Bitmeyen kaygilarim,korkularim😥

Alisa56679

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Mart 2024
29
2
27
Hj

Selam kizlar nasilsiniz?

Uc yil oldu bu illet panik atak-anksiyeteyle tanisali ama hep farkli takintilarla devam etti, yok dedim bu sefer psikolojik degil, her seferinde bir suru doktorlara gittim, sanirim hastalik hastaligida var ama benimki normal insanlar gibi kalbim agridi kolum agridi seklinde degil, farkli…

Şoyle ki iki yil once balik yedim kilcik kaldi sandim iki ay icinde uc ayri doktora gittim, tabii ki psikolojikti, bir sey bulamadilar, sora basima esimle ilgili bir olay geldi kurtuldum o dusunceden(yoksa hala dusunuyordum).

Bes ay falan sora kek yedim nefes boruma kacdi sanki oksurdum falan ondan sora basladi bende korkular, yemek yiyemedim bi ara, o sirada hamileydim hemde, hep kafamda senaryo kuruyordum nefes boruma bir sey yapismis ola bilir diye(insan o zaman gercekten mantikli dusunemiyor).

Neyse…sora bir aksam su ictim ve bir sure sonra goğsumun ortasi batdi gibi agridi, suda iğne vardi dedim herhalde, ve bu dusuncem beni asla birakmadi, yedigim herseyin icinde yine igne ola bilecegini dusunuyorum ve korkuyordum sora dogum yaptim bir sure sonra unuttum bu dusuncemi..

Bir ay once panik ataklarim geri dondu niyeyse, sonrasinda yine basladi takintilarda, midem agridi yine ignemi yuttum acaba dedim, yemek yerken ay galiba icinde ari vardi dedim(bu dusuncem kisa surdu cunki birsey olmadi). Bu bir aydada dort farkli doktora falan gittim bu arada…

Neyse kizlar ben yine cok kotuyum, bu seferde yemediğim baligin kilciğinin bogazima battigini dusunuyorum, sirf yemek yedigim sofrada vardi diye, ve o gun bu gundur bogazimin şu kemiği yaniyor, bazen agriyor gibi ama hic batma hissi olmadi,simdide yok.. ben yine girdim depresyonlara, kurtulamiyorum dusuncemden, bogazimin su isaretlediyim yeride ara sira yanma oluyor zaten o zaman daha cok dusunuyorum, yine sanki derin bir kuyuya dustum ordan cikamiycam gibime geliyor..ordaki herkes balik yedi ben yemedim bir tek bende problem var((doktorada gidemiyorum, esime soylemem lazim, oda goturmuycek yine basladinmi diye, ama boylede kendi kendimi yiyip bitiriyorum…😢😢😢

Sunu merak ediyorum yedigimiz yemekler bogazdan sora o kemiğin arkasindanmi geciyor yani orada olma olasiliği varmi? Yoksa arkadami yemek borumuz? Yani en azindan kuruntu yaptigim sey cokmu sacma yoksa gercege yakinmi..

Allahim sen bizim gibi hastalara yardim et🙏🏻 gecen gun yine acmistim bu konuyu ama az kisi gordu diye yine yazmak istedim…

Cevaplarsaniz sevinirim🙏🏻

Eklentiler

• IMG_3475.jpeg
    IMG_3475.jpeg
    43,5 KB · Görüntüleme: 12
Merhaba aynı şeyi yıllardır bende yaşıyorum 1 ay önce ensemde bir kitle çıktı ya Bezesi diyim aslında internetten araştırdım tümör lenf kanseri falan filan yazıyordu ben kurcaladıkça daha çok büyümeye başladım aslında yıllar önce de aynı yerde yağ besi çıkıyordu iki gün önce acile gittim doktor dedi ki yağ Bezesi %98 99 zararsız olur bende de vardı bak hatta aldırdım ensemde izi var dedi genel cerraha git dedi yarın da genel cerrah randevum var beynimin içinde kuruyorum acaba cerrah bana ne diyecek kanser miyim ameliyat mı biyopsi mi alacak halbuki biliyorum farkındayım ben hasta değilim ve ensemde obeze çıktıktan sonra sürekli koltuk altıma göğsümü vücudumu kontrol ediyorum acaba başka yerlerine çıkacak mı diye beynimdeki ses asla susmuypr ben harın psikiyatri randevusunda aldım orayada gidicem bu arada boğazında bir şey kalmasının imkanı yok sen yutkunma refleksi yapmasan bile kaşlar zaten onu mideye göndermekle görevli bir şekilde mideye gidiyor sen stres olduğun için boğazında bir şey kaldı zannediyorsun aynısını ben de yaşadım sanki boğazım şişiyor su içemiyorum yemek ye yiyemiyorum gibi hissediyordum

