Kanal tedavisi bilgileri ve ...Paylaşalım

Kizlar yarina doktora gidecem kanal tedavisi dedi lutfenn yardim.esin cok aciyor muu :KK43: kanal tedavisi ve dolgu dedi. Sizce 1 gunde hepsi olur mu ? Disci dendi mi elim ayagim bosaliyor :KK43: cook ama cook korkuyorum lutfen fikir verin moralim cok bozuk :KK43:
evet gerçekten çoook acıyor ben dayanamadım
been de yaptırcam çok korkuyorum iyi uyuşturulmaz diye :KK43: nerde yaptırdınız acaba
bence yaptırma çoook acıyor ben dayanamayıp çektirdim ve oyuk bir şekilde kaldı 2 gün o
ldu ama çok acıyor

Bende 3 kanal var.hatta birine tam 8 seans gitmiştim hiç zorlanmadım.dişi kurtarmak adına herşeyi yaptı doktorum.birini de önce kuzenim yapmıştı ama düştü.akrabaya diş yapılınca böyle oluyormuş :)

Üçünde de hiç sorun yaşamadım sadece geçici dolgular gıcık birşey salla pati konduğundan galiba.acımıyor ama ufalanıyor ,alçak kalıyor veya yüksek atıyor falan.yine olsa yine yaptırırım.

Sadece bir dişime Bir doktor kanal olmaz çekeyim dedi.çekilen dişim bayağı zorlamıştı kök kırıldı dikiş atıldı vs.kanal yanında çok masum.

Şuan köprü yapılıyor anam ağlıyor.çaya çorbaya hasret kaldım.

Kanalınızı dolgunuzu yaptırın toplasan 1 saat sürmeyen acı sancı için vazgeçmeyin derim ,dişinizi kaybetmeyin.

Sanmayın ki çektirip yerine yenisi yapılınca tertemiz olsun, inanın kendi dişiniz en iyisi kök bile kalsa doktorlar adam eder dişi.5 gündür adam gibi yiyip içemiyorum.

doğrusu dişlerimin değerini geç anladım, kanal tedavisi yaptırdığım dişlerim var ve onları kaybetmediğim için memnunum, ağzımda bir sürü implant olacağına kanal tedavili dişlerime sahip çıkmaya çalışıyorum bu saatten sonra.. doktorum da uzmanlığı sadece kanal tedavisi olan biri, Arzu Akman, o yüzden güveniyorum

Kizlarrr bana acil cevap 7 ocakta kanal tedavisine başlandı özelde ilk ilaç koyup dolguyla kapattı ama aman lallahim çorba bile icsem üst dış degdiginde beynime vuruyo ertesi günü gittim dolguyu sokelim dedi bir hafta açık bekletti bidaha gittim ilaç koyup kapattı o ara memlekete gittim dolgu düştü sorun değil dedi kısacası disim bir ay bekledi açık ve ağrı geçmedi ağrı geçmeden kapatamazdi bende içime sinmedi tedevi yanlış gibi geldi gittim ankara 75 yüzyıl üniversitesine 3 uzman baktı ve dişin gitmiş dedi çekilecek biz yaparız ama yüzün davul gibi gelirsin dediler kalbine vurur ağrı mutlaka cekilmeli dediler kanal tedavisinde dış 3 günden fazla açık bırakılmaz dediler

Kızlar Nolur bilgisi olan varsa yazsinn :KK43:
disin icin bi kac kez pansuman yapmasi gerekiyordu benimde hamilelikte curumus icten apse yapti damagim balon gibiydi gittim kanala basladk antibiyotik verdi ama acik birakmadi agri disin acik oldugu icin hava aliyordur ondan olabilir.cok kotuyse cektir tabi ama kurtarma sansin varsa kurtar derim.gecici dolguyu neden cikarmiski o ne bicim bi doktormus ona bir sorsaydin keske.

Ben bu zamana kadar bir kere diş doktoruna gittim bir daha gitmedim korkumdan .ARtık yeter deyip gittim doktor dişlerin bitmiş bir dilin kökü kalmış onu almamız lazım Dedi antibiyotiğe başladık 2 haftadır kullanıyorum salı günü dişimi çekecek kanal tedavi yapılması gereken bir dişim varmış kanal tedavisi için 400 TL Dedi kime sorsam ne kadar pahalı deyip duruyorlar sizce pahalı mı Şişli de Jiray bey doktorumun adı çok ilgili bir doktor çok beğendim tabi diş Çek'imi ve kanal tedavisinde ağrı ne olur bilmiyorum .BEn korkmiyim diye belki de ağrı sızı olmucak bak diyor ama ilerleyen Zaman'larda görücez ilk diş Çek'imi ile başlayacak ben tırsıyorum ama yinede ,kuzenim bu doktora gittiği için gitmek istedim .maya plaza da Jiray beyin yeri giden var mı acaba ?

