Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Birde ev işi yapıyor musunuz ben 12 gün oldu artık mecburen etrafı toplama bulaşıkları makineye atma yapıyorum
Benim de 20.günüm bugün ama hala yapmıyorum. Doktor kesinlikle yapmamamı, telafisi olmayan şeyler, ihtimal vermeyin açılma olmasın düzgün kaynasın dedi, hatta yatarken kollarımı kaldırmamam için eşime görev verdi geceleri kalkın bakın kollarını kaldırmasın, kaslar dinlensin, birleşim düzgün olsun dedi. Yani her iş yapan açılacak diye biröşey yok ama biz onu bilemeyiz ve riske atamayız dedi.

Benim de 20.günüm bugün ama hala yapmıyorum. Doktor kesinlikle yapmamamı, telafisi olmayan şeyler, ihtimal vermeyin açılma olmasın düzgün kaynasın dedi, hatta yatarken kollarımı kaldırmamam için eşime görev verdi geceleri kalkın bakın kollarını kaldırmasın, kaslar dinlensin, birleşim düzgün olsun dedi. Yani her iş yapan açılacak diye biröşey yok ama biz onu bilemeyiz ve riske atamayız dedi.
Çok ilginç her Dr farklı sanırım benim ki de bir haftadan itibaren kolları açarak her gün genleşme hareketi yapmani istiyordum dedi

Çok ilginç her Dr farklı sanırım benim ki de bir haftadan itibaren kolları açarak her gün genleşme hareketi yapmani istiyordum dedi
Valla evet farklı da ven de bunkadar uç farkı anlamıyorum. Zaten işlendim mi şişiyor benim göğüslerim ve acıyor o zaman. Sizin kabuklanma vs oldu mu? Alt dikişler tamamen iyileşti. Uç dikişlerde öyle ama dikey dikişlerde haka iyileşmeyen yer var benim. Böyle olunca canım sıkılıyor yani

Selamlar,2 ay önce Ankara’da meme küçültme ameliyatı oldum,daha önce bu forumdan çok fikir aldığım oldu,ben de bu ameliyatı olmak isteyenlere yardımcı olmak amacıyla yazıyorum.Uzun araştırmalar sonucu Gazi üniversitesi’nde hoca olan bir doktora gittim 400 tl muayene ücreti ödedim ve ameliyat için 16000 tl istedi ve ameliyatın detaylarını anlattı muayene etti.Bu fiyat bana çok yüksek geldi,daha sonra bu forumda Ankara Üniversitesi’nde meme küçültme olan birini okudum ve Ankara Üniversitesi hastanesinde Doç.Dr. Burak Kaya dan randevu aldım.Kendisi yurtdışından yeni dönmüştü.Hastaneye 110 tl muayene ücreti yatırdım,Burak hoca o kadar sıcak ve ilgiliydi ki gözüm kapalı ona ameliyat olmaya karar verdim,diğer doktordan çok daha güzel muayene etti ve meme ölçülerimin ameliyata uygun olduğunu söyledi.Yaşım genç olduğu için süt damarlarını %70 ihtimalle koruyacağını söyledi. 2 hafta sonraya ameliyat günü aldım,ameliyattan 3 gün önce yine aynı yerde tahlillerimi ücretsiz yaptırdım.Ameliyat için sadece 1350 tl hoca farkı ödedim ,2 gece hastanede kaldım,özel oda farkı 250 tl civarında ödedim.120 tl civarı hastaneden alınan sporcu sütyenine ödedim.Toplamda 2000 tl yi geçmedi ödediğim para.Hastane çalışanları son derece ilgiliydi odalar eski ama gerekli herşey var çok rahat ettim.Burak hoca ve asistanlar sık sık kontrole geldiler.Ameliyat sonrası çok ağrım olmadı,verilen ilaçlar ağrıları kesmeye yetti,2 gün sonunda sütyeni takıp taburcu ettiler.1.hafta ve 1. Ay kontrollerine gittim,her şey yolunda çok şükür.Mememin şeklinden de gayet memnunum,doktorumu gözü kapalı herkese öneririm,beklemeden ameliyat olmanızı da öneririm,1 hafta sonra ağır kaldırmadan hayatıma döndüm abartılacak bir zorluğu yok.
Merhaba, bende burak hoca'ya randevu almak istiyorum ama alamadım henüz malesef göğüs küçültme ameliyatı olmak istiyorum, tecrübelerinizi anlatır mısınız hem burak hocadan hemde süreçten, birde sigara kullanıyor muydunuz ben enfeksiyon ve göğüs ucu çürümesinden çok korkuyorum.