Merhaba aynı şeyi yıllardır bende yaşıyorum 1 ay önce ensemde bir kitle çıktı ya Bezesi diyim aslında internetten araştırdım tümör lenf kanseri falan filan yazıyordu ben kurcaladıkça daha çok büyümeye başladım aslında yıllar önce de aynı yerde yağ besi çıkıyordu iki gün önce acile gittim doktor dedi ki yağ Bezesi %98 99 zararsız olur bende de vardı bak hatta aldırdım ensemde izi var dedi genel cerraha git dedi yarın da genel cerrah randevum var beynimin içinde kuruyorum acaba cerrah bana ne diyecek kanser miyim ameliyat mı biyopsi mi alacak halbuki biliyorum farkındayım ben hasta değilim ve ensemde obeze çıktıktan sonra sürekli koltuk altıma göğsümü vücudumu kontrol ediyorum acaba başka yerlerine çıkacak mı diye beynimdeki ses asla susmuypr ben harın psikiyatri randevusunda aldım orayada gidicem bu arada boğazında bir şey kalmasının imkanı yok sen yutkunma refleksi yapmasan bile kaşlar zaten onu mideye göndermekle görevli bir şekilde mideye gidiyor sen stres olduğun için boğazında bir şey kaldı zannediyorsun aynısını ben de yaşadım sanki boğazım şişiyor su içemiyorum yemek ye yiyemiyorum gibi hissediyordum
Cok zor bir durum Allah dusmanima vermesin..InsAllah yarin guzel haberler alin…valla bilmiyorum cildiriyorum bide ben yemedimki o baliktan😢

İnşallah çıkmaz ben yarın bir de psikiyatriye gideceğim ben de eşime söylemedim aslında söylesem de bir şey olmaz ama çok takıntı yaptığımı düşünüyor umarım bana o psikiyatri de iyi gelir bence sen de araştır hatta yakın yerlerde oturuyorsa doktoru beğenirsem sana da önerebilirim eşine söylemek zorunda da değilsin kendin için gitmelisin

İnşallah çıkmaz ben yarın bir de psikiyatriye gideceğim ben de eşime söylemedim aslında söylesem de bir şey olmaz ama çok takıntı yaptığımı düşünüyor umarım bana o psikiyatri de iyi gelir bence sen de araştır hatta yakın yerlerde oturuyorsa doktoru beğenirsem sana da önerebilirim eşine söylemek zorunda da değilsin kendin için gitmelisin
Biz Gurcistandayiz ve koydeyiz, doktora gitmek icin esime ihtiyacim oluyor malesef😥

Anladım internetten bunla ilgili video falan izleyebilirsin panik atak hk. Vs etkisini görürsün bence

Su bogaz takintimdan kurtulsaydim baska birsey istemiyorum, ya baskasinin tabagindan falan bana kilcik duse bilirmiydiki?
Hiç zannetmiyorum psikolojik yapıyorsun emin ol o kılçık kaçsa bile kslmaz orda midende de eritilir mide asidi baya kuvvetli endişelenme sakin ol bir seyin yok sadete psikolojik yapıyorsun

Hiç zannetmiyorum psikolojik yapıyorsun emin ol o kılçık kaçsa bile kslmaz orda midende de eritilir mide asidi baya kuvvetli endişelenme sakin ol bir seyin yok sadete psikolojik yapıyorsun
Glabus bogazda bir şey takılmış hissi psikolojik oluyor. Ben de de var panik atak anlıyorum sizi. Ama söyle ki bogaziniz da bir şey takılmış olsa idi gece hiçbir şekilde uyuyamazdiniz. Yani bunu beyin kendi yapıyor telkin yapın kendinize. Bogazim da kılcik olsaydı şimdiye kadar kendini belli ederdi gibi. Ya da olacak olan oluyor zaten gibi.

Glabus bogazda bir şey takılmış hissi psikolojik oluyor. Ben de de var panik atak anlıyorum sizi. Ama söyle ki bogaziniz da bir şey takılmış olsa idi gece hiçbir şekilde uyuyamazdiniz. Yani bunu beyin kendi yapıyor telkin yapın kendinize. Bogazim da kılcik olsaydı şimdiye kadar kendini belli ederdi gibi. Ya da olacak olan oluyor zaten gibi.
Sorun su ki ben hep boyle dusuncelerle ugrasiyorum, tam unutuyordum derken dun yene evde balik yediler, bu gunde benim bogazimin farkli yeri agriyor, sanirim doktora gidicem artik

X