Kanal tedavisi bilgileri ve ...Paylaşalım

Ben de dişimin ucu kırıldı diye gitmiştim ağrı falan da yoktu, yanındaki dişle birlikte kanal yaptı işte.. Şimdi tekrar kırılmış.
Offf bu diş kirilmasi çok can sıkıcı oluyor.ama kanalli dişler böyle oluyor maalesef ya kaplama yapilacak yada kirildikça dolgu

Anladim geçmiş olsun genelde geçici dolgu ile kapatilir diye biliyordum ben bu arada ikinci randevunuzu çok geç bi tarihe vermisler

Tesekkurler. Asistanlar tatildeymis diye gec oldu ama yapacak bisey yok sinava da hazirlaniyorum baska bi disciye gidemem bu aralar. Gecici dolguyla idare edicez artik.

Selamlar. 2 kök 1 ön dişimde kanal var. Bildiğim kadarıyla açık diş 3 4 günden fazla açık kalmamalı. İlk sinirleri öldürmek için pamuklu ilaç koyuyor antibiyotik gibi. Daha 3 4 gün sonra bakıyor hala kurumamış sinir varsa ilacı çıkartıp kökü yıkayıp yeni bir ilaçlı pamuk koyuyor. Sinirler ölmüşse temizlemeye başlıyor. 1 dişi en fazla 10 gün içinde bitirip kapatması gerekiyor.
Benim de kanal olan dolgum kırıldı. 2 kere dolguyu yeniden yaptı. Kanal olan dişe daha iyi bakım yapmak gerekiyor.
İlk kanal yapılan dişimde bir kaç ay hassasiyet baskı ağrı hisstetmiştim. Sonradan zamanla hafifledi. Aslında bir soryn yokmuş ama ben öyle hissetmiştim.

Merhaba. Yurtdışına çıkacaksanız Türkiye'de yaptırın tedavilerinizi. Türkiye'de devlet hastanesinden randevu almıştım. Düğün için Hollanda'ya gelince iptal ettim. Burada kanal tedavisi olan dişim aniden sızlamaya başladı. Dişçiye gidelim dedik eltim eğer dayanabiliyorsan Türkiye'ye kadar dayan çünkü buradaki dişçiler pahalı dedi. Dudak uçuklatan rakamlar isteniyor. Sanırım sağlık sistemimizdeki en güzel şey ücretsiz diş tedavisi . Bu akşam İstanbula iner inmez yapacağım şey randevu almak. Tavsiye ettiğiniz doktor var mı ?

Merhaba hanımlar alt sağ çenemde yaklaşık 5 ay önce zeytin büyüklüğünde bi kitle oluştu ihmal ettim gitmedim dün sonunda dişçiye gidebildim ben kist sanırken değilmiş enfeksiyon olmuş iyice dedi kanal tedavisiyle iltihabı boşaltıp içine ilaç pamuk ve geçici dolgu yaptı ama dünden beri yanagım çenemden beri yymurta gibi şişti antibiyotikte kullanıyorum başına böyle bişey gelen varmı ağrıda var ne yapacağım bi akıl verin

Yaa bende bugün dişçiye gittim 2 kanal tedavisi 1 dolgu yapmam lazım dedi korktum kactim yaptiramadim :KK43:
Sakın ihmal etmeyin sakın sakın. Çok pişman olursunuz. :KK20:
Ağrı sızı olmayacak tedavilerde. Ama eğer tedavi olmazsanız yandınız.
Dişler çok çok çok önemlidir. Vaktinde tedavi edilmeyen ihmal edilen dişler kalbe bile zarar verebiliyor.

Yaa bende bugün dişçiye gittim 2 kanal tedavisi 1 dolgu yapmam lazım dedi korktum kactim yaptiramadim :KK43:
Korkacak bir şey yok ki.. En ufak bir şey hissetmiyorsun tedavi sırasında.. Sonrasında ağrı oluyor, ilaç içmiştim ben. Birkaç ay kanallı dişimde çürük gibi sızlamalar oldu, moralim çok bozulmuştu ama 1 yıl oldu artık ve gayet memnunum.

Arkadaşlar merhaba dişimde ağrı başladı sonra diş etim şişti ağrıdan hicbisey yiyememeye basladim.Doktora gittim röntgen çekti kökü iltihaplanmış dedi ondan sonra aletlerle oydu icini falan ama iğne yapmadi dişin ölmüş dedi gercekten de hic aci hissetmedim.Zaten acayip iğne fobim var iğneden korka korka gittim yarin gel içine ilaç koyucaz dedi.Bu ilaç koyma işlemi nasil bisey ağrılı mı iğneyle mi yapiliyor arkadaslar bilenler yardimci olabilir miii

Arkadaşlar merhaba dişimde ağrı başladı sonra diş etim şişti ağrıdan hicbisey yiyememeye basladim.Doktora gittim röntgen çekti kökü iltihaplanmış dedi ondan sonra aletlerle oydu icini falan ama iğne yapmadi dişin ölmüş dedi gercekten de hic aci hissetmedim.Zaten acayip iğne fobim var iğneden korka korka gittim yarin gel içine ilaç koyucaz dedi.Bu ilaç koyma işlemi nasil bisey ağrılı mı iğneyle mi yapiliyor arkadaslar bilenler yardimci olabilir miii
Zaten diş ölüyse hiçbir şey hissetmezsin. İlaç koyarken iğne batırmalık bir durum yok. Oradaki eğer varsa canlı sinirleri öldürecek o ilaç..

Zaten diş ölüyse hiçbir şey hissetmezsin. İlaç koyarken iğne batırmalık bir durum yok. Oradaki eğer varsa canlı sinirleri öldürecek o ilaç..
Oh cok saolun o zaman :KK70:
Merhaba ilaç koyuldu doktor iki hafta sonra çıkaracagini söyledi yani bu iki hafta icinde bir zarari olur mu bu ilacin

Merhaba kızlar Kanal tedavisi fiyatları hakkında bilginiz varsa yardımcı olurmusunuz?

merhaba konyaaltında şerife türkeri vardı ama şimdi döşemealtına taşınmış.tecrübeli bir doktor ve tüm tedavileri kendisi yapıyor yani işte şuna bu kişiyi çağırayım filan yok.elide çok hafif tek geçerim :)

Kanal tedavisi oldum ama boşa dolgusu düştü çektircem dişi çürükle uğraşamam 2. kez oldum gerçekten canım çok acıdı

Kanal tedavisi oldum ama boşa dolgusu düştü çektircem dişi çürükle uğraşamam 2. kez oldum gerçekten canım çok acıdı

Bence de uğraşılacak gibi değil...Ben de kanal tedavisi yaptırdım ama hiç memnun değilim dişim boş gibi içi iki kere yaptırdım hem de..zaman zaman çok acıyor hatta keşke kendi kendine düşse gitse diyorum artık :KK43:

X