Kaynanami anlayamiyorum

Siz en başta anne dememişsiniz belki de siz mesafelisiniz kadın da o yüzden sizin mesafenize saygı duyuyor veya sizin yakınlık istemeyeceğinizi düşünüyor olabilir. ilk adımı siz atın siz yakınlık gösterin onu kahve içmeye veya kahvaltıya evinize davet edin bakın tavrı ne olacak
Hep davet beklediğinin farkında değil.
Kadın evime gelmiyor diyor e sen evine çağırmıyorsun? Madem karşı tarafın davet talebi etmesini normal buluyorsun o zaman da kadın sana yemeğe kal demedi diye bozulmayacaksın. Yemeğe kalalım mı diyeceksin
yani hem kendin çağırma hem davet bekle olmaz ki.

Biri 7 diğeri 1 yaşında iki oğlum var. İlerde muhtemelen bende sizin kaynananız gibi biri olurum 😁 mesafe candır. Tabi arada yemeğe kahveye çağırırım da giderim de. Alışveriş yaparken bende kendi başıma olmayi severim kimseyi istemem yanımda 😁

Boşver bir de şöyle düşün her gün size gelse,her işine karışsa daha mı iyi olurdu? En azından size karışmıyor böylesi bence çok daha iyi. Sen aranızda anne-kız ilişkisi olsun istiyorsun anladığım kadarıyla ama belliki kendisi mesefeli biri. Boşver takılma.

Kadin mesafe seviyor demek surekli yemek falan ahazirlamak da istemiyor sizde kendinize arladas edinin kvdeye saracaginiza neden gelip gitmek istiyorsunuzki kursa falan gidin madem bebegi seviyor birakin baksin ona siz sosyallesin sizi kizi gibi sevmek zorundada degil ve herkes torununu kendi tarafina benzetir buda cok normal

Eşinize yemek yedirip/önüne koyup x sende istermisin/hadi sende al kendine 1 tabak/sanada hazırlayayım bir tabak vb bir cümle kurmamasına bir ben şaşırmış olamam dimi?
Yani insan sormaz mı ?
Gidip gelmemek konusuna rahatsız etmek istemiyor, düzenine karışmak istemiyor,özel hayatlarına saygısı var dedim.
Evden zaten çıkmayan biriymiş normal karşıladım.
Kızım dememesine ,sizde anne demiyorsunuz ona haliyle buna da birşey diyemem derken yemek konusunda gümledi kayınvalideniz. Ben iyi niyetli bulamıyorum,ya sizi sevmiyor yada hallettik sorunlar yaşadık demişsiniz ya,halledememişsiniz belki de bilemem.
Yerinizde olsam umursarmıyım,umursamam açıkçası, zırt pırt kapımı çalıp geleceğine yada sürekli gelin bize diye darlayacağına şu mesafeyi tercih ederim açıkçası.

Ben sizi anliyorum sanirim yanlizlik cok zor geliyor aranizin biraz daha iyi olmasini istiyorsunuz.Fakat bence boylesi daha iyi arkadas cevreniz yoksa kendinize arkadaslar edinin.o zaman bu kadar takilmazsiniz.He. İlla kaynanamla iyi olmak istiyorum diyorsaniz belkide oda sizden bir haraket bekliyordur.Gelmiyorsa siz davet edin.Cocugu almaya geldiginde bende cok sıkılmistim bir kahve icelim beraber derseniz reddetmez sanirim.Yada alisverise cikarken tek basima cikmak istemedim isin yoksa gelirmisin tarzinda sorabilirsiniz.Belki oda sizin yapinizin boyle oldugunu dusunup ustunuze gitmek istemiyordur

Sanki kızım diyen Kaynanalar gelinlere bayılıyor.komsu olmanıza rağmen kadın sizi hiç rahatsız etmiyor demekki mesafeyi seviyor.yeemge davet etmemesi ayıp olmuş ama öyle büyütülecek bişey de değil.valla ben olsam ohh rahatlardim sınırlarını biliyo daha ne istiyosunuz

Kadın evime gelmiyor diyor e sen evine çağırmıyorsun? Madem karşı tarafın davet talebi etmesini normal buluyorsun o zaman da kadın sana yemeğe kal demedi diye bozulmayacaksın. Yemeğe kalalım mı diyeceksin
ben onları çağırıyorum onlar gelmek istemiyor

Boşver bir de şöyle düşün her gün size gelse,her işine karışsa daha mı iyi olurdu? En azından size karışmıyor böylesi bence çok daha iyi. Sen aranızda anne-kız ilişkisi olsun istiyorsun anladığım kadarıyla ama belliki kendisi mesefeli biri. Boşver takılma.
Evet aynen sanki hiç kimse beni anlamadi burda ben yalinlik kurmak istiyorum anne kız gibi olmazsa da 2 yabancı gibi olmak istemiyorum

