Kızlar ev ekonominiz için neler yapıyorsunuz

Ben de simdi pril kullaniyorum tablet. Onunla yarim denedim ama olmadi. Ustelik makinede yalnizca alt taraf doluydu. 1 2 tabak 1 tencere kaşıklar kavanoz falan. Dopdolu degildi.
Valla tablet olanlardan hiç memnun kalmadım ben, bir tabağa yapışıyor kalıyor bazen. Çok da iyi temizlemiyor Quantum bile. Makinam da boschun iyi bir modeli. En güzeli finsih jel, tavsiye ederim.

Yazarak kendimi ifade etmemde zor
Nasıl anlatacağımı da bilemedim 😀

Şimdi tam deterjan haznesinin üzerinde kesiyorum dedim ya.
Tableti dik bir şekilde tutup makasla tam ortadan kesiyorum.
Üst kısmın yeli akıyor doğru.
Onu direk haznenin içine atıyorum.
Alt tarafın ne jeli alıyor ne de tozu dökülüyor hala dik bir şekilde elinizde durduğu için
İşte onu yine dik bir şekilde çay tabağının içine koyuyorum
Of çok yorucu tembelim ben 😅

Alt tarafın ne jeli alıyor ne de tozu dökülüyor hala dik bir şekilde elinizde durduğu için
Ben de fairy kullanıyorum ve sırf kokusu azalsın diye yıllardır bu şekilde yarım kullanıyorum.
Pandemiden önce evde yemek çok nadir yediğimiz için 10 günde 1 anca makine açılıyordu ve ona rağmen kurumuş bulaşıklar bile tertemiz çıkıyordu. 1 tablet gereksiz koku ve israf

Cok guzel anlattiniz, anladim tesekkur ederim.😊 bu ay fairy tablete döneceğim, onu kesinlikle boyle bir deneyeceğim. Oldum olasi yağlı bulaşığa asperox sıkar oyle çalıştırırdım ama yarim tablete mesafeliydim. Deneyince olmamisti zaten. Bu yontemi deneyeyim bir de.

Ben tablet / yumuşak tablet kullanmıyorum. Fınısh jel var, onu kullanıyorum, makine ne kadar doluysa o kadar koyabiliyorsun. Çözünme problemi de olmuyor
Ben jel deterjan kullandığımda bütün bardaklarım buğulu buğulu oldu.
Rengi değişti
Resmen evdeki bütün cam ürünler çöp oldu
Annemin makinesi bosch benimki siemens ikimizde aynı sorunu yaşadık

Sanırım hem sudaki kireçle
Hemde makineden kaynaklanıyor bu tarz durumlar
Yoksa memnun olan çok fazla kişide var
Ben de simdi pril kullaniyorum tablet. Onunla yarim denedim ama olmadi. Ustelik makinede yalnizca alt taraf doluydu. 1 2 tabak 1 tencere kaşıklar kavanoz falan. Dopdolu degildi.
Pril ve fnish tabletden ben tam olarak kullansamda verim alamadım
O yüzden fairy’e geçtik.
Bu da biraz ağır kimyasallar içeriyor sanırım. Çünkü tam olarak kullandığımızda makineyi bir açardık buran buram deterjan kokardı
Şimdi yarım tablete geçince o koku kalmadı

Rengi değişti

O yüzden fairy’e geçtik.
Bu da biraz ağır kimyasallar içeriyor sanırım. Çünkü tam olarak kullandığımızda makineyi bir açardık buran buram deterjan kokardı
Benim de siemens ve jel deterjanda ben de aynı sorunu yaşamıştım. Bir daha da kullanmadım

Of çok yorucu tembelim ben 😅
Aslında yazarken uzun oldu ya yoksa inanın çok pratik 😂
Hem bütçeyede müthiş bir katkısı oluyor.
Ben de fairy kullanıyorum ve sırf kokusu azalsın diye yıllardır bu şekilde yarım kullanıyorum.
Pandemiden önce evde yemek çok nadir yediğimiz için 10 günde 1 anca makine açılıyordu ve ona rağmen kurumuş bulaşıklar bile tertemiz çıkıyordu. 1 tablet gereksiz koku ve israf
Haklısınız katılıyorum.
Cok guzel anlattiniz, anladim tesekkur ederim.😊 bu ay fairy tablete döneceğim, onu kesinlikle boyle bir deneyeceğim. Oldum olasi yağlı bulaşığa asperox sıkar oyle çalıştırırdım ama yarim tablete mesafeliydim. Deneyince olmamisti zaten. Bu yontemi deneyeyim bir de.
Kesinlikle deneyin.
Ben memnun kalacağınıza eminim.
Hem bütçenizede çok katkısı olacak.
33lü fairy alsanız. Her gün makine çalıştıran bir aile olsanız bile 1 ay yerine 2 ay gidiyor.

Bu arada Arçelik- Beko yetkili servisinde çalışan bir arkadaşım var. Onlar bile yarım tablet kullanıyor.
Yani sıkıntılı olsa onlar kullanmaz 😀

Rengi değişti

O yüzden fairy’e geçtik.
IMG_20211209_181119.jpg

Klasik olan iyi değil, 3x olan çok iyi oluyor 😊

Eklentiler

• IMG_20211209_181050.jpg
    IMG_20211209_181050.jpg
    92,8 KB · Görüntüleme: 82
Bunun kokusu rahatsız edici değil, ayrıca makine doluluğu ve kirine göre istediğin kadar koyabiliyorsun. Amma övdüm deterjanı, satış temsilcisi gibi hissettim 😂😂
Okusalar hediye gönderirler eminim😂

Makine doluluğuna göre ayarlanabilir olması kesinlikle çok iyi.
Ah keşke şu doğal içerikliler camları mahvetmese de onları kullansak. Kokudur kimyasaldır dert etmesek ama imkansız maalesef:KK43:

Okusalar hediye gönderirler eminim😂

Makine doluluğuna göre ayarlanabilir olması kesinlikle çok iyi.
Ah keşke şu doğal içerikliler camları mahvetmese de onları kullansak. Kokudur kimyasaldır dert etmesek ama imkansız maalesef:KK43:
Ah sorma, tamamen durulandığına emin olamıyorum çoğu zaman. Ağır ağır zehirlenmiyoruzdur inşallah.

Bu fairy vs içinde çok sıkıntılı kimyasallar var. Arkadaşımın bebeği emmiş biraz, hemen hastaneye başvurumuşlar. Hangi deterjan hangi marka soruyorlar direk zehir bölümü. En tehlikelisi fairymiş. Hemen hastane polisi gözaltına almış ebeveynleri, sıkıntılı durummuş

Ah sorma, tamamen durulandığına emin olamıyorum çoğu zaman. Ağır ağır zehirlenmiyoruzdur inşallah.

Bu fairy vs içinde çok sıkıntılı kimyasallar var. Arkadaşımın bebeği emmiş biraz, hemen hastaneye başvurumuşlar. Hangi deterjan hangi marka soruyorlar direk zehir bölümü. En tehlikelisi fairymiş. Hemen hastane polisi gözaltına almış ebeveynleri, sıkıntılı durummuş
Ya Allah korusun:KK43:( hem kendimize hem ailemize zarar vermiyoruzdur inşallah:KK43: Ama 70 derecede bile çıkmayan kokudan belli:KK43:

X