Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Kalp kapakçığı amelyatı lütfen yardımcı olun..

Hepimize geçmöiş olsun bendede mitral kapak yetersizliği var 3derecede 2yıldan beridir 21 yaşındayım hastalqım çıkınca ünimi bıraktım hemde gititğim ilk günde rahatsızlandım :KK43:hep okumak istiyordum 2sene çabaladım yerleştim şansa bak.bazen elinde olup okumayanları görünce diyorum insnalar ne şansşı kıymatini bilmiyor bazı şeylerin ben sağlam olsam okurudm :KK43:en zoruda istediğin heryere gidemiosun çabuk yoruluosun ya birde arkadaşlar sürekli tansiyonuzu düşük bayılacak gibi hiissediyormusnuz benim gibi.resmen hayatım mahfoldu genç yaşımda ama herşey allahtandırçkaderimde varsa yaşarım allah karşaında boynum eğik :KK59:

bnmde senn gbi sürkli tansiyonm düşüyo sn okulu bırkcak kadr kötüydn demk cnm:KK43:

mrb cnm bnde geçen sene mitral kapak yetmzlği çktı ilerlerse ameliyt dedi şmdi bi iki aydr kalp sıkşmalarm çoğaldı sürkli tansiyonm düşüyo sırtüstü yatamıyrm birden nefesm kesiliyo gbi oluyo bide ağzmdan kan geldi geçn gün ilerledi mi bilmiyorm ameliyttan korkuyorm:KK43:

bence hemen git derim doktora inan amelıyat sandıgın kadar zor deıl pek cok yazı pek cok resım baktım bu amelıyat ıcın ama hepsıde benım amelıyatımla alakası bıle olmadı ınt de 5 saat yazıyor amelıyat ben sabah 1o da amelıyathaneye ındım 1 saat hazırlık falan vs 11 de amelıyata aldılar 1 de cıkmışım sonra aksam 6 gıbı narkozdan uyandım hıc agrım falanda olmadı ertesı gün özel odaya aldılar saolsunlar guzel baktılar :) 1 haftada taburcu oluyosun benım akcıgerde ufak bır hava kesecegı patlaması oldu bu sebeple 11 gün kaldım sonrasında 3 ay cok önemlı yan yatmatmamak agır kaldırmamak hatta hıc bısey kaldırmamak lazım güzel bır bakımla eger yasında genc se dayanıklıysan hemen toparlıyosun canım sımdıden cok gecmış olsun sormak ıstedıgın baska sey olursa cevaplarım

17 yaşında mitral kapak yetmezliği tanısı konulldu.şimdi 25 yaşındayım.ilk günden itibareen ilerde kesin ameliyat olacağımı söylüyorlardı.şimdi ameliyat sınırlarındayım orta ileri derece yetmezlik var.çokk korkuyorummmmm ameliyattan,o masada kalmaktannn yada sakat kalmaktannnn.benim ameliyatarım biraz problemli geçtiğii için ve buda bir kalp ameliyatı olduğuu içinn,uyku bile girmiyor artıkk gözümee...birde arkamda henüz 2.5 yasında bir kızım var.boynu bükük kalsın istemiyorum...şeytan ne kadar dürtsede beni NEDEN demek istemiyorum hiçbirzaman.Allahım daha büyük hastalık dert keder vermesin inş cümlemize....AMİN.

17 yaşında mitral kapak yetmezliği tanısı konulldu.şimdi 25 yaşındayım.ilk günden itibareen ilerde kesin ameliyat olacağımı söylüyorlardı.şimdi ameliyat sınırlarındayım orta ileri derece yetmezlik var.çokk korkuyorummmmm ameliyattan,o masada kalmaktannn yada sakat kalmaktannnn.benim ameliyatarım biraz problemli geçtiğii için ve buda bir kalp ameliyatı olduğuu içinn,uyku bile girmiyor artıkk gözümee...birde arkamda henüz 2.5 yasında bir kızım var.boynu bükük kalsın istemiyorum...şeytan ne kadar dürtsede beni NEDEN demek istemiyorum hiçbirzaman.Allahım daha büyük hastalık dert keder vermesin inş cümlemize....AMİN.
canım seni anlıyorum çünkü bende aynı durumdayım.benime biri 9 biri 6 yaslarında olan iki oğlum var.insan en çok çocuklar için endişeleniyor.bende de yetmezlik yok ancak darlık var.doktorlar ilerde ameliyat gerekeceğini söylüyorlar. ancak tıp gün geçtikçe gelişiyor merak etme ameliyatını olup sağlığına kavuşacaksın rabbimin izniyle..moralini yüksek tut.Allaha emanet ol.