Kadin mesafe seviyor demek surekli yemek falan ahazirlamak da istemiyor sizde kendinize arladas edinin kvdeye saracaginiza neden gelip gitmek istiyorsunuzki kursa falan gidin madem bebegi seviyor birakin baksin ona siz sosyallesin sizi kizi gibi sevmek zorundada degil ve herkes torununu kendi tarafina benzetir buda cok normal
Oğluma bakmak istemiyor daha doğrusu alıp 1, 2 saat seviyorlar o da gorumcelerim evde olunca yoksa almaz çünkü kendi dedi zorunlu olmadikca ben zor bakarım diye. Ki zaten ben o baksın diye doğurmadım

Ben sizi anliyorum sanirim yanlizlik cok zor geliyor aranizin biraz daha iyi olmasini istiyorsunuz.Fakat bence boylesi daha iyi arkadas cevreniz yoksa kendinize arkadaslar edinin.o zaman bu kadar takilmazsiniz.He. İlla kaynanamla iyi olmak istiyorum diyorsaniz belkide oda sizden bir haraket bekliyordur.Gelmiyorsa siz davet edin.Cocugu almaya geldiginde bende cok sıkılmistim bir kahve icelim beraber derseniz reddetmez sanirim.Yada alisverise cikarken tek basima cikmak istemedim isin yoksa gelirmisin tarzinda sorabilirsiniz.Belki oda sizin yapinizin boyle oldugunu dusunup ustunuze gitmek istemiyordur
Kapıya geldiğinde sürekli içeri davet ediyorum gelmiyor, kahve içelim diyorum ben kahve sevmiyorum diyor. Ve alış verişe kızı

Evet aynen sanki hiç kimse beni anlamadi burda ben yalinlik kurmak istiyorum anne kız gibi olmazsa da 2 yabancı gibi olmak istemiyorum
E peki bu yakınlığı kurmak için sen bir adım attın mı hiç? Bir adım at bakalım olmuyorsa da zorlamanın manası yok. Huzurunuzu bozmuyorsa şükret geç.

Merhabalar, benim kafama taktiğim bazı şeyler var kaynanamla ilgili, biraz uzun olacak kusura bakmayın. Ben 2,5 yıllık evliyim, Kaynanama komşuyuz evlerimiz yan yana, kaynanam genel olarak iyi bir kadin, saygılı, çoğu zaman güler yüzlü ve kibar teskur vs eder bir şey yaptığımda, aramızda bir kaç küçük olay geçti ama buyutulecek birsey yok bize karışan, hakaret eden bir insan değiller fakat fazla mesafeli benle Yani şöyle anlatıyım ben bazen ona hal hatır sormak için evlerine gidiyorum o hiç gelmez evden hiç çıkmayan biri market hariç ama yan yana oturuyoruz yani uzak olsa anlarım ama bize hiç mi hiç gelmiyor 2 günde bir kapıdan oğlumu alıp gidiyor evdekiler sevsin diye. Neyse, kafama takılan bazı şeyler var ben oradayken hiç yemeğe falan kalın demiyor, soruyor yemeğe naptin hiç bisey yapmadım daha diyorum kal bile demiyor, belki saçma bulacaksiniz ama ben üzülüyorum çünkü beni kendi evladı gibi görmüyor. Bana kızım demez ki bende zaten anne demiyorum diyemiyorum çünkü o yakınlığı bana hiç göstermedi kendisi. Ve sürekli oğlum icin bak bak babasina çok benziyor, ona çok düşkün vs gibi şeyler söylüyor sanki bilerek yapıyor ki oğlum babasına çok düşkün değil sürekli benim kucağım da ama hiç annesini seviyor falan demezler. Hep kendilerine benzetme cabasindalar. Mesela orda olalım eşimle anne biz burda Yicez akşam diyor kaynanam ağzını açıp bir şey demez. Veya bazen oraya gideriz eşim yemek yer kaynanam sende otur kızım ye demez yani bilmiyorum. Aslında kötü bir kadin değil ama birazda alıngan yani ben bu konuları onla paylassam bana alınır biliyorum. Belki bazilariniz için bu dert olmaya bilir ama benim içime oturuyor çünkü ailem uzakta ve kaynanam gilden başka kimsem yok burda. Ben kendisiyle kibar saygılı konuşurum ve onlar için şimdiye kadar güzel şeyler yaptım .. yani anlamıyorum beni sevmediğinden mi yoksa huyu mu öyle … bunlara kafama takip eşime anlatiyorum eşim hak veriyor ama sürekli konuştuğum için o da bıktı artık
Valla siz bulmuş bulanıyorsunuz. Direkt bu denir buna. Kendinizce takılıyorsunuz kendinize göre haklısınız. Ama genel olarak bakınca ve çoğu kadının kv olaylarına bakınca sizinkisine bulmusta bulunmak denir. Herseyinize burnunu soksa. Kötülük yapıp ayırmaya çalışsa daha mi iyi. O mesafeliyse sizde ona uyun öyle olun. Eşinize diyip durmanız çok hatalı. Sonra esiniz annesine desin kadında bu sefer düzeltip sürekli gelip gitsin,yüzgöz olun,laf sokmalara başlasın. Bu seferde konu açarsınız,kv huyu değişti herseyimi mutsuz ediyor diye. Ahh ahh bence yatıp kalkıp şükredin

