Saç Rengi ve Saç Boyama Mor şampuan ( Silver Şampuan ) Kullananların deneyimleri

isabel

Kuzey Ege
Yönetici
Super Moderator
Anneler Kulübü
6 Mart 2012
17.731
27.143
48
Saç boyayan ve boyatanların son zamanlarda en çok duyduğu ürünlerden birisi mor şampuan yani silver şampuan..Peki nedir bu mor şampuan ve ne işe yarıyor...Nasıl kullanmak gerekiyor ?

how-purple-shampoo-works-on-blonde-and-grey-hair.jpg

Saçlarının küllü renk olmasını isteyenlerin bir zaman sonra en rahatsız oldukları nokta saçlarda ki dore yansımalar oluyor.Ya da oryalle açılmış saçlarda bir süre sonra turuncu yansımalar görülüyor.İşte bu noktada devreye mor şampuan giriyor.Kızıl ,dore yansımaları nötrlemek için kullanılıyor.Boya dışında tamamen beyazlamış saçlara gri yansımalar vermek için de kullanılıyor..

Şampuanın içeriğinde bulunan violet pigmentler ve karadut özü sayesinde turuncu ,kızıl yansımalar nötrleniyor.Nar özü ile boyanız daha iyi korunuyor ve daha parlak oluyor..

Renginin mor olması sizi korkutmasın elde ya da ciltte renk sabitlenmiyor.Yıkayınca akıyor mor boya..

maxresdefault.jpg

*Her yıkamada değil de haftada 1 ya da 2 kere kullanmak gerekiyor. Şampuanı saçımızda köpürtüp 3-5 dakika bekletip sonra duruluyoruz.

*Saçlarınız sarısı koyuysa ona göre mor şampuanı saç kremiyle incelterek maviye yakın bir renk elde edip uygulayın. Bu sayede daha iyi nötrleme yaparsınız.

Peki sizlerin mor şampuan deneyimleriniz nasıl ?
Sonuç alabildiniz mi ? Hangi markanın mor şampuanının daha iyi olduğunu düşünüyorsunuz ?

Benim koyu kestane olan saçlarımı yıllardır platin kullanıyorum..Saçlarım yapı olarak çok zor açılan turunculukların kaçınılmaz olduğu bir saç..En son geçen hafta boyattığımda kuaförüm bana işlem sonrası kendisininde uyguladığı mor şampuandan verdi.Haftada 2 kullanmamı söyledi.Şimdiye kadar 2 kez uyguladım.Kuafördeki boyama işleminden sonra yine aralarda gözüme çarpan kızıllıklar vardı.Bakalım düzenli kullanımdan sonra saçımdaki etkilerini bende yazacağım.Bana verdiği mor şampuan

16115049_1319787388044357_3142817765295258312_n.jpg

Ne kadara ürünün ücreti?
Ben John Frieda aldım. Hafifletti aaçlarımdaki tonu ama platin ya da sarı kadar açık olmadığı için çokta etkilemedi ama illaki bi nötrleme oluyor. Sadece güçlü bir şampuan değil sanırım. Rengi de mor görünüyor ama saçta beyaz oluyor.

Ne kadara ürünün ücreti?
Ben John Frieda aldım. Hafifletti aaçlarımdaki tonu ama platin ya da sarı kadar açık olmadığı için çokta etkilemedi ama illaki bi nötrleme oluyor. Sadece güçlü bir şampuan değil sanırım. Rengi de mor görünüyor ama saçta beyaz oluyor.
Saçları yıpratıyor mu sizce? Zaten yanmış saçlarıma uygulasam daha kötü yapar mıki :KK43: ayyy bıktım bu yanık sarı saç durumlarından yaaa bu kadar mı zor sarı olmak :/

Ne kadara ürünün ücreti?

Ben 50 Tl ye aldım..Henüz 2 kez kullandım etkilerini sanırım bir süre sonra göreceğim.Ama kızıllıklarda azalma var.Saçta biraz zor köpürüyor.