canım allahım sanada acil şşifalar versin şimdiden.her insan ameliyattan korkar.ama kalp ile ameliyat olunca daha ürkütücü geliyor.e birde çocuk oluncada dahada düşündürüyor.umarım sağ salim çıkarız ameliyatlardan.peki senin derecn bellimi.yani darlıkda derece varmı bilmiyorum ama ilerde dediklerine göre sanırım başlangıç seninki.ne zaman teşhis konuldu sana.çok zorluyormu senii...çok soru sordum kusura bakma ama ne bileyim işte aynı hastalıktn olunca merak ettim öylece...

Öncelikle hepinize geçmiş olsun Kalp kapakçığı değişen yada kapaklarında sorun olan coumadin kullanan arkadaşlar facebooktaki grubumuza bekliyoruz

Son düzenleyen: Moderatör:
canım allahım sanada acil şşifalar versin şimdiden.her insan ameliyattan korkar.ama kalp ile ameliyat olunca daha ürkütücü geliyor.e birde çocuk oluncada dahada düşündürüyor.umarım sağ salim çıkarız ameliyatlardan.peki senin derecn bellimi.yani darlıkda derece varmı bilmiyorum ama ilerde dediklerine göre sanırım başlangıç seninki.ne zaman teşhis konuldu sana.çok zorluyormu senii...çok soru sordum kusura bakma ama ne bileyim işte aynı hastalıktn olunca merak ettim öylece...

33 yasındayım,hastalığımı 2 sene önce öğrendim. kapağım çok daraldığı için valvuloplasti yaptılar kapağı açtılar.eğer kapak tekrar daralmazsa ameliyata gerek kalmayacak ancak yasım genç olduğu için ve romatizmal olduğu için daralır ve ameliyat yapılır diye tahmin ediyorlar.şuan herhangi bir şikayetim yok çok şükür.ilaç kullanıyorum ve kapağım daralmasın diye bol bol dua ediyorum.genelde darlıkla beraber yetmezlikte oluyormuş ancak bende hiç yetmezlik yok dediler.evet insan kendi hastalığından olunca merak ediyor.Rabbim hepimize şifa versin.

33 yasındayım,hastalığımı 2 sene önce öğrendim. kapağım çok daraldığı için valvuloplasti yaptılar kapağı açtılar.eğer kapak tekrar daralmazsa ameliyata gerek kalmayacak ancak yasım genç olduğu için ve romatizmal olduğu için daralır ve ameliyat yapılır diye tahmin ediyorlar.şuan herhangi bir şikayetim yok çok şükür.ilaç kullanıyorum ve kapağım daralmasın diye bol bol dua ediyorum.genelde darlıkla beraber yetmezlikte oluyormuş ancak bende hiç yetmezlik yok dediler.evet insan kendi hastalığından olunca merak ediyor.Rabbim hepimize şifa versin.[/

ŞUAN İÇİN AMELİYATSIZ ÇÖZÜMLE ŞİKAYETİN OLMAMASI ÇOK İYİ.UMARIM TAHMİN ETTİKLERİ DURUM OLMAZ...SENİN ADINA ÇOK SEVİNDİMMM CNM.ALLAH HEPİMİZE ACİLL ŞİFALAR VERMESİ DUALARIMIZLA.AALLAHA EMANET OLUN.

