Kaynanamdan aşırı rahatsızım lütfen yardım edin uzun biraz okuyun lütfen

Hanımlar merhaba kimseye anlatamıyorum hesabımı yeni açtım açıkçası fikir danışmak istedim lütfen yardımcı olun. İkinci nişanım bir süre görüştükten sonra nişanlanma kararı aldık nişanlımda bir kere nişan attı onun da ikinci nişanı bu arada, nişanlımda bir problem yok şükür ama annesi çok sorun. Sırf ilk gelinim diye evimi dibinde tuttu bunu da hadi sorun etmedim evi göstermedi bile direkt bana sormadan burada oturacaksın diyerek tuttu. Daha sonrasında nişan sürecinde daha başladı kıyafetime kuaförüme kadar karıştı kıyafetimi kendisi seçti. Hadi ses etmedim yaşlı kdın gönlü olsun dedim bu arada yaşı 44 neyse nişan çiçeği tutuşturdu nişanda elime bende iyi niyetli düşünerek dedim ki o telaşın içinde ben unutmuşum kadın çiçeği düşünmüş. Meğer çiçek nişanlımın eski nişanlısının çiçeği dört senedir saklıyormuş bana nişandan bir hafta sonra söyledi bunu kaynanam. Daha sonrasında ise beyaz eşyaları tutmuş bana diyor ki aldık artık o kız seçmedi ben seçtim yeni evine çıkınca alcaz sana kısmetmiş diyor kullanacaksın dedi hadi yine seslenmedim kırılmasınlar iş bozulmasın nişanlımı seviyorum diye bu arada ona da söylüyorum o da sinirleniyor bu konuya annesiyle ara ara ben söyledikçe konuşuyor ama annesi kimseyi takmıyor bunu belirtmek istiyorum daha sonrasında işte mobilyalarıma kadar karıştı herseyime karışıyor gerçekten aşırı derecede bunaldım seslenmeyeyim diyorum kırılmasın diyorum arada laf sokuyorum yine anlamıyor bugün en son nişan aşamasındayken nişanlımla kuaför için tartıştık. Dedim ki nişan için kuaföre gitmiştim gereksiz masraf ben kendim de çok güzel makyaj baş yapabilen birisiyim profesyonel şekilde yüzüme her kuaför makyaj yapamıyor kadın ısrarla gideceksin dedi neyse kuaförü buldum uyguna da buldum piyasaya göre arkadaşım diye. Sonra nişanlım uygun mu uygun mu diye dört beş saat kaporayı oyaladı bende en son sinirlendim dedim ki kendiniz bulun madem uygun değilse kaynanam da baya şey yaptı akşam geldi konuştuk falan nişanlımın uygun mu demesi çok ucuz eğer ki kötü yapıyorsa daha fazla para verelim parasına değer mi demek istemiş hallettik kapattık o gün. ve bugün gelmiş diyor ki eğer inat yapsaydın nişanı erteleyecektim biraz daha konuşurdunuz diyor gerçekten aşırı saygısız artık bunaldım saha bir çok şeyi var sadece hatırladıklarımı söylüyorum ben mi nişan sürecinde çok abartıyorum diyorum acaba sürekli ben laf bile söylemediğim halde on lafından birine gülerek artık darılmasın siye laf soktuğum halde bana diyor ki avukat olurdun sen bu tarz cümleleri olsun farklı imaları olsun karışmaları olsun çok bunaldım ben mi büyütüyorum lütfen yardımcı olun
Anladığım kadarıyla 2.nişanın diye buda bozulsun istemiyorsun ki herşeye eyvallah demişsin canım sevgili hemcinsin bence AYRILLL bak kadın kendini belli etmiş bu şimdiden böyle evlenince üç kişilik bir ilişkiniz olcak bunları göze alaliyor musun ?

Böyle şeyler okuyunca diyorum ki, acaba sizi hiç mi seven yok, babanız bir kere bile saçınızı okşamadı mı? Annenizle hiç bir çay icmediniz mi? Kendinizden bu kadar mı nefret ediyorsunuz?

Ne hakla sizin evinize, eşyanıza karışıyor. Siz niye ses etmiyorsunuz?

Unutmayın, bazı kalpler kırılmalı. bazı ilişkiler bitmelidir. evlenmeyin, bunlar ana-oğul sizin ruhunuzu öldürür.

Adam bal olsa unut ve topukla. Neden yakın ev tutmuştur sana bir düşün seni daha çok darlayabilmek için olabilir mi?
Millet iki gün konuşur sonra unutur, evli çocuklu ayrilsan daha mı iyi?
Ayrilamazsan bile o ayıp olur diye söylemediğin herşeyi şöyle, evi istediğin yerdn tutun öyle devam et. Seni üzen biseye sudmak çok büyük yanlış, bu zaten üzülmüyor diye daha büyük dozlarla devam eder.
Kadın yaşlı değil ayrıca sadece erken evlenmiştir.

