GELINIMIZLE IPLERI KOPARDIK COK SUKUR

Anlayacağı dilden konuşmuşsunuz. Gelin tipik talepkar insan, dünya onun çevresinde dönüyor zannediyor. Kardeşinizi de tabiri caizse kafalamış. Anne babanız oğul sevgisinden sabırlı oluyordur muhtemelen. Siz denge unsuru olmuşşunuz, bravo.

ahhh ah senin bu konulari okuyunca keske benim de görümcelerim böyle olsa diye ic cekiyorum... allah biliyor
iyi yapmissin tepki vermedikce kendini elmastan sanmis tepenize ciktikca cikmis. yüz verme bundan sonra kendi calip kendi oynuyor zaten, en azindan sinirlerin bozulmaz

Bence biraz abartmıssınız insanları degistiremezsiniz mesafe koymak en iyisi hem kendinizi yormassınız hemde karsı taraf bş hareketi yaparken 2 kere düsünür ben bu gelin görümce olaylarında her iki tarafında kusurları oldugunu düsünüyorum bu tarz durumlarda sonucta kardesiniz sikayet etmiyorsa size laf düsmez yaptıgı dogru degil ama laf söyleyecek kisi siz degilsiniz bence eşi görüp o söylemeli

Bence biraz abartmıssınız insanları degistiremezsiniz mesafe koymak en iyisi hem kendinizi yormassınız hemde karsı taraf bş hareketi yaparken 2 kere düsünür ben bu gelin görümce olaylarında her iki tarafında kusurları oldugunu düsünüyorum bu tarz durumlarda sonucta kardesiniz sikayet etmiyorsa size laf düsmez yaptıgı dogru degil ama laf söyleyecek kisi siz degilsiniz bence eşi görüp o söylemeli
Kardesimle kendi evinde napiyorsa yapsin ama, gelip bize bulasmasin. Bana hakaret edecek veyahut aileden birilerine agzimizi kapatip, kardesimin mi konusmasini bekleyecegiz? Kardesim etkisiz eleman zaten kardesim mudahele etmedigi ve biz de cok alttan aldigimiz icin boyle tepemize cikti.
Kendi evlerinde isterse birbirine girsinler bu beni baglamaz cunku birbirlerini kendileri istedi. Ama, sirf kardesim boyle bir tercih yapti diye de herseyini cekmek zorunda degiliz.
Evine cagirmadn gitmedim, hal hatir sormanin disinda aramadim. Geldigimi duysun yeter ki pat diye damlar. Hii benim icin olup bittiginide dusunmuyorum. Diger gelin ve yegenim gelir de onla daha samimi oluruz diye fesatligindan ve kiskancligindan geliyor.

Arkadaslar...

Nasil yuzsuz biri ile karsi karsiyayim ben yaaa??? Annemle dun konustuk ve anneme yari yil tatili icin benim ne zaman gelecegimi sormus :kızgın:

Ben annemlere tatillerde gider 1 hafta 10 gun falan kalirim. Anneme " Ben de gelip 1 hafta kalayim" demis. :kızgın: Kendiler anneme 10-15 dk mesafede ve her hafta ordalar ve normalde annemlerde gelip kalmaz.

Bu ne yapmaya calisiyor anlamiyorum?? Ben uzak durdukca gelip yapisiyor. Rahat dursa gelsin diledigi kadar kalsin.

Tatilimizi huzurlu gecirmek istiyoruz. Annemle ve babamla ozlem gidermek, arkadaslarimi gormek.

Esim esofmanla otursa oyle oturulmazmis, ayipmis. Sanki don gomlek ya da gece pijamasi ile oturuyor. Adamin az bir izni var burnundan getirecek esime soyledim ben gelmem o zaman onun yaninda rahat edemiyorum cok konusuyor dedi.

Arkadaslarim o varken gelmek istemiyor ben arkadaslarima gitsem ve usulen davet etsem hem gelmiyor hem de biz variz niye gidiyorsun vs. Konusup beni sinirlendiriyor.

Artik ruh hastasi oldugunu dusunmeye basladim. Tatli konustum olmadi, sert konustum olmadi. Yemin ederim kolundan tutup firlatasim geliyor. :KK11:

Arkadaslar...

