Kocam olacak ceza

Selam!inanırsanız bilmiyorum ama ben bu gece sinirden uyuyamıyorum.şu aşağılık koca”m yüzünden.şöyle ki ben bununla konuşmuyorum yatakları da ayırmışım.dün gece benim haberim solmamış bu kalkıp saat 4’te falan gitmiş evden.annesi sabah olunca söyledi bana.yoksa halen uyuyordum.neyse gece olunca eltim bana söyledi ki gel şu programı yükle takip et şu herifi.ben de program yükledim ve sonunda anladım nerede olduğunu.gece ile çıkmış kendi gibi ahlaksızlarla buluşup viski falan içmeye ama alınmamış.ben bunu program sayesinde öğrendim.kendisi uyuyordu bunu uyandırdım söyledim şöyle şöyle.zeytin yağı gibi üste çıkmaya çalışıyordu.elimde sübut olduğunu öğrenince de elime vurdu.sövdü arkamca.girdim baktım mesaj falan saklamamış hepsini silmiş .aşağılık .sinirden uyuyamıyorum.ben yüzümdeki akne lekeleri için lazere gidiyorum bu ay da gidecektim param falan yok bu guya verecekti onu da artık vermeyecek.yahu boşanmak istiyorum daha ne yapması lazım ki şu adamın da beni bu kahrolasından kurtarsınlar
Programın adı ne acaba

Rusya bekar anneler cenneti değil mi? Benim tanıdığım çoğu kişinin babasi ortada yok, çoktan bırakıp gitmiş. Üstelik benim tanıdığım insanların yaş ortalamasi 30 falan, yani 1990larda çoğu Rus kadin aslanlar gibi bakmış çocuklarına.
Siz sadece korkaksiniz. Cesaretiniz yok.
Üstelik iddia ettiginize göre mesleginiz de var. Bunca şeye rağmen bu hayatı çekmek kendi tercihindir.
Olan çocuklarına oluyor, onlarin da psikolojisi bozuluyor.
Ama umrunda mı? Hiç sanmıyorum
Kocaya kaynanaya kızıp kızıp çocuklarıni hirpaladigini yazmistin birkaç kere
Ay gerçekten mi? Ben bu üyeye çok üzülüyordum ailesi arkasında durmuyor diye. Çocuklarını hırpaladığını görmemiştim :KK43:

ne yazacağımı bilemedim. zor durumdasınız besbelli. iş bulma imkanınız yok mu? orada durumlar nasıl iş konusunda bilemem ama bir iş bulup çalışıp çocukları da alıp gitseniz. yada ülkenize dönseniz?

ne yazacağımı bilemedim. zor durumdasınız besbelli. iş bulma imkanınız yok mu? orada durumlar nasıl iş konusunda bilemem ama bir iş bulup çalışıp çocukları da alıp gitseniz. yada ülkenize dönseniz?
Jameya üzülmeyin Nilu alışık bu duruma. Eş ailesi, elti kayın sayısını bilmediğim çocuklar hepsi bir arada yaşıyor. Arada kaynananın gazına gelip eltiyle yoluşuyorlar. Kendisi Azerbeycanlı ama Rus vatandaşı. Yüzlerce kez yazdık sizin yazdığınızı. Ailem kabul etmez, çocuklarımı istemezler, eşim çocukları vermez, ev yaptırıyoruz bitsin çıkıp gidicez... Rusya'da üniversite okumuş ama çalıştırmıyorlarmış, saplanıp kalmış bu hayata. Ailesi gelme kal kocanla diyormuş. Arada konu açar sayar saydırır, kocasına eltisine kaynanasına beddualar eder sonra kaybolur. Mesela şimdi ortalarda yok, geçen ay buz patenine başlamış, kendimi nasıl geliştirirm diye soruyordu. Karlı dağdan serin biri kendisi. Halbuki butik pasta falan yapıyor yeteneği var. Emin olun bizim kendisine üzüldüğümüz kadar üzülmemiştir Nilu.

Jameya üzülmeyin Nilu alışık bu duruma. Eş ailesi, elti kayın sayısını bilmediğim çocuklar hepsi bir arada yaşıyor. Arada kaynananın gazına gelip eltiyle yoluşuyorlar. Kendisi Azerbeycanlı ama Rus vatandaşı. Yüzlerce kez yazdık sizin yazdığınızı. Ailem kabul etmez, çocuklarımı istemezler, eşim çocukları vermez, ev yaptırıyoruz bitsin çıkıp gidicez... Rusya'da üniversite okumuş ama çalıştırmıyorlarmış, saplanıp kalmış bu hayata. Ailesi gelme kal kocanla diyormuş. Arada konu açar sayar saydırır, kocasına eltisine kaynanasına beddualar eder sonra kaybolur. Mesela şimdi ortalarda yok, geçen ay buz patenine başlamış, kendimi nasıl geliştirirm diye soruyordu. Karlı dağdan serin biri kendisi. Halbuki butik pasta falan yapıyor yeteneği var. Emin olun bizim kendisine üzüldüğümüz kadar üzülmemiştir Nilu.
bir kadının hayatını bu şekilde mahfetmesine üzülüyorum ama ben ya. bende zor zamanlardan geçtim ama aldım kızımı çıktım o kabustan. umarım kendini çeker kurtarır ne diyeyim.

Ne gamsızı be?!gecen ay yaptırdım her ay yapılmalı yoksa verdiğim para da batıcak.
Hayatiniz batmis sizin, farkinda misiniz?
Bugune kadar her konunuza binlerce yorum yapıldı, gercekten ya boşanin ya da susun artik.
Hicbir sey yapmayıp, size yapilanlara yillardir katlanmaya devam ediyorsunuz.

