“Karbonhidrat diyeti” ile zayifliyoruz

Gunaydin.
Bende basladim bugun bakalim insallah sonuc alirim.
Kahvaltim
1 haslanmis yumurta
1 dilim peynir
Sanirim ikisininde puani yok zamanla cozerim bu puan isini.
Birde bisi sorucam tatlandirici ve zero kola kullanabiliyimuyuz
Hayirli olsun cnm :KK66:
Peynir 100 gr 1 puan. Ben o tarz seyler kullanmiyorum cnm ama bu diyette cogu sey serbest sekeri birakamiosan bir muddet kullan. Biraksan daha iyi ama :KK66:

Merhaba tebrijler kilolarinizi ne kadar zamnda versnz ve bu dytte sifir puanlar istedginiz kadar tuketilebiliyir mu? Mesela tuketiliyorsa siz nye tuketmiyraunuz biraz inceliklerini amlatr misiniz smdiden tesekkurler birse 1. Sayfada yuvarlak bir alet paylasmussiniz onu naail kullaniyraunuz bende de var ama ne yapilir bilemedim duruyr kenarda
Mrb cnm ts ederim 1.5 ayda 11 kilo verdim. Sifir puanlilari istedigin kadar yiyebilirsin. Ekmek hic yemiyorum seker hic tuketmiyorum cnm. Hangi yuvarlak cember mi yoksa toplar mi

Hayirli olsun cnm :KK66:
Peynir 100 gr 1 puan. Ben o tarz seyler kullanmiyorum cnm ama bu diyette cogu sey serbest sekeri birakamiosan bir muddet kullan. Biraksan daha iyi ama :KK66:

Tesekkur ederim cnm.yedigim peynir kibrit kutusundan bile kucuktu.100 gr denk gelmiyodur sanirim.sen baya tecrubelisim bu konuda yediklerimi yazsam nerde yanlis yaptigim konusunda yardimci olurmusun?

Ogle
2 kasik karnibahar
3 kasik yagsiz et kavurma
200 gr yogurt

Aksam
Mantarli tavuk sote yarim porsiyon
2 yemek kasigi makarna
Cola zero

Sanirim simdiye kadar 38 puan oldu.tabi dogru hesapladiysam

Tesekkur ederim cnm.yedigim peynir kibrit kutusundan bile kucuktu.100 gr denk gelmiyodur sanirim.sen baya tecrubelisim bu konuda yediklerimi yazsam nerde yanlis yaptigim konusunda yardimci olurmusun?

Ogle
2 kasik karnibahar
3 kasik yagsiz et kavurma
200 gr yogurt

Aksam
Mantarli tavuk sote yarim porsiyon
2 yemek kasigi makarna
Cola zero

Sanirim simdiye kadar 38 puan oldu.tabi dogru hesapladiysam
Tabi yardimci olurum cnm. Akilli tlfnun varsa program indirip yediklerini oraya yazabilirsin. Cok kolaylik sagliyor.

Bugunun sporu da bitmis bulunuyor. Spor araclarimin arasinda vileda sapi da var goruntu hos olmayacagi icin cekmedim hi vileda sapi ne ise yariyor diyen olursa diye soylim bel cevresinin incelmesi icin omzumuza koyup kollarimizi acip en uc noktalardan tutuyoruz saga sola durmadan donuyoruz bazen 2 li bazen 3lu :KK66:
Burdaki cember canim

Kusura balma canim cok.yazdm ama kilo vermeye fazlasyla ihtyacm var 97 kiloyum :oops::KK42: gramajlari nasil ayarliyrsun tatlim ? Birde yemwgin puanini hesaplarken yagini soganini sebzesini ayei ayri mi hesapliyrz yoksa sebzesinin puanini mi baz aliyrz cok ozur dilerm col sordum

Kusura balma canim cok.yazdm ama kilo vermeye fazlasyla ihtyacm var 97 kiloyum :oops::KK42: gramajlari nasil ayarliyrsun tatlim ? Birde yemwgin puanini hesaplarken yagini soganini sebzesini ayei ayri mi hesapliyrz yoksa sebzesinin puanini mi baz aliyrz cok ozur dilerm col sordum
Cnm yemeklerin direk puanlari yaziyor. Yazmayanlar da internetten karbonhidrat degeri yaziyor orda bilgilenebilirsin. Gramajlari da kase kasik degerlerine bakiyorum cogu zaman. Paketli yiyecekleri bolup ayarliyorum. Digerleri goz karari ayarliyorum :KK66:

gizemli_1105 gizemli_1105 cnm tatliyi ben de cok seviyordum heleki serbetli tatli ölürüm :kk77::kk77: herseyi sekersiz icerdim diyetten de once bir tek turk kahvesini orta seker icerdim sekersiz turk kahvesine alisana kadar akla karayi sectim
Bitter cikolata( 1 kucuk kare 2.5 puan ) yedim her kahvenin yaninda oyle oyle alistim simdi bittersiz sade kahve icebiliyorum insanoglu herseye alisiyor. Tatli icin diger alternatifim yogurt icerisine toz tarcin 1 cay kasigina yakin bal dogranmis meyve bunlarin hepsini karistirip yedim cok iyi geldi. Seker istegim kesilsin diye su sisemin icine cubuk tarcin attim gun boyu oyle ictim. Diyette oldugunu dusunme hicbirsey yasak degil cunku diyete alisana kadar herseyden azar azar ye canin ne istiyorsa birseye yuklenme boylelikle nefsin korelir. Protein yedigin gunlerde bolca puanin kalir o gunleri tatliya ayirabilirsin evde yaptigin tatlilardan olsun mumkunse glikoz surubu sakincali:KK20: :KK66:

Puanini gecmedigin surece istedigini yiyebilirsin cnm. Mesela 1 dilim ekmek 12 puan. Ekmegi 1 ayda birakabildim yillarin aliskanligi kolay birakilmiyor yersem de dukan ekmeklerinden yaparim koydugum malzemeye gore puanini hesapliyorum sen de o sekilde yapabilirsin

Merhaba, bir sorum olacaktı :) Bu 1 dilim ekmekten kastınız sizin yaptığınız ekmek mi yoksa bu satın aldığımız buğday ekmekleri mi :)

Merhaba, bir sorum olacaktı :) Bu 1 dilim ekmekten kastınız sizin yaptığınız ekmek mi yoksa bu satın aldığımız buğday ekmekleri mi :)
Beyaz ekmek 12
Bimdeki kepekli ekmek 10
Aldigin ekmegin ustunde yaziyor krbonhidrat degeri dilim sayisina gore puanini hesaplayabilirsin
Benim yaptigim ekmegin sayisi degil cnm 12 :KK66:

X