Nasil yuzsuz biri ile karsi karsiyayim ben yaaa??? Annemle dun konustuk ve anneme yari yil tatili icin benim ne zaman gelecegimi sormus :kızgın:

Ben annemlere tatillerde gider 1 hafta 10 gun falan kalirim. Anneme " Ben de gelip 1 hafta kalayim" demis. :kızgın: Kendiler anneme 10-15 dk mesafede ve her hafta ordalar ve normalde annemlerde gelip kalmaz.

Bu ne yapmaya calisiyor anlamiyorum?? Ben uzak durdukca gelip yapisiyor. Rahat dursa gelsin diledigi kadar kalsin.

Tatilimizi huzurlu gecirmek istiyoruz. Annemle ve babamla ozlem gidermek, arkadaslarimi gormek.

Esim esofmanla otursa oyle oturulmazmis, ayipmis. Sanki don gomlek ya da gece pijamasi ile oturuyor. Adamin az bir izni var burnundan getirecek esime soyledim ben gelmem o zaman onun yaninda rahat edemiyorum cok konusuyor dedi.

Arkadaslarim o varken gelmek istemiyor ben arkadaslarima gitsem ve usulen davet etsem hem gelmiyor hem de biz variz niye gidiyorsun vs. Konusup beni sinirlendiriyor.

Artik ruh hastasi oldugunu dusunmeye basladim. Tatli konustum olmadi, sert konustum olmadi. Yemin ederim kolundan tutup firlatasim geliyor. :KK11:
canım seni tebrik ederim cok güzel konusmussun
gayet güzel ifade etmişsin ama anlayana
inanın böyle insanlara böyle gelinler denk gelince uzuluyorum yaa
sizin gelininiz ne istediğini bilmeyen bencilin dengesizin teki
böyle gelinleri görünce bizim gelinlerin gözünü öpesim gelir
iki gelinimiz var daha laflarımz karsılasmadı cok sükür:nazar::dua:
abimler ne getirse idare ederler sunumuzda yok diye ortaya düşmezler saygıda kusur etmezler gidince ne yedirpi içireceklerini sasırırlar
bizlerde elimiden geldiğince hediye alırız yegenlere onlara
karsılıklı iyiyiz
ama sizin gelin tepenize cıkmıs
hayır kardesinz onun haddini bildirmeli
sizle yüz göz yapmamalı
ben esimin ailesine böyle bişey diyeyim cok kötü seyler olur

Arkadaslar...

siz gitmeyin diye yapıyor bana göre benim salak eltimde aynı çünkü inadına gitmelisin bazı insanlar muhatap alınmamaktan anlamıyorlar illa bana laf sok kanırt içinde dönder vs istiyorlar gidin bence :kahve:

canım seni tebrik ederim cok güzel konusmussun
gayet güzel ifade etmişsin ama anlayana
inanın böyle insanlara böyle gelinler denk gelince uzuluyorum yaa
sizin gelininiz ne istediğini bilmeyen bencilin dengesizin teki
böyle gelinleri görünce bizim gelinlerin gözünü öpesim gelir
iki gelinimiz var daha laflarımz karsılasmadı cok sükür:nazar::dua:
abimler ne getirse idare ederler sunumuzda yok diye ortaya düşmezler saygıda kusur etmezler gidince ne yedirpi içireceklerini sasırırlar
bizlerde elimiden geldiğince hediye alırız yegenlere onlara
karsılıklı iyiyiz
ama sizin gelin tepenize cıkmıs
hayır kardesinz onun haddini bildirmeli
sizle yüz göz yapmamalı
ben esimin ailesine böyle bişey diyeyim cok kötü seyler olur
Digeri ile sorunumuz yok cok sukur ama bu yaka silktirdi. Kardesim etkisiz eleman zaten sucun buyugu onda.

kimse malesef dengini bulamıyor bu dünya böyle
cok iyi damatlara cok dengesiz gelinler denk gelir
iyi kızlarımıza dandik esler kısmet olur kızlarımızı rezil rüsva ederler
malesef bu dünyanın düzeni yasanacak kaderimz günlerimz varmıs
kesinlikle bunlar tercih nikaha kadar allah yazmazmıs
sonrasında karar bize ait ve hayatımızın yolunu biz ciziyorz
ve ortadaki yasanacak hayat bu işte al buyur
sahne ortada

