Çok kinciyim

Sayfalarca muhabbeti dönmüş, o yüzden yazmak istedim. Yükseleni oğlak olan aslan burcuyum. Kindarlık meselesi konuya göre değişiyor benim açımdan. Bana saygısızlık terbiyesizlik yapıldıysa, şahsıma yönelikse (orada insanları tanımış olacağım için) intikam peşinde koşmam ama o kişiyle muhabbeti keserim. İçim soğuyunca konuşurum ama yanına gidip de sohbete oturmam. Sıradan ama alınacağım tarzda bir şeyse muhabbeti kesmem, selam sabah seviyesine indiririm.

Kin tutmayın ders çıkarın....ben affetmem mesela büyük olaylari ama kin tutmam o kişi ölmüştür hakkında iyi kötü konuşmam onun üzerinde hiç düşünmem bildiğin silme tusum var dönüş yok .....kin tutmak olayı kafada sürekli kurgulamak onun başına kötü şeyler gelmesini beklemek yada sevinmek ....gereksiz duygu insanı hızlı yaşlandırır en büyük eksisi size çünkü beyin hücresi ölür kalp hızlanır bir sürü kimyasal kötü değişim yaşanır ve zamanla hastalık olur .....bu yüzden affediciligin sonsuz güzelliğine sığının af etmek yeniden başlamak değil tüm yaşananları kabul etmek değil ....af etmek benim için o insanı beynimde öldürmek herşeyi bitirmektir...bunu deneyin

Çok kinciyim. Bana ne yapılırsa yapılsın, kötü ne söylenirse söylensin unutmam unutamıyorum. İntikam almam ama o kişiye karşı artık pozitif duygular barındıramıyorum. Hele bunu çok sevdiğim birisi yapıyorsa arkasından kötü konuşuyorum. Bu huyumu hiç sevmiyorum. Yıllar geçsede o konuyu anlatırım kızarım öfke kusarım. Sonra her şeyi kafama çok takıyorum bu beni yıpratıyor çünkü kendimi yiyip bitiriyorum. Mesela birisi bana soğuk davransın onu da kafama takıyorum. Aslında hayatımda olmaları bana bir şey katmayan , olsa da olur olmasa da olur dediğim insanlar mecburen hayatımdalar ama ben onların en ufak lafını bile takıyorum. Eşim çok umursamaz bir insan böyle konularda kendisine söylenen kötü bir şeyi hafızasında tutmaz bana da öyle olmamı çok kafaya taktığımı söylüyor ama yapım farklı olamıyorum. Birisi beni üzünce arama mesafe koyucam diyorum ama sonra kendimi yine ona yazarken stalklarken buluyorum. Nolur yardım edin. Ne gibi işler aktiviteler vs beni çok düşünmekten alıkoyar. Şimdiden teşekkürler.
Aaaa. Bu şey... BENNN 😭🤣🥲 cevaplayan olursa iyi olur. Eşiniz de eşim gibi .

Ama ben kinci değilim. Yine güler konuşurum ama asla mesafe koyamıyorum intikam hiç almam öyle derdim de olmadı. Allahından da buluyorlar ama onlar birşey yokmuşçasına hareket ediyorlar. Allah'a havale etmek güzel şey. Kötü konuşmamaya çalışın ve düşünün onun hakkında konuştukça kendi enerjinizi düşürüp onun aurasını yükseltir . Bir de siz birine madem sinirlendiniz son cümleyi olumlu bitirin . Örn anne kız olsun kız annesine öfkelendi diyelim ağzına geleni söyledi . Bitirdi cümleyi sonra diyin ki işte annem benim en sevdiğim yemeği. Bilir onunla güzel anılarınızı hatırlayarak kapatın. Ki beyin o kişiye öfke oluşturmasın.

