Onkoloji - Kanser ve Türevleri Kanser....!

Başınız sağolsun. Düşüncesini bile geciremiyorum ben aklımdan. O ise beni hazırlamaya çalışıyor çocuklar şöyle olur sen şöyle yaparsın falan diye. Sus dedim nolur süs canım acıyor dedim. Sen bana bakma dedi. Yıllardır bu acı ve ağrılarla yaşıyorum. Ben gidicem olan size olacak,kalana daha zor çocuklarla dedi. Bu konuşmaya yürek dayanmadı. Rabbim kimseye yaşatmasın böyle bir acıyı. Hele kollarımın arasında eridi demişsiniz ya. O çok fena. Canı acıyor hiç birşey yapamiyorsunuz bu en zoru sanırım.

Insallah korktugunuz basiniza gelmez. Olumsuz dusunmeyin lutfen, bir dolu mutlu hikaye de var. instagramda aysenurparlak diye genc bir kadin 3 kere atlatmis kanseri, su an yine bir savasta ama atlatacagina inanci tam. Bir goz atmanizi tavsiye ederim. Birakmayin kendinizi lutfen.

Zaman.. bu mesajı yazdıktan 2 ay sonra canım ciğerim abim, vefat etti. Ben daha yeni yeni kendime gelebiliyorum tabi buna kendine gelmek denirse eğer... Kimse kanser olmasın. Kimse sevdiklerini kaybetmesin.. Sadece bunu yazmak için girdim. Tekrar çıkıyorum. Tüm hastalara şifalar dilerim.. Kimsenin canı yanmasın..

Başın sagolsun Janet...
2019 da bu konuya yazdiktan 1 yil sonra ben de annemi kaybettim akciger kanserinden.
Olmadi, olduramadik... soylenecek soz yok, Allah sabir versin.

Postunuz canımı yaktı. Kalbimi dağladı. Keşke okumasaydim. 2 ay. Tanı ve ölüm. 2 ay çok az. Başınız sağolsun. Eşim 30 yaşında. Öksürük ve göğüs ağrısı şikayetleri için mr çektirdik. Yumuşak doku tümörleri mevcut kol ve omuz bölgesinde. Kötü huylu ve agresif. Mr sonuçları e-nabiza düşmüş. Akciğerlerde lezyon görünüyor yazıyor. Acaba metastaz mi diye kafaları yiyoruz. Randevu gününü bekliyoruz. 2 aylık süreç nasıl ilerledi. Canınız acımayacak sa anlatmanız mümkün mü. Zira benim canım benden bağımsız cehennem ateşinde gibi.
Merhaba, bir ara detaylıca anlatırım. Ama sizinki ilerlememiş umudunuzu kaybetmeyin sakın. Rabbimden tek dileğim şudur ki “abiciğimin yaşayamadığı upuzun sağklı mutlu yıllar eşinize nasip olsun, onun ömrünün yarım kalan kısmı eşinize geçsin” sakın umudunuzu kaybetmeyin. Sizi üzdüysem affedin. Bizler çok geç farkettik. Siz başındasınız belki kanser de değil sizinki. İyileşir eşiniz dert etmeyin ne olur.

Başın sagolsun Janet...

2019 da bu konuya yazdiktan 1 yil sonra ben de annemi kaybettim akciger kanserinden.
Olmadi, olduramadik... soylenecek soz yok, Allah sabir versin.
Pelin seni hatırlıyorum. Çok üzgünüm. Sana da sabırlar dilerim. Anneciğnin yeri bence cennet çünkü bu hastalığı bu dünyada çeken bir de ahirette yargılanır mı? Üzgünüm tüm giden canlarımız için, çok üzgünüm ..

Pelin seni hatırlıyorum. Çok üzgünüm. Sana da sabırlar dilerim. Anneciğnin yeri bence cennet çünkü bu hastalığı bu dünyada çeken bir de ahirette yargılanır mı? Üzgünüm tüm giden canlarımız için, çok üzgünüm ..

Evet o zaman yazismistik, insan bir umut, guzel bir sey duymak istiyor, maalesef guzel haberler veremedik birbirimize.
Benim de tek tesellim bu biliyor musun, bu dunyada bulamadiklari huzuru bulmuslardir insallah 🙏 Allah geride kalanlara yani bize dayanma gucu versin.
O acı dinmiyormus, ama insan o aciyla yasamayi ogreniyormus, yavas yavas ikna olmaya basliyorum buna, her ne kadar su an bunu yazarken bile hickira hickira aglasam da, bununla yasamayi ogrenecegimize inanıyorum. Ozlem de dinecek onunde sonunda, bir yerde ya kavusacagiz ya yok olacagiz...

Merhaba, bir ara detaylıca anlatırım. Ama sizinki ilerlememiş umudunuzu kaybetmeyin sakın. Rabbimden tek dileğim şudur ki “abiciğimin yaşayamadığı upuzun sağklı mutlu yıllar eşinize nasip olsun, onun ömrünün yarım kalan kısmı eşinize geçsin” sakın umudunuzu kaybetmeyin. Sizi üzdüysem affedin. Bizler çok geç farkettik. Siz başındasınız belki kanser de değil sizinki. İyileşir eşiniz dert etmeyin ne olur.

Başın sagolsun Janet...

