Kilolu olmaktan o kadar sıkıldım ki (tüp mide?)

Kayınvalidem tüp mide oldu 25 kg verdi ama ondan sonra kilo vermesi durdu. İlk ay sıvı diyeti olduğu için biraz zorlandı. Şimdi de sürekli doymadığı için (mide almıyor) hiç halinin enerjisinin olmadığından yakınıyor. Çuval gibi yığılıyor köşeye. Ama o hareket etmez hiç. Onda sıfır irade vardı. O yüzden şimdi yiyemediği için mutsuz. Siz kararlı iseniz küçülen mideniz geri kilo alım olasılığını azaltır biraz. Tabi sonuçta esnek bir organ. Zorlayınca yine büyüyor.

Ortayaşlı, obez, insülin metabolizması bitmiş insanlar için bu ameliyat 25 kg için kendine yazık etmiş bence, dertsiz başına dert almış :KK51:

Gerçekten mesele boğazını tutmak ya. Ki ben sizin gibi düzgün de yapmamıştım . Bundan sonra aynı şeyi düşüneceğim. Ödül yok bundan sonra . Gerçekten kilo vermek zihinde bitiyor . Birde yemeye başlayınca o gün kacirsan bile diğer gün amaaan zaten bozuldu diye yememek lazım . Mesela siz yemeyerek sasirtmissiniz vücudu bende arada yiyerek sasiriyorum. Öbür türlü biliyorum ki bırakırım
Siz yaparsınız. Hadi bayrama kadar verelim kiloları. :)

Yani sadece siviyla beslenmek diye bir sey olamaz, 1 haftada hasta dusersin kanka. Protein yok, vitamin yok, hicbir besin degeri yok, once kaslarini yikarsin sonra saclarin dokulur, sonra yataga dusersin. Sadece sivi diyeti detox metox seklinde "diyetler" var internette, gorunce cok sasirmistim metabolizmasini yikmak isteyenler icin ideal :KK51: basbayagi cehalet yani, bir de bunu uzman bir diyetisyen oneriyordu???

Evet, mide ameliyatlarindan sonra mide cok kotu oluyor, icine hicbir sey girmiyor miden almiyor. Kardesim reflu ameliyati oldu, 3 hafta sadece corba yiyebildi o sirada da kalcadan demir, vitamin yapti doktor. Cok cok hafif seyler disinda bir sey almiyor mide, yoksam miiden bulaniyor.
Ameliyat olunca aynı yıkım yine olmuyor mu yani

Benim kilo sorunum olmadı hiç ama etrafımda kilo sorunu olup ameliyat olan çok kişi oldu. Öncelikle bu zaten baya riskli bir ameliyat. İlla da karar verdiyseniz hekimle görüşürsünüz bu kısım ayrı . Benim gözlemlediğim ameliyattan sonra genelde yeme bozukluğunun devam ettiği .. altta yatan sebebi önce çözüp sonra devamına bakmak daha faydalı olabilir .tüp mide + psikolojik danışmanlık değil de önce psikolojik danışma kısmını düşünmez misiniz ?

Ameliyat olunca aynı yıkım yine olmuyor mu yani

Bir miktar oluyor, ne olursa olsun çok az kalori yiyince bir miktar kas da yıkıyorsun. Mide ameliyatlarinin hepsinden sonra halsizlik oluyor. Midenin yarisini kesince de tabi ki tepetaklak oluyorsun. Onun için konu sahibesine hiç girme, o işlere kontrollü ye, kaliteli ye, her gün bir miktar kalori kes biraz da hareket et olsun bitsin yazdım. Her gün bazal metabolizmandan 500 kalori kıssan bile bir haftada 3500kal = 0.5 kilo yapar. Kaldı ki konu sahibesi daha çok kısablir, tombişken 800-1000kal civarı kısabilirsin gayet haftada 1 kg yapar. Biraz da hareket edip öyle kalori yakarsa haftada 1.5 kg verebilir gayet öyle diyet miyet yapmadan. gerçekten atla deve değil.