Saçları yıpratıyor mu sizce? Zaten yanmış saçlarıma uygulasam daha kötü yapar mıki :KK43: ayyy bıktım bu yanık sarı saç durumlarından yaaa bu kadar mı zor sarı olmak :/

Saçta bir yıpratma yaparmı bu konuda bir bilgim yok.Bu şampuan kızıllıkları almak ve saç rengini nötrlemeye yönelik.Ama ben yıkadıktan sonra saçlarım kremsiz iken hiç olmayacak derecede sertleşiyor.Bunu yapan mor şampuanmı yoksa henüz yeni boyamış olmammı onu anlamadım.Sizin önceliğiniz yıpranmış saçlarınızı toparlamaya yönelik olsun.Yapacağınız bakımlar ve kullanacağınız ürünler bu bakımı içersin.Mor şampuanıda haftada 1 kez kullanabilirsiniz..

merhaba, benim saçlarım ombreli, sadece dipleri küllü kahve gibi çok yoğun değil yani, genel olarak sarı, mor şampuan kullanabilir miyim sizce? dipleri kötü olmaz dimi?

merhaba, benim saçlarım ombreli, sadece dipleri küllü kahve gibi çok yoğun değil yani, genel olarak sarı, mor şampuan kullanabilir miyim sizce? dipleri kötü olmaz dimi?
Ben dün kullandım korkumdan cok bekletemedim 5 dk max ama sanki cok hafif ombreli sarılı yerleri parlattı külleştirdi diplerede uygulamıştım oryelle açılmamış yerlere pek etkisi yok sanırım kahvenn altındaki doreliklere etkisi olmamış :KK43: ve sanırım biraz saçı yıpratıyor hoş zaten yıpranık yanık gibi saçlarım ama genede sanki bana daha bi sertleşmiş gibi geldi ucları

Ben dün kullandım korkumdan cok bekletemedim 5 dk max ama sanki cok hafif ombreli sarılı yerleri parlattı külleştirdi diplerede uygulamıştım oryelle açılmamış yerlere pek etkisi yok sanırım kahvenn altındaki doreliklere etkisi olmamış :KK43: ve sanırım biraz saçı yıpratıyor hoş zaten yıpranık yanık gibi saçlarım ama genede sanki bana daha bi sertleşmiş gibi geldi ucları
Tabi markanın etkisi var mıdır onuda bilemem benimki loreal matrix silver şampuandı üzerinede john friedeanın mavi kremini uyguladım sarı saçlar için renk yenileyici diye go blonder mor krem olması lazım

Yaklaşık bir iki aydır mor şampuan kullanıyorum deneyimlerim (loreal silver )
1. Saçları gerçekten sertleştiriyor güzel bir kokusu var
2. Oryel ile açılan yerlerin turunculuğunu alıyor normal boya ile boyanan yerlerin turunculuğunu almıyor
3. Dip boya yapacağınız boyanın içine veya komple boyayacağınız karışıma mor şampuan eklerseniz faydasını görürsünüz ki ben gördüm daha az turuncuya dönüyor
Aklıma gelen bunlar ha bir de şampuanin yüzüme değen yerleri çok kurudu

Saçınızdaki turunca kaçma oranına göre yapabilirsin ben başında iki kere bastım ilk boyamada ,dip boyamada bir kere

Bende bonacure un ve lorealin silver şampuanları var saçlarım açıcıyla açılmamışsa yani normal sarıyla boyalıysa açıkçası çokta işe yaramıyor bence mor şampuanlar daha çok açıcıyla açılmış saçları daha güzel nötürlüyor arada kullanıyorum dorelerimi biraz solduruyor o kadar

Bende küllü sarı platin gibi çok açık sarı olan saçlarım için kuaförümün önerisiyle loreal silver şampuanı aldım.Saçım ilk yıkamada hemen çiğ sarıya dönmek üzereydi.İlk kullanımda bile o çiğ hali hafif küllü oldu. 2. yıkamada biraz küllü griye dönük oldu.Zamanla eminim daha güzel bir renk olacak.Ben memnunum bayağ...

Ben her boyadan sonra 2 hafta kadar silver şampuan kullanıyorum. Ne yaparsanız yapın kızıl oluyor saçta işte. Naturvital kullanıyorum en çok onu sevdim ve değiştirmiyorum. uçlara çok sürmeyin beyaza yakın bir renk olur dikkatli olmak lazım.

Saclarim acik sari rofleli, yogun sekilde. Kuaforum dip boyasi olarak acik kumral boyuyo ancak ucuncu yikamada tamamen karamelimsi dore bi renk oluo bu dipler. Bn bu dipler icin istiorum daha cok. Tabi geneli de kullu olursa bi sikayetim olmaz. Bu konuda bilgisi olan var mi? Deneyen fln?

Bn bugun kuaforde mor sampuanla yikattim saci, almadan once denemek istedim. Sacimi sertlestirdi ve matlastirdi, rofleli yerleri grimtrak yapti ancak boyali yerleri malesef etkilemedi :KK43: markadan markaya degisiodur belki bilemem ama bn sevmedim. Cila attirmayi daha mantikli buluorum en azindan saci parlatio.

X