Nişanlım ve annesi. Ne olur yardım edin

sımdı...
bır kere yanınızdakı kısının fıkır vermesınde bır sakınca yok ısteyen ıstedıgını soylesın ben bunu begendım sonucta kullanacak olan benım tecrubelerını paylastıgın ıcın tesekkur ederım demek zor degıl bunu bıle dıyemeyecek ınsanlar evlenmesın bence cunku evlılık bambaska bırsey bu cumleyı bıle kuramayan cekınen ınsanların bu olmasa baska sorunları yıne olur

sıze kımse sılah zoruyla bırsey aldırmıyor sız yok demenıze baska bırsey almanıza ragmen gıdıp kendı kafasına gore alıp bunu kullan dıye de getırmıyor degıl mı

mesela kolılerı falan acıyor ya ben olsam tamamen ona bırakırım :KK70: acsın ya ... acsın ben oturup dınleneyım madem bukadar calısası var calıssın dısarda ısımı halledeyım dıyeyım cıkayım ona kalsın

sinirlenıp ofkelenıp kendınızı doldurmanın manası yok

ha dersenız kı nişanlım annesının agzıyla cok hareket edıyor fıkırlerımı ısteklerımı onemsemıyor ben boyle hıssedıyorum ozaman hıc dusunmeden ayrılın derım

Ben kullanacağım niye kendi zevkinize göre alıyorsunuz de aldıklarını değiştittir

Malesef düğünden sonra daha kötü olacak çünkü nişanlın henüz annesiyle göbek bağını koparamamış biri

Ya kötü ol ne olacak. Ne kadar taviz vermıssın hem annene hem kayınvalıdene bu ne. Kusura bakma ama sorumlusu sensın.. O hayır bunu al dıyorsa sende hayır ben begendıgımı alıcam hadi hayatım bunu alalım desen bitti gitti. Annen alısverısr gidelım dedıgınde sız evde durun bız ıkımız gıder zevkımıze gore alırız desen onlar sorunda yapsa tavırda yapsa umrunda olmasa şuan bu durumda olmazdın. Tamam ıkı anneyide kırmama düşüncen cok guzel ama bu kadarıda cok abartı.. Böyle gidersen evlenıncede onlar ne derse o olur. Ayrıca sen neden ceyızını onceden almadında gıdıp annenler alıyor??

Kendi annem de arkamda durmuyor ki öyle bir şey yapsam nankör olan kötü olan ben olacağım eminim ama tavrımı koymam gerek bir şekilde evet nasıl olacak bilmiyorum
Ya bırak olmasın kımse arkanda falan. Kırılsın, kızgın kötu desın ama bu kadarda abartmalarına neden izin veriyorsun