Arkadaslar bende yaptırdım cok memnun kaldım.
Mıadente gittim cok ılgılendıler :KK70: orası 24 saat hızmet verdığinden herhangı bırseyde saat problemı olmadan gıdebılecegım tek yer cok ferah bı ortam korku kalmıyor oraya gıdınce :)

sedasyonla mı genel anestezi ile mi ? hangisi ile oldunuz

Arkadaslar bende yaptırdım cok memnun kaldım.
Mıadente gittim cok ılgılendıler :KK70: orası 24 saat hızmet verdığinden herhangı bırseyde saat problemı olmadan gıdebılecegım tek yer cok ferah bı ortam korku kalmıyor oraya gıdınce :)

Bu reklam politikanıza devam ederseniz TTB'ye şikayet edileceksiniz.

Ya ne bukadar uzun sürmüş, vallahi üzüldüm size, ben üniversite hastanesine gitmiştim taa lise 3 de ön dişim çatlamıştı dalış yaparken, kanal yapmıştı doktor 2 günde , üstüne özel bi dişçiye gitmiştim oda kırılan yeri beyaz dolguyla eskisi gibi tamamlayıp göndermişti.29 yaşımdayım tık demedi allaha şükür.

Ha tabi ben ogünden sonra hiç önle ısırmadım, saçma sapan beyazlatmaya çalışıp yüzeyi zedelemedim, buz gibi ve ateş gibi içecek üçmedim. Ama senelerdir duruyo maşallah. Sizin niye kaçgünler sürmüş bu kanal, bide nasıl çürük oluşur durduk yere.. Allah yardımcınız olsun valla

Kanal hep zor diyorlardı bende o korkuyla ne yaparım bilmiyordum. İki çürüğüm vardı inşallah dolgu olur diye dua ede ede gittim. Doktor baktı dedi ki kanal yapacğız ben şok oldum ellerim titremeye başladı. Sonra yaptı dolgudan bir farkı yok bu mu yani dedim? Sonra gayette 2 sene geçirdim hiç bir şey olmadı ve daha sonra diş teli tedavisi için dişimi çekmek zorunda kaldım :)

Ben bu kanal tedavisindeki farklı yorumları anlayamıyorum. Yani acı anlamındaki. Kişiye göre değişir lafı da bana saçma geliyor. Sonuçta bir ameliyata girdiğimizde ameliyat sırasında hiçbirimiz birley hissetmiyoruz ama sonrasında çektiğimiz ağrılar arasında farklar oluyor. Demekki hekimle alakalı bir durum söz konusu. Ya iğne doğru yere yapılmıyor yada dozu az yapılıyor. Çok sinir bozucu :KK43:

Bende on dise kanal tedavisi yaptırdım. Ölü olduğundan vede korkundan isirmiyorun hiç birşey zaten isirirkende acı hissi var. Kaç yıl durur bilmiyorum

Bevakasa dışında siyahlasma olmadi mı bide kaplama mecburi diyorlar. Sen kapatmadan sanırım

Bende haziran ayından beri gidiyorum 12 tane dişime kanal tedavisi yapıldı daha 7 tane var bütün dişlerim kırılıyor çürüyor çürükleri durduramıyorum kanal tedavisi zor değil bişey anlamıyorum ben sonrasında ağrıda olmuyor en son gittiğimde sağlam bir dişimin daha çürümeye başladığını öğrendim kanal tedavisi bitince mecburen kaplama olacak yoksa çürükler durmuyor ağız kuruluğu olduğu için dişlerim çok çabuk çürüyormuş günde 3 kez macunla ve her bişeyler yedikten sonra macunsuz fırçalıyorum ağız suyu kullanıyorum diş ipini hiç ihmal etmem asitli içecekler tüketmiyorum tatlıyıda dişlerden dolayı fazla tüketemiyorum ama yinede çürümeler hızla devam ediyor bu tedavi ne kadar işe yarar bilmem ama eskiye göre daha rahatım diş fırçalarken sızlama olmuyor rahat yemek yiyebiliyorum

3 aydır kimse dişçiye gitmiyoki kimse bir yorum yazmamış,neyse dün gittim devletimin dişçisine daha önceden mhrsden sıra aldık tabi,sıram geldi çağrıldım,otur dedi oturdum,ney sıkıntın dedi genel kontrol dedim bi kaç yıldır dişçiye gitmiyorum dedim,ozaman panaromik röntgen çekelim vazyetini görürüz dedi,röntgen odasına git bu barkodla çeksinler hemen gel dedi,gittim odaya barkodu verdim çektiler,sonucu doktorun ekranda görecek dediler geri döndüm hemen oturdum koltuğa bir dişin sıkıntılı dedi ağrı yok ama dedim fakat dişi ipi yaparken baya koku oluyo dedim operasyona başladı uyuşturdu oydu kanal tedavisini yaptı,doldurdu boşluğu geri,git vezneye 85 tl yatır geri gel dedi yatırdım kanal tedavisi yaptığı yeri kaplama porselen diş koymak için ölçü aldı,kalkabilirsin dedi,telefonumu ajandasına yazdı,hazır olunca biz sizi arıcaz dedi,bu söylediklerim toplamda 3 saat sürdü hayatımda en uzun dişçide kalşımdı.

X