤭 12 de evden cikmam lazim 13-23 mesaim var

Mutfak butcemizden kisabildiklerimi ,seneye tatil hesabina ekleme hedefi koydum. Boylece motive olur zorlarim kendimi. Cünkü cidden abur cubur ve gereksiz seyler aldigimiz cok oluyor

X