Nişanlım ve annesi. Ne olur yardım edin

Bugünde eşyalar eve geldi yerleşti resmini çekti bana attı güle güle oturun kızım dedi. Teşekkür ettim. Birde ne göreyim çocuk odasında bir baza. Daha önce nişanlımla kararlaştırmıştık bir baza alalım orda dursun diye. Kaynanam benden habersiz gitmiş almış. Annemlere anlattım diyorlar ki kızım evlilikte böyle ufak tefek şeylere takılınmaz baza nedir ki falan dediler. Değiştireyim bari onu sinir geldi iyice. Nişanlıma diyorum ki annen bana haber vermeden niye aldı. Annemle konuş diyor. 3 gündür kadın o evde neler çekti bide bunları mı çekicem annemle konuş ne istiyorsan dedi
Çocuk odasına baza niye alınır, ütü masası vs koyuyorım ben, çocuktan önce bir bebek gelecek bebek odası yapcam sonradan, nişanlınızla baza alalım diye düşünüp annesine yetiştirmiş ki kadında gidip almış, yuh yani ben cok kızardım

Bugünde eşyalar eve geldi yerleşti resmini çekti bana attı güle güle oturun kızım dedi. Teşekkür ettim. Birde ne göreyim çocuk odasında bir baza. Daha önce nişanlımla kararlaştırmıştık bir baza alalım orda dursun diye. Kaynanam benden habersiz gitmiş almış. Annemlere anlattım diyorlar ki kızım evlilikte böyle ufak tefek şeylere takılınmaz baza nedir ki falan dediler. Değiştireyim bari onu sinir geldi iyice. Nişanlıma diyorum ki annen bana haber vermeden niye aldı. Annemle konuş diyor. 3 gündür kadın o evde neler çekti bide bunları mı çekicem annemle konuş ne istiyorsan dedi
Yani niyeti iyi midir kötü müdür bilmiyorum ama çok fazla bence yaptıkları. Bu evlenince de katlanarak artar hiç merak etme. Ya tavrını net olarak şimdi koy kendini belli et yada yıllarca çek bunları . Ama sana tek tavsiyem çok iyi düşün arkadasım çünkü evlilik çok zor zaden bir de böyle herşeye karışan kv ile hayat hiç çekilmez.

Evlendiğiniz de farklı olmayacak. Baştan sınırlar belirlenmemiş. Evlenince kadına sen şurda dur diyemezsiniz. Hele nişanlınız hiç demez. Siz de biraz kararsızsinız. Sizin begenmediginiz şeyler alinacak tabi ki . Gidip seçip geliyorlar. Surat asıyorsunuz. Gonderirken begenmezsem kulanmam diye göndermişsiniz. Gelince de mutlu olmuş gibi davranacaksınız o zaman. Dogru zaman da göstermediginiz tepkiyi ,yanlış zaman da gosterirseniz siz haksız , kıymet bilmez olursunuz. Burda nişanlinızin duruşü çok önemli. Benim evlenip geldigim yerde ne benim annem, ne eşimin annesi var. Zaman bizde de çok kıstliydi. Sadece mobilya icin annemle buraya gelip 2 gunde evin tüm eksiklerini almıstik. K.v hiç bir aşamasinda yoktu. Hatta eşimin dahil etmemesi ilginç gelmisti falan. Çıktı sonradan kokusu kendisi herseye karisan biriymiş yeni yeni taniyorum🙈kesin bizde de sorunlar olurdu yani. Şuan mesela benim mobilyalarimi begenmez. Neden ? Çunku secerken o yoktu
Ama bunu bana söyleyemiyor oğlundan cekindigi için. Ben başkalarindan duyuyorum. Diyecegim o ki kayinvalde , ogluna göre sınırını bilir. Yoksa siz ne yaparsanız boş

Nisanlin annesinin eşya alımı,ev döşenmesi konularında aktif olmasını istiyor...kararları verenin o olmasini istiyor...sen istemiyorsun ama savaşı yanlış kişiye açıyorsun.Oturup konusacagin,tartisacagin gerekirse ofkelenecegin kişi nisanlin..öbür yandan KV nin her yaptığını annene anlatma /dertlenme huyun hıc sağlıklı değil.Annen kayinvaliden ile tatsızlık yaşasın istiyorsun neredeyse ...bu olmayınca sinirlenip "arkamda duran yok ki arkadaş " siteminde bulunuyorsun.Sen daha kendi nisanlinla kotu olmayı göze alamazken annen neden senin lafinla dünürü ile kötü olsun?