Son düzenleme:
Hayatımda en fazla dönemsel 5-10 kg fazlalıkları olan bir insanım ve bütün hayatım boyunca böyle olmasının sebebi sabahtan akşama kadar ekmek börek pasta gömerek yaşayan biri olmamak. Siz ameliyattan sonra da katı beslenme kurallarıyla karşılaşacaksınız. Yine olmuyor bu ameliyat bile işe yaramaz diye söylenirsiniz o kuralları görünce. Malesef sizin yoyo sendromu dediğiniz şeyin tamamen yanlış diyet programlarından kaynaklanan ve o program biter bitmez hunharca yemek yemeye döndüğünüz için kaçınılmaz olan basit bir gerçek. Yani bu yenilmez bir hastalıkmış gibi bir durum yok. Protein karbonhidrat yağ dengesini hayatınız boyunca her gün korumanız gerekiyor. Dengeli beslenmeyi hayat şekliniz yapmanız gerekiyor. Yapmak zorundasınız çünkü hayatında en fazla dönemsel 10 kg fazlası olmuş insanlar bu şekilde yaşıyorlar. Sürekli yiyip yediklerimizi yok eden bir sihirli değnek yok hayatımızda. Dengeli besleniyoruz. Akşam patates kızartması hamburger yemişsem ertesi gün hafif kahvaltı yapıyorum temiz ve sebze ağırlıklı yiyorum. Her gün çikolata vs yediğim dönemlerde az kilo almışsam bir süre temiz bir diyet yapıp dengeliyorum. Hayatımız kilomuza dikkat ederek geçiyor. Aldığımız besin değerlerine önem veriyoruz. Sağlıklı yiyecekleri seviyoruz. Sağlıksızları her gün değil haftada 2 civarında bırakıyoruz. Her şey kafada yani

Bir miktar oluyor, ne olursa olsun çok az kalori yiyince bir miktar kas da yıkıyorsun. Mide ameliyatlarinin hepsinden sonra halsizlik oluyor. Midenin yarisini kesince de tabi ki tepetaklak oluyorsun. Onun için konu sahibesine hiç girme, o işlere kontrollü ye, kaliteli ye, her gün bir miktar kalori kes biraz da hareket et olsun bitsin yazdım. Her gün bazal metabolizmandan 500 kalori kıssan bile bir haftada 3500kal = 0.5 kilo yapar. Kaldı ki konu sahibesi daha çok kısablir, tombişken 800-1000kal civarı kısabilirsin gayet haftada 1 kg yapar. Biraz da hareket edip öyle kalori yakarsa haftada 1.5 kg verebilir gayet öyle diyet miyet yapmadan. gerçekten atla deve değil.
Siz bu işin pirisiniz 👌

Bu hayatta o kadar güzel yemekler varken o guzelim cipsleri baharatlı yoğurda bağıra batira yemeyen ne bileyim o güzel sıcak sufleyi sadece bir kaşık alıp bırakabilen kişileri takdir ediyorum off anlatırken bile ağzım sulandı 😭😭

Ortayaşlı, obez, insülin metabolizması bitmiş insanlar için bu ameliyat 25 kg için kendine yazık etmiş bence, dertsiz başına dert almış :KK51:
Valla bence de öyle oldu. Ameliyat oldun bari gel adamakıllı diyetisyene götüreyim, spor yapalım da değsin diyorum. Para gidecek diye yok gelmem diyor.

Siz bu işin pirisiniz 👌

Oyleyim çünkü hem Youtubeda bolca video izledim hem de bu işin üstadı bir spor hocasından çuvalla para vererek akıl almiştım o aklı bedavaya dağıtıyorum😁😁😁

Yukarda Dr. Yavuz Yörükoğlu denmiş herkes izlesin diyorum adam çok net akıci ve akılcı bir doktor.

