Mutfak bütçesi 🧑‍🍳

Selam 😁
Hayat pahali malum. Bu hafta 200lira fazladan harciyacak gibiyim.
Aslinda abur cubur cok alindi ilk alisveriste. Ona bagliyorum limiti gecme sebebine.

Yemek planimizi yazmamisim.
Gerci yarin haftalik alisveris günü. Günleri degisiyor,izin gunume bagli genelde.
Yemek listesi belirlemedim daha. Su iki gunluk ne yapacagim Belli sadece.

Merhabalar .Allah kolaylık versin ben de indirimleri takip etmiyorum .Bu aralar gereksiz harcamamaya dikkat ediyorum diyet yapınca abur cubur almıyorum . Günlük kumbarama para atıyorum

Bu ay ipin ucu kacti 🤦
Kasim da daha dikkatli olmam lazim

Tasinacagiz ve mumkunse evdeki herseyi bitirip birsey tasimayim diyorum.

Bugun yemek plani ve alisveris plani yapip yarin alisverise cikacagim.
Butceyide biraz daha kismak istiyorum
Haftada 500 e cekersem cok iyi olur. Fiyatlar ucmus iken mumkun mu 🤔 bakip gorecegim.

Evde pek et yenmiyor o yuzden o kisimda artidayiz..

Kasim Yemek listesi
1-6 Kasim

Sali : pirinc pilavi, sebzeli tavuk ve sebzeli cin böregi
Carsamba: Okula davetliyiz ,Ispanakli börek götürecegim
Persembe: Kapuska ve kuzu pirzola + salata
Cuma : Mantar corbasi, Bulgur pilavi+ salata
Cumartesi: Sebzeli kofte , cacik, firinda baharatlanmis nohut
Pazar: Makarna ,bamya yemegi, son kalan kuzu pirzola

500e indirdim bu hafta alisveris bütçesini.
Bugun ufak alisveris yaptim. 450 kaldi.
Yemek listesi icin yufka ve bulgur alinacak sadece.
Dolabi ve buzlugu bosaltma projem sayesinde pek alisveris gerektirmiyecek gibi gorunuyor

En fazla iki cesit olur aksam yemeginde. Fazla etli yemek pismez bizde. Ispanak yemegi icinde bulgur Yanina yogurt mesela 😂 Kuru Kuru ispanak degil :KK53:
Tatli da arada kel yaparim fakat asla yemek sonrasi filan degil. Genelde haftasonlari.

Beslenmeleri genelde fotodaki sekilde
Eki Görüntüle 3124369
Yani cig sebze , meyve, ekmek uzerine labne veya fume. Kucuk musli bar veya kuruyemis
Ogle yemeklerini okuldan aliyorlar. Sicak yemek cikiyor.
Ornek vereyim yine .
Balik, patates ve brokoli+karnibahar salatasi.
Eki Görüntüle 3124370

Ikinci beslenme cantalarida ilki gibi fakat ayni meyve,sebze olmuyor.

Elbetde mirin kirin ettikleri oluyor 🙂fakat biliyorlar,masaya koyulan yemekden yaslari kadar tadacaklar 😂
Ay düzeninize hayran kaldım bir miktar da imrenmis olabilirim 🤤
Biz 10 yildir evde iki kisiyiz, esim ve ben...
Özellikle çocuklara beslenme hazirliği, bir de okuldan gelen çocuğa yemek telaşı... Yillarim bunlara imrenmekle,hasret cekmekle gecti 😢
İnş daha da hasret çekmem 🤲

En fazla iki cesit olur aksam yemeginde. Fazla etli yemek pismez bizde. Ispanak yemegi icinde bulgur Yanina yogurt mesela 😂 Kuru Kuru ispanak degil :KK53:
Tatli da arada kel yaparim fakat asla yemek sonrasi filan degil. Genelde haftasonlari.

