Makyaj Ürünleri Makyaj derdi

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

esraylmz03

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2012
2.305
565
Kızlar bu konuda yardım isteyeceğim makyaj yaparken hangisini önce hangisini sonra yapıyorsunuz sıra sıra anlatır mısın kullandığınız markaları da yazarsanız sevinirim çok teşekkürler

Once makyaj bazi, ardindan farmasi bb krem (sorunlu cildim yok bb yetiyor) sonra wetnwild pudra. Ardindan goz kapagima wetnwild tekli fari var cildimle uyumlu onu, golden rose siyah gozkalemi,sonra essence rimel (pembe olani), allik olarak da the balm hot mama, en son ruju suruyorum kiyafetime uygun olarak.

Sade makyaj yaparken önce rimel sonra allık en son yüz spreyi sıkıyorum.

Biraz daha fazla makyaj yapacaksam önce fondoten sonra rimel ve en son allik, ruj, sprey oluyor sirasiyla.

Full makyaj yapiyorsam önce baz ve kapatici sonra göz kalemi, göz fari ve rimel yani once goz makyaji sonra fondoten, allik, ruj 👍

Urunlerimin hemen hemen hepsi Mac sadece far paletim Urban Decay

Once makyaj bazi, ardindan farmasi bb krem (sorunlu cildim yok bb yetiyor) sonra wetnwild pudra. Ardindan goz kapagima wetnwild tekli fari var cildimle uyumlu onu, golden rose siyah gozkalemi,sonra essence rimel (pembe olani), allik olarak da the balm hot mama, en son ruju suruyorum kiyafetime uygun olarak.
Makyaj bazı ne işe yarıyor mesela

Nemlendirici hindistan cevizi yagini baz gibi suruyorum bem.uzerine fondoten ve mac clinic gibi markalari da denedim fondotenleri benim cildimd3n de kaynaklanabilir ilk surudugumde guzel.oluyor ama sonra turunculasirdi.maybeline in adini hatirlamiyorum cok da ucuz 45 e mi ne aldim mat fondoteni.tek gecerim.bembeyaz kaliyo ne turunculasma ne bisiy.rimel ve allik.benim makyajim bu.bazen ruj da ekliyorum

Hayatimda ne makyaj bazi gordum ne makyaj spreyi :) keske makyaj yapmayi bilen seven arkadaşım olsa da denesem ne menem seylermis.
Benim bir alligim var,toprak tonlarinda. Flormardan almıştım sanirim
Bir rimelim var. Loreal paris manga falan yaziyor üstünde.
Iki tane de rujum var, mat renkli dogal tonlarda.
Dugune de gitsem bu ise de gitsem bu valla.
Bir de dolabimin derinliklerinde bir konturum var. Bazen makyajdan önce yapiyordum da bir yildir biraktim kullanmayi...

Doctor jart’ın bb kremini sürüyorum önce. İçerisinde 40 faktör güneş koruyucusu olduğu için şu ana kadar en çok memnun kaldığım bb krem diyebilirim.
Rimel olarak da Ysl’nin the shock 01’ni kullanıyorum. Kirpiklerimi kıvırıp son derece siyah yaptığı için göz kalemine ihtiyaç duymuyorum günlük makyajımda. Allık olarak kışın dior kullanıyorum, yazın da Sephoranın bronzerını. Ruj olarak da maybeline’nin mat serisi hoşuma gidiyor. Genelde o seriyi tercih ediyorum tabiri caizse çitilemeden çıkmıyor dudaktan.

Şayet makyaj konusunda çok bilgisiz olduğunu düşünüyorsan instagram ya da youtube’dan makyaj videoları çeken kişileri takip etmeni tavsiye ederim. Ben birkaç tane önerebilirim lakin buraya yazmayayım istersen özelden yazabilirim. Reklam gibi olmasın.

Makyajım rimel ve kaş kaleminden ibaret. Onlar da bir sıra gerektirmiyor zaten. Ya da ediyor ama benim haberim yok, bilemiyorum😀

Günlük makyajda,
Nemlendirici komple, cc krem komple, kapatıcı göz çevresine, yanaklara allık, rimel, ruj ve finish.

özel günde de aynısını yapıyorum ekstra eyeliner. Ama artık eyeliner gözüme kıro görünmeye başladı sanki 😁

Son düzenleme:
Göz kalemi rimel
Özel bi gün ise de ek olarak fondöten ve ruj o kadar 😄
Fazla makyaj hilesine karşıyım:duduk:

Günlük makyajda,
Nemlendirici komple, cc krem komple, kapatıcı göz çevresine, yanaklara allık, rimel, ruj ve finish.

özel günde de aynısını yapıyorum ekstra eyeliner. Ama artık eyeliner gözüme kıro görünmeye başladı sanki 😁
Aynen yaw ben de eyeliner cekenlere icimden kiro demeyw basladim. Cekmiyorum ben de artik.

Önce (gündüzse) güneş kremi, nemlendirici, likit fondöten kullanırım. Cildinde renk tonu eşitsizliği, sivilce, leke falan varsa en muhteşem göz farını da sürsen olmaz bence. Sağlıklı görünüm en önemlisi

Kızlar bu konuda yardım isteyeceğim makyaj yaparken hangisini önce hangisini sonra yapıyorsunuz sıra sıra anlatır mısın kullandığınız markaları da yazarsanız sevinirim çok teşekkürler
Bana göre makyajın olmazsa olmazı cildi nemlendirmek. Evet. Makyaj bazı bu konuda iyi fakat ben özel gün olmadığı sürece makyaj bazı kullanmıyorum. Clinique’in moisture surge nemlendiricisini kullanıyorum. Yani aslında zaten sabah yüzümü yıkadıktan sonra ve akşam yatmadan önce yüzümü yıkadıktan sonra kullanıyorum zaten. Gerçekten muhteşem bir nemlendirici. 72 saat nemlendirme vaat ediyor. Bebek gibi. Baz olarak benefit in turkuaz bazını kullanıyorum özel günlerde.
Daha sonda günlük makyajda pure beauty nin bb sini kullanıyorum. 35 faktör. Ve kapatıcı konusunda cidden çok iyi. Özel günlerde de Mac in studio fix kullanıyorum.
Daha sonra göz altı kapatıcısı uyguluyorum. Benim Göz altlarım fazla mor. O yüzden. Değilse gerek duymazsın belki de. Loreal paris infaliiable kullanıyorum.
Kaşlarımı biraz renklendirip sabitliyorum. Bunun için de tek ürün kullanıyorum. Benefit gimme brow. Böyleydi sanırım ismi 😂
Göz kapaklarımı hafif gölgelendiriyorum. The balm meet matt trimony ile.
Rimel olarak yine benefit in bad gal bang kullanıyorum.
Allık olarak da the balm kullanıyorum.
Son olarak da ruj olarak mac-mehr, mac-see sheer ya da missha- triple lips kullanıyorum.
Sıralama olarak da bu şekilde. Yazın ekstra olarak mac fix+ sıkıyorum. O kadarcık 😂

Bi de ben internette kontor hilelerine baktim.ben yapinca xok cirkin oluyorum yanlis kisileri mi izliyorum ki var mi oneriniz makyaj videosu izleyebilecegim.

X