İçten duanız için minnettarım. Umarım dediğiniz gibi olur ve değildir. Rabbim birdaha sevdikleriniz ile sinamasin sizi. Abinizin mekanı cennet olsun inşallah. Sabırlar diliyorum

Size de çok çok geçmiş olsun. Upuzun hayırlı sağlıklı ömürler dilerim. Evladım minicikti sütüm kesildi, psikolojik buhranlar geçirdim, yavruma ben bakamadım. Ah ah kardeş acısı yüreğim kor gibi yanıyor hiçbir şeye benzemiyor. Rabbim kalanlara sağlık versin. Sağolun

Amin, çok sağolun.

Allah razı olsun.
Başın sağ olsun inşallah.
Çok çok üzüldüm.
Nurlar içinde uyusun inşallah.
Allahım büyük sabırlar versin inşallah.

Evet o zaman yazismistik, insan bir umut, guzel bir sey duymak istiyor, maalesef guzel haberler veremedik birbirimize.
Benim de tek tesellim bu biliyor musun, bu dunyada bulamadiklari huzuru bulmuslardir insallah 🙏 Allah geride kalanlara yani bize dayanma gucu versin.
O acı dinmiyormus, ama insan o aciyla yasamayi ogreniyormus, yavas yavas ikna olmaya basliyorum buna, her ne kadar su an bunu yazarken bile hickira hickira aglasam da, bununla yasamayi ogrenecegimize inanıyorum. Ozlem de dinecek onunde sonunda, bir yerde ya kavusacagiz ya yok olacagiz...
Kıyamam.
Allahım yardımcın olsun inşallah...

Başınız sağolsun. Düşüncesini bile geciremiyorum ben aklımdan. O ise beni hazırlamaya çalışıyor çocuklar şöyle olur sen şöyle yaparsın falan diye. Sus dedim nolur süs canım acıyor dedim. Sen bana bakma dedi. Yıllardır bu acı ve ağrılarla yaşıyorum. Ben gidicem olan size olacak,kalana daha zor çocuklarla dedi. Bu konuşmaya yürek dayanmadı. Rabbim kimseye yaşatmasın böyle bir acıyı. Hele kollarımın arasında eridi demişsiniz ya. O çok fena. Canı acıyor hiç birşey yapamiyorsunuz bu en zoru sanırım.
Allahım acil şifalar versin inşallah

Basınız sagolsun nur içinde yatsın ins
Bu acıyı cok iyi bilirim bende 43 yasında abimi aynı hastalıktan kaybettim hayat durdu sanki.. Kardes acısı bambaska.. Acısı dun gibi hala.. Annem babam evlat acısı gordu.. Babam da evladının acısına dayanamadı o da şimdi aynı hastalıga yakalandı.. Tedavisi baslayacak.. 3 kucuk cocugu vardı o kdr hızlı ilerledi ki.. Kovid yuzunden vedalasamadık bile canım abimle
Her gecen gun artan özlem acı.. Rabbim kimseye gostermesin sevdiklerinin acısını
Covid e birkac ayda tüm dunya biraraya gelip aşıyı buldular ama 100 yıllık gecmisi olan kotu bir hast asısı için dunya bir araya gelip ası bulamadılar..babam içinde dua beklerim herkesten

Başınız sağolsun bende 33 yasindaki ablami kaybettim öğrendiğimizde 4. Evreydi 10 ay mücadele ettik ama olmadi
Kanser denilen hastaligin tedavisi psikolojisi çok ağır bu süreci en yakindan yaşamış biri olarak sizin acinizi çok iyi anliyorum
4 yil geçti üstünden ama acisi hala içimde geçmiyor sadece o aciyla yaşamayi da zamanla öğreniyorsun..
Allah sabir versin eşine cocuklarina size..

Annem akciğer kanseri 4. evre adenokarsinom. Akıllı ilaç tedavisine başladık 1 kere kemoterapi almıştı ondan önce ve daha 45 yaşında. İçim gidiyor elimden bir şey gelmiyor, inşallah iyi olur diye dua etmekten başka. Rabbim kimseyi sevdikleri ile sınamasın konu sahibinin başı sağolsun 😔
Allah acil şifalar versin inş
Abimin doneminde ogrenmiştik dr soylemişti tür arasında öldürücülüğü en az olan tür kadınlardaki akciğer kanseri öldürmüyor buyuk ihtimal iyileşiyor demiş dr. Tabi abimin kucuk hucreli en hızlı yayılan old icin tüm organlara sıcradı sekiz ay dayanabildi canım abim
Şimdi babamda da aynı tür cıktı testleri devam ediyor ama umutluyuz türden dolayı
Bu hastalıktan ölenlere Allah rahmet eylesin bizz yakınlarına da sabırlar versin Rabbim

Herkese merhabalar. Hamileliğim sırasında hiç yalnızlık hissettirmeyen kadınlar kulübüne şimdi kötü bir durum nedeniyle tekrar giriyorum. Arkadaşlar 13mm kist var göğsümde komplex kistmiş türü. Biyopsi yapılacak. Ama doğru dürüst birşey söylemediler şimdilik. Sadece ultrasonu çeken doktor "büyük olasılıkla kötü huylu" dedi. Bu konuda bilgisi olan var mı? 13mm büyük mü? ya da geç mi kaldım acaba?

Herkese merhabalar. Hamileliğim sırasında hiç yalnızlık hissettirmeyen kadınlar kulübüne şimdi kötü bir durum nedeniyle tekrar giriyorum. Arkadaşlar 13mm kist var göğsümde komplex kistmiş türü. Biyopsi yapılacak. Ama doğru dürüst birşey söylemediler şimdilik. Sadece ultrasonu çeken doktor "büyük olasılıkla kötü huylu" dedi. Bu konuda bilgisi olan var mı? 13mm büyük mü? ya da geç mi kaldım acaba?
Geçmiş olsun çok.

X