Kanal tedavisi bilgileri ve ...Paylaşalım

Kanal tedavisi olmam gerek ancak diş apsem cok büyük önce iltihabin akitilmasi gerekiyormuş. Ancak bu iş çok yavaş ilerliyor her seferinde 10 dakika bastiriyor sislige iltihabin akması sağlanıyor ama cok az bir inme oluyor . Zaten çok cektim daha 2 hafta kadar en az gidip gelmem gerekecek. Bunun daha kısa bir çözüm yolu yok mu ? Dis hekimleri ya da yasayanlar soyleyebilir mi kemiklesip orda kalmasından korkuyorum. Uzun bir süre boyunca her gün hastaneye gidip gelmek istemiyorum:-(

Kanal tedavisi olmam gerek ancak diş apsem cok büyük önce iltihabin akitilmasi gerekiyormuş. Ancak bu iş çok yavaş ilerliyor her seferinde 10 dakika bastiriyor sislige iltihabin akması sağlanıyor ama cok az bir inme oluyor . Zaten çok cektim daha 2 hafta kadar en az gidip gelmem gerekecek. Bunun daha kısa bir çözüm yolu yok mu ? Dis hekimleri ya da yasayanlar soyleyebilir mi kemiklesip orda kalmasından korkuyorum. Uzun bir süre boyunca her gün hastaneye gidip gelmek istemiyorum:-(

Aynı sorun son üç gündür kardeşimde de var üç gündür antibiyotik kullanıyor ama geçmiyor iltihabı ağrıdan duramıyor geçse kanal tedavisi ve dolgu yaptırcak diş ağrısını alla kmseye vermesn çok dayanılmaz bişey bakalım bizimki nolucak inş bi çare bulursunuz

Kizlar yarina doktora gidecem kanal tedavisi dedi lutfenn yardim.esin cok aciyor muu :KK43: kanal tedavisi ve dolgu dedi. Sizce 1 gunde hepsi olur mu ? Disci dendi mi elim ayagim bosaliyor :KK43: cook ama cook korkuyorum lutfen fikir verin moralim cok bozuk :KK43:

Aynı sorun son üç gündür kardeşimde de var üç gündür antibiyotik kullanıyor ama geçmiyor iltihabı ağrıdan duramıyor geçse kanal tedavisi ve dolgu yaptırcak diş ağrısını alla kmseye vermesn çok dayanılmaz bişey bakalım bizimki nolucak inş bi çare bulursunuz

Şişlik büyük ölçüde indi ama sertlesmis bir doku var onun kendi kendine dagilmasini bekleyeceklermis öyle dedilir siz siz olun ağrı olur olmaz doktora gidin benden söylemesi antibiyotigi de doktor kontrolünde kullanın. Şişlik de 2 aya dagilirmis. Kemiklesmesinden korkuyorum, çok sert çünkü . şişlik gecince de kanal tedavisi olucak inşallah. Sizin kardeşininzin durumu nasıl şimdi

Şişlik büyük ölçüde indi ama sertlesmis bir doku var onun kendi kendine dagilmasini bekleyeceklermis öyle dedilir siz siz olun ağrı olur olmaz doktora gidin benden söylemesi antibiyotigi de doktor kontrolünde kullanın. Şişlik de 2 aya dagilirmis. Kemiklesmesinden korkuyorum, çok sert çünkü . şişlik gecince de kanal tedavisi olucak inşallah. Sizin kardeşininzin durumu nasıl şimdi

Simdi baska bi antibiyotik kullaniyor disi sisti biraz inmis ama bu sefer baska bi disi sisti iltihap orayami bulasti anlamadik doktora gidip gosterecek artik

Simdi baska bi antibiyotik kullaniyor disi sisti biraz inmis ama bu sefer baska bi disi sisti iltihap orayami bulasti anlamadik doktora gidip gosterecek artik
Kolay gelsin benim büyük ölçüde indi gibi azıcık kaldi. Geçer merak etmeyin

