Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Kalp kapakçığı amelyatı lütfen yardımcı olun..

once

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2010
444
3
Arkadaslar kalp kapakcigi amelyati olan yakinlariniz falan varsa lutfn yorum yazin. Bu amelyatin riskleri nelerdir? kac saat surer?? ne biliyorsaniz paylasin

çok geçmiş olsun canım

benim eşim 1 sene önce kalp kapak ameliyatı oldu mekanik kapak taktılar

eşimin ameliyatı yaklaşık 7 saat sürmüştü

sabah saat 7 de ameliyata girdi 7 saat sonra ameliyat bitti
ertesi gün sabah narkozdan uyandı

3 gün yoğun bakımda kaldı sonra servise alındı

benim eşimin ameliyatında komplikasyon oluştuğu için yoğun bakımda çok kaldı

başka bi hasta vardı eşimle ameliyata aynı saatte girmişti
oakşam kendine geldi sabahta yoğun bakımdan çıktı bay pas olmuştu
hastaya göre değişiyo

eşim ameliyattan sonra 1 hafta yattı hastanede sonra çıktık

cok gecmis olsun) cok sevindim esinin iyilestigine. benim esim de 1 sene icinde amelyat olmasi gerekiyor((( kalp kapakcigi daralmasi varmis. cok korkuyorum.

cok gecmis olsun) cok sevindim esinin iyilestigine. benim esim de 1 sene icinde amelyat olmasi gerekiyor((( kalp kapakcigi daralmasi varmis. cok korkuyorum.

korkmana gerek yok

inşallah bi sorunla karşoılaşmazsınız

ameliyat olması gerekiyo olsun tabiki

tamam biraz ağrılı ve uzun bi süreç oluyo ama sonuçta geçiyo
sadece göğsünde boydan boya bi çizgi ve kapak değişirse çıkan ses
başkada bi sorun yok

merhaba, bende de mitral darlık var. henüz ameliyat demediler ama eninde sonunda ameliyat olacaksın diyor doktorlar.lolo sana sormak istediim
bişey var.eşin komadin kullanıyor değilmi.komadinin yan etkisi varmı,ne tür zorluklar yaşıyorsunuz.teşekkür ederim

benim babam aort damarı ve kapakcık ameliyatı oldu ikiside degişdi. comadin ameliyattan sonra kullanıyor yasaması o ilaca baglı. o ilaç ve ayrıca coraspirin kanın sıvılaşıp kalbin zorlanmamasını saglıyor. babamın sayesinde bende yarı dr oldum. sormak istediğin herhnagi birşeyde burdayım arkadasım.
korkacak hiçbirşey yokk. dua et.

merhaba, bende de mitral darlık var. henüz ameliyat demediler ama eninde sonunda ameliyat olacaksın diyor doktorlar.lolo sana sormak istediim
bişey var.eşin komadin kullanıyor değilmi.komadinin yan etkisi varmı,ne tür zorluklar yaşıyorsunuz.teşekkür ederim

evet canım kullanıyo yan etksi var tabiki kullanması zor bi ilaç
sürekli kan verip ınr ye baktırmak gerekiyo

yediğin yiyecekler içtiğin ilaçlarla bile farklılık gösteriyo etkisi

ömür boyu kullanıcak benim eşim

ve süreklide kan vermek zorunda ve kanı su gibi ufacık bir yeri çizilse bile 2 gün kanı durmuyo

kalp kapakcigi daralmasi var esimin(( cok mu zor amelyat?? o amelyattan sonrada hayati boyunca ilac icmek mi zorunda kalacak? arkadaslar hepinize gecmis olsun

kalp kapakcigi daralmasi var esimin(( cok mu zor amelyat?? o amelyattan sonrada hayati boyunca ilac icmek mi zorunda kalacak? arkadaslar hepinize gecmis olsun

arkadaşım tabiki zor bi ameliyat ama imkansız bi ameliyat değil

sonuçta iyileşiyosun ama biraz vakit alıyo

her kalp ameliyatı olan ilaç kullanmıyo doktor gerek görürse kullanır

olsun iyi olsunda içtiği bir ilaç olsun

fazla kafanıza takmayın

bu aemliyata rahat girilmesi gerekiyo etraftan çok şey dinleyip kafanızı karıştırmayın
vakti geldiğinde ameliyat olup sağlığınıza kavuşucaksınız
geçmiş olsun

arkadaşlar,geçenlerde bir haber okudum.insanın kendi kök hücresinden 3 cm boyutunda kalp kapakçığı yapmışlar.5 yıl sonra yaygınlaşacakmış.bu haber 2007 tarihli.bu kapak takıldığı zaman fazla bir sorun çıkmayacak ve ömür boyu comadin kullanılmak zorunda kalınmayacakmış.inşallah biran önce olurda ameliyat olsak bile metalik kapak değilde kendi kök hücremizden kapağımız olur.ALLAH bütün hastalara şifa versin.

benımde mıtral kapagımda ve aort kapagımda yetmezlık var 2 ay sonra amelıyat olacagım umarım hersey yolunda gıder cunku cok korkuyorum

arkadaşlar kalp kapağında güzel gelişmeler oluyor.avrupalı bilim adamları dikişsiz takılabilen kalp kapağı geliştirmişler.balon yöntemiyle kalbe takmışlar.bu yöntemin ameliyatlara göre daha az risk tasıdığını söylüyorlar.ALLAH herkese şifa versin.

herkese geçmiş olsun
babamda aort kapağında darlık ve aortta iki bölgede anevrizma var. henüz ölçümler ameliyat sınırında değil. hipertansiyon tedavisi ile yıllık eko ve tomografi yaptırıyoruz. şu anda herşey yolunda gibi görünüyor ama uzun vadede ameliyat gerekebileceğini söylüyorlar.