Öncelikle hepinize geçmiş olsun Kalp kapakçığı değişen yada kapaklarında sorun olan coumadin kullanan arkadaşlar facebooktaki grubumuza bekliyoruz

Son düzenleyen: Moderatör:
dedem olmuştu hemde 70 inden sonra oldu bir hafta hastanede kaldı.sonra cıktı.tam olarak tarıh veremem ama bı kaç ay cok dıkkat etti yanı soguk havalarda nefes alması normal ınsana göre zor oluyordu.belkıde yasından dolayıdır amelıyat sonrası oldugu ıcın amelıyata baglıyordu o.amelıyat sonrası bı 6-7 yıl sonrası hiçbir sorunu yokken bagırsak kanseri oldu.kalpten eğil kanserden öldü.kanserde yani yaşı geçmiş artık ölmek için bahaneydi belkide.hiç sıkma canını belki senın için ilk 2-3 ay dikkat etmen gerekcek amelıyat sonrası için ama sımdıkı halinden iyi olcaksın inşallah bol bol dua et biz dedem için ne dualar okumuştuk ne yasinler okundu.doktor dedeme kalp ameliyatını kaldıramaz cok tehlikeli bi noktada dedi ama ameliyat sırasında doktor umdugumuz gibi cıkmadı dedi adama ölcek gözüyle bakarken ilk baslarda amelıyat sonrası kaaç yıl yasadı yani.gerçi sonucta gene öldü ama kalpten değil kanserden.allah yardımcın olsun en güzel şekilde ameliyatını geçirsin inşallah acısız ve sorunsuz bi şekilde.sıkma canını derdi veren allah dermanınıda verir inşallah bol bol dua et.

arkadaşlar ben bu yorumları okuyunca çok şaşırıyorum benm en son eko sonucumda 3-4 yazıyor ama şükürler olsun ben gayet iyiyim hayatım çok tempolu sürekli koşturuyorum ve enerjim hiç tükenmiyor diyebilirim saatlerce yürüyorum hiç sıkıntım yok nefes problemim yok ordu kadar misafir ağırlarım banamısın demez ama dr ameliyat gerek dedi nasıl oluyor anlamıyorum üstelik şuan hamileyim ve elhamdülillah yine çok rahatım

bence hemen git derim doktora inan amelıyat sandıgın kadar zor deıl pek cok yazı pek cok resım baktım bu amelıyat ıcın ama hepsıde benım amelıyatımla alakası bıle olmadı ınt de 5 saat yazıyor amelıyat ben sabah 1o da amelıyathaneye ındım 1 saat hazırlık falan vs 11 de amelıyata aldılar 1 de cıkmışım sonra aksam 6 gıbı narkozdan uyandım hıc agrım falanda olmadı ertesı gün özel odaya aldılar saolsunlar guzel baktılar :) 1 haftada taburcu oluyosun benım akcıgerde ufak bır hava kesecegı patlaması oldu bu sebeple 11 gün kaldım sonrasında 3 ay cok önemlı yan yatmatmamak agır kaldırmamak hatta hıc bısey kaldırmamak lazım güzel bır bakımla eger yasında genc se dayanıklıysan hemen toparlıyosun canım sımdıden cok gecmış olsun sormak ıstedıgın baska sey olursa cevaplarım

ameliyat sonrası yaşam kalitesi düşermi peki yani koşabilirmiyim yüzebilirmiyim evimin işini kendim yapabilrmiyim yaşım daha 23 bu genç yaşta kimseye muhtaç olmak istemiyorum ve şuan kendi işimi kendim yapabilecekken ameliyat olup yaşam kalitem düşerse daha çok üzülürüm

