Evlilik teklifi yapmaya çekinen erkek

Görücü usulu mü yani evlenecekleri baştan belli???
Görücü usulü evlenenler dışında sevgili olanlarda da var. Çiftler birbirini tanıdıkça evlilik konuşulmaya başlanıyor. Kızın da evlilik isteği olmasa hiç konuşmaz zaten. O zaman da erkek teklif etme gereği duymuyor herhalde. 😁

Nooo anlamıyorr bennn :işsiz: Yani o adım için bi yerde birinin evlilikten bahsetmiş olması lazım en azından ve bence teklif o olabilir konu sahibi farkında değil :KK70:
Olay tam olarak şöyle olmuş gibicim;

Yaklaşık bir aydır birisiyle konuşuyorum . Arada tanıdık var , ciddiyiz. Evlilik durumlarını da konuştuk . Aileler ne zaman gelsin tanışmaya , çok uzatmaya gerek yok falan diye.bana tekrar sordu nisan ayı iyi mi diye . ben de tepkisini ölçmek için bir seneye yakın bir konuşalım tanıyalım birbirimizi dedim . Bana trip attı . Evet doğru diyorsun benim de evimin işleri var tadilat yapılacak falan diye . Ben de bozmadım . Ve soğuk konuşuyor benimle . Ama ben uzatmak istemiyorum dediğim gibi tepkisini ölçmek için söylemiştim . Daha önceden de bu muhabbet geçtiğinde böyle tepki vermedi bana . Bir sene uzun bir zaman dedi . Şimdi de kendini geri çekti gibi geldi bana . Ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

Daha dün açılan bir konuda da vardı. Konu sahibi evli, kocası bir tane bile çiçek almamış. Sonra eski sevgilisine gönderdigi düzine düzine çiçekleri görmüş çiçek sepetinden. Ona da yazmıştım, "seni mutlu etmek için yoldan geçerken bir papatya demeti almayan adamla evlenmişsin, şimdi niye üzülüyorsun?"
Bu konuda da evlilik teklifi saçma şöyle böyle...olabilir. kız bunu talep etmis, beklediğini söylemiş. İnsan ömründe belki de sadece bir kere bu yoldan geçiyor. Evlenecek kadar değer verdiğin, sevdiğin kadına iki güzel söz söylemek - evleneceğin için ne kadar mutlu olduğunu dile getirmek ve yüzüğü vermek çok mu zor? Kimse diz çök demiyor, boğaza 'benimle evlenir misin' yazdır demiyor, herkesin arasında bir şey yap demiyor. Gayet basit, basbasayken güzel sözlerle yüzüğü sevgilisine takabilir.
Bunu bile yapmayan erkekle evlenilip ne olacak, mutlu mu olunacak? Bu adam bir ömür her şeyden kaçıp duracak. Mal gibi eve gel TV izle bir hayat onları bekliyor. Kadının belli hevesi var. Adam her seye gereksiz diyecek falan.
Neden böyle bir erkekle evlenmeye meraklı ki bu kadınlar?
Bu nasıl bir kritersizlik. Evlilik için tek gereken erkeğin 'niyetim ciddi' demesi mi? Öyleyse bir sürpriz yapılmadan, bir jest görmeden, bir çiçek almadan evlenmek normal mi????
Bana çok saçma geliyor.
İnsan- bir ilişki yürütmek istiyorsa- kendisine uymasa da karşısındakini mutlu edecek şeyler için biraz esneyebilmeli.
Benim sevgilim koç burcu, adrenaline bayılır. Bugün bile adı ölüm vadisi olan bir kanyonda kamp yapıyor +37 derece sıcakta. Nerede demir görse maymun gibi tırmanır. Son gittiğimiz tatilde bir macera parkı gördük. Epey de zorlu bir parkurdu. Ki hiç benlik değil, tehlikeli her şeyden çok korkarım. Ama sevgilim o kadar heveslendi ki, rica edince sırf o istiyor diye kırmak istemedim. Hayatımın en korkunç yarım saatiydi. Hatta bir ara ciddi olarak ayaklarım titredi - adım atamadım kaldım havada. Görevli falan geldi destek oldu da ilerleyebildim. Bir ara ziplinedan kayarken ayarlayamadigimdan dizimi çarptım, kanadı ve kaç hafta geçti hala mor:)
Ama sonuç olarak tamamladım ve sevgilim gerçekten çook mutlu oldu onun için böyle bir şey yaptım diye:) aynı şekilde o tatillerde foto çekmekten nefret eder. 'bir ülkede bir resim yeterli' gibi salak bir mottosu varmış. Ben de yüz tane resim çekmem ama ömrü hayatımda bir kere bir yere gittiysem orada en azından bir pozum olsun isterim. Bunu ona dile getirdim, o günden beri yanında tripod taşıyor benim güzel resimlerimi cekmek için, bana göndermeden hepsinin ışığıyla vs oynuyor resmi güzelleştirip gönderiyor.
Benim ilişki anlayışım böyle bir şey . 'Ay ben sevmiyorum yaaa' deyip kestirip atmam, öyle insanlarla da bir yola girmem. Hele ki evlilik yoluna
Ben böyleyim işine gelirse tavrını bende anlamıyorum. E bende böyleyim o zaman ne olacak? Tabiki herkesin bir huyu,karakteri var ama dediğiniz gibi insan sevdiğini mutlu etmek için bazı şeyler de kendini zorlayabilir. Sevdiğimin yüzü gülünce benimde yüzüm gülüyor mesela.