Merhabalar konuya nasıl başlasam bilmiyorum düğünüme az bir zaman kaldı benim sorunum nişanlım ve annesi. Nişanlımla ayrı şehirlerdeyiz ve bu aralar sık sık gidip gelme ihtimalimiz olmadığı için bütün işler son zamana sıkıştı... mobilya, beyaz eşya vs. Mecbur onların evine gidiyorum kalıyorum çünkü evimiz orada, her şeyin hallolması gerekti bir an önce. Sorunum şu ki kaynanam her zaman bizimle geliyor daha önce de aynı şeyler oldu bu sefer paylayacak raddeye geldim bir gün daha kalsam eminim ki tatsızlık olacaktı. Kızlar her şeye ama her şeye karışıyor sürekli burnumun dibinde fikir veriyor bak bu daha güzel onu boşver bunu al falan. Hata bende mi bilmiyorum çok mu yüz veriyorum çünkü diyemiyorum ki ben bunu beğendim bunu alacağım ! Yok sanki öyle demek kırıcı olur gibi geliyor bana yapamıyorum ama hata yaptığımı anladım. Böyle yaptıkça bir duruş sergilemedikçe her şeye karışır oldu. Nişanlıma kaç defa dedim beraber gidelim allah aşkına diye hep bir şey buldu yok neymiş pazarlık yapmasını bilmiyormuş annesi çok iyi yapıyormuş... ya bugün eve gittik eşyalarım gelmişti zaten hepsini kaynanam yerleştirdi önceden, perdemide o aldı kafasına göre. Kolilerimi açıyor elbiselerime bakıyor bir aksesuar vardı onu bulmak için bütün elbise kolilerime baktı. Bide bana açtırdı. Neyse benim annem anladı sıkıldığımı dün heralde ki kaynanama dedi ki beraber züccaciyeye gidelim bişeyler bakalım çamaşır sepeti vs.. onlarda ikisi takılsınlar dedi. Başta cazip gelmedi sonuçta benim zevkime göre değil kafalarına göre alacaklar ama artık düşünün o kadar bunaldım ki tamam siz gidin dedim. Aman en fazla bir çamaşır sepeti, ıvır zıvır alacaklar işte ilerde beğenmezsem kullanmam diye düşündüm. Neyse onlar sabah erkenden gittiler bizde nişanlımla evdeydik bide kardeşleri vardı. Kahvaltı yaptık sonra nişanlıma dedim hadi çıkalım diye. Demesinmi bekle annemler çarşıdan gelsin beraber çıkarız. Halbuki önceki gün söylemiştim annemler sabah çıkacak bizde sonra çıkacağız diye, bir şey dememişti ama biliyordu hatta annem kendisi söyledi. Söyledim sana dedim bişey demedi boş boş oyalandı sonra tepkimi gösterdim biz neden bir yere tek çıkamıyoruz yeter artık diye. Hadi o zaman kalk çıkalım sen beğen, ödemede annemi çağırayım dedi. Allahım kusucam artık kadının yüzünü görmekten midem bulanıyor afedersiniz ama şurda kalmış az bir zaman evlenince kurtulurum belki diyorum şimdi sıkışık zamanımız diye böyle sonra düzenimiz oturur düzelir diyorum yanlış mı diyorum acaba daha kötü olur mu sizce ? Bana aldıkları eşyaları eve getirmişlerdi hep beraber bakmaya gittik her zamanki gibi... benim surat beş karış. Kaynanam niye böylesin diyor nişanlım niye böylesin diyor gülüyorlar falan annemde aynı şekilde. Annem dedi insan bir teşekkür eder o kadar şey aldık diyor. Nişanlım annenin kıymetini bilmiyorsun diyor. Beni ciddiye almadıklarını düşündüm orada. Her şeyi beyaz almışlar kafalarına göre yerleştirdiler ben hiç bir şeye dokunmadım. Banyoya paspas seriyorlar bak beyaz ne güzel uydu dimi diyorlar bana. Bende her şey beyaz oldu keşke biraz da renkli olsaydı mor, mavi.. dedim. Kaynanam güldü hahah mor mu diye. Annem de ama bu çok güzel bak bak yapıyor. Sanki çocukmuşum gibi davranıyorlar. İyice yüzgöz olduk midem bulanıyorr artık mecbur böyle iş olmasa keyfi olarak gitmeye adımımı atmam

Uzun oldu kusura bakmayın. Daha neleerr yazardım daa... Ne olur bana akıl verin öyle bunaldım ki inanın kafam çok karışık düğünden sonra düzelir mi her şey yoksa daha mı beter olur ? :KK43:(

İkiniz de çocuksunuz daha bence. Kendi tercih ve isteklerinizden ziyade insanların tercihlerine bağlı kalıyorsunuz. Bir de daha ''ben pazarlık yapamıyorum annem gelsin onunla alış veriş yapalım'' diyen bir adamla mı evleneceksin ?

Nasıl bir damat adayı ki daha alış verişe annesiz gidemiyor ?

Şimdi sen bu adamın seni ailesine karşı korumasını, yeri geldi mi seni savunmasını bekliyorsun öyle mi ?

Neyse madem bu yola girdin, artık yavaş yavaş kendi isteklerini gerçekleştirmenin yolunu bulmalısın. Bir şey alınacaksa mesela senin dediğin alınmazsa kullanmayacağını ve kabul etmeyeceğini belirt.

Ayrıca nişanlın tam bir ana kuzusu... Bu konuda çok çekersin sen...

