Konsluk yapan birine olumsuz gözle bakar mısınız?

Ablacığım markette raf diz, başka işler yap ama o yola asla girme. O iş senin sandığın gibi değil mafyası var, istediğinz aman çıkıp gidemezsin başına bela olurlar. Orda oturdupun erkekler de sokakta karşına çıkarsa ne yapıcaksın, her sokağa çıktığında sağına solluna baka baka mı yürüyeceksin ... olmaz o iş, düzgün namuslu bir iş bul çalış.

Diğer yorumları yeni görüyorum lütfen belediyeye veya kaymakamlığa gidip yardım talep edin. Devlet muhakkak yardımcı olacaktır en azından kendiniz çalışıp biraz birikim yapıp kendi evinize çıkana kadar. Bu işe girmediyseniz sakın girmeyin. Aldatan kocayla oturmak kons olmaktan daha iyidir gerçi de neyse o ayrı mevzu.

Konuya gelirsek bakarım tabi, her gün sabah 6da yollara düşen insanların canı yok mu, namuslarıyla para kazanmak için canları çıkıyor. Kolay para diye bir şey yok, ben çaba koymadan para isterim diyorsanız da o zaman da ahlaksızlığı kabul edersiniz. Kolay para edinen kimseye namuslu gözüyle bakamam kusura bakmayın evet kötü bakarım.

Niye anket gibi tek cümlelik konular açıyorsunuz. Hiçbir detay yok. Kendiniz mi konsluk yapıyorsunuz?
Çevremde öyle bir yok. Zaten ortak bir çevre olması lazım öyle biriyle tanışmak için. Haklarında olumlu ya da olumsuz bir görüşüm yok. Ama arkadaş olmam. Arkadaşlarımı ortak paydada bulaşacağım insanları seçiyorum.

Orada göründüğü gibi değil ya bu tür seyler
Orada göründüğü gibi değil derken?
Daha mi iyi? Daha mi kötü?
Siz ne olduğunu, nasıl olduğunu dusunuyorsunuz bilemiyorum.?!
Dizi basladiktan sonra, gelen yorumlar uzerine, youtubeda konsluk yapan kadinlarin roportajlarina rastlamistim,
Aklınızı yemediyseniz hic bulaşmayin bu işlere.

Siz ara ara bunu soruyorsunuz. Boşanmıştınız kısa dönem yapacaktınız. Size defalarca bu yola girmeyin çıkması zor dendi. Tam olarak ne duymak istiyorsunuz?

Toplumdan dışlanır mıyım diye kamuoyu araştırması yapıyor. Yalnız başına oturacak konsluk yapacak ama emin olamıyor

Ablacığım markette raf diz, başka işler yap ama o yola asla girme. O iş senin sandığın gibi değil mafyası var, istediğinz aman çıkıp gidemezsin başına bela olurlar. Orda oturdupun erkekler de sokakta karşına çıkarsa ne yapıcaksın, her sokağa çıktığında sağına solluna baka baka mı yürüyeceksin ... olmaz o iş, düzgün namuslu bir iş bul çalış.
Iki kalca sallayip, masadan masaya gezip, alkol ficisina düşmüş adamlarla oturup, oturduğu yerden kolay para kazanacagini saniyor muhtemelen.

Boş boşuna hayale kapılma. Konsluk yaparım, kolay para kazanırım,yalnız yaşarım diye. Güvenli bir sitede barınamazsın. Giriş-çıkış saatin göze batar, evine giren çıkan çok olursa şikayet alırsın. Ben İstanbul’da Ağaoğlu’nda oturdum. Avrupa Konutlarında oturdum. Yönetim barındırmıyordu bu tip insanları. Kiracı iseler direk ev sahiplerine iletiyorlardı. Atıyorlardı evden.

Yani yap tabi denir mi?
Kim kızı, kardeşi yapsın ister.
Ben de dışlamam, üzülürüm. Hiç bir kadın bedenini sömürerek para kazansın istemem.

Ailesi mi destek olmuyor gidecek yeri mi yok bunları yazsa bu konuda yardım istese daha iyi. Çünkü seçtiği yol en kolay yol ve en kötü yol. Bir kere girdiğinde çıkışı çok zor

Ailesi mi destek olmuyor gidecek yeri mi yok bunları yazsa bu konuda yardım istese daha iyi. Çünkü seçtiği yol en kolay yol ve en kötü yol. Bir kere girdiğinde çıkışı çok zor
Bir de normal insanlar gitmez pavyona eskorta. Katile de denk gelebilir. Şiddet de görebilir. Kötü niyetli insanların en kolay ulaşıp zarar verdiği kadınlar bunlar.
Birlerinin eline de düşebilir.
Çok para kazanıp sonra bırakırım diye bir düşüncesi var eskiden de konu açan kadınsa ama o işler öyle değil. Öldürülmeden kurtulsa bile satıcı bir tipin eline de düşebilir.

kişiden kişiye değişir. Yargılanabilirim ama bana göre o da iş ben bir meslek olarak görüyorum keşke kadınlar sömürülmeden yapabilseler 🥲 arkadaşlığım ya da iletişimimi etkilemez ne iş yaptığı da beni ilgilendirmez diye düşünüyorum

Bağlama göre değişir. Yakın çevremde, mülk sahibi ve yönetici olarak apartmanlarımda bulundurmam; ama bunun dışında çalıp çırpmıyorsa nasıl para kazandığı beni ilgilendirmez.

İğneli epilasyon yaptırırken birkaç transla karşılaşmıştım. Sohbet muhabbet müşterilerinden bahsetmişti iki gülüp eğlenmiştik; bu kadar yani, ötesi olmaz.

Çevremde o kadar var ki bunu açık açık gururla yapan. Bir de bir normalleştirmişler ki kötü gözle bakmak ne haddime. Alın teri bir iş bulmanızı tavsiye ederim naçizane olarak.

Konsluk yapan birine olumsuz gözle bakar mısınız?
Duruma göre değişir,mesela konsluk yapan biriyle arkadaş olamam sonuçta bulunduğu ortam pekte sağlıklı değil yanındayken yanlış anlaşılmaktan korkarım ama herkesin kendi tercihi hangi işi yaparsa yapsın saygı duyarım.

Kimseyi yargılamam zira kimi yargıladıysam başıma geldi. Siz belli ki kafanıza koymuşsunuz bunu ama neredeyse herkes çevresinde böyle birini istemez. Evet çok para var o işte ama adeta bataklık. O işin bir de görünmeyen yüzü var. Benim de size tavsiyem bu işe bulaşmamanız. O ortamı düşünün o ortamlara düzgün erkek gider mi? Gitmez yarın iki gün sonra bunun sapığı, saplantılısı çıkabilir.

X