Konsluk yapan birine olumsuz gözle bakar mısınız?

Kons diyince aklıma iç Anadolu’nun ilçeleri geliyor. O ilçelerde yaşayan pis, çirkin, kokan, ahlaksız, ilkel adamlar. Ağız kokuları, iğrenç küfürlü sohbetleri geliyor.
Ve yine daimi aramaya alınmış ama faili meçhul cinayetler. Boş Senetler, hürriyeti tahditler…
Emniyet genel müdürlüğünün sitesinde kimliği belirsiz cesetler kısmına gir lütfen. Orada kadın seçeneği seç göreceğin cesetlerin çoğu ne yazıkki bu işi yapmak zorunda kalan ve kurtulmak istediğinde başına kimliği belirsiz ceset olmak gelen kadınlar.
Eğer senin ayrılmana izin verirlerse diğerleri de ayrılmak ister diye bu adamların uygulaması bu şekilde. İbreti alem mantığıyla ilerliyor işler.
Bundan çok uzun yıllar önce ben adalet akademisi bünyesinde stajyerken Erzurum’da çete davasında sanıkların telefonları incelemeye alınmıştı. E tabi bu tarz pisliklerin pavyon ayağı da oluyor. Telefonda kaçmak istediği için çete üyelerince canlı canlı gömülen bir kons hanımefendinin yalvarmaları vardı. Video çekmişler ki diğer kadınlara da izletsinler. İnfaz şekilleri böyle acımasız.hiç aklımdan çıkmaz. O YouTube videolarında izlediğin güya röportaj veren kons kadınlar çok az bir yüzdelik ve pezevenkleri sağlam diye öyle konuşabiliyorlar.
Ben bir belgeselden etkilenip izlemeye baslamistim. O kadar cok video izledim ki ama sanki hepsinde tek bir kadin var. Hepsi yillar icinde aynilasmis, tek tiplesmis. Bos(!) gunlerinde madde etkisinde gibiyken isteki hallerini hayal bile edemiyorum. :KK43:

Büyük konuşmam hayat en burnun büyük yerden yere yapıştırır o burnu en tepeden bakarken hayat atar tokadı kurtulmasını dilerim ve üzülürüm benim fikrim bu erkek egemen toplumda kadınların düştüğü bu girdaplardan nefret ediyorum oda insan oda bir zamanlar bir bebekti onuda Allah yarattı Allah kurtarsın fikrim bu

Konuya gelirsek bakarım tabi, her gün sabah 6da yollara düşen insanların canı yok mu, namuslarıyla para kazanmak için canları çıkıyor. Kolay para diye bir şey yok, ben çaba koymadan para isterim diyorsanız da o zaman da ahlaksızlığı kabul edersiniz. Kolay para edinen kimseye namuslu gözüyle bakamam kusura bakmayın evet kötü bakarım.

Üstelik kolay para da degil. Arti cok da riskli.

Bir kons kadar kazanmiyoruz belki ama isten cikinca biri pesime duser mi, calisirken maddeyi alkolu karistirip olur muyum ya da patronum gelip öldüresiye dover mi diye dusunmuyoruz.

Bir de haydan gelen huya gider. Bu islere devam edebilmek, psikolojik olarak hazmedebilmek icin devamli bir madde, uyaran kullaniliyor ve haliyle tum para oraya akiyor anladigim kadariyla.

Bütün kalbimle bu düşünceden vazgecmenizi, hayatınızı sürdürebileceğiniz, mutlu ve huzurlu olacaginiz başka bir iş bulmanızı diliyorum. O sektördeki işverenler, müşteriler pek normal insanlar değillerdir fikrimce, çok tehlikeli olur. Eminim oturup düşünseniz daha düzgün alternatifler bulursunuz. İçim acıdı, lütfen kendinizi sevin, değer verin, size değer vermeyen, vermeyecek ortamlardan uzak durun. Çaresizlik zordur ama daha da zorlastirmayin hayatınızı.

Üstelik kolay para da degil. Arti cok da riskli.

Bir kons kadar kazanmiyoruz belki ama isten cikinca biri pesime duser mi, calisirken maddeyi alkolu karistirip olur muyum ya da patronum gelip öldüresiye dover mi diye dusunmuyoruz.