benim 3 veya 4 derece yetmezlık vardı mitral kapagımda amelıyattan baska sansım yoktu canım tum korkmalarıma ragemn amelıyat oldum zor bir sürec ama abartılacak kadar deıl 11 gun hastanede kaldım ama akcıgerımde hafa kesecıgı patladıgı için bu herkeste olmazmış 1 haftada taburcu oluyosun amelıyatım 3 saat sürdü bunu 1 saatı hazırlık 1 gece yogun bakım sonrasında servıse alındım 2 ay yan yatmıyosun oturup kalkmana dıkkat edıyosun cunku kemıkler bırbırınden ayrılıyor gögus kafesının comedıne gelınce ınr testıne göre doz ayarlanıyor bunu bellı aralıklarla yaptırıyosun her gun atıyorum zor deıl yanı mekanık kapak ıstedım artık cocuk dusunmedıgım için bu yuzden ses gelıyor ılk zamanlar zor oldu alışmam ama sımdılerde sankı alıştım gıbı sadece gecelerı ve cok sessızlıkde duyuryorsun bu kadar canım baska merak ettıklerın olursa sor :KK70:

Ameliyatinin doğumdan sonra olduğunu yazmışsın.Peki hamileyken biliyomuydun hastaligini bir sıkıntı yaşadinmi o dönemde, dogumun normal mi oldu.benimde mitral kapakta 3.derece ve hamileyim şuana kadar bir sorun yok ama 6.aydan sonra olabilir deniliyo cok korkuyorum birsey olacak diye ayrica ameliyatini nerede oldun

Kardiyoloji hekimim normal dogum yapamazsin desede cok sukur son ana kadar bi sikinti yasamadim bu yuzdrn normal dogum icin rapor yazdi subat 7 ay once normal dogumla bebegimi kucagima aldim hamdolsun. Dogumum medipolde suni sanci ile oldu ne nefes darligi nede carpintim olmadı hamdlsun simdi amleyt icin cerrah arastiriyorum

Kardiyoloji hkimim normal dogum yapamazsin desede cok sukur son ana kadar bi sikinti yasamadim bu yuzdrn normal dogum icin rapor yazdi subat 7 ay once normal dogumla bebegimi kucagima aldim hamdolsun. Dogumum medipolde suni sanci ile oldu ne nefes darligi nede carpintim olmadı hamdlsun simdi amleyt icin cerrah arastiriyorum
Cok gecmis olsun arksdasim.ne yaptiniz ameliyat isini

Ameliyatinin doğumdan sonra olduğunu yazmışsın.Peki hamileyken biliyomuydun hastaligini bir sıkıntı yaşadinmi o dönemde, dogumun normal mi oldu.benimde mitral kapakta 3.derece ve hamileyim şuana kadar bir sorun yok ama 6.aydan sonra olabilir deniliyo cok korkuyorum birsey olacak diye ayrica ameliyatini nerede oldun
Ne yaptın nasil gecti hamileliğin ameliyat oldunmu

burada herkeze eski konu olmus
inşallah amaliyat olan herkez iyidir ,
saglikla mutlu musmutlu yasiyorlardir..
ileride amaliyat olursun denen arkadaslar inşallah gerek olmadan sifa bulmuslardir ..
ben 4 nisanda amaliyat olacagim ve cok korkuyorum 2 aylik bebegim var inşallah amaliyatim iyi gecer tez zamanda iyi olurum
müthiş destege ihtiyacim var uzuldukce kalbim agriyor

ben amaliyatı oldum cok acilar cektim hamdolsun şükürler olsun daha iyiyim.
iyiydimde ama ucgundur kaburga kemiklerim ağrıyor doktorumuda aramadim henuz cok korkuyorum inşallah hersey yolundadir

Mitral yetmezlikte ne gibi sıkıntılar yaşanıyor bende yaklasık 8 sene önce teşhis konmustu ama ben pek önemsemedim . Sonrasında iki doğum yaptım hamileliklerimde sıkıntı yaşamadım. İlk kızım sol göğsümü almadı hep sağ göğsümle besledım onu. Zamanla sol göğsümde ağrı olmaya başladı bende emmedi ya ona yordum iki kere genel cerraha gittim meme agrısından hiçbişr çıkmadı. İkinci kızıma ve solu öncelikli verdim emzirme işi bitti ama agrım geçmedi dün akşam mitral darlık aklıma geldı . Sol kolum koltuk altım ve sırtımın sol tarafında geçmeyen bir ağrı var

X