Konunuz bana nişanlıyken kayınvalidemin yaptığı benzer edepsizlikleri hatırlattı. Ben de uzak bir şehre evlenecektim, evi yerleştirmek ve eşyaları tamamlamak için bir heves bineceğim uçağı beklerken bir de ne öğrendim. Kayınvalidem kafasına göre alışverişe gitmiş istediklerini almış. Bakın ben 1 saat sonra uçaktan inip o şehirde olacağım.
Eve bir gittim abartmıyorum perde diye aldığı şeyin yer paspasından farkı yok, adi 20 tllik hazır perdelerden. Halı aldım diye kilim tarzı berbat bir şey atmış yerlere. Banyoya paspas diye şu 90ların demode modellerinden berbat renkli bir şey almış. Ki bunlar bana hiç sorulmadı. Eve bir gittim dedim ki ben bu perdeleri, kilimi ve banyodaki paspasların hiç birini istemiyorum. Kadının suratı mor oldu ama yapacak bir şey yok. O gidince de aldım attım hepsini.
Eşime de nişanlıyken o gece dedim ki "Eğer ki annen böyle kafasına göre evi döşemeye devam edecek ve bana hiç bir şey sorulmayacaksa şimdi nişanı atalım ve ben uçakla evime geri döneyim bitsin bu iş". Ondan sonra eşim de durumu anladı ve o gün bugündür kayınvalidem hiç bir şeye karışamaz.
Bence istemediğinize istemiyorum deyin. Sonrası daha kötü bence.

Nişandakini evlilikte ikiyle çarp yalnız.
Benim kayınvalidem nişanda melekti. Asla karışmazdı falan. Evlendik onu öyle yap bunu böyle uap daha bir akıl verir oldu. Ben sert mziaçlıyımdır uyardım çekti kendini. Tabii en önemlisi eşim hep yanımda durur, o sizinli gibi yumuşak olsa karışmaya devam ederdi.
Yani asıl sorun nişanlınızda. Annesinim tesirinde bu kadar kalıp annesiz adım atamıyorsa evlilikte siz üç kişi olacaksınız.
Hiç evlenince değişmez, artar şiddeti haberniz olsun

Onu nişanlım vakit kısıtlı diye annesine söylemiş al diye. Annesi demiş sahmeranna soralım diye ama nişanlım aldırmış. Çok haklısınız bende kendime çok kızıyorum şuan
Ooo sende bu nişanlı varken huzura hasret kalırsın.
Birey olamamış, annesinin eteğinden kopamamış.
Allah size bol sabır versin. Böyle bir adamla çok ihtiyacınız olacak.
Biz beyaz eşyayı da mobilyayı da iki kişi gezdik. Evlendikten sonra kalmaya geldiklerinde gördüler ilk kez.
Eşim o dönem annem de annem dese asla alışveriş yapmaz bu kafayla evlenemem derdim.
Tepkinizi göstermiyorsunuz hata ediyorsunuz

Konunuz bana nişanlıyken kayınvalidemin yaptığı benzer edepsizlikleri hatırlattı. Ben de uzak bir şehre evlenecektim, evi yerleştirmek ve eşyaları tamamlamak için bir heves bineceğim uçağı beklerken bir de ne öğrendim. Kayınvalidem kafasına göre alışverişe gitmiş istediklerini almış. Bakın ben 1 saat sonra uçaktan inip o şehirde olacağım.
Eve bir gittim abartmıyorum perde diye aldığı şeyin yer paspasından farkı yok, adi 20 tllik hazır perdelerden. Halı aldım diye kilim tarzı berbat bir şey atmış yerlere. Banyoya paspas diye şu 90ların demode modellerinden berbat renkli bir şey almış. Ki bunlar bana hiç sorulmadı. Eve bir gittim dedim ki ben bu perdeleri, kilimi ve banyodaki paspasların hiç birini istemiyorum. Kadının suratı mor oldu ama yapacak bir şey yok. O gidince de aldım attım hepsini.
Eşime de nişanlıyken o gece dedim ki "Eğer ki annen böyle kafasına göre evi döşemeye devam edecek ve bana hiç bir şey sorulmayacaksa şimdi nişanı atalım ve ben uçakla evime geri döneyim bitsin bu iş". Ondan sonra eşim de durumu anladı ve o gün bugündür kayınvalidem hiç bir şeye karışamaz.
Bence istemediğinize istemiyorum deyin. Sonrası daha kötü bence.

