Mutfak bütçesi 🧑‍🍳

Önceden aylık alışverişe çıkardık. 1 aylık toplu alışveriş yapardık ve yine de 2 hafta sonra parça parça almaya devam ederdim. Bir o kadar da öyle harcardim. o şekilde çok harcandigini farkettim. Artık onu bıraktım. Sadece parça parça eksikleri alıyorum. Sadece iki yetişkin yaşıyoruz. Kedimize harcadiklarimiz hariç herhalde 4000den aşağı tutmuyordur aylık. Zaten 1 kg et alsan 350 liradan aşağı değil. Abur cubur işini canımız istedikce evde tatlı, pasta, poğaça vs yaparak minimuma indiriyorum. Hem daha sağlıklı,ekonomik, hem de birkaç gün yeniliyor en azından. Toplu alışverişte iki poşet abur cubur alırdık. Bir bakardik 2 güne bitmiş:) böylesi daha hesaplı ve sağlıklı. Bir de bu hafta evdeki malzemeleri bitirmeye ve yeni bir şey almamaya dayalı menüler hazırladım. Artık fuzuli market çılgınlığı yapacak durumda değil malesef fiyatlar .

Abur cubur bizimde market harcamalarının önemli kısmını oluşturuyor bende çözümü şöyle buldum malum yaz çeşit çeşit meyveler var bol bol meyve alıyorum manavdan. Oğlum abur cubur isteyince meyve var diyorum. Hem keseye hem sağlığa faydalı.

Abur cubur bizimde market harcamalarının önemli kısmını oluşturuyor bende çözümü şöyle buldum malum yaz çeşit çeşit meyveler var bol bol meyve alıyorum manavdan. Oğlum abur cubur isteyince meyve var diyorum. Hem keseye hem sağlığa faydalı.
Abur cubur isteyen eşi de meyveyle kandırmak mümkün olur mu acaba

Bizde kimse meyve ile yetinmiyor 🫨

Dun gece mesaim vardi. Copde seker poseti gordum 🤦

Yarin alisveris günü
Bu hafta mutfak butcesinden 371,5 kalmis. 🥳

Bu konuyu tekrar aktif edeyim

Ipin ucu kacti. Tekrar duzene sokmam lazim.

Aylik hemen hemen 550 euro ayiracagim mutfak icin.
Haftalik yaklasik 108 euro.
Yarin alisveris günü. Bu aksam yemek plani yapacagim.

30 Aralik - 6 Ocak Yemek plani
Günleri yazmiyorum 🫣

❄️ Kremali brokoli corbasi + Yogurtlu mantarli meze
❄️ Mercimek yemegi + Makarna + salata
❄️ Körili tavuk + Patates salatasi
❄️ Tonlu Pita ekmegi
❄️ Firinda yumurta + Salata
❄️ Kapuska + Köfte
❄️ Bol sebzeli Nohut salatasi + sarimsakli ekmek
❄️ Mücver + Mercimek corbasi

X