Enayi miyim ben her şeye okey mi demem gerekiyor kızlarrrr

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

gizemlibiri01

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2024
56
19
19
Merhaba arkadaşlar öncelikle.
2 yıllık neredeyse evli olacağız bu sene bitince severek evlendik ve şu an 6,5 aylık hamileyim .
Eşimin ailesi annesi ve babası yani memlekette yaşıyor bir kardeşi de farklı bir şehirde yaşıyor kendine orada çalışıyor. Ama "işimi çalıştığı yere gelip çalışmayı istiyormuş yani güzel bir iş olduğu için...
Eşim de elmanın alınmasını bekliyordu "dün gelip bana dedi ki ..
Ne diyorsun alayım mı yani konuşayım mı işleriyle gelip kendine' çocuk çalışsın bir sene falan'
Ben de hayır dedim. Ya misafir olarak istiyorum evet isterim ama kalıcı olarak bir insan bir işe girerse o yükü ben kaldıramam dedim. Ya bir sene diyor aslında adam girerse bir senden de çıkmaz evlenir gider sonra diyor bir de.. kaynanam bile gelince bir iki ay kalıyorlar.
İllaki huzursuzluk çıkıyor her şey çok merak ediyor çünkü.
Böyle eşimle biz ikimizi yaşadığımız için yani alıştık ben varım ve hiçbir zaman dışarıya çıkmıyor etmiyor ama arkadaşı olacak yani kardeşi çalışırsa ben bir de doğum yapacağım tek başıma mı kalayım bu adam nasıl düşünmüyor mu ben bunu anlamıyorum. Daha doğum yapacağım yok diyor işte gelip çalışsın günahtır yazıktır kendi orada tek hayır dedim sonra tartıştık tamam dedi morali düştü hemen üzüldü. Ama ben ne yapayım ki sonuçta siz olsanız kabul eder misiniz? Kayınvalidem zaten herşeye karışan bir tip bizi bugüne kadar hiçbir şey yapmadılar kirada yaşıyoruz umurunda bile değiller ama biz her şeyi zorunluyuz bu yüzden hiçbirini takmak istemiyorum. Kaynanam akşam aradığında hep diyor ki ne yaptın işi hallettiniz mi yani hiç demiyor ki kadın hamile benim oğlum orada olduğunda kız rahat olacak mı falan filan kızlar bir insanı düşünmesi gerekmiyor mu bunları???

17 yaşında mı evlendin hey maaşallah. Hayatı senin gebeliğin etrafında dönüyor sanman normal bu durumda. Kayınbiraderin sizin yaşadığınız yere gelecek anladığım kadarıyla. Şu an çalıştığına göre parası, evinde eşyası vardır. Ayrı ev tutup kalacaksa, size yük olmayacaksa sorun yok
Hayır 19yasinda evlendim 20 yaşindayim suan

Hicbirsey anlamadım ben gene ya çocuklardan anlama algim bozuldu okuduğumu ya anlamıyorum yada ben de sorun:)

Hicbirsey anlamadım ben gene ya çocuklardan anlama algim bozuldu okuduğumu ya anlamıyorum yada ben de sorun:d
Şimdi farketimde çok karışık yazmışım ya kısa özet geciyim eşimin kardeşi gelip bizde kalsın bir sene evelnene kadr burda calişsin bize bir zararı yok diyor eşim bende hayır diyorum somucta ilk başta ayrı eve çıkan kişiler mecbur mudur

Şimdi farketimde çok karışık yazmışım ya kısa özet geciyim eşimin kardeşi gelip bizde kalsın bir sene evelnene kadr burda calişsin bize bir zararı yok diyor eşim bende hayır diyorum somucta ilk başta ayrı eve çıkan kişiler mecbur mudur
Evet ayrı eve çıkabilir benm görümcem kaynimin oraya atandı ayrı eve çıktı. Bizim buraya da gelse ayrı evde olmasını isterdim çünkü kimseyle ev paylaşılmaz öyle kolay kolay. Başta koy tavrını benim eşim buraya gelse bir sene çocuklar buyuyene kadar kalır diyordu şakayla karışık tabi ki bende gayet ciddi istemem diyordum demekle de kalmam zaten öyle birşey olamaz 1 ay kaldı gözüme battı açıkçası bazı şeyleri