Hiç bir yere kaybolmadım.şikayetler yazmaktan bıktım.evet bız patenine gidiyorum evimize yakın.orda bütün dertler unutuluyor

İş ben nasıl bulayım mesela?kendimi kreşte tanıttırdım.birisi sipariş verdi.sonra yine vermek istedi ben aptal gibi ona:kp dedi bir daha yapma pasta falan satış için.o kadın da vazgeçti sipariş etmekten

bir kadının hayatını bu şekilde mahfetmesine üzülüyorum ama ben ya. bende zor zamanlardan geçtim ama aldım kızımı çıktım o kabustan. umarım kendini çeker kurtarır ne diyeyim.
Dün mesela acı bir gün yaşadım,oruçluydum,Allah’ın cezası da orucluydu.bankaya gidiyorduk.bunun arabasıyla.ben de beni hep arkada oturttuğu için onun arabasıyla gitmekten vazgeçtim.ama o bana sinirli bakınca razılaştım.şimdi gidiyoruz arabaya oturmağa.bu benim için yine arkanı göstererek:bu taraftan otur-dedi,ben de sinirlenip onun dediği kapıdan değil de öbür kapıdan oturdum,deme buraya arabası için aldığı tekerleri koymuş.ben elimle ittim onları,bu bağırdı bana:neden arabaya kabalık yapıyorsun?sana demedimmi öbür taraftan otur.gittim yine öbür kapıya,gördüm tekerler kirli,buna dedim:şu kirli tozlu tekerlerin yanında mı oturayım?!bana dedi:sen kendin ittin de şunu!defol!”ben de kapıyı çarpıp gittim.arabayı itti bana taraf beni korkutmak amaçlı.delirdim inanıyor musunuz?annemi aradım o da her zaman olduğu gibi arkamda durmadı,gücü bağırmağa yetiyor,ben ölücem mezarıma geleceksin falan lafları etti bana.anneme onu bir daha rahatsız etmeyeceğimi söyledim ve anladım ki ben hakikaten de yalnızım 😢😢😢

Hiç bir yere kaybolmadım.şikayetler yazmaktan bıktım.evet bız patenine gidiyorum evimize yakın.orda bütün dertler unutuluyor
Nilu eleştirmedim, buz patenine başlamanıza sevindim sizin adınıza mutlu oldum. Kendinizden tamamen vazgeçmemeniz iyi bir şey. Oyalanacak kafa dağıtacak aktivitelerin her zaman faydası var.
neden arabaya kabalık yapıyorsun?
Buna da gülmedim değil ayrıca. İyi yapmışsınız. Kabalık neymiş anlar belki.

Nilu eleştirmedim, buz patenine başlamanıza sevindim sizin adınıza mutlu oldum. Kendinizden tamamen vazgeçmemeniz iyi bir şey. Oyalanacak kafa dağıtacak aktivitelerin her zaman faydası var.

Onda anlayan kafa yok.hep kendileri doğru diğerleri yanlış

Ama ne yazık ki buz pateni bu hafta kapatılıyor..ama başka spor başlıyor .henüz belli değil hangisi.

Rusyada size yardımcı olacak dernek var mı acaba bir araştırsanız

İş ben nasıl bulayım mesela?kendimi kreşte tanıttırdım.birisi sipariş verdi.sonra yine vermek istedi ben aptal gibi ona:kp dedi bir daha yapma pasta falan satış için.o kadın da vazgeçti sipariş etmekten
neden sen kayınpederinin lafına bakıyorsun? bi güçlü dur sen yapmaya devam et bak böyle böyle yapa yapa belki müşteri toplar kendi işini kurar onlardan ayrılırsın. ümitsiz olma ama lütfen. bir kadın herşeyi başarabilir bence sen de çok güçlü bir kadınsın ve yapabilirsin, kendi hayatını düzene sokabilirsin.

Dün mesela acı bir gün yaşadım,oruçluydum,Allah’ın cezası da orucluydu.bankaya gidiyorduk.bunun arabasıyla.ben de beni hep arkada oturttuğu için onun arabasıyla gitmekten vazgeçtim.ama o bana sinirli bakınca razılaştım.şimdi gidiyoruz arabaya oturmağa.bu benim için yine arkanı göstererek:bu taraftan otur-dedi,ben de sinirlenip onun dediği kapıdan değil de öbür kapıdan oturdum,deme buraya arabası için aldığı tekerleri koymuş.ben elimle ittim onları,bu bağırdı bana:neden arabaya kabalık yapıyorsun?sana demedimmi öbür taraftan otur.gittim yine öbür kapıya,gördüm tekerler kirli,buna dedim:şu kirli tozlu tekerlerin yanında mı oturayım?!bana dedi:sen kendin ittin de şunu!defol!”ben de kapıyı çarpıp gittim.arabayı itti bana taraf beni korkutmak amaçlı.delirdim inanıyor musunuz?annemi aradım o da her zaman olduğu gibi arkamda durmadı,gücü bağırmağa yetiyor,ben ölücem mezarıma geleceksin falan lafları etti bana.anneme onu bir daha rahatsız etmeyeceğimi söyledim ve anladım ki ben hakikaten de yalnızım 😢😢😢
çok üzülüyorum şu yazdıklarına. hepimiz yalnızız herkes kendi hayatından sorumlu bu insanları çekmek zorunda değilsin.evet zor bir süreçtesin belli, gidecek bir yerin yok o da belli ama birşeyler yapabilmen lazım. pasta yapmaya devam et bir instagram sayfası aç oradan paylaş pastaları hem kafan dağılır kendine bir uğraş bulduğunda o zaman onları da kafana takmazsın.

X