Kizlar bu dis tedavileri ne zor ya yillardir cok cektim ben bu yuzdwn salak bi doktorun yuzunden hala cekiyorum dis sinirlerm onceden iyi temizlenmedigi icin oda icerde kok pihti ve iltahap yapmis bu hem agri zonklama surekli uyutmayan bi çınlama sag ust damak kuretaj yapildi sonra sol tek bi disim kaldi bu arada cok antibiyotik kullandim doktor vermisti bu yuzden ishal oldum 3haftadir gecmiyo ya serum ilaclar offf offfff napicam

arkadaslar merhaba;
ben suan ortodontik tedavi görüyorum. ön alt dişlerimden bir tanesi birden sızlamaya basladı ve 2 3 ay gecmedi doktoruma sordugumda surekli birsey yok deyip geçiştirdi. en sonunda endodonti uzmanına yönlendirdi bır hafta önce kanal tedavisi baslandı.dişim zaten ölmüş uyusturma falan yapılmadan ilk seans sinirler alınıp ilaç yerleştirildi.
dün 2. seansa gittim yalnız 1 gece önce inanılmaz bir ağrı başlamıstı sağ alt ve ust dişlerim komple, başım, kulağım ağrıdı. neyse yine birşeyler yapıldı dişime gecici dolguyla kapatıldı. suan ağrı kesicilerle durabiliyorum. bu şekilde kanaldan sora uzun süre ağrı çeken varmı. sonu çekim olacak diye korkuyorum ön dişim çünkü

BENDE KANAL TEDAVİSİ YAPTIRDIM YAKLAŞIK 3 HAFTA ÖNCE HİÇBİRŞEY HİSSETMEDİM TEDAVİ UYGULANIRKEN.BEN OKADAR KORKAK BİRİYİMKİ KAÇ DEFA DİŞÇİ KOLTUĞUNDAN KAÇMIŞ BİRİ OLARAK SÖYLÜYORUM KESİNLİKLE AĞRI ACI HİÇBİRŞEY YOK NE O AKŞAM NEDE HERTESİGÜN,VEYA BENDE BİR ANORMALLİK VAR:nazar:
been de yaptırcam çok korkuyorum iyi uyuşturulmaz diye :KK43: nerde yaptırdınız acaba

Benim de bir dişim çok ağrıyordu ve çürümüştü doktora gittiğimde kanal tedavisi ile kurtarılır demişti,neyse kanal tedavisine başladık doktorum bayandı birde çapa tıptan mezunmuş ama mafetti beni resmen kaç kere gittiğimi hatırlamıyorum bir türlü tüm sinirleri öldüremiyordu ve her seferinde çok ağrı çekiyordum.İşlemi yaptığı sırada ağrım olmuyor fakat ilacın etkisi geçtikten sonra evde canım çıkıyordu sanki berbat ağrı çekmiştim.Neyse en az 6-7 seans gitmişimdir en sonunda artık dayanamadım yeter dedim bu sefer kalıcı dolguyu koy kapat artık.Ki o gün bile değdirdiğinde hissediyordum azcık bir yerde siniri tam ölmemişti ama neyse kapattı falan.Başta biraz rahatlamıştım sonradan ağrım tekrar başladı şimdi ağrım çok yok ama dişimin kenarında etinde iltihap oluyor sürekli :/ yani dişi kurtaramadı alsında ben hep oyalıyorum kendimi çünkü çektirmek istemiyorum o kadar işkenceyi boşuna mı çektim diyorum ama bir yandan da gidip çektirmem gerektiğini düşünüyorum çünkü sürekli aralıklarla diş etimde iltihap çıkıyor sönüyor sonra tekrar oluyor.ben özelde yaptırmıştım ama şimdi tam teşekküllü bir yere gidip diş filmi çektirip bakacağım umarım kötü bir şey çıkmaz ama dişimin çekilmesi gerekeceğini tahmin edebiliyorum.