Bugün annemi aradı. Tuvaletin önüne paspas alacakmış sahmerann ne renk seviyor ona göre alacağım demiş. Annem de bana sordu ne renk istiyorsun diye. Ben tuvaletin önüne belki paspas sermeyeceğim dimi yani ayrıca annemi niye arıyorsun beni aramıyorsun. Sözde çok iyi niyetli işte rengini bana soruyorr :) annem de seviniyor ne güzel bak sana soruyor diye. Güler misin ağlar mısın. Benim beynim durdu artık vitesten atıyorum hadi hayırlısı

Sen daha reklamları goruyorsun. Tavrını koy. Mesela kaynananın aldıgı ıkı uc seyı degıstır ben bunu begendım de. Agzın dılın var kullanacak olan sensız

Valla bu film binlerce kez çekildi ve senaryo asla daha iyiye gitmedi, ya da ben hiç görmedim ama belli olmaz belki sizinki gerilim gibi başlayıp romantik bir mutlu sonla biter diycem ama bi gülme geliyor..:KK48:

Iyyy resmen boğularak okudum yaşadıklarını. Benim kocamın ilk zamnalardaki halinin aynısı nerdeyse tuvalete de annesiyle gidecek. Benimkinin düzelmesi 4 sene sürdü artık evde benim borum ötüyor ama yine de çok yıprandım yıllarım geçti bu sıkıntılarla. Şimdi eşim düzeldi hersey yolunda ama şimdiki aklım olsa arkama bakmadan kaçardım. Böyle adamlarla evlenilmez canım, yol yakınken sal gitsin bunlar insanın ömrünü yer.

İnsan bırkere geldigi dunyada kendi cehennemini neden elleriyle yapar?
Evlenince herseyın daha beter olacağını evlenip mi görmek istiyorsunuz illa.
Pekı neden?
Bosanmanın Nisan atmaktan bin kat streslı ve ıgrenc oldugunu söyleyim, bosandım ordan biliyorum
Allah vazgecın diye onunuze sermiş herseyı, siz hala kaynanadasınız.
Hayır sorun nısanlınız. Kendisi memeden kopmamıs bir bebek, birey degıl
Evlenıp yakmayın kendinizi diyecegım ama, kaynananızın aldıgı perdeleri kullanacak insansınız sızın ayrılmanız cok zor.

Altı üstü bir ocak rengi görende arabayla 5 kişiyi şarampole yuvarlamışız zanneder. Arka frenin doğruluğundan nasıl bu kadar eminsiniz peki diyeceğimde hiç uğraşmayacağım valla neyse siz bildiğiniz gibi yapın mutluysanız sorun yok

Arka fren ön freni geç de sana bir büyük tavsiyesi bu triplerle hiçbir şey olmaz. Anca birbirinizi yersiniz. Alsaydın anneni de kv ni de karşına tatlı dille annecim ben zaten kararsız bir insanım kafam karışıyor müsade edin ikimiz bakalım zorlandıklarımızı beraber bskarız desydin.

Iyyy resmen boğularak okudum yaşadıklarını. Benim kocamın ilk zamnalardaki halinin aynısı nerdeyse tuvalete de annesiyle gidecek. Benimkinin düzelmesi 4 sene sürdü artık evde benim borum ötüyor ama yine de çok yıprandım yıllarım geçti bu sıkıntılarla. Şimdi eşim düzeldi hersey yolunda ama şimdiki aklım olsa arkama bakmadan kaçardım. Böyle adamlarla evlenilmez canım, yol yakınken sal gitsin bunlar insanın ömrünü yer.

Bugünde eşyalar eve geldi yerleşti resmini çekti bana attı güle güle oturun kızım dedi. Teşekkür ettim. Birde ne göreyim çocuk odasında bir baza. Daha önce nişanlımla kararlaştırmıştık bir baza alalım orda dursun diye. Kaynanam benden habersiz gitmiş almış. Annemlere anlattım diyorlar ki kızım evlilikte böyle ufak tefek şeylere takılınmaz baza nedir ki falan dediler. Değiştireyim bari onu sinir geldi iyice. Nişanlıma diyorum ki annen bana haber vermeden niye aldı. Annemle konuş diyor. 3 gündür kadın o evde neler çekti bide bunları mı çekicem annemle konuş ne istiyorsan dedi

Bugünde eşyalar eve geldi yerleşti resmini çekti bana attı güle güle oturun kızım dedi. Teşekkür ettim. Birde ne göreyim çocuk odasında bir baza. Daha önce nişanlımla kararlaştırmıştık bir baza alalım orda dursun diye. Kaynanam benden habersiz gitmiş almış. Annemlere anlattım diyorlar ki kızım evlilikte böyle ufak tefek şeylere takılınmaz baza nedir ki falan dediler. Değiştireyim bari onu sinir geldi iyice. Nişanlıma diyorum ki annen bana haber vermeden niye aldı. Annemle konuş diyor. 3 gündür kadın o evde neler çekti bide bunları mı çekicem annemle konuş ne istiyorsan dedi

Ya cidden neden sabrediyorsun.

X