Ayy iğrenc böyle nerde nasil davranmasi gerektgni blmeyen tabiri caizse 'mahhalle karisi'ağzyla konuşan insanlara snir oluyorum.Hem arsız hem de yüzsüz yerinzde olsam arayip kizim ne yapmaya çalşyorsun?benden uzak dur demedim mi derdim. Annemi çok seviyosan sana yakın ben yokken git istedğin kadar kal ,ben oraya eşimle gelicem rahat etmek istiyo adam biraz snırını bil derdim.Belliki düzgün konuşmaktan anlamiyor.

siz gitmeyin diye yapıyor bana göre benim salak eltimde aynı çünkü inadına gitmelisin bazı insanlar muhatap alınmamaktan anlamıyorlar illa bana laf sok kanırt içinde dönder vs istiyorlar gidin bence :kahve:
Annemin evi olunca gelme de diyemem. O varken de tatil eziyete donusur.
Bir akilda diyor ki cagir uzakta ki arkadaslarini yatili ben huzursuz olacagima kendisi olsun.
Obur gelinimizinde haberi olmus annemlerdeymis. Yaninda tlf. Konusmus annem. Dun yegenime aratti tam konusamiyot bicirdiyordu. Sonra gelin aldi o da konu acmadi ben de ama bana dedi ki abla bak bu defa gel kal darlanirsan kapim acik dedi.
Ben de canim kalma olmaz da sen de gelirsin ben de dedim.

yahu görümce gelecek ev kalabalık damat geliyor sen o evin kızısın artık ne işin var orda kalıp bir rahat bırak görgüsüz
sizler gelince bir aksam hosgeldine gelinir ben onun yerinde olsam naif ol kibar ol pişman oldugunu belli et
sonrasında bu kırgınlıgı kaldırmak için yemege bir aksam sizler gitmeden cagrılır oturulup yenir içilir
işte bu kadar yahu elin oglu var damat var sen biraz insancıl ol sizi küçük düşürtüyor yaptıklarıyla
bizim gelinler esime gidince sunuda ye lütfen bunuda yermisin diye misafirperver fırr donerler yaa
benim için abimgil güzel güzel sohbet eder asla damat diye dıslamaz
bizden gibi eee bende koltuklarım kabarıyor esimde memnun kalıyor
agız tadıyla oturur kalkarız
simdi gelininizin niyeti cok fesatca pis niyetli sizi rahatsız etmekten baska bişey degil bu
düşünce insanlık sıfır valla ne diyim allah sabır versin akıl fikir versin

Vay anasi.. Siz o kadar çabala calis hak ettiği o arabayi al.. Gelin geliyor arabayi SAT buzdolabi genç odasi alcam diyor mal mi bu. Ben olsam senin gibi yapardim ayni şekilde fena halde... O gelinden uzak dur bence.. Bizde çektik çok.. Abimle Mal mülk için evlenen gelinle ipleri tamamen koparsak da çocukla koparmadik.. 1,5yil evli kaldi 8aylik bebekleri olmasina ragmen bosandilar. Biz birşey yapmadik bana herşeye rağmen beddua etti. İnşallah mutlu olamazsin diye. Sustum allaha havale ettim. Çocuğu olmasin bile demiş bebeğimi kaybettiği bile sevinmiş. Hastanede agliyordu ya. Anasi yüzünden bosandi zaten abimle. Bosver en iyisi masefe.