Merhabalar sizi çok iyi anlıyorum bende 80li kiloları görünce inanamayıp aralıklı oruç yapmaya basladım, çok uzun zamandır kiloluyum hiç ibancım yoktu ama aldıgım kalori saatle sınırlandırınca çok kolay oldu 15 kilo verdim, en son 10 sene önce falan 60lı kilolardaydım heralde, bi arkadaşım devamlı gaz verdi yaparsın diye onunda etkisi olabilir tabi. Teyzem Morbid obez 150 lı kilolarda ameliyay oldu ancak o küçücük mideyi yine eski beslenme alışkanlıklarıyla büyüttü malesef o yüzden bu bir çözüm değil kendinize inanın yapabilirsiniz ancak siz isterseniz olur ❤

İş yerinde bir kadın var tüp mide ile zayıflamış tanıyamadım çok zayıflamış boyu da uzundu çok güzel olmuş. Yine bir kadın vardı obezmis hatta o kadrodan işe girmiş. Sonra zayiflamis. Ameliyatla mi bilmiyorum obez olmasa da yine kilo aldı. Ünlülerden de ameliyat olup tekrar kilo alanları görüyoruz. Eğer psikolojik danışmanlık alacaksanız önce onun sonucunu bekleyin isterseniz. Mide ameliyatı ile güzel kilo veriyorlar ama riski de insanı korkutuyor. Ben yakinimin ameliyat olmasını istemezdim. Kilo vermek evet kolay değil. Daha doğrusu kolay da sabit kalmak çok zor. Ben daha doğum sonrası aldığım kiloları bile veremedim on yıl oldu. On yıldır adam akıllı kıyafet bile almıyorum kendime bu kiloya alismayayim diye ama veremedim de.
Önce psikolojik yönünü umarım çözersiniz..

Merhabalar sizi çok iyi anlıyorum bende 80li kiloları görünce inanamayıp aralıklı oruç yapmaya basladım, çok uzun zamandır kiloluyum hiç ibancım yoktu ama aldıgım kalori saatle sınırlandırınca çok kolay oldu 15 kilo verdim, en son 10 sene önce falan 60lı kilolardaydım heralde, bi arkadaşım devamlı gaz verdi yaparsın diye onunda etkisi olabilir tabi. Teyzem Morbid obez 150 lı kilolarda ameliyay oldu ancak o küçücük mideyi yine eski beslenme alışkanlıklarıyla büyüttü malesef o yüzden bu bir çözüm değil kendinize inanın yapabilirsiniz ancak siz isterseniz olur ❤
Bu aralıklı oruç bir bana iyi gelmedi galiba. Ben ramazan ayında da hep kilo alırım. Açlık bende ters etki yapıyor. Siz böyle yazınca özendim ama.. midem rahatsız olduğu için içecek seceneklerim çok kısıtlı. Sanırım o yüzden tam anlamı ile basaramiyorum.

96 kilodan 1senede spor ve diyetle 50ye indim, ben konuşabilir miyim? :KK45:
Konuşun :) ya ben aslında aşırı yemeye düşkün değilim. Ama usengecim. Hani şu hazır diyet seyelri var ya. Onlar pahalı olmasa onlarla kendimi sinirlayabilirim. Ama kendime hazırlamak çok zor geliyor. Kolay yemeklerin hepsi de diyete aykırı. Nasıl yaptınız. Spor zaten usengeclikten hepten kaldı. Kansizim, B12 düşük. O yüzden hepten saldım.
Konu sahibinin konusunu sabote etmiş gibi olmayayım ama bu ara ben de hepten kilo aldım. Bana da sevk olur belki

Ben hayati boyunca hep kilolu olan surekli kilo alip veren o kisiydim.. hatta en son kilo bile veremez olmustum.. en sinunda ucbucuk yil once gittim tüp mide ameliyati oldum.. olmadan once cok arastirdim bu konuda en en en onemlisi doktor . İyi ki olmusum bir an bile pisman olmadim.. spora üşenen ben gymlerden cikmaz oldum neden? Cunku onceden spor yapsamda sonuc alamiyordum istedigim sonucu alamayinca sureklilik olmuyordu.. ama simdi oyle mi iki gun spora agirlik versem karin kaslarim belli oluyor♥️ ustelik şunu belirteyim yirmi gun önce dogum yaptim ve hamileligimde hic kilo almadim ustune zayifladim simdi 38 bedenim eminim bi kac aya 36 ya duserim malum yeni dogum yaptim.. sonuc olarak keske daha once olsaydim bu ameliyati..