Bu adam kızı seviyordur belki sevmiyordur diyemem abartı olabilir ama yeterince değer verse 1 teklifi,1 tatlı sözü bu kadar esirgemez.

Tamam çekilebilir eyvallahta daha bunun nişanı,düğünü var. O zaman ne diyecek? Ben insan içine çıkamıyorum mu diyecek yine?

Kızcağız heves etmiş. İster millete şov olsun,ister değerli hissetmek istediği için olsun. Millete şovda yapabilir ayrıca. Ne var bunda?

Olay tam olarak şöyle olmuş gibicim;

Yaklaşık bir aydır birisiyle konuşuyorum . Arada tanıdık var , ciddiyiz. Evlilik durumlarını da konuştuk . Aileler ne zaman gelsin tanışmaya , çok uzatmaya gerek yok falan diye.bana tekrar sordu nisan ayı iyi mi diye . ben de tepkisini ölçmek için bir seneye yakın bir konuşalım tanıyalım birbirimizi dedim . Bana trip attı . Evet doğru diyorsun benim de evimin işleri var tadilat yapılacak falan diye . Ben de bozmadım . Ve soğuk konuşuyor benimle . Ama ben uzatmak istemiyorum dediğim gibi tepkisini ölçmek için söylemiştim . Daha önceden de bu muhabbet geçtiğinde böyle tepki vermedi bana . Bir sene uzun bir zaman dedi . Şimdi de kendini geri çekti gibi geldi bana . Ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?
Hmmm yani bi nevi görücü usulu :işsiz: Yani bu durumda o evlilik durumlarını konuşmak aslında bi teklif gibi bişey, orda "tamam şu gün tanışsın aileler" demek de "evet" demek olmuş bu teklife. Yani olan olmuuuşşş biten bitmişş :KK70:

Kızlar yorum yapar mısınız ben mi çok abartıyorum bilemedim. Yakında nişanım olacaktı. Evlilik teklifi istediğimi söyledim . Yüzüğü almış ama ben yapamamam herkesin içinde çekinirim dedim. Arabada giderken çıkarayım şimdi vereyim mi dedi ben de çok rahatsız oldum bu tavrından çünkü öncesinde konuşmuştuk ve güzel bir anımız olsun isterim güzel hatırlamak isterim o günü dedim . Bir arkadaş arabada evlilik teklifi almış mesela nasıl düşüncesizlik falan dedim . Bunu dediğim halde bana arabada giderken teklif edeyim diyor. Neyse ben konuyu kapattım herkesin içinde olmasına gerek yok ama güzel bir şey beklerim dedim . Aradan bir iki hafta geçti ben sanıyorum ki sürpriz yapacak. Dün bana konuyu açtı gerçekten yapamam ben de böyleyim kusura bakma dedi . Ben de düşüncelerime , hevesime saygı göstermemen beni çok düşündürüyor bir süre konuşmayalım dedim . Tamam rahatsız ettim kusura bakma dedi konuşmuyoruz . Bunu söyledi çok üzüldüm. Yani ben çok mu bir istemişim . Yüzüğü almış götürüp bir restoranda teklif etmek zor olmamalıydı
Birbirlerinin kisisel farkliliklarina ve cekincelerine saygi duyan bireyler evlilik yapmali diye dusunuyorum😒

Bence cok gereksiz insanin içinden gelmesi lazım ki çekindiğini söylemiş bu kadar en ince detayına kadar kafaya takarsanız evliliğe hazır değilsiniz demektir bence evlilik tüm ezberlenmiş aşamalardan gecmek değildir herkesin karakteri, kişiliği, algısı ve maddi gücü farklıdır
Özenti premsesleri ezberlediklerini yapar ve ister.

Bir adama "ben evlilik teklifi istiyorum, şurada etme ne zaman edeceksin dur arabada olmasın başka bir yere götür öyle et..." gibi şeyler demem bu işi zorla yaptırmak komik geliyor,
İşin esprisi zaten erkeğin düşünüp sürpriz yapması beklenmedik bir anda olması. Benim için araba olur, kafe olur, bank olur fark etmez ama işte benim asla beklemediğim bir anda olması.

Siz bu olaya çok anlam yüklediyseniz ve gerçekten böyle şeylerden hoşlanıyorsanız bu adam size göre değil.