Ameliyatın büyüklüğü ile mi ilgili acaba. Kaçtan kaça düştünüz? Ben hala yan da yatamıyorum. Yatmıyorum daha doğrusu.
Yani tam bedeni bilmiyorum normalde 90b_ c idi şuan sanki 80 b-c arası gibi
1 er kg alındı yağ dokusu dedi.
Ben de yan yatmiyorum ama normal hayata döndüm açıkçası mecburiyetten ağır kaldırma ve süpürge dışında her şeyi yapıyorum İnsaAllah sıkıntı olmaz bana dıştaki dikişler için gel dedi ptesi gideceğim uçlarını kesiyormus.birde hâlâ bantlı benim onları çıkaracak İnsaAllah acımaz

Merhaba, bende burak hoca'ya randevu almak istiyorum ama alamadım henüz malesef göğüs küçültme ameliyatı olmak istiyorum, tecrübelerinizi anlatır mısınız hem burak hocadan hemde süreçten, birde sigara kullanıyor muydunuz ben enfeksiyon ve göğüs ucu çürümesinden çok korkuyorum.
Ameliyat süreci devlet hastanesi olmasına rağmen benim güzel geçti sonrası da korktuğum kadar olmadı ilk ayağa kalkma da kan değerleri ile ilgili başım döndü bayılacak gibi oldum ama ondan sonra 2. gün kendim tek yürüdüm 3. gün den sonra desteksiz kalktm kalkış anlarnda şuana kadar sızı dışında ciddi ağrı olmadı.karnimda aşırı ödem oldu hareketsizlikten tabi şuan 15 gün bitti tabiki ameliyatlı olduğunuzu hissediyorsunuz hassas o bölge ama ben yavaş yavaş bütün işlerime döndüm dışarıya da sık çıkıyorum hatta. ağır kaldırma ve süpürge yapmıyorum.2 sezeryan olmuş biri olarak onlar daha zordu ağri olarak kalkış olarak ama sanırım onda da daha çabuk harekete gevmistim bu ameliyat da biraz daha dikkatli olmak gerek hassas olduğu için 2 ay sanırım anı fevri hareket etmemek gerekir

Merhaba arkadaşlar bende uzun yıllardır düşündüğüm bir ameliyat . İki çocuktan sonra iyice rahatsız olmaya başladık .
İzmir de veya Diyarbakır da ameliyat olan var mı ? Diyarbakır yaşadığım yere yakın İzmir de ailem var . Diyarbakır fiyatlar konusunda daha uygun olur diye düşünüyorum .

Yani tam bedeni bilmiyorum normalde 90b_ c idi şuan sanki 80 b-c arası gibi
1 er kg alındı yağ dokusu dedi.
Ben de yan yatmiyorum ama normal hayata döndüm açıkçası mecburiyetten ağır kaldırma ve süpürge dışında her şeyi yapıyorum İnsaAllah sıkıntı olmaz bana dıştaki dikişler için gel dedi ptesi gideceğim uçlarını kesiyormus.birde hâlâ bantlı benim onları çıkaracak İnsaAllah acımaz
Venim toplamda 1 kg alındı hatta 950 gr. O dediğiniz dikişi de biliyorum. Sadece düğümünü kesip asılıyor ipi kayıp çıkıyor.

Merhabalar, ben ameliyat olalı 19 gün oldu size sormak istediğim ameliyat sonrası göğüs şeklimi çok beğenmiştim ilk pansuman da sonrası ödem olmaya başladı ve biri biraz daha büyük geliyor gözüme sizce oturması ve şekli 1 yıllık gözlemlerinize göre ne zaman tam şeklini alır , 19 gün oldu ameliyat olalı biraz gözüme büyük geliyorlar ve hala sertler yumaşaması ve küçülmesi ne zaman olur ?
Merhabalar yazdığınızı yeni gördüm ben 7 ile 8. Aya kadar şişkinlik ve ödem hissediyordum ama sonrasında hepsi geçti tam şeklini alması 1 yılı bulur diye düşünüyorum bu tabi biraz da fizyolojik özelliklerinize göre değişiklik gösterebilir. Ama benim için 1 yılın sonunda tamam işte bu demiştim 😇

X