Ben de hayatı boyunca kilo sorunu olmayan biriyken,hormon sorunları,kortizon tedavisi falan derken 10 yıl içinde 45 kilo kadar aldım.giyinmeyi,bakımlı olmayı severken hiçbirşey olmayıp,yakışmayınca,ne yaparsam yapayım kilo veremeyince psikolojik olarak çöktüm.bundan 4 yıl önce son çare olarak gördüğüm ameliyata girdim..doktorunuz bu konuda uzmansa ameliyat çok kolay,25 dakika süren ,3 delikle yapılan,diren takılmadan,ertesi gün taburcu edilen bi ameliyat oldu benimki..ilk 1 ay dikişlerin iyileşmesi için protein tozuyla beslendim,bu biraz zorladı,çünkü alışkanlık var ve herşey yemek istiyorsun.1 hafta sonunda sabah akşam sadece birer saat yürüdüm,başka bi spor yapmadım.collegen ve vitamin takviyesi,bol etsuyu çorba içtim ve hiç sarkmadım.10 ayda 45 kiloyu verdim…kendim için yaptığım en iyi şey oldu.eski halime döndüm,istediğimi giyebiliyorum çok mutluyum ve asla 1 gün bile pişman olmadım…herşeyden yiyebililyorum ama az ,fazlasını mide almıyo,cola gibi zararlı bi çok şey hayatımdan çıktı..kilomu sürekli takip ediyorum +2/-2 oynayabiliyo ,artı görürsem hemen dikjat ediyorum,bu saatten sonra kilo almaktan deli gibi korkuyorum o yüzden dengeli besleniyorum..kendime bakınca,istediğini giyebilince resmen gençleştim ve bu beni motive ediyor

Cano o zaman yanlış sporu yapıyorsun. Spora isteyerek gitmenin tek kuralı var, sevdiğin sporu bulcaksın. Ben de aletle vücut geliştirme sevmem, haftada 1 zorla giderim. Ben açık havada jogging severim mesela onu yaparım. Her şeyden önce olaya kilo, başarı, başarısızlık vb olarak bakmayı bırak ben hareket etmeyi severim hareket edicem de. Zumba var mesela, uzun yürüyüş yapmak var, aletli pilates var, yoga var, ballet barre var . . Seçenek çok dene bak derim.
Aletli pilates + tenis + yüzme + yürüyüş hepsi denendi :KK70: sonuç: 0 istikrar

Selam kiloluyum sizi anlıyorum babam da kiloluydu. Benimde rahatsızlıklarım var ama babamdan sonra asla düşünmem tüp mideyi. O memnun ama benim gözümde sakat birinden farkı yok. Midesi mi alındı canı mı kesildi bilmiyorum. Her saat bir şeyler yemesi lazım yediği bir avuç değil fazla yerse çıkarmak zorunda kalıyor ufacık bir şeyde yoruluyor e tabi yıllardır oruç tutamıyor. Ayrıca yeniden kilo almaya başladı her yıl birer ikişer derken eski kilosuna ulaşacağını eminim. Babam az kilo almış diğer ameliyat yaptıranlara göre. Tanıdıkları var neredeyse eski kilosuna ulaşmışlar. Diyet yap spor yap demeyeceğim zaten o akıl sizde de vardır. Sadece mide ameliyatını tercih etmemenizi öneririm. Siz bilirsiniz. İnşaallah en güzel yol neyse o yolla kilo veririz

Çok teşekkürler samimi cevabınız için. Özellikle çok yakınınız olan birinden örnek vermişsiniz. Dikkate alacağım.

X