Sevgiliniz de bir tuhaf geldi herkesin içinde şarkı söylemeyecek ki yemekte yüzük çıkarıp benimle evlenir misin diyecek, bunu derken bile ay yapamam edemem diyen bir erkek gözümden düşerdi. Hoş iki tarafta ne olacağını bile bile film çekiyor gibi şimdi yüzük çıksın evet de şimdi duygulan ağla vs vs

Evlilik teklifi olmadan olay evliliğe nasıl evriliyor ablam veremediğim olaylardan biri 🙄
İnsanlardan utanıp evlilik teklifi yapamayan biri insanların yanında size nasıl davranıyor?

Kızlar yorum yapar mısınız ben mi çok abartıyorum bilemedim. Yakında nişanım olacaktı. Evlilik teklifi istediğimi söyledim . Yüzüğü almış ama ben yapamamam herkesin içinde çekinirim dedim. Arabada giderken çıkarayım şimdi vereyim mi dedi ben de çok rahatsız oldum bu tavrından çünkü öncesinde konuşmuştuk ve güzel bir anımız olsun isterim güzel hatırlamak isterim o günü dedim . Bir arkadaş arabada evlilik teklifi almış mesela nasıl düşüncesizlik falan dedim . Bunu dediğim halde bana arabada giderken teklif edeyim diyor. Neyse ben konuyu kapattım herkesin içinde olmasına gerek yok ama güzel bir şey beklerim dedim . Aradan bir iki hafta geçti ben sanıyorum ki sürpriz yapacak. Dün bana konuyu açtı gerçekten yapamam ben de böyleyim kusura bakma dedi . Ben de düşüncelerime , hevesime saygı göstermemen beni çok düşündürüyor bir süre konuşmayalım dedim . Tamam rahatsız ettim kusura bakma dedi konuşmuyoruz . Bunu söyledi çok üzüldüm. Yani ben çok mu bir istemişim . Yüzüğü almış götürüp bir restoranda teklif etmek zor olmamalıydı
Böyle sipariş geçince güzel bir anı oluyor mu? Yarın anlatırken ben sipariş verdim eşim teklif etti mi diyeceksiniz 🤣

Bu tarz şovlar herkesin harcı değil. Ben kadın olarak bana restoranda herkesin içinde evlenme teklifi edilsin istemezdim, bana göre özel bi an ve yanda garip gurup insanlarla bunu paylaşmak istemedim. Evde etti, iyi ki de öyle yaptı. Evlenme teklifi istemenizde bence bi sıkıntı yok ama restoran diye belirtmenizden kalabalık alan istediğiniz belli, bunu da istemeyen birini böyle zorlamanız çok üzücü

Neden? "Madem yüzük aldın onu bana iki güzel söz eşliğinde ver. Heves ediyorum" dedi diye mi?
Yoo, adam iki güzel sözden çekinmiyor ki, şov yapmanın komiklik ve özentilik olduğunun farkında olduğu için istemiyor.
Zaten sırf bu yüzden bile uyumlu olmadıkları belli. Bari kadın sosyal medyada hava atacağım derken adam, zaten ayrılacağı kadın yüzünden o fotoğraflarla rezil olmasın

Arkadaşlar bu ne ki benim instada nişandan sonra bile teklif alanlar var bir de bir şaşırıyorlar ki sormayın. Adam da organizasyon falan tutmuş sanki kız kabul etmeyecek gibi nasıl da özenmiş bunlar hep gösteriş🤪
Konu sahibi de bu tür organizasyonlardan etkilenmiş olmalı. Evlilik teklifi özel olmalı herkes gibi olmayın.

Arkadaşlar bu ne ki benim instada nişandan sonra bile teklif alanlar var bir de bir şaşırıyorlar ki sormayın. Adam da organizasyon falan tutmuş sanki kız kabul etmeyecek gibi nasıl da özenmiş bunlar hep gösteriş🤪
Konu sahibi de bu tür organizasyonlardan etkilenmiş olmalı. Evlilik teklifi özel olmalı herkes gibi olmayın.
Her gördüğümde o arkadaşlar adına utanıyorum. 🫠

ya allah aşkına tamam milletin içinde şov yapmasına gerek yok çok yapay zaten onlar ama
çok alakasız bi anda veya güzel başbaşa bi yemek ayarlayıp beklemediğin bi anda yüzüğü sana uzatıp benimle evlenir misin bile diyemiyor mu ?
önünde diz çökerse tabi ki başkalarının ilgisini çeker ama masada otururken karşısındaki kadına bu yüzüğü uzattığında kimse görmez dikkat de çekmez zaten
neyin çekincesi ki bu
ha sen adam şova dönüştürsün herkesin önünde yapsın dersen o başka. o herkese göre bişi değil
ama benim bahsettiğim gayet zarif ve güzel bi yöntem
bunu bile yapamayan biriyle nasıl mutlu olacaksın ki

X