Çok kinciyim. Bana ne yapılırsa yapılsın, kötü ne söylenirse söylensin unutmam unutamıyorum. İntikam almam ama o kişiye karşı artık pozitif duygular barındıramıyorum. Hele bunu çok sevdiğim birisi yapıyorsa arkasından kötü konuşuyorum. Bu huyumu hiç sevmiyorum. Yıllar geçsede o konuyu anlatırım kızarım öfke kusarım. Sonra her şeyi kafama çok takıyorum bu beni yıpratıyor çünkü kendimi yiyip bitiriyorum. Mesela birisi bana soğuk davransın onu da kafama takıyorum. Aslında hayatımda olmaları bana bir şey katmayan , olsa da olur olmasa da olur dediğim insanlar mecburen hayatımdalar ama ben onların en ufak lafını bile takıyorum. Eşim çok umursamaz bir insan böyle konularda kendisine söylenen kötü bir şeyi hafızasında tutmaz bana da öyle olmamı çok kafaya taktığımı söylüyor ama yapım farklı olamıyorum. Birisi beni üzünce arama mesafe koyucam diyorum ama sonra kendimi yine ona yazarken stalklarken buluyorum. Nolur yardım edin. Ne gibi işler aktiviteler vs beni çok düşünmekten alıkoyar. Şimdiden teşekkürler.
Aklıma psikoloğuma, hocam akrep burcu olduğumdan çok kindarım, demem geldi 🤓😅 o da akrepmiş ve kindar değilmiş hiç, hocam yükselen belki akreptir, diyecekken astrolojiyi neden sevdiğim geldi konu… 🙃🙃
Sonra sonra.. çocukluğunda çok ezilen, hor görülen kindar ama benim varlığımı fark edip beni güvende hissettiren tek insan olan babamı model aldığım ortaya çıktı. Ben psikolojik bir alt yapısı olduğunu düşünürüm o yüzden hep. Ha unutmamak gerek bazı şeyleri o konuda hala aynıyım, ama kindarlığın biraz da insanın kırılgan yapısı ile ilgili olduğunu düşünüyorum

Bende senin gibiyim kindarım ve katı kurallarım var öfke li biriyim unutmam da sonra bedelini de ödetirim...

Çok merak ediyorum bunlara ayıracak enerjiyi nerden buluyorsunuz. Biri bana kötü birşey yaparsa iletişimi keserim ve silerim bitti. Gerisi yok. Arkadaşlarıma anlatmak, düşünmek, hırslanmak, kinlenmek. Neden??? Enerjime yazık. O kişiye harcadığım enerjiye yazık. Düşündüğüm nöronlara yazık. Sizi yorar bu. Size yazık. Canım kendim de geç.

Ayrıca aynı sizin gbi bir kuzenim vardı ikizler burcu. Bana yapılmayacak bir şey yaptı yapma dedim, alttan alacağımı sandı. Anneme ve teyzeme hakaret etti, annemle çok aram yoktur ama yani annem. Kendince annem ve teyzem ona yanlış yaptı. Benden destek bekledi, Alttan almadım ağzına sıçtım. Çünkü negatif enerji veriyordu bitti. Tek annemi silemiyorum onun dışında bütün negatifler gitti. Sil, sen rahat edersin.

Ben de kinciyim ama intikam almam uzaklaşırım hayatımdan çıkarırım baştan bir iki affederim aynen devam edilirse selam vermem selam almam mecburen bulunacağım bir ortamda olmak zorunda kalırsam yokmuşlar gibi davranırım yapılan hiçbir şeyi unutmam ama siz stalklıyorsunuz da stalk şöyle dursun ortak arkadaşlarımızı bile çıkarmışlığım var ki hiç irtibat olmasın bırakın stalklamayı fotoğraflarını dahi görmeyim

Bence şunu düşün sen mükemmel kişi misin belki sende karşındaki insanlar için intikam alınacak dindarlık gudecek birisin senin icin aynı şeyleri düşünüp intikam alsalar ne hissedersin. Bazen insanlar hata yapabilir kırabilir. Her zaman herşey güllük gulustanlık olmaz her insanın hayatı yaşadığı şeyler kolay değil biz herşeyden önce kuluz şımarık egolu kendi ile ve malı övünen kişileri sevmem Allah'ta sevmez ama bazen insan beyninin içinde başka birine öfkeli iken istemsiz kirabiliryor her zaman affedici olmak lazım önüne yoluna bakmak lazım. Eğer kalbini kırıp seni uzecegini düşünüyorsan mesafeli olmayı öğren o zaman kimse haddini asmiyor. Bizim türk halkı mesafeli olmakla soğuk olmayı ayırt edemiyor. Güler yüzlü yardım severolabilirsin ama senin yaninda konuşan iki defa düşünmeli. Ayrica kindar olan ve yapılanları unutmayan çoğu insan kalp kıran ve öfkeli insanlar oluyor yani karşındaki insan senin aynadır. Adam bana yapılanı unutamıyorum filan diyor saygısız diyor karsindakinden hiç farkı yok. Kelimelee yapilanlara takılmayan insanlar zaten çoğu uyumlu insanlar onlar kalpde kırmaz kinde tutmaz.

Benim yükselen akrep, belki konuyu yazarken kininden bayılan konu sahibinin de öyledir😣
Kendim aslanım yükselenim akrep birisiyle küserim 1 sene sonra sebebini unuturum falan 🤣 hiç kin tutamıyorum yüzkarasıyım heralde 🤣 ama tepkimi anlık yapıştırır tepkimi koyarım o ayrı sonrada hafızadan siliyorum heralde unutuyorm 🤣

Çok iyi bence ben bana biri kötülük yaptıysa üzülüyorum ama onun başına kötü bişey gelsin istemiyorum kaynanam hariç

X