Bunları yaşayıp hala evlenmeyi mi düşünüyosun? Birkaç ay veriyorum sana konularını görürüz burda. Ama o zaman da biz demiştik deriz haberin olsun.

Evlenmeyin ben pazarlık yapmayı bilmiyorum annem gelsin ne demek. Benim de nisanlimin annesiyle babası bana yüzük ( alyansimi kendileri seçmiş ) ve kolye almışlar. Nisanlim iade ettirmiş. Ama o iade ettirmeseydi ben derdim kullanmam kendim secicem diye. Güya iyilik ettiklerini düşünüyorlar

Merhabalar konuya nasıl başlasam bilmiyorum düğünüme az bir zaman kaldı benim sorunum nişanlım ve annesi. Nişanlımla ayrı şehirlerdeyiz ve bu aralar sık sık gidip gelme ihtimalimiz olmadığı için bütün işler son zamana sıkıştı... mobilya, beyaz eşya vs. Mecbur onların evine gidiyorum kalıyorum çünkü evimiz orada, her şeyin hallolması gerekti bir an önce. Sorunum şu ki kaynanam her zaman bizimle geliyor daha önce de aynı şeyler oldu bu sefer paylayacak raddeye geldim bir gün daha kalsam eminim ki tatsızlık olacaktı. Kızlar her şeye ama her şeye karışıyor sürekli burnumun dibinde fikir veriyor bak bu daha güzel onu boşver bunu al falan. Hata bende mi bilmiyorum çok mu yüz veriyorum çünkü diyemiyorum ki ben bunu beğendim bunu alacağım ! Yok sanki öyle demek kırıcı olur gibi geliyor bana yapamıyorum ama hata yaptığımı anladım. Böyle yaptıkça bir duruş sergilemedikçe her şeye karışır oldu. Nişanlıma kaç defa dedim beraber gidelim allah aşkına diye hep bir şey buldu yok neymiş pazarlık yapmasını bilmiyormuş annesi çok iyi yapıyormuş... ya bugün eve gittik eşyalarım gelmişti zaten hepsini kaynanam yerleştirdi önceden, perdemide o aldı kafasına göre. Kolilerimi açıyor elbiselerime bakıyor bir aksesuar vardı onu bulmak için bütün elbise kolilerime baktı. Bide bana açtırdı. Neyse benim annem anladı sıkıldığımı dün heralde ki kaynanama dedi ki beraber züccaciyeye gidelim bişeyler bakalım çamaşır sepeti vs.. onlarda ikisi takılsınlar dedi. Başta cazip gelmedi sonuçta benim zevkime göre değil kafalarına göre alacaklar ama artık düşünün o kadar bunaldım ki tamam siz gidin dedim. Aman en fazla bir çamaşır sepeti, ıvır zıvır alacaklar işte ilerde beğenmezsem kullanmam diye düşündüm. Neyse onlar sabah erkenden gittiler bizde nişanlımla evdeydik bide kardeşleri vardı. Kahvaltı yaptık sonra nişanlıma dedim hadi çıkalım diye. Demesinmi bekle annemler çarşıdan gelsin beraber çıkarız. Halbuki önceki gün söylemiştim annemler sabah çıkacak bizde sonra çıkacağız diye, bir şey dememişti ama biliyordu hatta annem kendisi söyledi. Söyledim sana dedim bişey demedi boş boş oyalandı sonra tepkimi gösterdim biz neden bir yere tek çıkamıyoruz yeter artık diye. Hadi o zaman kalk çıkalım sen beğen, ödemede annemi çağırayım dedi. Allahım kusucam artık kadının yüzünü görmekten midem bulanıyor afedersiniz ama şurda kalmış az bir zaman evlenince kurtulurum belki diyorum şimdi sıkışık zamanımız diye böyle sonra düzenimiz oturur düzelir diyorum yanlış mı diyorum acaba daha kötü olur mu sizce ? Bana aldıkları eşyaları eve getirmişlerdi hep beraber bakmaya gittik her zamanki gibi... benim surat beş karış. Kaynanam niye böylesin diyor nişanlım niye böylesin diyor gülüyorlar falan annemde aynı şekilde. Annem dedi insan bir teşekkür eder o kadar şey aldık diyor. Nişanlım annenin kıymetini bilmiyorsun diyor. Beni ciddiye almadıklarını düşündüm orada. Her şeyi beyaz almışlar kafalarına göre yerleştirdiler ben hiç bir şeye dokunmadım. Banyoya paspas seriyorlar bak beyaz ne güzel uydu dimi diyorlar bana. Bende her şey beyaz oldu keşke biraz da renkli olsaydı mor, mavi.. dedim. Kaynanam güldü hahah mor mu diye. Annem de ama bu çok güzel bak bak yapıyor. Sanki çocukmuşum gibi davranıyorlar. İyice yüzgöz olduk midem bulanıyorr artık mecbur böyle iş olmasa keyfi olarak gitmeye adımımı atmam