Bir de haydan gelen huya gider. Bu islere devam edebilmek, psikolojik olarak hazmedebilmek icin devamli bir madde, uyaran kullaniliyor ve haliyle tum para oraya akiyor anladigim kadariyla.

Çok tehlikeli bir iş gerçekten. Patronu ayrı leş, müşterisi ayrı leş. Öyle çıkıp gidicem diyince olmuyor, kadın satıcılığı yapanlar geliyor öldüresiye dövüyor infaz ediyor ... uzak durmak gerek.

Kendi hayatı der geçerim ama çevremde istemem. Ayrıca tehlikeli görüyorum bir kadın için,daha iyi yollar seçebilir. Parası çok diye yapılcak bir iş değil. Aile kurmaları zor çocukları varsa onların çevresinde yaşayabileceği zorbalıklar da cabası.

Bu arada yukarda only fans denmiş, ille de bedeninle para kazanmak istiyorsan konu sahibesi öylece yap sakın sakın sakın pavyon işlerine bulaşma

Ne zamana kadar bedenini kullanacak merak konusu. Bazıları var yaşlanınca orta da kalıyor bunu reel hayatta da yapan, meslek kursuna gitsin devlette var yardım talep edebilir falan bunlar bana bahane geliyor kimse kusura bakmasın.

Çok tehlikeli bir iş gerçekten. Patronu ayrı leş, müşterisi ayrı leş. Öyle çıkıp gidicem diyince olmuyor, kadın satıcılığı yapanlar geliyor öldüresiye dövüyor infaz ediyor ... uzak durmak gerek.

Tabii bir de sosyal boyutu var. Bizim toplumumuzun erkekleri isi ve özel hayati ne kadar ayirt edebilir? Konsluk yapan bir kadini bakkali, manavi, kasabi rahat birakir mi?

Bu isi yapmak icin her seyi sifirlamak gerekiyor, her seyi goze alacaksin.

Tabii bir de sosyal boyutu var. Bizim toplumumuzun erkekleri isi ve özel hayati ne kadar ayirt edebilir? Konsluk yapan bir kadini bakkali, manavi, kasabi rahat birakir mi?

Bu isi yapmak icin her seyi sifirlamak gerekiyor, her seyi goze alacaksin.
bırakmadığı için bu kadınların etrafındaki erkekler "belalı" oluyor zaten

bu kadın gidip bir aile apartmanında daire tutup işine gidip gelemiyor, -diyelim eskortluk yapmasa bile- illa taksicisi, kuaförü, koruması (!) olan adamlar bunun iş çevresinden, o yollardan geçen adamlar oluyor. yani normal bir hayatı kalmıyor, kalamıyor işte zaten sorun burada.

benim ailem senelerce altındağla (çankırı caddesi) maltepe arasında yaşadı -bilen bilir o üçgen zaten ankara pavyonlarının yarısını içeriyor, biraz ötesi de cebeci.

normalde gündüz bu kızlar serbestler kafalarına göre takılabilirler ama kadınlar anormalleştikleri için 50 km öteden kons'ları seçebiliyorsun.

kişiden kişiye değişir. Yargılanabilirim ama bana göre o da iş ben bir meslek olarak görüyorum keşke kadınlar sömürülmeden yapabilseler 🥲 arkadaşlığım ya da iletişimimi etkilemez ne iş yaptığı da beni ilgilendirmez diye düşünüyorum
Kadının bedenini pazarlaması mı meslek 😒

Bizim sitede var sanırım ya kons ya başka bişey ama normal bir iş yapmadigi çok belli bir de top bir ev arkadaşı var kerimcan gibi konuşmalar hareketler bornozla balkona çıkmalar...
Kinamiyorum ama hoşnut değilim eve giren çıkan belli değil sürekli donla balkonda gezmeler vs çocuğuma neden kötü örnekler teşkil edilsin maddi durumum olunca taşınmayı bile düşünüyorum. Ben görüşmem kötü gözle bakmam ama riskli bulurum evime almam evine gitmem arkadaş olmam hayat zaten zor kimsenin dramiyla daha da zorlaştırıp risk almaya gerek yok
Sizde bunu meslek olarak yapacaksaniz başka milyon tane iş var temizliğe gidin deli para var 1500 2000 günlüğü ya da yatılı bebek hasta bakiciligi 30 40 bine ilan gördüm hem ev masrafinizda olmaz kendinizi toplayınca daha rahat bir iş bulursunuz

