Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Göz çizdirme..

Çok iyi bı haber bende olucam inşallah ama buda göz insan korkuyo daha sonra batma yanma olur mu falan bide kimi yerde okudum araba kullanırken akşamları zor oluyormuş umarım böyle bişey yaşamam.
Bı hafta acıya bende razıyım yeterki su gözlükten kurtulayım. Arada lens kullanıyorum oda ayrı bıktırdı.
Ben lensler.gozumu kuruttugu için cizdirmeye karar vermiştim, o kadar kuruyordu ki gözümde sert bişey var batıyor gibi hissettiriyodu. Şuan kuruluk yok Son dönem sadece gözluk takabildim. Numara da yüksek olunca çirkin duruyordu.

Araba kullanırken akşam rahatsız olanı ben de duydum ama bende o tarz şeyler olmadı, gözleri çabuk yoruluyordu bı tanidigimin

Rahmetli babam çizdirmişti bundan 20-25 sene önce. Yaklaşık 7-8 sene sonra yapılan işleme bağlı kornea yırtığı oluştu. Onun için de bir operasyon geçirmek zorunda kaldı, hatta çizdirmekten çok daha zor bir operasyondu. Hadi bakalım fobi yükledim herkese 😂.

O yılların teknolojisiyle bugünün ki bir değil tabi ki.

Ben cizdirdim 8 sene oldu. Ayaz, klima, kalorifer goz kurulugu yapiyor. Gece araba kullanamiyorum, görüşüm azaldi. Isik olmayan yolda serit takibi yapmakta ve yolu gormekte zorlaniuorum. Gozluk takmak benim icin daha zordu numaram 3.75ti. Bu yuzden pisman degilim, iyiki yaptirmisim

Öncesinde uzun süre lens kullandiysan ve halihazırda kuruluk problemin varsa tavsiye etmem. Ben bu şartlarda cizdirdim ve korkunç bir kuruluk problemi yaşıyorum özellikle kışın sabahları gözlerim açılmıyor günde 4-5 kez damla kullanıyorum. Bununla birlikte rimel vs gibi göz makyaj ürünlerini kullanırken de sorun yaşadım ekstra kuruluk ve rahatsızlık hissi yaratıyor. Ama tabii ki HD görmek açısından çok güzel o yönde sorun yok hiçbir şekilde.

Ben 20 yıl önce yaptırdım. Babam “Deli misin kızım. Daha yeni geldi Türkiye’ye. Teknolojisi biraz ilerlesin” demişti. Lensten nefret ediyordum. Donuk bakıyorsun. Toz kaçıyor, batıyor. Benim zamanımda lazerle değildi, bıçakla çizdiler. İlk gün acıdan ağlayarak uyumuştum. Sonrasında güneşe hassasiyet oldu ve göz kuruluğu problemi yaşadım. Onun dışında iyi ki yaptırmışım diyorum.
Peki şuan nasıl durumunuz ?

Öncesinde uzun süre lens kullandiysan ve halihazırda kuruluk problemin varsa tavsiye etmem. Ben bu şartlarda cizdirdim ve korkunç bir kuruluk problemi yaşıyorum özellikle kışın sabahları gözlerim açılmıyor günde 4-5 kez damla kullanıyorum. Bununla birlikte rimel vs gibi göz makyaj ürünlerini kullanırken de sorun yaşadım ekstra kuruluk ve rahatsızlık hissi yaratıyor. Ama tabii ki HD görmek açısından çok güzel o yönde sorun yok hiçbir şekilde.
Normalde gözlük kullanıyorum arada bir lens kullanıyorum. Göz kurulugum yok çok şükür umarım bu sorunları yaşamam.

Merhaba kızlar konunun yeri belki burası değildir ama daha çok emin olmak adına sormak istedim.
Gözlerimi cizdirmek istiyorum. Ama sonrasında pişman olurmuyum emin değilim. Aranızda yaptıranlar ve herhangi bi sorunla karşılaşan varmıdır ?? Yaptırıpta pişman olan yada.
Ben yaptırdım lens kullanıyordum denizde cocuklarimi secemeyince karar verdim.
Pisman degilim uzun vadede zarari olabileceğini söyleyenler var ama zaten insan ömrü kac yil iyiki yaptirmisim diyorum.
İlk hafta biraz sıkıntılı surekli gunes gözlüğü ile gezdim evin içinde ameliyat esnasında da acı hic olmadi ama stresten cok gerilmistim

Normalde gözlük kullanıyorum arada bir lens kullanıyorum. Göz kurulugum yok çok şükür umarım bu sorunları yaşamam.
Benim kardeşim de çizdirdi onda bu derece problemler olmadı kurulukla ilgili. Ben önceki senelerde roaccutane da kullanmıştım ondan kalan bir etki de olabilir bu seviyede sorun yaşamamda kuruluk olarak.

Cizdirme değil de annem mercek taktırdı, dayım ve teyzelerim de. Hepsi keşke daha önce yaptırsaydık dediler. Söyledikleri tek yan etki sayılacak şey de güneşin ekstra rahatsız etmesi oldu. Bu nedenle kaliteli güneş gözlükleri var hepsinde :)

Bence yaptırın.

Ben yaptırdım lens kullanıyordum denizde cocuklarimi secemeyince karar verdim.
Pisman degilim uzun vadede zarari olabileceğini söyleyenler var ama zaten insan ömrü kac yil iyiki yaptirmisim diyorum.
İlk hafta biraz sıkıntılı surekli gunes gözlüğü ile gezdim evin içinde ameliyat esnasında da acı hic olmadi ama stresten cok gerilmistim
Çok sevindim sizin adınıza. Bende yıllarca gözlük takmadım ileriyi göremiyordum gözlük aldım onu da en çirkinini almışım sonra arada lens takıyorum ama cok zorluyor onu takip çıkartmak zulüm.
O bir haftaya razıyım yapacak bişey yok artık. Karar verdim yaptiricam bende yorumlar motive etti beni.

Cizdirme değil de annem mercek taktırdı, dayım ve teyzelerim de. Hepsi keşke daha önce yaptırsaydık dediler. Söyledikleri tek yan etki sayılacak şey de güneşin ekstra rahatsız etmesi oldu. Bu nedenle kaliteli güneş gözlükleri var hepsinde :)

Bence yaptırın.
Yaptiricam karar verdim ☺️
Kayınvalidemde gözlük kullanıyordu ondada mercek var hiç bir sorunuda yok şükür ki yıllardır benden iyi görür.

Ben de yaptırmak isteyip korkanlardanım ama korneamda incelme olduğunu ama yine de yapılabileceğini söylediler. Ben bu sebeple korkmaya başladım, operasyon sonrasında korneamda yırtık oluşur mu diye endişeliyim.

X