Kilolu olmaktan o kadar sıkıldım ki (tüp mide?)

spor diyet denedınmı ? belkide yeterince hırslı değilsin degerlerine baktırdınmı? hormonların ne alemde ? tüp mide son tercıhın olsun vitamınsız kalıyorsun saçlar dökülüyor yemek kuş kadar yiyorsun ama oturuyor midene ya yemek yemek işkence oluyor etrafımda kım varsa dertli bu konudan bence doğal yöntemlerle dene lütfen

doğru diyyetisyene gittiğinize emin misiniz. yani liste verdim hadi git 15 gün sonra gel diyene değilde sizin yanınızda duran beraber çabe sarfeden birini bulsanız bende çok uzun zaman bir kaç diyetisyene gidip başarısız oldum. şu an gittiğim diyetisyenle 92 kilodan 75 e düştüm hala devam ediyorum.

Benim merak ettiğim ameliyat olunca bir müddet sadece sıvı ile beslenmek gerekiyor. Aynı şey ameliyat olmadan yapılamaz mı. Ameliyat olunca mecburiyet giriyor araya o yüzden mi bu yol seçiliyor

Yoyo sendromu ne bilmiyorum ama zayıfladıktan sonra yeme alışkanlığınızı eski haline getirirseniz kilo da kaçınılmaz olur. Ya da yediğinizi yakacak kadar gün içinde hareket etmeliniz. Zayıf insanlar bir şeylerden feragat ederek formunu koruyor. Zahmetsiz rahmet olmuyor

Bence de ameliyattan önce psikolojik destek deneyin

Merhaba arkadaşlar, ben yıllardır yoyo sendromundan muzdarip birisiyim. 15 kg verip 20 alıyorum. Bu hep böyle gidiyor.

Su an en yüksek seviyeme ulaştım. Boyum 165cm, 94 kg yum.

Artık çok sıkıldım kilolu olmaktan. Ama diyet listesi muhabbetinden de çok sıkıldım.

Tüp mide ameliyatı + psikolojik danışmanlık ile bu konuyu tamamen çözmeyi planlıyorum ama tüp mide ameliyatı konusunda birtakım korkularım var.

Hala araştırma aşamasındayım ama ya kilolu kalacağım ve sabit kilomu korumaya çalışacağım, ya da bu ameliyatı olacağım diye karar verdim. Çünkü kilo verme çabaları da hayattan soğuttu beni ve başarıya ulaştığım yok açıkçası. Kilo versem de geri alıyorum bir ya da iki sene sonra.

Çok karışık yorumlar alıyorum ameliyatı geçirenlerden.

Özellikle bu operasyonu geçirmiş kişilerin deneyimlerini okumayı çok isterim.

Sadece lütfen hayatı boyunca en fazla 5 10 kg fazlası olmuş arkadaşlar “boğazını tut, spor yap.” gibi tavsiyeler vermesin. Şimdiye kadar verip de geri aldığım kilolar 40’ı 50’yi geçmiştir. Maalesef keşke o kadar kolay olsa.
Benim tanıdığım bir teyzede 50 li yaşlar olsun.Seker hastalığından ötürü ameliyat yapmışlar sonra kadının midesi kuculunce corab dahi icemedi.Daha sonra buyultmusler.

Mide ameliyatı olan arkadaşım, "tıkanırcasına yeme" alışkanlığından vazgeçemediği için yemek yemeyi tamamen bırakıp abur cubura sardı. Kilo verdi ama deri ameliyatı da olmadığı için yaz kış korse takıyor. 1.50 boya 100 kilo falandı şimdilerde 70 olması gerek ve o deri olayı gerçekten çok zorluyor. Saç dökülmesi ve aylarca ara ara ishal olmuştu. İshal nedeniyle de çok sık hasta oluyordu.

Merhaba arkadaşlar, ben yıllardır yoyo sendromundan muzdarip birisiyim. 15 kg verip 20 alıyorum. Bu hep böyle gidiyor.

Artık çok sıkıldım kilolu olmaktan. Ama diyet listesi muhabbetinden de çok sıkıldım.

Tüp mide ameliyatı + psikolojik danışmanlık ile bu konuyu tamamen çözmeyi planlıyorum ama tüp mide ameliyatı konusunda birtakım korkularım var.

Hala araştırma aşamasındayım ama ya kilolu kalacağım ve sabit kilomu korumaya çalışacağım, ya da bu ameliyatı olacağım diye karar verdim. Çünkü kilo verme çabaları da hayattan soğuttu beni ve başarıya ulaştığım yok açıkçası. Kilo versem de geri alıyorum bir ya da iki sene sonra.