Hanımlar merhaba kimseye anlatamıyorum hesabımı yeni açtım açıkçası fikir danışmak istedim lütfen yardımcı olun. İkinci nişanım bir süre görüştükten sonra nişanlanma kararı aldık nişanlımda bir kere nişan attı onun da ikinci nişanı bu arada, nişanlımda bir problem yok şükür ama annesi çok sorun. Sırf ilk gelinim diye evimi dibinde tuttu bunu da hadi sorun etmedim evi göstermedi bile direkt bana sormadan burada oturacaksın diyerek tuttu. Daha sonrasında nişan sürecinde daha başladı kıyafetime kuaförüme kadar karıştı kıyafetimi kendisi seçti. Hadi ses etmedim yaşlı kdın gönlü olsun dedim bu arada yaşı 44 neyse nişan çiçeği tutuşturdu nişanda elime bende iyi niyetli düşünerek dedim ki o telaşın içinde ben unutmuşum kadın çiçeği düşünmüş. Meğer çiçek nişanlımın eski nişanlısının çiçeği dört senedir saklıyormuş bana nişandan bir hafta sonra söyledi bunu kaynanam. Daha sonrasında ise beyaz eşyaları tutmuş bana diyor ki aldık artık o kız seçmedi ben seçtim yeni evine çıkınca alcaz sana kısmetmiş diyor kullanacaksın dedi hadi yine seslenmedim kırılmasınlar iş bozulmasın nişanlımı seviyorum diye bu arada ona da söylüyorum o da sinirleniyor bu konuya annesiyle ara ara ben söyledikçe konuşuyor ama annesi kimseyi takmıyor bunu belirtmek istiyorum daha sonrasında işte mobilyalarıma kadar karıştı herseyime karışıyor gerçekten aşırı derecede bunaldım seslenmeyeyim diyorum kırılmasın diyorum arada laf sokuyorum yine anlamıyor bugün en son nişan aşamasındayken nişanlımla kuaför için tartıştık. Dedim ki nişan için kuaföre gitmiştim gereksiz masraf ben kendim de çok güzel makyaj baş yapabilen birisiyim profesyonel şekilde yüzüme her kuaför makyaj yapamıyor kadın ısrarla gideceksin dedi neyse kuaförü buldum uyguna da buldum piyasaya göre arkadaşım diye. Sonra nişanlım uygun mu uygun mu diye dört beş saat kaporayı oyaladı bende en son sinirlendim dedim ki kendiniz bulun madem uygun değilse kaynanam da baya şey yaptı akşam geldi konuştuk falan nişanlımın uygun mu demesi çok ucuz eğer ki kötü yapıyorsa daha fazla para verelim parasına değer mi demek istemiş hallettik kapattık o gün. ve bugün gelmiş diyor ki eğer inat yapsaydın nişanı erteleyecektim biraz daha konuşurdunuz diyor gerçekten aşırı saygısız artık bunaldım saha bir çok şeyi var sadece hatırladıklarımı söylüyorum ben mi nişan sürecinde çok abartıyorum diyorum acaba sürekli ben laf bile söylemediğim halde on lafından birine gülerek artık darılmasın siye laf soktuğum halde bana diyor ki avukat olurdun sen bu tarz cümleleri olsun farklı imaları olsun karışmaları olsun çok bunaldım ben mi büyütüyorum lütfen yardımcı olun
Nişanlının söylediklerini yediysen afiyet olsun senin nişanlınla anası o evi da ilk nişan için tutup boşaltmamış olabilir eşyalar boşa gitmesin diye evleniyor gibisiniz haberiniz olsun

Nisan atmazsan. Bir sene geçmez boşanırsin net

Çok haklısınız bende aslında aynısını düşünüyorum da ayrılırsam da vicdan çekerim nişanlım için kaynanamdan ayırabilir miyim onu düşünüyorum ya da konuşsam ne olur diye yoksa öbür türlü ne kadar iyi biri olsa da zor gibi aşırı haklısınız
Evlen sonra boşanıyorum diye konu açarsın sen nisan atmazsın kimseyi yorma burada

Nişanlınız iyi falan değil ya niye kandırıyorsunuz kendinizi? Kk tecrübelerim diyor ki boşanmış/ nişan atmış erkeğe güvenme. Kadınlar ilişkilerini hele böyle resmileşmişse kolay kolay bitirmez. Bitirdiyse altında bir Çapanoğlu var demek ki. Koca diye alın bunu yanında da sinir hastası olun. Annesinin dibinde ev tutup çok gitmeyeceğiz diyor öyle mi :olamaz: keseler bir babası para vermese acından ölür daha kendi birikimi yok. Böyle biriyle evlenilmez. Zorlasa tuvalete annesi götürecek siz iyi niyetli diyorsunuz. Ben anlamıyorum ki etrafınızda aklı başında kimse yok mu? Anne-babaniz bu yaşananlara nasıl müdahale etmez?