Sorun yaratmaya yer arıyorsun olarak yorumladım. Bu kadar kuracak boş vaktin varsa biraz daha çocuğunla ilgilen. Veya işe gir çalış

Bazen kaynanalara cidden aciyorum.
Biraz yakinlik gisterse herseye karisiyo kiskaniyo oluyo, uzak dursa sevmiyo soguk oluyor..

Seninki gayet hos ve anlayisli, rahatsiz etmemek icinde mesafeli davraniyor galiba.
Sen yaklas ozaman

Ay ayni brnim esimin ailesi. Ben de uzulurdum ve 5 sene olacak hala yabanci gibi hissederim ama inan en guzel iliski boylesi. Ben kendimce kiriliyorum ama hic cirkinlik yasamadik diye de seviniyorum. Yuz goz olmaktansa boyle mesafeli iliski en en en guzeli. Zaten onemli olan esin. O seni birakip annesine gidiyor mu ? Muhtemelen sensiz gitmiyodur ve cok sık gorusmuyodur. E daha ne bak keyfine. :) Ben lohusaligimda cok uzuldum ama simdi diyorum ne guzel bi iliskimiz var. Mesafeli ve saygili.

Merhabalar, benim kafama taktiğim bazı şeyler var kaynanamla ilgili, biraz uzun olacak kusura bakmayın. Ben 2,5 yıllık evliyim, Kaynanama komşuyuz evlerimiz yan yana, kaynanam genel olarak iyi bir kadin, saygılı, çoğu zaman güler yüzlü ve kibar teskur vs eder bir şey yaptığımda, aramızda bir kaç küçük olay geçti ama buyutulecek birsey yok bize karışan, hakaret eden bir insan değiller fakat fazla mesafeli benle Yani şöyle anlatıyım ben bazen ona hal hatır sormak için evlerine gidiyorum o hiç gelmez evden hiç çıkmayan biri market hariç ama yan yana oturuyoruz yani uzak olsa anlarım ama bize hiç mi hiç gelmiyor 2 günde bir kapıdan oğlumu alıp gidiyor evdekiler sevsin diye. Neyse, kafama takılan bazı şeyler var ben oradayken hiç yemeğe falan kalın demiyor, soruyor yemeğe naptin hiç bisey yapmadım daha diyorum kal bile demiyor, belki saçma bulacaksiniz ama ben üzülüyorum çünkü beni kendi evladı gibi görmüyor. Bana kızım demez ki bende zaten anne demiyorum diyemiyorum çünkü o yakınlığı bana hiç göstermedi kendisi. Ve sürekli oğlum icin bak bak babasina çok benziyor, ona çok düşkün vs gibi şeyler söylüyor sanki bilerek yapıyor ki oğlum babasına çok düşkün değil sürekli benim kucağım da ama hiç annesini seviyor falan demezler. Hep kendilerine benzetme cabasindalar. Mesela orda olalım eşimle anne biz burda Yicez akşam diyor kaynanam ağzını açıp bir şey demez. Veya bazen oraya gideriz eşim yemek yer kaynanam sende otur kızım ye demez yani bilmiyorum. Aslında kötü bir kadin değil ama birazda alıngan yani ben bu konuları onla paylassam bana alınır biliyorum. Belki bazilariniz için bu dert olmaya bilir ama benim içime oturuyor çünkü ailem uzakta ve kaynanam gilden başka kimsem yok burda. Ben kendisiyle kibar saygılı konuşurum ve onlar için şimdiye kadar güzel şeyler yaptım .. yani anlamıyorum beni sevmediğinden mi yoksa huyu mu öyle … bunlara kafama takip eşime anlatiyorum eşim hak veriyor ama sürekli konuştuğum için o da bıktı artık
Malesef yüzde doksan kaynnanlar aynı herkese iyi bile olsa adın gelinse faklı gözle bakarlar kızı gibi görmez oğlunu doldurupda huzurunu kacırmasında sevsin sevmesin çok da lazım deil bence

X