Ben bir belgeselden etkilenip izlemeye baslamistim. O kadar cok video izledim ki ama sanki hepsinde tek bir kadin var. Hepsi yillar icinde aynilasmis, tek tiplesmis. Bos(!) gunlerinde madde etkisinde gibiyken isteki hallerini hayal bile edemiyorum. :KK43:
belgesellerdeki youtube videolarındaki ablalar belli klasmanın üstü mekanlarda çıkan, ağzı da laf yapan kızlar

benim memleketim oturak aleminin başkenti
zaten bilir bilir bu işlerin asıl ana membası iç anadolunun bağ evlerindeki (o da yoksa ahırlarda ya da tarlalardaki çelkilerde) yapılan oturak alemi geleneğidir.

o ortamlara gelen kadınları görmek istemezsiniz, ortamı görseniz tiksinirsiniz...

Bu yola girenler oradan uzaklaşamıyorlar. Çoğu alkolik ve madde bağımlısı oluyor. Zaten o dayılara, amcalara ayık kafayla insan nasıl katlanır ki? Yapmayın etmeyin, o gelecek paradan hayır gelmez. Size kendinize olan ve başkalarının size duyduğu saygıyı da götürür.
Açık söyleyeyim ben çevremde konsluk yapan bir kadını istemem. Arkadaş olmayı bırakın çevremde de istemem. Kendi hayatında ne yaparsa yapsın umurumda olmaz, yargılamamda. Kolayına o gelmiş demek ki, kendisine saygısı yokmuş derim geçerim. Ama dediğim gibi o kişiye saygı da duyup ciddiye almam sanırım. Merdiven temizleyip, bulaşıkçılık yapıp, günlük temizliğe gidip para kazanan kadınlar var. Asıl saygıyı onlara duyarım, takdir ederim.

Kadının bedenini pazarlaması mı meslek 😒
Benim düşünceme göre o şekilde. Erkekler yaptığı zaman da kadın yaptığı zaman da eğer kendi isteği ile yapıyorlarsa meslektir 🤷‍♀️ ayrıca bedeni kadar sohbetini vs de pazarlıyor gidip birlikte olmuyor ki olsa da bunu meslek olarak yapıyorsa sakınca görmem. Bazı mesleklerde olduğu gibi sağlam psikoloji gerekiyor ayrıca bir çok meslekte bedenimiz kullanılıyor ve bedenimiz fazlasıyla yıpranıyor bilmiyorum belki ben fazla rahat bakıyorum olaya

Benim düşünceme göre o şekilde. Erkekler yaptığı zaman da kadın yaptığı zaman da eğer kendi isteği ile yapıyorlarsa meslektir 🤷‍♀️ ayrıca bedeni kadar sohbetini vs de pazarlıyor gidip birlikte olmuyor ki olsa da bunu meslek olarak yapıyorsa sakınca görmem. Bazı mesleklerde olduğu gibi sağlam psikoloji gerekiyor ayrıca bir çok meslekte bedenimiz kullanılıyor ve bedenimiz fazlasıyla yıpranıyor bilmiyorum belki ben fazla rahat bakıyorum olaya
ben de öyle bakıyorum
neticede meslek

sniper olmak, kiralık katil olmak, torbacılık, kaçakçılık da neticede meslek. ülkesini başka bir ülkeye satan casusların yaptığı iş de meslek hem de epeyce bi profesyonellik, bilgi afedersiniz popo gerektiren bir meslek...

pezevenklik de meslek hem herkes de yapamaz yani.
meslek olarak yapılan her şey illa saygın olacak diye şart mı var?

ben de öyle bakıyorum
neticede meslek

sniper olmak, kiralık katil olmak, torbacılık, kaçakçılık da neticede meslek. ülkesini başka bir ülkeye satan casusların yaptığı iş de meslek hem de epeyce bi profesyonellik, bilgi afedersiniz popo gerektiren bir meslek...

pezevenklik de meslek hem herkes de yapamaz yani.
meslek olarak yapılan her şey illa saygın olacak diye şart mı var?
Ya sayginlik baska bisey ama fahiselik maalesef dunyanin en eski meslegi. Meslekse meslektir, ama saygin degildir, insanjn ruhunu icini bosaltan biseydir heralde simdi tahmin edemedim nasil bir ruh halidir o kaosta yasamak.

X