Beslenmeleri genelde fotodaki sekilde
Eki Görüntüle 3124369
Yani cig sebze , meyve, ekmek uzerine labne veya fume. Kucuk musli bar veya kuruyemis
Ogle yemeklerini okuldan aliyorlar. Sicak yemek cikiyor.
Ornek vereyim yine .
Balik, patates ve brokoli+karnibahar salatasi.
Eki Görüntüle 3124370

Ikinci beslenme cantalarida ilki gibi fakat ayni meyve,sebze olmuyor.

Elbetde mirin kirin ettikleri oluyor 🙂fakat biliyorlar,masaya koyulan yemekden yaslari kadar tadacaklar 😂
Merhaba konunuzu takip ediyor ve faydalanıyorum,teşekkür ederim😌Buradaki görselde olan köpek çatalı çok beğendim.Oğluma ben de bu şekilde beslenme yolluyorum kap içinde çatalı bulundurmak iyi olur.Nereden bulabilirim diye size sormak istedim.Aradım nette bulamadım da 🙄

Merhaba konunuzu takip ediyor ve faydalanıyorum,teşekkür ederim😌Buradaki görselde olan köpek çatalı çok beğendim.Oğluma ben de bu şekilde beslenme yolluyorum kap içinde çatalı bulundurmak iyi olur.Nereden bulabilirim diye size sormak istedim.Aradım nette bulamadım da 🙄
Iyi günler. Sevindim faydalanmaniza 🤭
Soyle link buldum

Ben yurtdisinda oldugum icin burdan almadim.
Daha ucuza bulunurmu bilmiyorum

Konu sahibi ne güzel bir konuya değinmiş. Biz de eşim ile çok harcama yaptigimizi farkettim market için. bende iktisatli olmak için uğraşıyorum. eve katkım olsun diye akşam 10 dan sonra bulaşığı camasir makinasini çalıştırıyorum. Başka neler yapabilirim bilmiyorum .

Bana fazla iyimser geldi haftalık bütçe, konuyu takipteyim bakalım ne yorumlar çıkacak…
Bu ilk hafta icin olabilir.
Bir sonraki hafta tekrar 750 e cikara bilirim. Ayrica tl degil bu miktarlar. Belki o yuzden miktar fazla iyimser gelebilir 750 e cikarsamda

Az önce 4 koca paket hazır salata sipariş etmişim. Yani kesilmiş, farklı yeşilliklerin karıştırıldığı o mixler var ya onlardan. Şu kadar gereksiz alışveriş yapmasam hayat bana güzel olabilirmiş.

Bu ilk hafta icin olabilir.
Bir sonraki hafta tekrar 750 e cikara bilirim. Ayrica tl degil bu miktarlar. Belki o yuzden miktar fazla iyimser gelebilir 750 e cikarsamda
Haa yurtdışı…
Biz 750 ye şehir il sınırını zor görüp hava alıyoruz da inanın şaşırdım 4 kişi en az 30 tabak yemek nasıl 750 olacak diye.

Az önce 4 koca paket hazır salata sipariş etmişim. Yani kesilmiş, farklı yeşilliklerin karıştırıldığı o mixler var ya onlardan. Şu kadar gereksiz alışveriş yapmasam hayat bana güzel olabilirmiş.
Hazir paket salatalar bana gore daha pahali. Ve cabuk kotu oluyorlar.

Kizim mercimek koftesi isteyince onun icin kirmizi vercimek,yesil sogan ve domates aldim.
Birde yufka . 150 tuttu 🙄

Ekmek disinda bir eksik cikmamasini planliyordum. Fakat cuma caya davet edildim. Isden direk gidecegim icin pastaneye ugrayip birsey alayim elim bos gitmeyim diyorum. Bir 100 de oraya gider.

İlk kez duyuyorum nerden sipariş veriyorsunuz market ürürü mü
Getir'den aldım evet Erüst'ün salataları.
images (15).jpeg
sabah şu kavurmalık ege otlarını kavurup yumurta kırdım mesela benim için güzel bi kahvaltı 🤭

X