Sadece lütfen hayatı boyunca en fazla 5 10 kg fazlası olmuş arkadaşlar “boğazını tut, spor yap.” gibi tavsiyeler vermesin. Şimdiye kadar verip de geri aldığım kilolar 40’ı 50’yi geçmiştir. Maalesef keşke o kadar kolay olsa.
Benim etrafımda çok ameliyat olan var ağırlıklı olarak memnunlar. Kendinizi en iyi hissettiğiniz şekilde olmanız dileğimle🙏🏼

Kardeşim 120 kilo ve insilün direnci ile bu ameliyatı oldu bağışıklığı düştü, istediğini yiyemiyor az az yiyor değilde midesi bulanıyor. Çok zayıfladı, değişti o yönde bir sıkıntısı yok ama ilk yıllar çok zorlu geçti sofrada ağladığını bilirim. Ben de 92 kiloyla ameliyatı düşünüyordum ama kardeşimi görünce vazgeçtim. Uzun uzun ama istediğini yiyerek kilo vermek en güzeli bence. Kardeşim mecburen ameliyatı oldu. Diyette dikkat etmesine rağmen kilo veremiyordu.

Diyet yapmaktan sıkıldıysan ameliyat senin için çok daha zorlu olacaktır. Çevremde bu ameliyatı olanlar var bir tanesi hariç hepsi eski kilosuna döndü. Çünkü ameliyattan sonrada diyetine ve spor yapmaya dikkat etmezsen geri dönüyorsun. Psikolojik destek alma planın varsa bunu ameliyat olmadan önce yap, bence faydasını görürsün. Kolay bir süreç değil değil tüp mide ameliyatı, ani zayıflamayla oluşan sarkmalar gibi sonradan oluşan sıkıntıları da var.

Tup midede omur boyu dikkat ve beslenme duzeni koruma gerektiriyor yani siz kilo verseniz normal yollarla ve sonrasinda kilonuzu korusaniz ayni sey hemde sagliginizdan olmazsiniz yeme bozuklugu varsa bununla ilgili terapi alin kilo icin helede 95 kilo gibi bir kilo icin amelyat olmayi dusunmek cok sacma

Kendi deneyimlerimi paylaşacağım.

Ben polikistik over hastasıyım bununla birlikte de şeker direncim çok yüksek ve aynı zamanda maalesef Hasimato yani guatr. Hepsi de sağolsun kiloya yatkınlık sağlayan ve kilo vermeyi zorlaştıran hastalıklar . Uzunca bir süre çabalama ve denemeler bende işe yaramadi . Aşırı kilom çocuk doğana kadar olmamıştı ama doğum ve sonrasında yalnız çocuk bakmayla ciddi kilo aldım . Şimdi size tavsiyem kesinlikle kan değerlerine baktirman . Bu hastalıklar varsa düzenli ilaçlarını alman .

İkinci olarak bende diyetisyen ise yaramadi . Bir srylerin olması için bence insanın zihnen kendisini hazırlaması gerekiyor. Beni yemek yemek için tetikleyen şeyleri düşünüyorum . Stres olmak , uykusuzluk ve yeme bozuklugu bunlardan dolayı resmen bağımlı oldum hele tatlıya . Şimdi karar verdim yirmi günde beş kilo verdim . Benim için mucize iki ayda üç kilo zor veririm. Nasıl yaptın dersen aralıklı oruç sabah on bir kahvalti akşam en geç altıda yemek . İki öğün yiyorum. Bazi günler tatlı yedim ama dört beş gündür . Hareketli bir insanım. Aralıklı oruçla ilgili Prof Dr yavuz yorukoglunu dinlemeni tavsiye ederim .tek çözümün beyinde olduğuna inanıyorum

Aaa benim bir tanıdığım yaptırdı baya kilo vermişti. Siz neler yaşadınız?
Aynı tanıdığınız balonu taktırmasa da verirmiş öyleyse :) Balon tüp mide ameliyatı ile kıyaslandığında kişinin yemesini engelleyen bir sistemi yok. Yani kafaya koymuş bir kişiye yardımcı olabilir yalnızca.

Duygusal yeme bozukluğu olan bir kişi balon takıldığında da rahatça yemek yiyebileceği için kilo vermesi mümkün olmayacaktır ve hatta balon takılıyken yemek yemeye devam etmesi sebebiyle midesi daha da genişleyecek ve balon çıkınca kişi normalde duyduğundan çok çok daha fazla yeme isteği duyacaktır.

Benim aşırı bi kilom yoktu ama rahatsızdım balon taktırdım ve bunları yaşadım. Çıkarttıktan sonra da epey zorlandım.

Kafaya yememeyi koymuş bir kişi zaten balonsuz da rahatça kilo verecektir, bu sebeple yararlı bi yöntem olup olmadığı ne yazık ki tartışılır.