Ayy iğrenc böyle nerde nasil davranmasi gerektgni blmeyen tabiri caizse 'mahhalle karisi'ağzyla konuşan insanlara snir oluyorum.Hem arsız hem de yüzsüz yerinzde olsam arayip kizim ne yapmaya çalşyorsun?benden uzak dur demedim mi derdim. Annemi çok seviyosan sana yakın ben yokken git istedğin kadar kal ,ben oraya eşimle gelicem rahat etmek istiyo adam biraz snırını bil derdim.Belliki düzgün konuşmaktan anlamiyor.
Inanin arayipta muhattap bile olmak istemiyorum. Ve isin kotusu esimi de ikna edemiyorum.
Esim mulayim biridir pek konuskan degil. Bazen isimiz oluyor annemle mutfakta oluyoruz esimle ayni oda da kaliyorlar 15-20 dk sonra esim ben hava alacagim diye evden cikiyor.
Soruyorum yine ne oldu diye. Ya oturmus benle dedi kodu yapiyor banane onun komsusundan, ailesinden. Ben bayan arkadasi miyim onun? Darliyor beni diyor.

yahu görümce gelecek ev kalabalık damat geliyor sen o evin kızısın artık ne işin var orda kalıp bir rahat bırak görgüsüz
sizler gelince bir aksam hosgeldine gelinir ben onun yerinde olsam naif ol kibar ol pişman oldugunu belli et
sonrasında bu kırgınlıgı kaldırmak için yemege bir aksam sizler gitmeden cagrılır oturulup yenir içilir
işte bu kadar yahu elin oglu var damat var sen biraz insancıl ol sizi küçük düşürtüyor yaptıklarıyla
bizim gelinler esime gidince sunuda ye lütfen bunuda yermisin diye misafirperver fırr donerler yaa
benim için abimgil güzel güzel sohbet eder asla damat diye dıslamaz
bizden gibi eee bende koltuklarım kabarıyor esimde memnun kalıyor
agız tadıyla oturur kalkarız
simdi gelininizin niyeti cok fesatca pis niyetli sizi rahatsız etmekten baska bişey degil bu
düşünce insanlık sıfır valla ne diyim allah sabır versin akıl fikir versin
Inanin biz de bu sekildeyiz ama o haric. Dusunce sifir insanlari rahat biraksa mesele degil. Ben esimle onca senelik evliyim esim ailem icin olur. Saygi da hic kusur etmedi annem de cok uzuluyor gelinin yaptiklarina hadi biz ailedeniz ama sonuc ta benim de esim disardan biri.
Esime dengesiz bir laf soyleyince annecigimin basi egiliyor. Kizim kusura bakma esinle konus onun yerine ben ozur dilerim diyor.

Vay anasi.. Siz o kadar çabala calis hak ettiği o arabayi al.. Gelin geliyor arabayi SAT buzdolabi genç odasi alcam diyor mal mi bu. Ben olsam senin gibi yapardim ayni şekilde fena halde... O gelinden uzak dur bence.. Bizde çektik çok.. Abimle Mal mülk için evlenen gelinle ipleri tamamen koparsak da çocukla koparmadik.. 1,5yil evli kaldi 8aylik bebekleri olmasina ragmen bosandilar. Biz birşey yapmadik bana herşeye rağmen beddua etti. İnşallah mutlu olamazsin diye. Sustum allaha havale ettim. Çocuğu olmasin bile demiş bebeğimi kaybettiği bile sevinmiş. Hastanede agliyordu ya. Anasi yüzünden bosandi zaten abimle. Bosver en iyisi masefe.
Cok gecmis olsun yavrunuz icin :KK43:
Ben de benzer bir durum yasadim. Plansiz bir gebeligim olmustu ve cocuk karnimda buyumus ama hic bir belirti gostermemisti. 2. Oglum da da oyle oldu adet gormeye devam ettim 4. Aya kadar.
Bu da korundugumuz halde aynisi oldu. Ben de bilmeden kortizonlu vs. Agir haplar icmistim karnimda kalbi durmus. Kusmalarim baslayinca farkedildi. Bana kaldirdi di dedi ki kiskaniriz diye mi sakladin gebeligi icini karartirsan boyle olur iste.
O zamanlar susardim.. E be aptal insan benim haberim olsa niye saklayim

Evet insan muhatap olmak istemez ama böyleleri haddi bildirilmeden duracağı yeri bilmez malesef ,bence söylemek lazim siz sustugunuz için tepenize çkmış zaten, iyice arsizlaşmiş nasil olsa bişey diyen olmaz diye daha fazla susmayin
derim.@hayat_buysa_35

araba konusunda okey haklısın ama diğer konularda bişey yok. resmen kızı azarlamaya yer aramışsın. sen de bi acayipsin.

X