Hepimize geçmöiş olsun bendede mitral kapak yetersizliği var 3derecede 2yıldan beridir 21 yaşındayım hastalqım çıkınca ünimi bıraktım hemde gititğim ilk günde rahatsızlandım :KK43:hep okumak istiyordum 2sene çabaladım yerleştim şansa bak.bazen elinde olup okumayanları görünce diyorum insnalar ne şansşı kıymatini bilmiyor bazı şeylerin ben sağlam olsam okurudm :KK43:en zoruda istediğin heryere gidemiosun çabuk yoruluosun ya birde arkadaşlar sürekli tansiyonuzu düşük bayılacak gibi hiissediyormusnuz benim gibi.resmen hayatım mahfoldu genç yaşımda ama herşey allahtandırçkaderimde varsa yaşarım allah karşaında boynum eğik :KK59:

arkadaslar mayıs ayında amelıyat oldum acık kalp amelıyatı sımdı 5 ay oldu :) son ayım bunuda sorunsuz gecırırsem hersey yolunda demektır.merak ettıgınız tum soruları cevaplarım ayrıca bu kadar sorun ettıgıme ve korktuguma deymedı teknololojı cok gelışmıs :KK70:

slm arkadaslar yaklasık 6 ay önce bende deli gibi herkese soru soruyordum ama suan artık bu sorularım sonuclandı cünkü 5 ay önce acık kalp amelıyatı oldum ve nur topu gıbı mekanık kaoağım oldu saat gıbı masllah tıkır tıkır calışıyor :) sormak ıstedıklerınız olursa memnunıyetle cevaplarım

geçmiş olsun gerecene.aeliyat süreci nasıldı.bir de comadin kullanıyorsun zannedersem.bu ilacı kullanmak zor mu.benim mitral darlığım var yetmezlik yok.doktorlar böyle kalırsa aeliyata gerek yok diyolar ama ben yinede ameliyatı ve sonrasını merak ediyorum.inş ameliyata gerek kalmaz allah hepimize şifa versin

benim 3 veya 4 derece yetmezlık vardı mitral kapagımda amelıyattan baska sansım yoktu canım tum korkmalarıma ragemn amelıyat oldum zor bir sürec ama abartılacak kadar deıl 11 gun hastanede kaldım ama akcıgerımde hafa kesecıgı patladıgı için bu herkeste olmazmış 1 haftada taburcu oluyosun amelıyatım 3 saat sürdü bunu 1 saatı hazırlık 1 gece yogun bakım sonrasında servıse alındım 2 ay yan yatmıyosun oturup kalkmana dıkkat edıyosun cunku kemıkler bırbırınden ayrılıyor gögus kafesının comedıne gelınce ınr testıne göre doz ayarlanıyor bunu bellı aralıklarla yaptırıyosun her gun atıyorum zor deıl yanı mekanık kapak ıstedım artık cocuk dusunmedıgım için bu yuzden ses gelıyor ılk zamanlar zor oldu alışmam ama sımdılerde sankı alıştım gıbı sadece gecelerı ve cok sessızlıkde duyuryorsun bu kadar canım baska merak ettıklerın olursa sor :KK70:

benim 3 veya 4 derece yetmezlık vardı mitral kapagımda amelıyattan baska sansım yoktu canım tum korkmalarıma ragemn amelıyat oldum zor bir sürec ama abartılacak kadar deıl 11 gun hastanede kaldım ama akcıgerımde hafa kesecıgı patladıgı için bu herkeste olmazmış 1 haftada taburcu oluyosun amelıyatım 3 saat sürdü bunu 1 saatı hazırlık 1 gece yogun bakım sonrasında servıse alındım 2 ay yan yatmıyosun oturup kalkmana dıkkat edıyosun cunku kemıkler bırbırınden ayrılıyor gögus kafesının comedıne gelınce ınr testıne göre doz ayarlanıyor bunu bellı aralıklarla yaptırıyosun her gun atıyorum zor deıl yanı mekanık kapak ıstedım artık cocuk dusunmedıgım için bu yuzden ses gelıyor ılk zamanlar zor oldu alışmam ama sımdılerde sankı alıştım gıbı sadece gecelerı ve cok sessızlıkde duyuryorsun bu kadar canım baska merak ettıklerın olursa sor :KK70:

mrb cnm bnde geçen sene mitral kapak yetmzlği çktı ilerlerse ameliyt dedi şmdi bi iki aydr kalp sıkşmalarm çoğaldı sürkli tansiyonm düşüyo sırtüstü yatamıyrm birden nefesm kesiliyo gbi oluyo bide ağzmdan kan geldi geçn gün ilerledi mi bilmiyorm ameliyttan korkuyorm:KK43:

X