Uzun oldu kusura bakmayın. Daha neleerr yazardım daa... Ne olur bana akıl verin öyle bunaldım ki inanın kafam çok karışık düğünden sonra düzelir mi her şey yoksa daha mı beter olur ? :KK43:(
Allacağı şeyin fiyatını belirleyebilme yetisine sahip olmayan adam niye evlenmeye kalkmış???
Yarın pazar market alışcerişine de annesini çağırır o biz iyi domates seçemeyiz annem seçsin diye.

Şu an kendimi gördüm ve kaçasın geldi. Ya benim annemde böyle herşeye uyumlu davranırdı hiç itiraz etmezdi laf diyemezdi.

Canım benim nişanlına annen öyle böyle deme, Kayınvalideni al karşına durumu açıkla. Ben böyle yapamam sizin niyetinizi anlıyorum fakat bu böyle olmaz de.

Ben de hep eşime evlenmeden anne öyle dedi böyle dedi hiç bir ilerleme yapamadım. Özellikle nişanlın o ortam da olmasın hatta hep yalnız zamanlarda kayınvaliden ile kırılmadan aranızı ayarla. Yokse benim gibi kısır döngü içinde döner durursun.

Bu kadar rahatsızlanan ayrıl. Evlendikten sonra daha beter olacak. Evinin anahtarını bile alır sen uyurken açar kapıyı gelir. O potansiyel var.

Eşyaları alan nişanlının ailesi mi genelde bu sebepten karışıyorlar... Bende benzer şeyleri yaşıyordum eşim önünü kesti perde bakmaya gittiğimizde birde baktık kız kardeşi eşiyle geldi bana akıl vermeye çalışıyor ben bakıyorum sağol sen işine bak dedim birkaç kez en sonunda eşim azarladı buraya bu sebepten mi geldin çek git dedi sinirle çıktı gitti... Aaah keşke herkes kendi ağırlığını bilse ama olmuyor malesef olmuyor... Sende bu nişanlı oldukça daha sana çok karışan olur...

Hep aynı senaryo malesef en büyük sorun nişanlinizda..emin olun evlenince herseyinize karışmaya kalacaklar ayrı evlerde oturmaniz da birseyi değiştirmez. Benim eşimin annesi bizden habersiz evde yerlere muşamba kaplatmaya kalkmıştı bu devirde kalmadığı için bulamamış Allahtan. Ev sahibiyle sacma sapan muhabbetlere girmeler falan. O ev olmadı daha iyisini bulduk ve ben ne temizlige ne ev yerleştirmeye çagirmadim yakın arkadaşımla hallettik ikimiz. Sonra çok laf etmeye kalktı dokundurtmadin eşyalarına diye neymiş eşimin kıyafetlerini o yerlestirecekmis ben hallettim gerek yok saol anne dedim geçtim. Ama bununla kalmadı her firsatta harciyacagimiz paradan tutun da görüştüğümuz insanlara kadar karışmaya kalktı. Eşim de saolsun konuşunca anlayan bir insan konuşa konuşa artik bir birey olduğunu bizim bir aile kurdugumuzu kendi kararlarimizi almamız gerektiğini anladı ve buna göre konuştu yani nisanlinizla konuşup sınırları çizmeniz çok önemli biraz zaman alıyor ama umarım aile kurmanın ne demek olduğunu biliyordur

X