Konu sahibi, normalde olumsuz eleştiri yapmam, vardır bir derdi diye dikkat ederim kelimelerime ama bu sefer öyle olmayacak.
Birincisi yaşlı dediğin kadın yaşındakiler yeni anne oluyor artık, yaşlı falan değil.
İkincisi eşin olacak kişi annesini gayet iyi tanıyor ve biri iyi polis diğeri kötü polisi oynuyor haberin olsun.
Üçüncüsü sen zaten başımdan bir nişan geçti bir daha adım çıkmasın diye bu nişanı atmayacaksın, buraya yazma sebebin de, yorumlarda can siperane nişanlını savunduğun için diyorum, seviyorsan annesi dış kapının mandalı boşver nişanlın ne diyorsa o, yorumları gelir mi acaba diye düşündün. Ama gördüğün gibi kimse öyle yorumlar yapmaz. Biraz vaktin varsa bdv konularını gir oku, birşeyler öğrenmek için tecrübe için illa yaşamak gerekmez başkalarının tecrübelerinden de ders alabilmelisin..
Sevgi nedir ya sevgi??? Elin oğlu beni sevse ne sevmese ne??? Herifin maddi bağımsızlığı yok, eski nişanlısı için alınan herşeyi senin kollarına bırakmalarına söz etmiyor ne sevgisi Allah aşkına, bu herif otursun anasını sevsin sadece dehle gitsin.
Unutma güzel kızım, hiçbir ana doğurmaz bizi bir daha, kal sağlıcakla 💜

Ayril tabiki ikinci nisanin degil on ikinci nisanin olsa bile evlenip bosanmaktan iyidir. Nisanlinda iyi felan degil onuda anla.

çocuğun yalanlarına inanıyor olmanız da ayrı bir enteresan.
neymiş evlendikten sonra fazla görüşmezmişsiniz
neymiş 1/2 sene sonra ev alıp taşınırmışsınız.
oturacağınız evi kendinizin seçmesini bırak nezaketen göstermeyen bir çocukla nişanlı olup hala nişanlım iyi nasıl diyebiliyorsunuz hayret.
nişanlınız ipleri annesinde olan bir kukla.
nişanlınızın bedeni annesinin aklıyla bir evlilik yapacaksınız. kolay gelsin.

Ayrılmak için bu kadar doneyi bir arada bulamazsın. Hala burada neyi soruyorsunuz, bazen algilayamiyorum nasıl bir çevre nasıl bir aile ortamı ki kimse bunlara ses çıkarmayı akıl etmiyor. Aileniz bunları görüp devam etmenize nasıl izin veriyor.
Ama siz ayrılmayın evlendiğiniz de nişanlınız bir aydınlanma yaşayacak masaya yumruğunu vurup, elinizden tutup bu benim karım herkes yerini ve haddini bilecek diye millete ayar çekecek.
Kayınvalide sizi baş tacı edecek sınırlarınızı zorlamayacak saygı duyacak. Böyle olacağını mi düşünüyorsunuz?

Evet aşırı haklısınız keşke başta tavrımı koyaymışım şimdi birşey desemde takmıyor gibi birşey istemiyorum desem de ısrar edip istediğini zorla yaptırır ve ben kötüymüşüm yanlış anlıyormuşum da o haklıymış gibi sakinlikle sinsice işin içinden çıkıyor ben cazgırlık yapamıyorum bile haklıyken haksız duruma düşüyorum
Ekonomik özgürlüğü olmayan bir erkekle evlenme kararı ve ısrarı neden kine

Nişanlımın eski nişanlısına da öyle yapmış zaten o kız kaynanamla çok kavgalar etmiş baya olayları olmuş en son nişanlımı aldatmış sırf kadından kurtulabilmek için sanırsam köyde öyle bir muhabbet dönmüş sonradan duydum başkalarından nişanlımla sorunu yokmuş ama çok iyi biri annesi sorun diyormuş
Siz insana sinir krizi geçictirirsiniz

Nişanlımda diyor ki kullanmak zorunda değilsin değiştirelim ama sırf maddi durumu yok diye de sıkışıyor aslında beyaz eşyalara o yüzden seslenmedim şu anlık o da diyor babasının yanında çalıştığı için el mahkum gibi ama biraz dayan diyor benim için bilemedim çocuk aşırı iyi niyetli birisi
Ayyyyy ilk kiz bunu niye birakmis belli. Ana kuzusu babasinin eline bakan bir cocuk senin nisanlin. Niyeee ama niyeeee susuyorsun? Onun ailesi bu kadar müdahil oluyorsa senin ailen nerde?

X