Arkadaşlar iki hafta önce azı dişime ilk defa kanal yaptırdım.Ama pek memnun değilim.Kanal yapılan tarafla fazla yemek yiyemiyorum,özellikle de sert yiyecekler kuruyemiş filan... Ağrı yok ama hafif sızı oluyor. Bu normal mi acaba? Diğer taraf azı dişimde dolgu var, o tarafla çok rahat yemek yiyebiliyorum hiç bir problem yok. Sizlerde durum nasıl?

ENVER AKIN ÖZKAN keinlikle tavsiye ederim.

olgunlar sok sedir apt. 2/16 kızılay-Ankara 312 236 04 16

arkadaşlar sol alt arkada üç dişimde yok çekildi ve dolgu vardı düştü şimdi köprüde olmaz diyor doktorlar ben napıcam boşaldı ağzım resmen

Benim kanal tedavim sadece 2 saat sürdü ve bitti inanın disimle 1 hafta sonra çekirdek yedim ve sukurler olsun ki agrisi olmadi

Valla ben de dişlerden çok çektim aslen diş dr.larındna dolayı çookk çektim!!! yanlış eksk fazla yapılan/alınan sinirler kanallar:KK43:(
Bayramda tam tuttu nasıl ağrı . çok .başıma kulağıma zonklatıcı, zıplatıcı saniyede bir tüm organlarımı sarstı. Bayram dolyasıyla bayram sonrası da doktorlar tatilde/o gün başka yerde çalışmakta. canım çok yanarken dr.aramak zor. bir dr.a gittim kanal ve dolgu yaptı. hala zonglama var diyince olmaması lazım dedi. kanal tedavi nedeniyle zonglama değil eski ağrıların aynısı bu. ve iki gündür halen devm ediyor. ama röntgen almadı ve bir senelik röntgen yeterli bir senede fazla değişiklik olmaz demez mi!! Off Allahım yok mu kanal tedavisini yapan DOKTOR!?
İyi bir endodontist bilen yok mu ama bir kişiye değil bir çok kişiye iyi gelmiş doktorsa iyi çünkü şans eseri olabiliyor birine iyi diğerine değil ki buda kötü elbet. İyi bir diş dr.u bilen varsa İstanbul avrupa yakası lütfen yazarsa sevinirim.. yıllarca ağrı yanlış tedavi.. Yazılanları okudum kaç kez gitmişler sıkıntı evet ama bir başka sıkıntıda tamam oldu diyip 2.3. seansta bile uğraşmayan dr.ların hataları ve röntgene bakıpta benden kaynaklanmıyor, dişte problem yok demeleri!!!! Çok rahatlar... sonra başka dr.a röntgeni götürdüğünde HATALI diyor ama acıyı, sağlık kaybını,zaman para kaybını çektiriyorlar olan çekene oluyor çook yazık kii!!
Eğer iyi bir diş doktoru/endodontist biliyorsanız lütfen bilgilendirin...

Slm kızlar ben 3 dk. Önce üye oldum. Kanal tedavisi için gittiğim dış doktoru bana gerek olmadığını dolgunun yeterli olacağını söyledi bende zaten korkuyorum diye kabul ettim ama şimdi bana kanal tedavisi olman gerekiyordu diyorlar bu dış olaylarından korkuyorum

bende daha geçen hafta kanal yaptırdım.istanbul esenyurtta dünya diş-dr. ayhan özdemir.
kesinlikle tavsiye ederim.dişimin önceden dolgusu vardı diğer taraftan da kırılmıştı harika bi kanal tedavisi ve dolgu yaptı.kimseye güvenemediğim için uzun zamandır diş hekimine gidemiyordum.ayhan beyi bulduğum için çok mutluyum :KK49::KK49:

X