Evet ayrı eve çıkabilir benm görümcem kaynimin oraya atandı ayrı eve çıktı. Bizim buraya da gelse ayrı evde olmasını isterdim çünkü kimseyle ev paylaşılmaz öyle kolay kolay. Başta koy tavrını benim eşim buraya gelse bir sene çocuklar buyuyene kadar kalır diyordu şakayla karışık tabi ki bende gayet ciddi istemem diyordum demekle de kalmam zaten öyle birşey olamaz 1 ay kaldı gözüme battı açıkçası bazı şeyleri.
Kendi öz ailen bile kalınca batıyor bende onu anlamiştim

Kayınbiraderiniz kendine ayrı ev tutsun, konu kapansın.
Ben şeyi de anlamıyorum ya hadi gelini falan geçtim genç adam nasıl rahat edecek ki abisinin evinde falan, kayınbiraderinde bir özel hayatı falan yok mu? Bunlar nasıl yaşıyor 😂
Kayınbiradermiş birde orayı anlamamışim tamamen ofsayt bı yaklaşım niye adamla aynı evde yaşayayım yahu kaldı ki kadın bile olsa bence ayrı olmalı herkesin özel alanı var

Kayınbiradermiş birde orayı anlamamışim tamamen ofsayt bı yaklaşım niye adamla aynı evde yaşayayım yahu kaldı ki kadın bile olsa bence ayrı olmalı herkesin özel alanı var
Gerçekten böyle konularda şok oluyorum, oluşacak bütün sıkıntıları bir kenara bırakarak söylüyorum ne bileyim bu başkasının evinde kalmak isteyen insanların özel alanı, cinsel yaşamı falan da yok herhalde. İçime fenalık bastı

Tabi ki kabul etmeyin. 1 sene evlenene kadar diyor da sanki düğün tarihi belli.
Belki 5 -6 sene sürecek bu bekarlık,siz mecburmusunuz?
Zaten hayır demişsiniz hiç geri adım atmayın. Eşinize dersiniz ev tutacaksa gelsin ,ben bu kadar belirsiz süreli misafir kabul edemem ,üzülürse üzülsün bu nedir?
Zaten şuan çalıştı şehirde bekar evinde yaşıyor gelip buraya ayrı ev tutmazlar maksat kira ekstra olmasın adamın gideri çok olmasın neymiş eşim evlenecek çocuk kendine birikim.yapsin diyor onun ailesi düğünde taklan paraları bile bize vermediler eve geldik evde halı.yoktu koltuk yiyicektik sanki mecbur altın satiyorduk bazen hiç destek olmadılar

Gerçekten böyle konularda şok oluyorum, oluşacak bütün sıkıntıları bir kenara bırakarak söylüyorum ne bileyim bu başkasının evinde kalmak isteyen insanların özel alanı, cinsel yaşamı falan da yok herhalde. İçime fenalık bastı
Eşim düşünmüyor işte nasıl bir kafa anlamıyorum eşim ve kaynanam hayat sanki özelolmadan yaşanıyor gibi

Zaten şuan çalıştı şehirde bekar evinde yaşıyor gelip buraya ayrı ev tutmazlar maksat kira ekstra olmasın adamın gideri çok olmasın neymiş eşim evlenecek çocuk kendine birikim.yapsin diyor onun ailesi düğünde taklan paraları bile bize vermediler eve geldik evde halı.yoktu koltuk yiyicektik sanki mecbur altın satiyorduk bazen hiç destek olmadılar

sizde kalacak yani?
kabul etmeyin yeni doğum yapmış olacaksınız birde. eşinizinde yaşı küçük galiba.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X