Neler yaptınız bu süreçte, anlatabilir misiniz 😍

Lütfen konuş aydinlat bizi bende diyete başladım çok ihtiyacim var motivasyona
Aslında hep zayıf bir insandım. Fakat hamileliklerimde hep çok kilo alırım. İlk hamileliğimde aldığım kiloları hemen vermiştim. Sonra eşim büyük bir kaza geçirdi. Yaşamla ölüm arasında gitti geldi. Çok psikolojim bozulmuştu ve bir baktım ki 96 kg olmuşum. Çok şaşırdım. Kendimi farketmemişim bile. Hemen başladım. Emziriyordum ve günde 2 öğün yiyordum. Tüm şeker ürünlerini ve ekmeği böreği çöreği bıraktım. Kendime ödül bile vermedim çünkü zaten yeterince yemiştim . Her gün oğlumu da kanguruya koydum ve 20bin adım hiç durmadan attım. Eve geldim günde sabah akşam olmak üzere pilates yaptım. Kilo vermem durduğu dönemlerde günde sadece 1 öğün yiyordum. Böylece vermeye devam ediyordum. Sonra yaklaşık 5 ay sonra vücut geliştirmeye gittim. Hem evde pilates yapıyor hem her gün yürüyor hem de haftada 2 gün vücut geliştirme sporu yapıyordum. 1 sene tam dolmadan 50 kg olmuştum. Ama herkes 40 sanıyordu çünkü o kadar incelmiştim ki. Bir daha asla o kilolara çıkmadım. 3 yıl sonra 2.oğluma hamile kalınca yine aldım ama verdim. Şimdi yeni doğum yaptım inşallah yine vereceğim. Burda en önemli şey azim kararlılık. Ay ödülüm şeker olsun tatlı olsun, bir kerecikten bir şey olmaz falan hepsi boş inanın. Ve hep şöyle dedim. Şimdiye kadar yedim şimdi artık yememek zamanı. Her sağlıklı yemeği de yedim. Protein ağırlıklı beslendim. Basmati pirinç tüketiyordum ve azalttım porsiyonlarımı da.
İsteyince yapamayacağımız hiçbir şey yok. Pes etmeyin yeter. Sevgiler.

Aslında hep zayıf bir insandım. Fakat hamileliklerimde hep çok kilo alırım. İlk hamileliğimde aldığım kiloları hemen vermiştim. Sonra eşim büyük bir kaza geçirdi. Yaşamla ölüm arasında gitti geldi. Çok psikolojim bozulmuştu ve bir baktım ki 96 kg olmuşum. Çok şaşırdım. Kendimi farketmemişim bile. Hemen başladım. Emziriyordum ve günde 2 öğün yiyordum. Tüm şeker ürünlerini ve ekmeği böreği çöreği bıraktım. Kendime ödül bile vermedim çünkü zaten yeterince yemiştim . Her gün oğlumu da kanguruya koydum ve 20bin adım hiç durmadan attım. Eve geldim günde sabah akşam olmak üzere pilates yaptım. Kilo vermem durduğu dönemlerde günde sadece 1 öğün yiyordum. Böylece vermeye devam ediyordum. Sonra yaklaşık 5 ay sonra vücut geliştirmeye gittim. Hem evde pilates yapıyor hem her gün yürüyor hem de haftada 2 gün vücut geliştirme sporu yapıyordum. 1 sene tam dolmadan 50 kg olmuştum. Ama herkes 40 sanıyordu çünkü o kadar incelmiştim ki. Bir daha asla o kilolara çıkmadım. 3 yıl sonra 2.oğluma hamile kalınca yine aldım ama verdim. Şimdi yeni doğum yaptım inşallah yine vereceğim. Burda en önemli şey azim kararlılık. Ay ödülüm şeker olsun tatlı olsun, bir kerecikten bir şey olmaz falan hepsi boş inanın. Ve hep şöyle dedim. Şimdiye kadar yedim şimdi artık yememek zamanı. Her sağlıklı yemeği de yedim. Protein ağırlıklı beslendim. Basmati pirinç tüketiyordum ve azalttım porsiyonlarımı da.
İsteyince yapamayacağımız hiçbir şey yok. Pes etmeyin yeter. Sevgiler.
Gerçekten mesele boğazını tutmak ya. Ki ben sizin gibi düzgün de yapmamıştım . Bundan sonra aynı şeyi düşüneceğim. Ödül yok bundan sonra . Gerçekten kilo vermek zihinde bitiyor . Birde yemeye başlayınca o gün kacirsan bile diğer gün amaaan zaten bozuldu diye yememek lazım . Mesela siz yemeyerek sasirtmissiniz vücudu bende arada yiyerek sasiriyorum. Öbür türlü biliyorum ki bırakırım

Benim merak ettiğim ameliyat olunca bir müddet sadece sıvı ile beslenmek gerekiyor. Aynı şey ameliyat olmadan yapılamaz mı. Ameliyat olunca mecburiyet giriyor araya o yüzden mi bu yol seçiliyor

Yani sadece siviyla beslenmek diye bir sey olamaz, 1 haftada hasta dusersin kanka. Protein yok, vitamin yok, hicbir besin degeri yok, once kaslarini yikarsin sonra saclarin dokulur, sonra yataga dusersin. Sadece sivi diyeti detox metox seklinde "diyetler" var internette, gorunce cok sasirmistim metabolizmasini yikmak isteyenler icin ideal :KK51: basbayagi cehalet yani, bir de bunu uzman bir diyetisyen oneriyordu???

Evet, mide ameliyatlarindan sonra mide cok kotu oluyor, icine hicbir sey girmiyor miden almiyor. Kardesim reflu ameliyati oldu, 3 hafta sadece corba yiyebildi o sirada da kalcadan demir, vitamin yapti doktor. Cok cok hafif seyler disinda bir sey almiyor mide, yoksam miiden bulaniyor.

X