Saç Rengi ve Saç Boyama Mor şampuan ( Silver Şampuan ) Kullananların deneyimleri

Saç boyayan ve boyatanların son zamanlarda en çok duyduğu ürünlerden birisi mor şampuan yani silver şampuan..Peki nedir bu mor şampuan ve ne işe yarıyor...Nasıl kullanmak gerekiyor ?

Eki Görüntüle 1951405

Saçlarının küllü renk olmasını isteyenlerin bir zaman sonra en rahatsız oldukları nokta saçlarda ki dore yansımalar oluyor.Ya da oryalle açılmış saçlarda bir süre sonra turuncu yansımalar görülüyor.İşte bu noktada devreye mor şampuan giriyor.Kızıl ,dore yansımaları nötrlemek için kullanılıyor.Boya dışında tamamen beyazlamış saçlara gri yansımalar vermek için de kullanılıyor..

Şampuanın içeriğinde bulunan violet pigmentler ve karadut özü sayesinde turuncu ,kızıl yansımalar nötrleniyor.Nar özü ile boyanız daha iyi korunuyor ve daha parlak oluyor..

Renginin mor olması sizi korkutmasın elde ya da ciltte renk sabitlenmiyor.Yıkayınca akıyor mor boya..

*Her yıkamada değil de haftada 1 ya da 2 kere kullanmak gerekiyor. Şampuanı saçımızda köpürtüp 3-5 dakika bekletip sonra duruluyoruz.

*Saçlarınız sarısı koyuysa ona göre mor şampuanı saç kremiyle incelterek maviye yakın bir renk elde edip uygulayın. Bu sayede daha iyi nötrleme yaparsınız.

Loreal Serie Expert Magnezium Silver dan süper netice aldım.Benim saçlarım beyaz ama 1,5 yıldır bu şampuanı kullanıyorum, saçlarım istediğim gri tonda şu an.Haftada 1 kez uygulama yeterli.500 mllik şişe 1,5 senedir hala bitmedi.

elseve mor sampuan kullanan var mı? küllü sarı saclarımı gri yapmak istiyorum mor sampuanla ama henüz onu yapan mor sampuan markasını bulamadımm

elseve mor şampuan da kullandım loreal prof magnezium silver da magnezium silver bir tık daha önde benim için platine kdr açık olan yerleri çok güzel nötrlüyordu

ya ben bu mor şampuanı kafamda bekletmeye korkuyorum rengi kötü olur mu acaba diye?

Saçta bir yıpratma yaparmı bu konuda bir bilgim yok.Bu şampuan kızıllıkları almak ve saç rengini nötrlemeye yönelik.Ama ben yıkadıktan sonra saçlarım kremsiz iken hiç olmayacak derecede sertleşiyor.Bunu yapan mor şampuanmı yoksa henüz yeni boyamış olmammı onu anlamadım.Sizin önceliğiniz yıpranmış saçlarınızı toparlamaya yönelik olsun.Yapacağınız bakımlar ve kullanacağınız ürünler bu bakımı içersin.Mor şampuanıda haftada 1 kez kullanabilirsiniz..
Mrh 25 yıldır saclarım platin.Evet mor şampuan maalesef saçlarda çok yıpranma yapıyor ama benim bulduğum yöntemle ben bundan kurtuldum 🤗

ya ben bu mor şampuanı kafamda bekletmeye korkuyorum rengi kötü olur mu acaba diye?
Bekletmeyi fazla kaçırırsanız mat ve yeşilimsi bir renk alır.Kademe kademe her banyoda biraz daga fazla bekletip ona göre saçınızda nevkadarvduracağını oğrenebilirsiniz

Ben dün kullandım korkumdan cok bekletemedim 5 dk max ama sanki cok hafif ombreli sarılı yerleri parlattı külleştirdi diplerede uygulamıştım oryelle açılmamış yerlere pek etkisi yok sanırım kahvenn altındaki doreliklere etkisi olmamış :KK43: ve sanırım biraz saçı yıpratıyor hoş zaten yıpranık yanık gibi saçlarım ama genede sanki bana daha bi sertleşmiş gibi geldi ucları
Mor şampuan temiz açılmamış saçta çok işe yaramaz ve evet saçları kurutur çünkü içinde boya türevi var😞

Evet biraz sarıyı kapatıyo daha küllü renkler yapıyo acıkcası,benim için ideal tam istediğim oluyor ama tabi dediğiniz gibi sanki biaz yıpratıyor saçları :KK43: ama hafta bir iki kullanımda cokta zararlı olmaz diye düşünüyorum zaten evdeki kullanımda bir daha yıkayana kadar yani bi kere mor şampuanla yıkadıktan sonra bir iki hafta hiç yıkanmazsa gene etkisi geçiyor gibi geldi bana
Sizin bence temiz açılmış bir saç olduğu için işe yarıyordur..Bir süre kullanmayınca evet akıyor 😟maalesef

Kızlaar loreal matrix silver şampuan kullanan var mı memnun musunuz? sipariş verdim 3 güne gelir saçım küllü sarı turunculaşmıştı bugun boya yaptım bu sefer de gelen diplerim vardı 2cm. Oralar turuncu gibi oldu
Şampuanı sadece diplere mi sürmeliyim
Tüm yüzeye sürersiniz fakat turuncularda cok ise yaramaz maalesef 😟

hala hangi markaya devam etsem bilemiyorum. Saçlarım platin. Ama bir sonraki kuaför randevusunda gri gibi bir renk yapacağım. Acilen iyi bir marka bulmam lazım

Kızla ir bu mor şampuan alerji yapıyor mu. Boyaya alerji testi yapıp kullanıyorum bunda nasıl emin oluruz

Loreal Serie Expert Magnezium Silver dan süper netice aldım.Benim saçlarım beyaz ama 1,5 yıldır bu şampuanı kullanıyorum, saçlarım istediğim gri tonda şu an.Haftada 1 kez uygulama yeterli.500 mllik şişe 1,5 senedir hala bitmedi.
Doğal beyaz mı boya mı acaba. Bnm saçlarım beyazladı boyasız kullansammı bilmiyorum.

Doğal beyaz mı boya mı acaba. Bnm saçlarım beyazladı boyasız kullansammı bilmiyorum.
.
Kayınvalidem beyaz saçları için kullanıyor ve inanılmaz güzel oluyor. Bizim banyoda yıkanmış tesadüfen mor şampuanla ve sonuç güzel oldu. Şimdi hep kullanıyor. Saçında hiç boya yok.

Ben geçen sene Loreal silver mor şampuan kullanmıştım .ilk yıkamada platin yerler hemen gri mavi gibi oluyordu Turuncu olan yerler de bariz bi renk değişimi olmadığından çirkin duruyor bu seferde aksın diye diğer yıkamada yapmıyordum .

arkadaşlar saçlarım sarı ombre. ve hangi şampuanı kullansam bilemiyorum. mor şampuanı önerir misiniz bu konuda, griye çeviriyor diyorlar falan. aydınlatırsanız sevinirim.

X